zalamana boje sie bardzo - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » zalamana boje sie bardzo

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: zalamana boje sie bardzo

Mam problem 3 dni temu widzialam wypadek w klatce chlopak zadzgal swoich kolegow i widzialam cala klatke we krwi i przed oknem reanimowali chlopaka wiem ze juz aresztowali tego chlopaka ale moj problem polega na tym ze boje sie wejsc do tej klatki serce chce mi podejsc do gardla rozgladam sie na wszystkie strony w tej klatce stresa czuje jak do niej wchodze i jeszcze tam znicze stoja to juz wogole stres jest rozgladam sie do okola czy ktos za mna nie idzie nogi  sie  podemna  uginaja  juz  nie  wiem  co mam  robic pomozcie

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zalamana boje sie bardzo

Trudna sprawa nie bardzo wiem co ci poradzić... Nie wiem czy mieszkasz sama czy z kimś, jeśli sama to poproś kogoś aby pomieszkał z tobą kilka dni żebyś nie była sama, może wtedy będzie Ci trochę łatwiej. Możesz też pomyśl o jakiejś terapii bo jednak to co widziałaś wywarło duży wpływ na Ciebie i samej będzie ciężko Ci się z tym uporać.

3

Odp: zalamana boje sie bardzo

Witam,to normalna twoja reakcja - bronisz sie przed tym co widziałaś ... moze poproś kogoś bliskiego by wychodził po ciebie przed blok i razem wejdziecie do mieszkania-wydaje mi sie że na początek to najlepsze rozwiązanie...
Jeśli nie radzisz sobie z tą sytuaja lub śnią ci sie koszmary to udaj sie do psychologa - opisz całą sytuacje - co widzialas, jak to bardzo dotkliwie znosisz-on napewno ci pomoże.Najważniejsze w tej sprawie jest to że aresztowali tego drania!

Odp: zalamana boje sie bardzo

Kolobrzezanka26,
bycie świadkiem tak przerażających wydarzeń jest traumatycznym doświadczeniem. To, co teraz czujesz, Twoje emocje, niepokój, lęki, również reakcje ciała (serce podchodzące do gardła, brak oddechu), koszmarne sny są naturalną reakcją. Przeżywa to większość osób, które uczestniczy lub jest świadkiem podobnych wydarzeń.

Zapewnij sobie w tych dniach towarzystwo i opiekę najbliższych - rodziny, znajomych. Jeśli czujesz taką potrzebę, opowiadaj im o tym, co widziałaś, o swoich uczuciach, obawach. Także tutaj, na forum NetKobiety, możesz opisywać swoje wspomnienia i kolejne dni mijające od wypadku. Forumowiczki zawsze wysłuchają i wesprą Cię w tych trudnych chwilach.

Jeśli poczujesz, że z czasem (w ciągu najbliższych dni, tygodni) Twoje emocje nie będą się uspokajać, przemijać; że przykre wspomnienia, lęk, napady paniki utrudniają codzienne funkcjonowanie - warto abyś skorzystała z pomocy psychologicznej.

Odp: zalamana boje sie bardzo
JustynaPiatkowska napisał/a:

Kolobrzezanka26,
bycie świadkiem tak przerażających wydarzeń jest traumatycznym doświadczeniem. To, co teraz czujesz, Twoje emocje, niepokój, lęki, również reakcje ciała (serce podchodzące do gardła, brak oddechu), koszmarne sny są naturalną reakcją. Przeżywa to większość osób, które uczestniczy lub jest świadkiem podobnych wydarzeń.

Zapewnij sobie w tych dniach towarzystwo i opiekę najbliższych - rodziny, znajomych. Jeśli czujesz taką potrzebę, opowiadaj im o tym, co widziałaś, o swoich uczuciach, obawach. Także tutaj, na forum NetKobiety, możesz opisywać swoje wspomnienia i kolejne dni mijające od wypadku. Forumowiczki zawsze wysłuchają i wesprą Cię w tych trudnych chwilach.

Jeśli poczujesz, że z czasem (w ciągu najbliższych dni, tygodni) Twoje emocje nie będą się uspokajać, przemijać; że przykre wspomnienia, lęk, napady paniki utrudniają codzienne funkcjonowanie - warto abyś skorzystała z pomocy psychologicznej.

To  nie  stalo  sie  w  moim  miejscu  zamieszkania  tylko  tam  gdzie  mieszka  moj  obecny  narzeczony  oczywiscie  odprowdza  mnie  na  dol  zebym  nie  byla  sama  ale  i  tak  czuje  sie  ze  stresowana jak  widze ta  klatke i  te  znicze przed  blokiem  to az  nogi  sie  podemna uginaja  chcialabym  o  tym  zapomniec dobre  w tym  ze  nie  mam  koszmarow.  boje  sie  nawet  jak  jestem w mieszkaniu narzeczonego  szmerow  na  klatce a najgorsze  ze  ten  jeden chlopak konal  na  3  pietrze    w  kaluzy krwi w   a  drugi  przed  klatka zaluje  ze  to  widzialam

Ja  nie  wiem  jak  nie  ktorzy  mogli  sie  na  to  patrzec  i  potem  przejsc do  zycia  codziennego  ja  nie  potrafie

Odp: zalamana boje sie bardzo

To normalna reakcja na tego typu doświadczenie. Mozna sobie z nią oczywiście poradzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest poproszenie zaufanej osoby, aby spędziła z tobą trochę czasu w okolicy tego miejsca. Powtarzać to zachowanie dzień po dniu, z wydłużeniem czasu i z przybliżeniem się do miejsca zdarzenia, aż dojdziecie do punktu "centralnego". Wtedy powinnaś się już poczuć normalnie.

Odp: zalamana boje sie bardzo

Rodzina  mi  w tym  nie  pomaga  mowia ze  mam sie  nie przejmowac i  tyle  z   ich  pomocy

Odp: zalamana boje sie bardzo

To  nie  stalo  sie  w  moim  miejscu  zamieszkania  tylko  tam  gdzie  mieszka  moj  obecny  narzeczony  oczywiscie  odprowdza  mnie  na  dol  zebym  nie  byla  sama  ale  i  tak  czuje  sie  ze  stresowana jak  widze ta  klatke i  te  znicze przed  blokiem  to az  nogi  sie  podemna uginaja  chcialabym  o  tym  zapomniec dobre  w tym  ze  nie  mam  koszmarow.  boje  sie  nawet  jak  jestem w mieszkaniu narzeczonego  szmerow  na  klatce a najgorsze  ze  ten  jeden chlopak konal  na  3  pietrze    w  kaluzy krwi w   a  drugi  przed  klatka zaluje  ze  to  widzialam

Ja  nie  wiem  jak  nie  ktorzy  mogli  sie  na  to  patrzec  i  potem  przejsc do  zycia  codziennego  ja  nie  potrafie

Odp: zalamana boje sie bardzo

bardzo Ci współczuję - jezeli umię współczuć bo to co ci sie przytrafiło już na zawsze pozostanie w twojej pamieci -takich rzeczy sie nie zapomina ,ale na pewno uporasz sie z tym i nie długo zaczniesz normalnie funkcjonowac -tak jak przed tym wypadkiem -taka mam nadzieje. Ja  osobiście widziałam też kilka traumatycznych wydarzeń-wypadek samochodowy ,w którym zginął mój kolega to po pierwsze a po drugie co było chyba gorsze widziałam jak pies(owczarek)gryzł jakiegoś przechodnia -..widziałam jak rozszarpał mu nogę.. to tez było straszne moze nie tak, bo to nie człowiek człowiekowi robił krzywdę tylko zwierze i to mozna jeszcze sobie jakos wytłumaczyc --ogólnie rzecz biorąc ten Świat ma w sobie tyle zła ..a my między nimi --tacy mali,bezbronni,

10

Odp: zalamana boje sie bardzo

Dzis  bylam  w tej  klatce  dobrze  ze  moj  narzeczony  byl  przy  mnie  ciezko  mi  bylo  nogi  pode  mna  sie  uginaja  jak  tam jestem  mam  nadzieje  ze  to  szybko  minie  nie  mam  z  kim  pogadac  dziewczyny

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » zalamana boje sie bardzo

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024