tata alkoholik -cale zycie pod górke -dlaczego - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » tata alkoholik -cale zycie pod górke -dlaczego

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: tata alkoholik -cale zycie pod górke -dlaczego

witam kolejna noc nie przespana przezemnie i ciągle to samo pytanie dlaczego mam wiecznie pod gorke mam 42 lata i 23 lata stazu małzenstwa w kochanej rodziny to nie mialam tata alkoholik a mama ciagle sie go bala  , szkola koszmar ,szybkie malzenstwo aby uciec z tego domu ,dzieci sie pojawily na swiecie ,maz niby jest a tak jak by go nie bylo wszystkie obowiazki  na mnie przezucone jestem tak okropnie zmeczona jak bym miala 80 lat ,nic dla sie bie nie zrobilam bo ciagle bylo inne wazne ,a najbardziej rodzina meza ,teraz do mni edotarlo po latach ze tej rodzinie byla potrzebna służaca ,trafilo na mnie  moglabym pisac i pisac jest moze ktos z takimi odczuciami ci ja

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: tata alkoholik -cale zycie pod górke -dlaczego

Witam
też tak miałam,ale do czasu.Poszłam na terapię i zrozumiałam,że służącą nie jest się dla dziec-dla męża też ,jeżeli pracuje i utrzymuje dom.Twoje problemy rodzinne są nad wyraz trudne,ja to rozumiem,ale powinnaś się najbardziej skupić na pilęgnowaniu tego co stworzyliście z mężem,bo tylko to się liczy i oczywiście na dobrym wychowaniu dzieci/aby  nie powielały w przyszłości złego wzorca jaki prezentują dziadkowie/

3

dzieki za to co napisalas ,ale moj problem jest owiele bardziej skaplikowany ,dzieciom swoje dziecinstwo opowiedzialam bo mieszkam w malym srodowisku i kazdy o kadym wie wszystko a nic o sobie ,ja jestem samotnikiem nikt mnie nie zaprasza na imprezy bo nie wypije a takich sie nie lubi ,moje malzenstwo jest z rozsadku maz dobry czlowiek ale dlaniego najwazniejsza jest zdanie siostr i mamy ,moze to smieszne ale by moze ze 2 razy bylismy na jakiies uroczystosci razem ,a  zawsze jedzie z mama i siostrami wiem ze to dziwnie brzmi ale tak jest

4

To, że dzieciom opwiedziałaś nie oznacza,że nie uczestnicza w tej patologii/nawet jak na codzień nie mają kontaktu z dziadkami,to pzrecież są z Tobą,a Ty wybacz,że to powiem jesteś współuzależniona ze względu na pijącego ojca,a co za tym idzie masz niejednokrotnie złe spojrzenie tzw.irracjonalne na wiele spraw min.wychowanie dzieci i układanie stounków z mężem,nie mówiąc już o ludziach-stąd to osamotnienie,w właściwie izolowanie się,bo się wstydzisz/potrzebna Ci terapia,psycholog albo spotkania dla DDA tam spotkasz osoby Twojego pokroju i wiele się nauczysz,a to zaprocentuje na związku i dzieciach

5

c.d
to,że wyszłaś z rozsądku za mąż i nie pijesz, nie upoważnia nikogo do ignorowania Twojej osoby i nie zapraszania na uroczystości,szczególnie tam gdzie przebywa Twój mąż-to skandal,ale jest pytanie,czy to może Ty nie godzisz się tam chodzić,bądż robiłaś to wcześniej i tak to się stało.Mąż wie o tym że wyszłaś za niego z rozsądku?

6

c.d
właśnie do mnie dotarło,że Twoje dzieci są już pełnoletnie,więc trudno je już chronić.Teraz powinnaś zadbać o siebie i rozwinąć swój związek nalepszy.Mojej koleżance się to udało,a też wyszła z rozsądku az mąż-poprostu zaczęła od zmiany siebie,swojego osądu na to co ma ,na co ma wpływ,co ją cieszy,dostrzegania pozytywów z życia w związku,etc.zaczęła być milsza dla niego/on to zaczął doceniać,więcej ze sobą rozmawiali,radzili się nawzajemi tak się potoczyło,że za jakiś czas zrodził się wzajeny stosunek i miłość.Teraz po 25 latach są szczęśliwym małżeństem-czyli można zaryzykować,ale powtarzam najpierw zacząć zmiany od siebie,bo świata nie zmienisz.

7

a z moim malzenstewm to bylo tak ja lat 19 ,chcialam jak najszybciej wyrwac sie z domu a moj maz byl starym kawalerem i na gwalt szukano mu kandydatki na zone i znalazla sie sasiadka ktora nas zeswatal , na swoj sposob kocham meza ,choc raczej po tylu latach czlowiek sie przyzwyczaja do drugiej osoby , sa dzieci i staram sie na wychowaniu ich na porzadnych ludzi i tak jak umie uczyc milosci ,a jest to trudne co do imprez rodzinnych to zawsze sie zdarzalo ze ktos musi zostac w domu bo dzieci i padalo na mnie przyzwyczailam sie ze nimy jestesmy razem a jednak osobno

8

dziekuje bina ze moglam sie wygadac bede jutro pa

9

ja to wszystko rozumiem,ale te czasy się skończyły i trzeba iść naprzód inaczej wpadniesz w beznadzieję i depresja gotowa/nie wiem czy już jej nie masz/.Dziećmi nie musisz się już opiekować,postaw na siebie!Wychodż z mężem nawet jak to się innym nie podoba/czas to zmienić-to dla Twojego zdrowia psychicznego/postaw się,bo masz do tego prawo,nie siedż ciągle w cieniu jak myszka,bo nic się samo nie zmieni,zobaczysz jak od razu poczujesz się pewniejsza i wreszcie podniesie się Twoja niska samoocena.Nie zapominaj o ważnej rzeczy - Jesteś nie tylko żoną swojego męża i matką dzieci,ale przede wszystkim Panią swojego losu i nie służącą,ale GOSPODYNIA w swoim domu i od Ciebie wiele spraw także zależy,więc do dzieła!

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » tata alkoholik -cale zycie pod górke -dlaczego

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021