Szukam przyjaciółki we Francji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Szukam przyjaciółki we Francji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Szukam przyjaciółki we Francji

Witam

Mieszkam od niedawna we Francji, mam 34 lata, jestem mama dwoch dziewczynek 9 i 7 lat. Doskwiera mi brak przyjaciol, z ktorymi moglabym dzielic codzienne trudy i radosci emigracyjnego zycia lub po prostu pogadac czasem po polsku  smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szukam przyjaciółki we Francji

Witaj Cannelle!
Jesli wciaz szukasz bratniej duszy we Francji to chetnie nawiaze z Toba kontakt:-) ja rowniez mieszkam we Francji, w Strasbourgu ...
Mieszkam tu od 4 lat z moim narzeczonym.
jak mozemy sie skontaktowac?
Pozdrawiam!

3

witaj! ja też mieszkam we Francji miałabym parę pytań do Ciebie w związku z ubezpieczeniem kobiety niepracującej tu nigdy, która jest w ciąży. jeśli wiedziałabyś coś na ten i spróbowała mi pomóc (właściwie bratowej) temat napisz na forum. byłabym wdzięczna. pozdrawiam

widzę światełko w tunelu... nareszcieeee

4

hejka:) ja tez jestem we francji:) na poludniu, a wy?

5

Witajcie

Mieszkam na poludnie od Pau w Akwitanii.  Mam 12letnia corke, staly zwiazek.  Wczesniej mieszkalam w Anglii, wiec na emigracji juz od wielu lat.  Odezwijcie sie dziewczyny.  Pozdrawiam.

6

Ja południowe Pireneje

widzę światełko w tunelu... nareszcieeee

7

Witam, mieszkam we Francji juz 4 lata ...pomiedzy Tulonem a Marsylia Jesli macie ochote to piszcie na maila smile

8

czesc
ja tez mieszkam we Francji 40km od strasbourga, bardziej w kierunku Niemic. Mam 39 lat i dwie dziewczyni 4 i 9 lat, maz jest francuzem. Tez brakuje mi poskiej przyjaciolki do pogawedek.
Mieszkam we Francji juz od 9 lat ale mimo to brakuje tych polskich klimatow...
Jak bys miala ochote to zamelduj sie, bede sie cieszyc
Pa Iwona

9

Witam,ja przeprowadziłam się z synkami 10 i 6 lat, do męża w północnej Francji,pół roku temu.Aktualnie uczymy się języka...aj czasami jest ciężko,ratuję się angielskim i słownikiem francuskim w torebce:).Dla mnie problematyczne jest to,że jeden wyraz ma tak wiele określeń i bądz tu mądrym o co konkretnie chodzi.Powymieniajmy się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką francuskiego,zapraszam do rozmowy:)

10

Witajcie, ja tez mieszkam we Francji w Corr?ze. Mam na imię Joanna, mam troje dzieci w wieku:16, 14 i 11 lat i męża Francuza. Moze któraś z Was mieszka gdzieś w pobliżu ?

11

Witajce
Szukam z koleżanka pracy we Fracji(zbiory,rolnictwo)czy ktoraś z Was słyszła o takiej pracy albo spotkała się z tego rodzaju ogłoszeniami,bede wdzieczna za każda podpowiedz,pozdrawiam

12

Witam wszystkie"emigrantki" we Francji. Jestem trochę od was starsza ale chętnie nawiążę kontakty z każdą z was. Ja mieszkam w Paryzu. Teraz jestem tu od kilku miesięcy. Wczśniej w latach 90 tych żyłam tu 11 lat też z małymi dziećmi. Potem 15 lat w Warszawie a teraz znów powrót. Niestety nie czuję się już tu tak dobrze jak kiedyś mimo, że jestem z rodziną. Młodość daje nami siłę, odwagę, radość. Ja mam 50+ lat i czuję się tu teraz niepewnie.Nie pracuję choć mam pewne plany. Pozdrawiam Was wszystkie Anna S.

13

Do sorokinki
Witaj może Ty nam podpowiesz jak i gdzie szukać pracy we Fracji,bedziemy wdzieczne za każda podpowiedz,pozdrawiam

14

Drogie dziewczyny.
Nie mam niestety doświadczeń w szukaniu pracy, szczególnie poza Paryżem. W dużym mieście na pewno łatwiej o pracę . Na pewno potrzebna znajomość francuskiego przynajmniej na poziomie średnim. Ja nie pracowałam nigdy we Francji. Obecnie chciałabym założyć działalność gospodarczą i zająć się sprzedażą polskich suplementów diety oraz wykonywać masaże. Właśnie mam zamiar iść na kurs - niestety dość drogi.Myślę , że o pracę jest teraz trudno tym bardziej, że jest sporo cudzoziemców z różnych miejsc Europy i nie tylko. Jeśli miałabym cos radzic to jeśli nie znacie dobrze języka pozostaje parca w u kogoś w domu ( sprzątanie, opieka nad dziećmi, czasem ktos poszukuje dziewczyny do przygotowywania posiłków). Jeśli jesteście po za Paryzem śledźcie regionalne gazetki lub anonse.Jeżeli natomiast znacie dobrze jezyk sprawa jest o niebo łatwiejsza. Zapiszcie się do ANPE - odpowiednik naszego urzedu parcy. Jeśli nie ma dla was oferty , proponują często staż lub kurs nieodpłatnie. Wtedy można poprawić jezyk i nauczyć się czegoś np. ekspedientka, sekretarka, hostessa w hotelu itp.
Przykro mi, ze nic specjalnego nie mogę polecić. Na pewno z czasem poradzicie sobie czego bardzo szczerze życzę. sorokinka

15

WITAM.     
Mam 40 lat i jestem mamą 2 dzieci syn ma 18 córka15,od lipca2012 mieszkam z dziecmi i mężem we Francji w miejscowosci lazignian corbieles ,szukam kokos z kim mogła bym porozmawiać i sie zaprzyjaznic ,jeżeli ktośjest chęty na poznanie sie i rozmowy prosze pisac ,czekam Aśka.

16

Kapka napisał/a:

WITAM.     
Mam 40 lat i jestem mamą 2 dzieci syn ma 18 córka 15,od lipca 2012 mieszkam z dziećmi i mężem we Francji w miejscowości lazignian corbieles ,szukam kogoś z kim mogła bym porozmawiać i się zaprzyjaźnić ,jeżeli ktoś jest chętny na poznanie się i rozmowy proszę pisać ,czekam Aśka.

17

hej smile ja mieszkam niedaleko Lyonu, jak coś to piszcie smile

18

Witam wszystkie emigrantki,

przyłączam się do wątku. Jestem od niedawna we Francji, dokładnie w Limoges. Jestem mamą 10-miesięcznej dziewczynki. Póki co uczę się języka i staram zaaklimatyzować, nie jest to łatwe bo nie mam tu nikogo oprócz partnera i dziecka. Bardzo chętnie nawiąże nowe znajomości, może to pozwoli mi się oderwać na trochę od codziennej rutyny smile

Pozdrawiam

19

Witam Panie, czy jest możliwa pomoc, chodzi o otwarcie sklepu z moimi wyrobami (budowlanka) na Południu francji, własciwie nie mam osoby która bu pomogła to prowadzić, pozdrawiam MK

20

Witam! Jestem Ola mam 20 lat. Jestem w Paryżu do wrzesnia przyjechalam do pracy sezonowej jestem tu całkiem sama i bardzo bym chciala poznac kogos kto bylby chetny gdzies wyjsc pogadac moze troche pozwiedzac ;-)

21

Witajcie dziewczyny!

Mieszkam od lutego w Angers, departament 49.

Jesli, ktoras z Was ma ochote na wirtualne pogawedki po polsku lub dla tych ktore mieszkaja blizej na kawke (niekoniecznie w samym Angers) to zapraszam!

Pozdrawiam

22

Elvi , czy ty nadal jestes w Angers? Jak tak, to jak chcesz to sie odezwij. Pa

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Szukam przyjaciółki we Francji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018