Jak kupowac prezenty dla dzieci? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak kupowac prezenty dla dzieci?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Jak kupowac prezenty dla dzieci?

Czesc,
Mam taki dylemat. Mam dziewiecioletnia siostrzenice, ktorej przy roznych okazjach kupuje jakies drobiazgi. Moj problem polega na tym ze nie za bardzo wiem, czym sie powinnam kierowac przy wyborze prezentu. Prezent powinniec sprawiac dziecku frajde czy raczej pomagac mu sie rozwijac. Moja siostrzenica spedza bardzo duzo czasu na komputerze i najchetniej by chciala dostawac prezenty typu gry, paysafe itk.ale ja nie wiem czy to jest aby na pewno dobry pomysl. W koncu na komputerze swiat sie nie konczy, jakie jest wasze zdanie??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak kupowac prezenty dla dzieci?

Hej,
jestem młoda ale niestety staromodna.Jestem za prezentami praktycznymi i uczacymi.Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia.Możesz kupić coś co spodoba się małej czyli coś związanego z komputerem i coś czego dzieki temu będzie mogła się nauczyć.Może lubi projektować - program do projektowania ubrań który roziwnie jej wyobraźnie...

Proszę Jej kupić ciekawą książkę.
Co za czasy...

4

Gdyby iść za głosem dziecka to ... odżywiałoby się słodyczami, fast-foodami, przesiadywałoby przy komputerze, a szkołę odwiedzałoby, by poplotkować ;-)

Ja wychodzę z założenia, że dorosły ma obowiązek wprowadzać dziecko w świat, pokazywać mu ciekawe rzeczy, dlatego nie kieruję się tylko upodobaniem dziecka. Staram się, by prezenty rozwijały.

Ok, może "skomputeryzowane" dziecko nie lubi czytać książek, ale możesz spróbować z audiobookiem. Zamiast kolejnego filmu - możesz go zabrać do teatru, na zwiedzanie. Zamiast kolejnej gry komputerowej - planszówka (wymaga spędzenia wspólnie czasu, ale za to uczy myślenia logicznego), itd. Możesz kupić składniki do sernika na zimno - i razem go zrobić, lub asystować siostrzenicy, a potem w gronie rodzinnym delektować się smakołykiem.

Generalnie - najlepszym prezentem  jest spędzić trochę czasu z dzieckiem, dać mu się wygadać, coś zrobić wspólnie. Spróbuj dać jej coś innego, nowego - trochę tylko związane z jej upodobaniami. Nie przejmuj się jak nie trafisz, lepsze będzie to niż kolejna gra komputerowa.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

Kapitalne. Podpisuję się obiema rękami - zwłaszcza pod teatrem i zwiedzaniem. Tym bardziej, że to z dala od tego nieszczęsnego komputera...
Pozdrawiam Panią (Pana?) Averyl serdecznie smile

6

Ale ja sie z tym w pelni zgadzam..tez uwazam sie powinno sie kupowac prezenty, ktore w jakis sposob pomoga sie dziecku rozwijac. Wkoncu od tego dorosli sa, zeby w jakis sposob kontrolowac to czym sie dziecko zajmuje. Ale czasami poprostu mam watpliwosci, wkoncu to rodzice sa od wychowywania a ciocia,babcia etc raczej i tak nie maja na to wplywu. A jesli juz tyle czasu spedza na komputerze, to moze warto sie zastanowic  nad prezentem ktory pomoze jej ten czas wykorzystac w jakis konstruktywny sposob, tak jak napisala macocha, sa programy/gry ktore nie oglupiaja a wprost przeciwnie pomagaja sie dziecku rozwijac

7

Ja kupując prezent biorę też pod uwagę zdanie rodziców czyli czy jeśli to będzie gra planszowa to czy będą mieli czas na to by usiąść z dzieckiem i zagrać , lub jeśli będą to rolki to czy będą mieli czas na to aby wyjść z dzieckiem i popilnować aby nie zrobiło sobie krzywdy....oczywiście nie oznacza to , że jak powiedzą żeby kupić coś na co mnie ni stać to ja się będę zarzynać aby to kupić.Robię mały rekonesans czyli co dziecko lubi robić, co by chciało robić, jakie sugestie mają co do swoich pociech ( bo tak jak napisałaś oni je wychowują i wiedzą czego nie ma lub o czym marzy lub co nie będzie przekraczało ich granic wychowawczych) i staram się wybrać coś najbardziej pośrodku i coś co jest zgodne z moim duchem. :-) dylematy jednak są zawsze :-)

8

Oj ta, oj tam , teraz żeby dziecko chciało sobie pograć ,nikt mu do tego nie jest potrzebny. A gier w Internecie jest tak dużo,wybór tak ogromny,że tylko wybierać i grać.Podejrzewam,że każde dziecko polubiło by grę w Mario, czy Backgammona,ostatnio są i inne np.Wiedźmin-zabójcy królów / edycja rozszerzona/,mniej agresywnymi są  Jeti Bubble, All ball,czy Frizzle Fraz - dla dzieci jak znalazł. Są także ciekawe gry edykacyjne.Bo dzieci także muszą mieć rozrywkę.Zresztą w każdym Empiku czy Superkarketach jest także bardzo dużo gier dla dzieci i nie tylko.Pa.

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

9 Ostatnio edytowany przez Averyl (2012-04-23 22:52:50)

Promykslonca napisał/a:

...czasami poprostu mam watpliwosci, wkoncu to rodzice sa od wychowywania a ciocia,babcia etc raczej i tak nie maja na to wplywu.

... rodzice natomiast lubią używać argumentu, że to szkoła, w której tyle czasu dziecko spędza, wychowuje ;-)

Zastanawiałaś się po co ludzie kupują dzieciom prezenty?
...dla dziecka z ubogiej rodziny? ... po to, by się zajęło sobą i nie przeszkadzało w czasie rozmowy?, ... bo tak wypada?

Największym prezentem będzie jak spędzisz trochę czasu z dzieckiem, jak porozmawiasz z nim, posłuchasz tego co ma do powiedzenia. Prezent nie musi być przedmiotem.

Ze dwa lata temu "kupiłam" na urodziny mojemu (wtedy) 9-letniemu synowi wirtualnego psa. Weszliśmy na stronę fundacji, on wybrał psa i wirtualnie zaadoptowaliśmy go (oczywiście cały czas ja płacę za to), ale on jest wirtualnym opiekunem. Jest to świetny pretekst, by porozmawiać o życiowych zagadnieniach.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

Swoją drogą to bardzo ciekawe - może Pani napisać dokładniej, jak działa taka wirtualna adopcja?

11

smile myślę ze ciekawa książka ale teraz kiedy jest ciepło można zabrać dziecko na jakąś wycieczke  plener,na roer,do Zoo aby już nie siedziala przy komputerku:)

12

Wirtualna adopcja? To napewno fajny pomysl ale sama raczej nie odwazylabym sie czegos takiego podarowac, musialabym to wczesniej skonsultowac z rodzicami, czy sie na to zgadzaja

13

Wojciech Imielski napisał/a:

Swoją drogą to bardzo ciekawe - może Pani napisać dokładniej, jak działa taka wirtualna adopcja?

Wystarczy wrzucić w przeglądarkę internetową hasło "wirtualna adopcja psa/kot" znajdzie się wiele stron fundacji, stowarzyszeń, a tam można znaleźć szereg info. Generalnie chodzi o pomoc: niektórzy wychodzą ze zwierzakami ze schroniska na spacery, inni dają schronienie do czasu znalezienia nowego właściciela, można wspomóc leczenie albo "zaadoptować" - zadeklarować się, że co miesiąc wpłaca się określoną kwotę na jakiegoś zwierzaka. To już zależy od możliwości osoby, która chciałaby pomóc.

Dziękuję. Na ten pomysł z przeglądarką bym nie wpadł...
Ale wyjaśniło się bez przeglądarki smile

15

my jako dziadkowie dajemy dziecku kasę,rodzicę wiedzą co dziecku potrzebne!
ja nawet nie umięwypowiedziec nazw zabawki takze nie bawimy się w zakupy,książeczki jak najbardziej

16

oczywiście to jest rozwiązanie - pod warunkiem, że rodzice faktycznie przeznaczą te pieniądze dla dziecka...u mnie w domu też była przyjęta taka zasada, ze dziadkowie dawali pieniądze niestety ponieważ wychowywała mnie tylko mama i miała mało pieniędzy raczej to co dostawałam przeznaczane było na potrzeby domowe.Nigdy mi niczego nie brakowało bo mama bardzo sie starała ale...:-)

17

Jestem za kupowaniem prezentów, które czegoś dziecko nauczą. Kupuję klocki, książki, gry planszowe, puzzle itp. Dobrze jak dziecko ma jakieś hobby, wtedy zdecydowanie łatwiej jest trafić z prezentem. Ale podarować można także bilety do teatru czy kina, wyjść wspólnie do zoo czy muzeum.

Pamiętam, że sama nienawidziłam dostawać w prezencie pieniędzy, mało to było osobiste, wolałam drobiazg specjalnie dla mnei wybrany niż kopertę.

18

A gdyby tak podarować dziecku jakąś ciekawą roślinkę? W tym przypadku rodzice nie powinni mieć żadnych obiekcji, bo raz, że jest to wychowawcze - w końcu uczymy malucha odpowiedzialności, systematyczności i dbałości o podopieczną, a dwa, że zwykle takie ,,żywe" i ,,dorosłe" prezenty sprawiają dzieciom ogromną frajdę.

Podpowiadam z autopsji, że mój syn pewnego dnia zapragnął być posiadaczem owadożernej rosiczki (on ma zresztą zwykle tak oryginalne pomysły), to pragnienie oczywiście niezwykle szybko wprowadził w czyn, a zaraz za nim rosiczkę zakupiło niemal pół klasy smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

19

Myślę, że dziecku w jakimkolwiek wieku nie można kupić czegoś edukacyjnego ale czym nie będzie zainteresowane, bo prezent byłby nie udany. Np ja siostrzeńcom i bratankom w wieku od 1 roczku do 6 lat kupuję klocki lego duplo. Jest tak wiele rodzajów zestawów, że mam pewność że prezent się nie powtórzy, dzieci będą zadowolone i rodzice też. Wiem że nie kupuję zbędnych bajek na dvd, przy których dzieci siedziałby całymi dniami, tylko własnymi siłami będą cokolwiek tworzyć, budować z tych klocków i ruszą przy tym wyobraźnię, co nie ukrywam że cieszy rodziców. Więc mam czyste sumienie , uff tongue

20 Ostatnio edytowany przez vinnga (2012-08-03 12:47:44)

Jeśli chodzi o gry edukacyjne to jestem jak najbardziej za smile Ja swojemu dziecku zawsze kupuję gry edukacyjne, aby łączyło zabawę z nauką i rozwijaniem się. Ostatnio wynalazłam stronę spam, gdzie jest duży wybór co do takich gier. Właśnie czekam aż dostanę przesyłkę no i zobaczymy smile

21

Każde dziecko bez względu na wiek oprócz nauki,uwielbia komputerowe gry,oczywiście takich jest pełno w Internecie,ale dziecku chce mieć też i w swoich zbiorach swoje gry,a na prezent można ofiarować doładowaną paysafecard i samo może sobie kupować taką grę na jaką ma ochotę,z tym,że należy dziecko wyczulić na rozsądne wydawanie z psc,bo tego czego Jaś się nie nauczy,Jan nie będzie umiał.

- Ezop -

22

No to jest niby jakis argument ale w sumie jesli chcemy uczyc dzieci jak obchodzic sie z pieniedzmi niekoniecznie musi to byc na podstawie gier...

23

Fakt, dziecko należy uczyć od maleńkości co jest dobre,a co złe, bo tak jak wyżej wspomniałam... czego Jaś się nie nauczy, Jan nie bŁdzie umiał.... ale dziecko też musi mieć jakieś rozrywki. Jeśli to jest bliska osoba, a tak jest w Twoim przypadku, mniej więcej wiesz czym dziewczynka się interesuje. A może warto też zainteresować ją jakąś ciekawą książką, lub najlepżiej jest porozmawiać z jej rodzicami, oni powinni doradzić z czego może się ucieszyć. Bo zapewne jest coś o czym marzy od dawna, a od komputera warto ją oderwać, bo to jak wiesz nie jest zdrowe dla dzieci,a czasem wręcz niebezpieczne.

- Ezop -

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak kupowac prezenty dla dzieci?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021