A ja na blogu piszę. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: A ja na blogu piszę.

Wylewam swoją złośc, swoje żale, swoje marzenia. W tajemnicy przed bliskimi. Na początku myślałem, że to pomoże, taki katharsis... Nic bardziej mylnego.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: A ja na blogu piszę.

może lepsza by była rozmowa z kimś zaufanym?

The fu­ture star­ts to­day, not to­mor­row.

3

Nie pomaga, nie czuję zrozumienia, a na blogu - hulaj dusza...

4

może po prostu nie trafiłeś jeszcze na osobę która by Cię dobrze rozumiała? Warto poszukać kogoś kto ma podobne doświadczenia do Twoich, łatwiej będzie się dogadać i wzajemnie się wspierać smile

The fu­ture star­ts to­day, not to­mor­row.

5

byles                                                                                                                                                                                              byles mego serca biciem                                                                                                                                                                                moja muza,moim panem                                                                                                                                                                      byles jasna gwiazdka z nieba                                                                                                                                                         mym pierwszym kochaniem                                                                                                                                                                jestes                                                                                                                                                                                              jestes uschlym lisciem z drzewa                                                                                                                                                       zagubionym w mych wspomnieniach                                                                                                                                       dawnym echem,juz przebrzmialym                                                                                                                                                   nic nie wartym-zapomnianym..

PRZESZLOSC JEST POTRZEBNA.
Dzieki niej wiemy ile w zyciu mozemy przegrac..

6 Ostatnio edytowany przez ENTE (2013-01-31 22:44:33)

byles                                                                                                                                                                                              byles mego serca biciem                                                                                                                                                                                moja muza,moim panem                                                                                                                                                                      byles jasna gwiazdka z nieba                                                                                                                                                         mym pierwszym kochaniem                                                                                                                                                                jestes                                                                                                                                                                                              jestes uschlym lisciem z drzewa                                                                                                                                                       zagubionym w mych wspomnieniach                                                                                                                                       dawnym echem,juz przebrzmialym                                                                                                                                                   nic nie wartym-zapomnianym..

PRZESZLOSC JEST POTRZEBNA.
Dzieki niej wiemy ile w zyciu mozemy przegrac..

7

kokoksik78 napisał/a:

Wylewam swoją złośc, swoje żale, swoje marzenia. W tajemnicy przed bliskimi. Na początku myślałem, że to pomoże, taki katharsis... Nic bardziej mylnego.

Mi akurat to pomagało, choć też bałam się, że na tego bloga wejdzie ktoś z rodziny. Skasowałam 10-miesieczne przemyślenia i żałuję, bo mogłam po prostu zahasłować bloga i udostępniać go tylko wybranym osobom. Było kilkoro czytelników, którzy czasem coś napisali. Teraz mi tego brak, ale ostatnio nie mam weny, by wracać do takiego pisania. Może to oznaka, ze blog spełnił swoje zadanie - uspokoiłam się trochę wewnętrznie.

Każdy musi znaleźć jednak swoją drogę na wywalenie złych emocji.

8

a ja piszę na blogu i mi to cholernie pomaga, wszystko sobie w ten sposób układam.

9

Chciałam założyć nowy wątek, ale tytuł tego jest doskonały.
"A ja na blogu sobie piszę."
No właśnie.
Zbliża się wielka impreza związana z blogosferą (Blog Forum Gdańsk) i internet aż huczy od tematu.
Chciałabym poruszyć motyw nie tych wielkich, ale mniejszych, naszych własnych poletek blogowych.
Co Was skłoniło do założenia blogu? Czemu ma służyć? Czy jest reklamą Waszej twórczości, pamiętnikiem, a może służy komuś do badań? Jak wyglądały Wasze pierwsze kroki w prowadzeniu bloga? Czy go promujecie, czy wręcz przeciwnie?
Czy moglibyście podzielić się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie?

Osobiście prowadziłam blog satyryczny, który swego czasu sprawiał mi wielką frajdę. Miał małe grono czytelników i komentatorów, którzy dzielili się ze mną swoją opinią. Blog umarł w dniu, w którym pomyślałam, że nie z wszystkiego mam ochotę się śmiać. Powstał kolejny, o zupełnie innej tematyce. (Proszę nie klikać w sygnaturkę, bo blog jest zablokowany z powodów znanych tylko autorowi;)

Zachęcam do podzielenia się swoimi opiniami.

10

Co jest? Nikt nie potrafi opowiedzieć o swoich perypetiach z blogiem?
A może blog, to już zbyt poważna sprawa, żeby upubliczniać własne rozterki?

11

Dlaczego zaraz rozterki? Blog to świetne miejsce do podzielenia się ze światem swoimi myślami, a te nie koniecznie muszą być od razu dołujące. Mój jest raczej optymistyczny, pełen miłości i na dodatek apetyczny.

12

Zajrzałam na Twój blog i rzeczywiście sporo w nim optymizmu, którym chcesz się podzielić. To jest fajne.
Często przeglądam blogi (takie niegroźne natręctwo;) i nie wszystkie są pogodne. Mówią o trudnościach, chorobach, są też informacyjne, obyczajowe, i wiele innych.
Dziwię się trochę, że autorzy nie dzielą się swoim doświadczeniem w prowadzeniu takiej strony. Z tego co zauważyłam, dużo użytkowników Netkobiety pisze na własnym blogu.
Oczywiście jest dużo w sieci blogów poświęconych sprawą technicznym samego blogowania, ale nie o takie rozterki/rozważania mi chodziło.
Pozdrawiam.
(blackjack masz jednego czytelnika więcej;)

13

Miło mi :-)))
Ja też chętnie poczytałabym trochę innych, ale ostatnio braki mi czasu. Potwornie brak mi czasu! Już nawet sobie spisuję, gdzie zajrzę w wolnej chwili.

Blog to naprawdę fajna rzecz, ale pochłania mnóstwo naszej uwagi i zaangażowania. Próbowałam wkręcić działalność cukierniczą, ale ja daję przepis, a chwilę później komentarz z pytaniem kiedy będzie kolejna część opowiadania, itd...
Z jednej strony to świetne, z drugiej nie nadążam pisać. Całe szczęście nie brakuje mi pomysłów.

Jakie rady dla blogujących? Trudno mi powiedzieć, bo działam od czerwca, więc doświadczenia wielkiego nie mam.
Na pewno poprawna polszczyzna. Oczywiście nie mam namyśli tego, że wszystko musi być idealne. Nie przesadzajmy. Ale słusznie dostałam "burę" na samym początku od pewnej osoby, która może nie była zbyt miła, ale miała świętą rację. Od tego czasu staram się dobrze "oszlifować" teksty przed umieszczeniem ich na blogu, dbam o półpauzy i wcięcia w akapitach, poprawny zapis dialogów.
Po drugie przejrzysta nawigacja strony. I własne, autorskie zdjęcia. W moim przypadku również szkice. Może nie najwyższych lotów, ale własne. Nie muszę nic kopiować z neta.

I przede wszystkim najważniejsze. Nie starajcie się przypodobać wszystkim. To jest po prostu niemożliwe. Raczej piszcie tak, by każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie.

Kończę, bo idę spać :-))) Dziś wyjątkowo wcześnie... Dobrej nocy Wam życzę!

14

blackjack napisał/a:

Miło mi :-)))
Ja też chętnie poczytałabym trochę innych, ale ostatnio braki mi czasu. Potwornie brak mi czasu! Już nawet sobie spisuję, gdzie zajrzę w wolnej chwili.

Dużo czytam innych. Dzięki temu się uczę. Obserwuję o czym warto pisać, jakich tematów unikać. W jaki sposób reagować na komentarze i hejt.

blackjack napisał/a:

Blog to naprawdę fajna rzecz, ale pochłania mnóstwo naszej uwagi i zaangażowania. Próbowałam wkręcić działalność cukierniczą, ale ja daję przepis, a chwilę później komentarz z pytaniem kiedy będzie kolejna część opowiadania, itd...
Z jednej strony to świetne, z drugiej nie nadążam pisać. Całe szczęście nie brakuje mi pomysłów.

Cieszę się, że masz czytelników i entuzjastów, widać to na Twoim blogu. Gratuluję.
Blog rzeczywiście pochłania dużo czasu, ale które hobby tego nie robi. Poświęcamy swój czas dla frajdy i dobrowolnie, więc nie ma co narzekać;)

blackjack napisał/a:

Jakie rady dla blogujących? Trudno mi powiedzieć, bo działam od czerwca, więc doświadczenia wielkiego nie mam.
Na pewno poprawna polszczyzna. Oczywiście nie mam namyśli tego, że wszystko musi być idealne. Nie przesadzajmy. Ale słusznie dostałam "burę" na samym początku od pewnej osoby, która może nie była zbyt miła, ale miała świętą rację. Od tego czasu staram się dobrze "oszlifować" teksty przed umieszczeniem ich na blogu, dbam o półpauzy i wcięcia w akapitach, poprawny zapis dialogów.
Po drugie przejrzysta nawigacja strony. I własne, autorskie zdjęcia. W moim przypadku również szkice. Może nie najwyższych lotów, ale własne. Nie muszę nic kopiować z neta.

Poprawność językowa, to faktycznie pierwszorzędna sprawa. Na swoim pierwszym blogu dostawałam niezłe cięgi za niechlujstwo, pomimo, że zostałam (nazwijmy to) ostrzeżona, przez doświadczoną blogerkę. Należały mi się i zmobilizowały do pracy. Umiejętności edytorskie też bardzo się przydają. Tekst jest przejrzysty i zrozumiały.

Jeżeli chodzi o zdjęcia, uważam, że warto posiłkować się odnośnikami. Darmowe blogi mają ograniczoną pojemność, więc jeżeli chcemy prowadzić stronę przez długie lata, taka opcja pozwala zaoszczędzić.
Nie nakłaniam do kradzieży!
W sieci jest dużo zdjęć odznaczonych jako publiczne, a wstawiając tylko odnośnik, nie kopiujemy pliku. Możemy też posiłkować się serwisami, na których umieszczamy własne zdjęcia.

blackjack napisał/a:

I przede wszystkim najważniejsze. Nie starajcie się przypodobać wszystkim. To jest po prostu niemożliwe. Raczej piszcie tak, by każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie.

Kończę, bo idę spać :-))) Dziś wyjątkowo wcześnie... Dobrej nocy Wam życzę!

Tak jak napisałaś - nie jest możliwym, żeby podobać się wszystkim. Jeżeli znamy cel i motywy swoich "bazgrołów" - krytyka może pomóc, a nie złamać.

Dołożę jeszcze radę od siebie. Uważam ją za bardzo ważną. Nie usuwamy krytycznych komentarzy! Każdy ma prawo do swojego zdania. Upiększanie wizerunku blogu poprzez kasowanie komentarzy czytelników uważam za oszustwo. Oczywiście spam i obraźliwy hejt nie mogą mieć miejsca, ale te zjawiska, to już inna historia. Osobiście nigdy bym nie dopuściła, żeby jeden komentator obrażał drugiego. W takich przypadkach należy reagować.

15

A ja piszę po to, żeby sobie ulżyć. Nie mam za bardzo z kim o tym wszystkim porozmawiać. Kiedyś pisałam pamiętnik, taki w zeszycie, i sądzę, że mi to pomogło, czasami wracam do tych zapisków sprzed 12 lat... Wtedy człowiek miał inne problemy. Dobrze, że teraz są przynajmniej te blogi i fora, można się pożalić.

muszę sobie ponarzekać, to moja terapia
http://onanarzeka.blogspot.com/

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018