Medycyna studia - tegoroczna rekrutacja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Medycyna studia - tegoroczna rekrutacja

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

1

Temat: Medycyna studia - tegoroczna rekrutacja

Córka w przyszłym roku zdaje maturę i planuje wybrać się na studia medyczne. Szukamy kontaktu z osobami, które są na pierwszym roku medycyny lub chcą w tym roku dostać się na takie studia. Interesują nas wiadomości na temat tego co jest punktowane przy przyjęciach na uczelnie medyczne i czy jest to zależne od uczelni, czy objęte ogólnopolskimi przepisami. No i oczywiście, gdzie warto studiować.
Za wszystkie informacje z góry dziękuję.

(...) niewielu miej przyjaciół, niech będą prawdziwi.
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez ziomek (2009-05-16 12:27:17)

Odp: Medycyna studia - tegoroczna rekrutacja

W całej Polsce przy przyjęciach na uczelnie medyczne punktowana jest matura z biologi , chemii i fizyki .
Warto studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim lub warszawskim.

3

Dzięki za odpowiedź! A co sądzisz  o uczelni w Katowicach?

4

nie wiedziałem ,że tam jest uczelnia wink
Musisz pytać kogoś kto tam studiuje .

5

Dzięki,
a uczelnia w Katowicach nazywa się Śląska Akademia Medyczna. opinie ma nienajgorsze, ale myślałam, że może znasz opinie porównawcze.

6

Witam! Ja studiuję;) Owszem, opinie mamy nie najgorsze i ja również uważam, ze uczelnia jest niczego sobie. U nas zdaje się tylko 2 przedmioty - niepotrzebna jest w tym roku fizyka (ale szczegółów najlepiej szukać na stronie). Jeżeli chodzi o rankingi, to jesteśmy całkiem wysoko a bylibyśmy jeszcze wyżej, gdyby odliczyć Zabrze... które czasami obniża statystyki;) Absolutnie nie obrażając studentów z Zabrza!
Ale swoją drogą - statystyki, statystykami a studiuje się i tak jako jednostka. Pierwsze dwa lata są ciężkie, później nie jest lekko, ale ma się już kontakt z pacjentem, wie się po co człowiek tyle się uczy i jest łatwiej to przyjąć.
Ja nie zamieniłabym się z nikim na nic innego. W moim przypadku wizyta na oddziale dziecięcym i powracający na twarze uśmiech jest lekiem na całe zło.
Pozdrawiam i chętnie odpowiem na pytania, w razie potrzeby!

7

Mnie było łatwiej ponieważ wczesniej ukonczyłam Studium Medyczne.Obecnie Uniwersytet Medyczny w Lublinie.Pozdrawiam wszystkich kolegów po fachu smile

8

Konwalia, dzięki. Można pisac na maila?

9

Pewnie:)

10

W Poznaniu z tego co wiem można wybrać czy chce się brać pod uwagę maturę z chemii czy fizyki. No i biologia obowiązkowa. Ale to się zmienia, weic nie wiadomo czy i tak bedzie w przyszłym roku. Polecam poznań - jestem już na 4 roku i coraz bardziej mi się podoba! Ale proszę przygotować córkę na baaaardzo dużo nauki.

11

Konwalia, Stefcia, Martadela

to znowu ja i prosze o aktualności na Waszych uczelniach!

Córka jest w klasie maturalnej i razem juz prosimy o aktualności z Waszych uczelni.
Ewentualnie czy organizują jakieś spotkania lub kursy dla przyszłych studentów!

Dzieki dziewczyny!
I ewentualnie chłopaki też!

12

Witam!
Hmm... kursy chyba wyszły już z mody, bo punkty zdobywane są na maturze, więc to do niej trzeba się dobrze przygotować. W tym roku do nas potrzebna była tylko biologia i chemia rozszerzone, na przyszły rok nie ma jeszcze wytycznych, przypuszczam, że pojawią się w II semestrze, około lutego. Jak zauważę, ze już coś jest, dam znać.
Nadal zachęcam do studiowania, bo mimo, że będzie trudno i na studiach i w życiu, to zawód moim zdaniem niepowtarzalny. bez względu co cała masa narzekających pacjentów mówi o niedouczonych lekarzach. Kazałabym im na miesiąc przyjść postudiować...
Zachęcam również do pytań - tu (ale nie zawsze zaglądam) lub na maila.
Pozdrawiam i życzę sukcesów na egzaminach!

13

Dziękuję Ci bardzo,

córa nadal trwa w swoim zamiarze.

Martwi się co zrobi jak nie uda jej się dostać!
Właśnie cieszyłysmy się, bo miała 94% z matury z matmy (ale to nie chemia!).

Zawsze czekam na aktualne wieści!

14

Na UM w Lublinie od tego roku liczyła się już tlyko matura z biologii i chemii, fizyka odpadła.. smile

15

a jest ktoś może z wrocławskiej akademii medycznej? planuję się tam wybrać i byłabym wdzięczna za jakieś przydatne info smile

16

A co robią Ci, którzy się nie dostaja za pierwszym razem?

17

Lidio a kysz złe myśli... nasze córki  muszą zdać i wszystkie maturzystki z forum i córki Pań z forum

Gorąco wszystkim życzę tego. pozdrawiam Julia

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
   Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu. Spełniaj się smile

18

Corka kolezanki,ktora w tym roku akademickim nie dostala sie na medycyne,rozpoczela studia na AGH na wydziale fizyki.
Natomiast pare lat temu syn kolezanki nie dostal sie na AM na dzienne,poszedl na dzienne ,ptywatne.Strasznie drogie i co roku usilowal sie dostac na panstwowe,bezskutecznie.

19

Dzięki za odpowiedzi,

mam nadzieję, że córce się uda...

Jednak trzeba mieć coś w odwodzie, m.in. by się nie załamać. Podobno są jakieś studia w Gliwicach -genetyka, czy coś porewnego. Może ktoś tam studiuje?

Prywatne, płatne raczej nie wchodzą w grę :-(

Słyszałam też, że medycynę na dobrym poziomie można studiować za naszą wschodnią granicą, a potem sie przenieść!

Mon, jak tam zaliczenia i egzaminy u córki?

20

O własnie ta Genetyka w Gliwicach ; ]
Ktoś coś wie?
Słyszałam jeszcze, że uczelnia w Bydgoszczy liczy biologię i chemię na rozszerzeniu a fizykę na podstawie.
No i dlaczego na stronie Śląskiej Akademi mówią do człowieka ustawami a nie po ludzku??

Wojny przychodzą i odchodzą. Żołnierze są wieczni.
GG. 25300166

21

Też tego nie rozumiem. Ja osobiście chcę składać papierki na medycynę w Poznaniu, ale coraz bardziej się skłaniam ku analityce medycznej - podobno bardzo sympatyczny kierunek, ale chciałabym w Warszawie. Żałuję tylko jednego szczegółu... Za każdy kierunek trzeba płacić za rekrutację, a nie wszystkich stać na to...

Była wolna... Bo miłość wyzwala. (P. Coelho)

22

no jest to pewien problem, ale mozesz przeciez sobie odłozyc pieniądze na ten cel wczesniej..

Wojny przychodzą i odchodzą. Żołnierze są wieczni.
GG. 25300166

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Medycyna studia - tegoroczna rekrutacja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018