Zwolnij swoje tempo.... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Zwolnij swoje tempo....

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Zwolnij swoje tempo....

Zwolnij swoje tempo.

Czy widziałeś już kiedyś dzieci bawiące się na karuzeli lub słuchające deszczu? Skaczące po dachu?
Tropiłeś radośnie fruwającego motyla albo obserwowałeś zachód słońca?
Powinieneś się zatrzymać.
Nie tańcz za szybko, bo życie jest zbyt krótkie, muzyka nie trwa wiecznie.
Czy jesteś zabiegany całymi dniami, wiecznie zajęty?
Jeśli zadajesz pytanie "Co słychać?", czy masz chwilę żeby usłyszeć odpowiedź?
A gdy wyciągasz się w łóżku po całym dniu, czy myślisz o 1.000 różnych rzeczach, które plączą ci się po głowie?
Powinieneś zwolnić tempo.
Czy mowiłeś już do swojego dziecka "zrobimy to jutro" i przekładałeś to na pojutrze?
Czy straciłeś już kontakt z przyjacielem, pozwoliłeś umrzeć przyjaźni, bo nigdy nie miałeś czasu żeby zadzwonić i spytać jak leci?
Byłoby lepiej gdybyś zwolnił tempo, nie tańcz zbyt szybko, bo pewnego dnia muzyka ucichnie, życie jest takie krótkie.
Gdy biegasz gdzieś tak szybko żeby gdzieś zdążyć, tracisz połowę przyjemności bycia tam dokąd biegniesz.
Gdy zawracasz sobie głowę i zbyt się codziennie przejmujesz, to tak jakbyś wyrzucał prezent którego nawet nie otworzyłeś.
Życie to nie wyścig, powinieneś zwolnić tempo, znajdź chwilę na wysłuchanie muzyki zanim się skończy piosenka.

autor nieznany
czy to nie madre słowa...........
ciagle jesteśmy zabiegani ....................

Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem...:)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zwolnij swoje tempo....
PESTKA35 napisał/a:

Życie to nie wyścig, powinieneś zwolnić tempo, znajdź chwilę na wysłuchanie muzyki zanim się skończy piosenka.

Najbardziej podoba mi się to zdanie smile

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

3 Ostatnio edytowany przez stokrotka28 (2009-04-02 14:42:41)

Oj niestety życie to nie wyścig,ale nie jest łatwo zwolnić.Fakt ciągle gdzieś biegniemy,spieszymy się,omijają nas wspaniałe wydarzenia np.pierwsze kroki dziecka,pierwsze słowo,gonimy czasami zapominając za czym tak naprawdę zaczęliśmy gonić,ale skoro większość żyje w takim tempie to dlaczego ja mam zwalniać,przecież oni osiągną więcej niż ja,zdobędą więcej,będą lepsi a ja spadnę w tej gonitwie na gorsze miejsce.Ludzie już zapomnieli jak wspaniale może świecić słońce,pieszcząc naszą twarz promykami,jak cudnie śpiewają ptaki,jak może smakować poranna kawa w ciszy i spokoju i jak cudownie z łezką w oku spoglądamy na śpiące dziecko,które wczoraj powiedziało pierwsze słowo.
I to chyba nie świat zwariował,tylko my bo w rezultacie przegrywamy tę gonitwę,gubiąc gdzieś po drodze uroki życia.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

4

a co jeśli uzależnimy się od tego wyścigu? z nałogiem jest niestety tak,że trudno się od niego uwolnić?.

5

Życie nie może być wyścigiem, bo wtedy nic z niego nie mamy. Co z tego, że osiągniemy sukcesy w pracy, jeśli nie zauważymy tego, co dzieje się obok nas. Bierzemy na siebie coraz więcej obowiązków, ciągle przekładamy coś na jutro. A gdzie czas na rozmowę, odpoczynek?

6

Mądre słowa,ale zwolnić nie idzie.Do końca nie jest to zależne od nas tylko od czasów,które nadeszły.Ciągle to samo praca,dom,ogród,dzieci..............Nie wystarcza czasu na spokojne poleniuchowanie czy skupienie się nad własnymi myślami.Mnie bardzo smuci fakt,że mam bardzo mało czasu dla dzieci,męża czy nawet sama dla siebie:( Chwilami jestem zmęczona:(

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

7

To prawda, takie są czasy. A nawet jeśli znajdzie się wolny czas to ludzie przeznaczają go na dodatkową pracę albo kursy. Często nawet brakuje czasu na rozmowę, bo po szkole, po pracy śpieszymy gdzieś i rozmawiamy w biegu. Tylko tak nie powinno być ....

8

Dlaczego,wciąż żyjemy w pośpiechu,biegu?Życie nam umyka między palcami.Winą obarczamy czas...Ale,to nie tylko on jest tu główną przyczyną.Ludzie nie potrafią,a czasami nie chcą-zwolnić tempa.Ileż pięknych chwil-nie do powtórzenia -nas omija.Warto zwolnić tempo,chociażby po to,aby przyjrzeć się szczegółom,przypatrzeć bliskim.Ale też wyciszyć,ukoić nasze ciało i duszę.Zatem-powoli żyjmy ,bez pośpiechu.To dobre dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Zwolnij swoje tempo....

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018