Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Co sądzicie o headhunterach? Jakie macie doświadczenie we współpracy z nimi?Bo ja przyznam,że mnie tak trochę omamili, a potem zamilkli. Zero profesjonalizmu!!!Jakbym chciała to mogłabym ich szefostwu zgłosić!!!Myślę,że w tej dyskusji możemy sobie pozwolić na nazwiska i nazwy firm,żeby się ostrzec przed tymi, którzy nieodpowiednio traktują kandydatów i składają obietnice bez pokrycia!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

W sumie ja tez mam niezbyt miłe doświadczenia!!!Jedn aheadhunterka wysłałą mi smsa na komórkę z prośbą o kontakt!!!Olałam ja, bo to jej powinno zależeć na mnie a nie mnie na niej...No oczywiscie korzyść mogłaby być obustronna, ale nie w ten sposób się rekrutuje ludzi.To ona się powinna była kontaktować ze mną podczas procesu rekrutacji!!!A nie odwrotnie, co ja mialam się prosić o pracę???Ja akurat mówię o agencji, która ma w nazwie headhunting odmienione:) nie ma problemu, mogę napisac nawet jaka firm i jak  się nazywa headhunterka:)

3

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

No nieprofesjonalnie się zachowała ta headhunterka, rzeczywiście mogłabyś na nią szefostwu naskarżyć. Ja miałam taką, która z kolei była bardzo miła dzwoniłą co tydzień,że projekt się przesunał terminowo,ale jak już ja wiedziałm,że był zakończony a ja nie otrzymałąm odpowiedzi to byłam zawiedziona...Po czym moja w najlepsze do mnie pisze takiego maila na odwal,że była na urlopie, przeprasza za milczenie ale projekt się skończył, ja się spodobałam, ale z racji tego,ze Klient jednak sie rozmuslil jesli chodzi o zatrudnianie nowej osoby to nei dostalam pracy. Hmmale tez nie takiego feedbacku oczekiwałam!!!żenujący!!!nie wiedziała jak wyjść z sytuacji to mi o zakończonym projekcie pisała!!!

4

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Ja miałam okazaję być rekrutowana przez Graftona, było naprawde idealnie, rozmowa przez telefon w tym samym dniu, jeszcze zaproszenie na interview  i spotkanie z managerem i panią z Graftona. Wydawało się,że jestem idealnym kandydatem, w wyznaczonym dniu miałam otrzymać telefon z feedbackiem i nie doczekałam się. Własnie to jest najgorsze w tych wszystkich procesach rekrutacji, jak ktoś coś zaczyna a potem  nie kończy, i urywa kontakt z kandydatem. Po czymś takim pozostaje zniechęcenie  do danej agencji rekrutacyjnej:\

5

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Do mnie zadzwoniła headhunterka, która chciała mnie zrekrutować na stanowisko które zwalniałam odchodząc na urlop macierzyński!
To już szczyty nieprofesjonalizmu!!!Pozwólcie,że przemilczę nazwę firmy, bo chyba byłam jedynym przypadkiem, na którym trafiła się im taka karygodna pomyłka, więc szybko by się domyślili, kto ich krytykuje!

6

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

A jak Wam się podobała współpraca z Creyf's? Ja byłam zadowolona, bo po rozmowie otrzymałam maila z informacją,że jednak mi dziękują, bez żadnych dodatkowych informacji, ale to było w porządku, bo chociaż wiedziałam,że już ten proces się dla mnie zakończył.
Nie lubię sytuacji, kiedy wciąż mam nadzieję i łudzę się, a agencja czy pracodawca milczy. W końcu zapominam,że brałam udział w takim procesie. Po takiej współpracy z agencją czy headhunterami pozostaje niesmak.

7

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Dla mnie najśmieszniejsze było to jak zadzwoniła jakaś headhunterka i sprawdzała mój język angielski, a sama to ledwie mówiła, nie mówiąc już o tym czy rozumiała to co mówi! Jak tacy psedoprofesjonaliści próbują rekrutować ludzi na wysokich stanowiskach kierowniczych, to życzę im powodzenia. Jak mi nie odpowiada osoba, z która rozmawiam, to nie rzucam się tez na nowe stanowisko. Jak ktos mnie nieprofesjonalnie traktuje,to jest ponizajace i wtedy czlowiek sie wzbrania przed takim rekruterem. Ja pracuje w branzy informatycznej i zcesto do mnie wydzwaniaja, raz sie zdecydowalem na ofertę, bo czułem,że mnie odpowiednio traktują. Niekiedy mialem wrazenie,ze dzwonili jacyś praktykanci,ze nie wspomnę o tym,że te panie co pytająmnie o doswiadczenie w branzy IT , ni emają zielonego pojecia na temat SAP, WAN, LAN, jezyków programowania, programow. Wiec chyba dopiero podczas interview sie ucza takich branzowych pojec informatycznych.

8

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Ja mam niefajne doswiadczenie z Headcount Solutions, troche mnie olali. Nie dostalam zadnej odpowiedzi.
Mimo tego ,ze bylam juz na spotlkaniu z Klientem.

9

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Co do znajomosci języków to też zauważyłam,że czasem jest ciężko.Najbarzdie j nie lubię ,że w tych różnych społecznościach zapraszają mnie do swoich kontaktów,żeby monitorować moją karierę! Nie potrzebuję takiego cienia, czy Anioła Stróża. Ja mogę się wypowaiadac na temat Headhunters, wydzwaniali do mnie wieczorem, co mnie irytowało, owszem informowali  o opóźnieniach w procesie rekrutacji,ale jak już była po interview, nie doczekałąm się odpowiedzi, że aż sama musiałam się z nimi skontaktowac, by czegoś się dowiedzieć.

10

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Ale jednak jakby nie patrzec to jest ich coraz wiecej i ida na latwizne korzystajac z Goldenline.pl a ostatnio także z Profeo.pl! Mnie tak kiedys znalezli w Goldenline.pl i uważam, że to jest niekiedy natrętne!!!

11

Odp: Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Cóż moje doświadczenie z "łowcami głów" również jest negatywne. Ok nie mam im nic do zarzucenia jeśli chodzi o pierwszy kontakt- piszą wiadomość lub też dzwonią i umawiają się na kontakt w dogodnym dla mnie momencie. Potem zaś już jest o wiele gorzej. Albo zapominają zadzwonić w momencie na który się umówili i dzwonią dzień później, poza tym dzwonią i po głosie i pauzie mniemam, że nie bardzo pamiętają moje nazwisko. Ehhh paranoja jakaś wystarczy sobie spisać nazwisko albo CV przed nosem położyć. Ale wychodzę z założenia, że to nie ja mam ich oświecać więc czekam cierpliwie przy słuchawce aż sobie nazwisko przypomną. Sama rozmowa wypada ok. Zaś to co się dzieje potem to farsa. Jako rekruter wychodzę z założenia, że zawsze należy poinformować kandydata o wyniku rozmowy (robię to telefonicznie- nie uciekam się do odpowiedzi mailowych, chyba że mimo paru prób nie mogę się dodzwonić), tymbardziej rozśmiesza mnie firma, która potrafi zainwestować czas by Cię wyszukać, zadzwonić, zaprosić na rozmowę, na której chwali się swoim know how, obiecać że oddzwoni z info zwrotną a potem cisza i pozostaje niesmak. Szkoda słów na takie agencje- firmy. Rozmawiam z nimi tylko i wyłącznie raz. Nie chciałabym bowiem pracować w firmie, która nie potrafi dotrzymać danego słowa.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Headhunterzy - nieprofesjonalni łowcy głów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024