Jakie suplementy diety i odżywianie dla chłopaka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jakie suplementy diety i odżywianie dla chłopaka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Jakie suplementy diety i odżywianie dla chłopaka?

Witam,
chciałam się poradzić Was, obeznane w tym temacie, jak powinien się wspomóc zdrowotnie moj chłopak. Moze podpatrzyłyście podobne przykłady u partnerów czy znajomych...  Mianowicie moj chłopak ma 23 lata, ciezko pracuje fizycznie przy montowaniu mebli po 8 godz, jeździ kilkanaście tygodniowo autem, jest notorycznie nerwowy, nie je nic na śniadanie przed pracą, decyduje w ważnych sprawach, śpi po 7-8 godz dziennie, waży 85 kg, wzrost 180. Zazwyczaj bierze tylko wapno, czasem magnez, melise na wieczór, chce sobie kupić plusza do picia. Jakie szybkie śniadanie, oprócz szklanki mleka mógłby on sobie robić przed pracą, miałby na to 5 min, najlepiej gotowo kupione energetyczne i zdrowe??  Aha , i jeszcze duzo pali..
Pozdrawiam,
M.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie suplementy diety i odżywianie dla chłopaka?

Witaj Negri smile

Przede wszystkim chłopak powinien zacząć od uregulowania trybu życia i to samo w sobie powinno przynieść rezultat. Przede wszystkim pasowałoby rzucić papierosy, ale to pewnie wiesz wink

Na śniadanie, proponowałbym dodać do tego mleka płatki owsiane z suszonymi owocami/orzechami, które dostarczą jego organizmowi błonnika i energii. Można także kupić gotowe mieszanki muesli, ale tutaj trzeba uważać, ponieważ często zawierają one spore ilości cukru, który daje "kopa" na krótko. Fajnym pomysłem jest także jajecznica, kryjąca w sobie duży zapas energii (ale wymaga troszkę większej ilości czasu).

Jeśli chodzi o sen, zasadnicze pytanie brzmi - czy mimo przespanych 7-8h wysypia się, czy wstaje zmęczony?

Natomiast w kwestii suplementów diety - Twój chłopak mógłby spróbować Bodymaxu Plus, zawierającego dużą dawkę magnezu (ma działanie uspokajające) w połączeniu z żeń-szeniem (działanie pobudzające) i zestawem witamin i minerałów.

3

Dzieki za taką fachową i konkretną wypowiedź smile.
Śpi po 7 godz., czasami mniej i sie zazwyczaj nie wysypia. On nie chce brać suplementów diety, aby sprowokować organizm żeby sam przetwarzał potrzebne witaminy... Bierze zazwyczaj magnez i wapno, czesto rutinoscorbin jak jest podziebiony. Powinien jescze stale brać żen szen i w sumie ten plusz też jest chyba dobry. Czasami tez pijemy herbatki z melisy na noc :-).
Pozdr.

4

Żeby organizm sam pracował, to musi dostarczyć najpierw składniki z pokarmu. Samo z siebie nic się nie bierze. Na szybkie śniadanie najlepszy będzie jogurt (naturalny czy tam z owocami) plus garść musli (np z serii fit - nie mają tyle cukru). Może być też do tego garść jagód Goji. I wtedy suplementacja jest w zasadzie zbędna. Przy okazji wzmocni sobie organizm.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

5

Negri, proszę smile Nie bez powodu zapytałem o to, czy sypia dobrze - ilość snu, nie zawsze podąża za jego jakością. Być może stres uniemożliwia mu normalne wysypianie się - warto byłoby zadbać o jego zmniejszenie. Może ma jakieś hobby, które pozwoliłoby mu odreagować?

Pamiętaj też, że warunkiem koniecznym, dla prawidłowego wykorzystywania składników żywności jest uregulowany tryb życia i rozsądna dieta i od tego bym zaczął. Z suplementami nie ma co przesadzać. Preparaty tego typu, podobne do zasugerowanego, zawierają zarówno żeń-szeń jak i niezbędne witaminy. Stosując go nie ma konieczności przyjmowania niczego dodatkowego - jedna tabletka/kapsułka dziennie wystarczy by wspomóc organizm. Ich wybór w aptekach jest naprawdę spory.

Powodzenia!

6

Na nic się zdadzą porady by rzucił palenie, aczkolwiek jest to zasadnicza kwestia. Jeśli chcesz pomóc swojemu chłopakowi w tej kwestii polecam książkę " Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" autorstwa Allena Carra. Pomogła mi i wielu moim znajomym, polecam gorąco. Musi jednak sam wyrazić chęć rzucenia, a w przypadku palaczów jest to bardzo trudne (paraliżuje ich okrutna perspektywa życia bez nałogu).
Co do diety, oczywiście najważniejszym jest by zaczął jeść regularnie, najlepiej ok. 5 posiłków dziennie, no ale na początek mogą być 3. Niestety Twój chłopak rezygnuje z najważniejszego posiłku - śniadania. Prawdopodobnie oprócz picia szklanki mleka, wypala również papierosa.
Pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić to uświadomić mu jedną bardzo ważną kwestię, NAJWAŻNIEJSZE JEST ZDROWIE! Często nasza hierarchia wartości stoi na głowie. Na pierwszym miejscu, praca, kasa oczywiście, a gdzie plasuje się nasze zdrowie? Gdzieś w dalekich pozycjach, no bo po co komu się dobrze odżywiać, po co dbać o swoje ciało i umysł? Postaraj się (wiem, że to trudne) wpłynąć na jego psychikę, bez odpowiedniej diety nie będzie pracy po 8h, nie będzie podejmowania ważnych decyzji, za to będzie więcej nerwów i jeszcze więcej stanów chorobowych, to tylko kwestia czasu.
Odnośnie suplementacji, odradzam preparaty typu pluszsz (czy jak to się tam pisze), tak samo jak reszty syntetyków. Wybieraj tylko naturalne wyciągi z roślin. Polecam spirulinę, ogromnie odżywczy preparat zawierający multum witamin i minerałów oraz innych składników, nie ma sensu pisać jakich, każdy może sprawdzić wyszukując go w internecie. Podobnie świetnym ziołem szczególnie dla mężczyzn jest ashwagandha - tradycyjne zioło ajurwedyjskie (system medycyny naturalnej wywodzący się z Inidii). Ciekawostka, jej nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza "ta, która ma zapach konia, ponieważ sprawia, że człowiek
posiada witalność i energię seksualną jak koń" smile (tłumaczenie z książki "Joga ziół" Davida Frawleya). Jest zalecana przy m.in. stanach wyczerpania psychicznego, stanach depresyjnych, wyczerpującej pracy umysłowej, nadpobudliwości, nerwicach, bezsenności. Najlepiej połączyć te dwa specyfiki w jednym, znam taki preparat, ale lepiej sama poszukaj, nie chcę zostać oskarżona o reklamę:)
Podsumowując, podstawą jest zbilansowana dieta, o ile to możliwe porzucenie nałogu, jednakże wiem, że nie jest to łatwe, tym bardziej, że druga osoba tego nie chce. Spróbuj więc chociaż wzbogacić mu śniadanie i dorzucić te suplementy, na pewno będzie miał więcej energii, powinien się również troszkę wyciszyć i uspokoić.

Pozdrawiam

Ajurweda matką medycyny

7

Podpisuję się pod tym, co pisze Ajurweda odnośnie hierarchii wartości. Trzeba zacząć od tego, żeby zdrowie miało wysoki priorytet, bo za tym pójdzie reszta: optymizm, energia. A jak będzie siła i energia, to będzie cała reszta, łącznie z kasą, a nie odwrotnie. Chłopak jest młody, więc wydaje się, że będzie zdrowy i silny zawsze, ale tak naprawdę teraz jest najlepszy czas, żeby zacząć dbać o zdrowie.
Ja zajmuję się suplementacją na codzień i widzę, że największym problemem nie jest dobór suplementów, czy diety, tylko odpowiednia hierarchia wartości. O tej hierarchii przypominamy sobie dopiero, kiedy trzeba leczyć się, bo przegapiliśmy moment, kiedy można było ograniczyć się tylko do profilaktyki.

Pozdrawiam.

Jak odzyskać i utrzymać młodość i atrakcyjny wygląd

8

Suplementacja jest dobra ale tylko wtedy kiedy dobrany specyfik pomaga spalić tłuszcz, czyli taki, który zamienia rezerwy tkanki tłuszczowej na energię cieplną.

9

A czy Wy przyjmujecie suplementy zgodne z Waszym wiekiem ?
Bo jesli chodzi o kobiety to wiem własnei ze są takie, stąd moje pytanie wink

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jakie suplementy diety i odżywianie dla chłopaka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021