Przedsiębiorczość społeczna i etyka w pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Przedsiębiorczość społeczna i etyka w pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Przedsiębiorczość społeczna i etyka w pracy

Przedsiębiorczość społeczna to tylko jeden ze sposób określenia działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. Bywa ona określana również jako gospodarka społeczna, a także ekonomia społeczna. Za przedsiębiorstwo społeczne uznaje się działalność o celach głównie społecznych, której zyski w założeniu są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę, a nie w celu maksymalizacji zysku lub zwiększenia dochodu udziałowców czy też właścicieli. Niektóre spółdzielnie same w sobie są tworzone w celu aktywizacji osób niepełnosprawnych czy długotrwale bezrobotnych.

Co myślicie o takiej działalności? Czemu przedsiębiorcy decydują się na taką działalność? Czy motywuje ich wiara, altruizm a może uważają to za nowoczesny sposób przyciągnięcia uwagi konsumenta?

A jak to wygląda w waszych miejscach pracy? Czy wartości etyczne kierownictwa lub pracowników są w jakiś sposób odczuwalne?

Zapraszam do dyskusji smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przedsiębiorczość społeczna i etyka w pracy

Z cytatów wielkich biznesmenów jak S.Jobs, W.Buffet, A.Carneige a także z przykładu ludzi, których znam, a którzy osiągnęli niebagatelny sukces zawodowy, materialny można wywnioskować jedno: Jeśli robi się coś najpierw dla ludzi, to to procentuje. gdy robi się coś tylko dla zysku, to prędzej czy później upadnie.
Gdy rozmawiałam z kilkoma bogatymi osobami, powiedziały właśnie to: Chciałem coś zrobić dla ludzi.... nie miałem kompletnie nic, ale miałem pomysł i zapał do pracy..

3

Odp: Przedsiębiorczość społeczna i etyka w pracy

Ciekawe spostrzeżenie. Ale dlaczego chcą to robić? smile Zwykle gdy ktoś chce zrobić coś dla ludzi działa jednorazowo,ewentualnie angażuje się w już gotową działalność,a nie podejmuje się tak ryzykownego działania. Jednak są ludzie, którzy to robią i to mnie intryguje smile Ta tematyka jest mi bliska z pewnych względów, stąd wątek.

Co do etyki w pracy,w tym aspekcie mam nieco smutne doświadczenia. Będąc parę razy na praktykach nieraz widziałam jak ludzie nawzajem się obgadują, zrzucają z siebie obowiązki na innych gdy tylko mogą, naciągają panujące zasady bądź wprowadzają chorą rywalizację itp itd. Rozumiem, jest monotonia pracy, problemy osobiste i inne powody, ale moim zdaniem to utrudnia funkcjonowanie w takim miejscu...

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Przedsiębiorczość społeczna i etyka w pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021