Zabawy twórcze i edukacyjne dla dzieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Zabawy twórcze i edukacyjne dla dzieci

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 42 ]

Temat: Zabawy twórcze i edukacyjne dla dzieci

Mnie z kolei bardziej interesują zabawy twórcze i edukacyjne dla dzieci. Będe na wyjeździe integrującym dzieci ze szkoły polskiej i lwowskiej i chciałabym zająć dzieciaki jakimiś interesującymi zabawami. Będą tam dzieci w wieku 6-11 lat. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zabawy twórcze i edukacyjne dla dzieci

nie wiem czy to twórcze i edukacyjne, ale na pewno integrujące.
zabawa w studnię.
dzieci stają w kręgu, jedno 'wpada w studnię' jest w kręgu. dziecko mówi: ten mnie uratuje, kto (najwyżej podskoczy, najładniej zaśpiewa- wymyślają dzieci). dziecko 'ze studni' wybiera tego kto najlepiej dał sobie radę, i wybawca wchodzi do 'studni'. to dobre dla młodszych dzieci. choć starsze mogą wymyślić coś trudniejszego.

szukanka-zgadywanka
dzieci w kilku grupach (minimum 3). opiekun wcześniej chowa rzecz, i każdej grupie daje zaszyfrowane wskazówki. mogą to być zagadki, szyfr, którego klucz jest podany itp. gdy dzieci poradzą sobie z zadaniem same wymyślają gdzie można coś schować, same wymyślają zgadywanki, szyfry czy inne formy 'utajnienia' wiadomości. po kolei jedna grupa nadzoruje poszukiwania, a pozostałe szukają. w tym świetnie się sprawdzi możliwość współpracy.

coś-z-niczego
znów grupy. dzieci otrzymują część materiałów różnych różniastych (rolki papieru, stare gazety, sznurki, reklamówki, gałganki, plastikowe butelki, wytłaczanki- no wszystko to co się da), część dzieci mogą zdobyć na spacerze (liście, gałązki, szyszki, kora, mech, kamyczki... ). następnie mają za zadanie zrobić coś (figurę psa, rycerza, ET- co im lub wychowawcom przyjdzie do głowy).
po ekspozycji można figury wykorzystać na naukę o ekologii i sortowaniu surowców- niech dzieci porozbierają swoje dzieła, posegregują: papier do papiera, plastiki, surowce naturalne (z tym że byłoby dobrze, gdyby gdzieś były w pobliżu kontenery tak aby dzieci widziały efekt pracy)
z nietypowych surowców dzieci mogą postarać się przygotować swoje stroje regionalne? wtedy trzeba mieć gazety, sznurki, taśmę klejącą, kredki.
znów dzieci muszą współpracować.

żywe obrazy.
każda grupa przygotowuje krótką bajkę. narrator opowiada. gdy ma miejsce kluczowa scena, osoby z grupy układają się w obraz scenkę przedstawiający. trwają w bezruchu aż do kolejnej scenki. zadanie zajmie dzieci na dłużej, gdyż muszą te swoje scenki przećwiczyć.

projekty językowe.
dzieci polskie przygotowują projekt językowy dla litewskich i na odwrót. młodsze mogą się zająć rysowaniem, starsze podpisami- np. dom i podpisanie w języku narodowym wszystkich jego elementów (ale warto określić górny limit). projekty są eksponowane, a dzieci mają kilka dni na zapamiętanie słów. można każdej grupie dać 'nauczyciela' najstarsze dzieci, które pomogą nauczyć się wymowy słów. a potem konkurs, kto zapamiętał najwięcej słów z drugiego języka. wtedy już lepiej dzieci podzielić na dwie grupy wiekowe. gdy jedna grupa odpowiada, druga może prezentować ryskunki do których słowa trzeba znać ( i tak każde dziecko taki obraz-zagadkę może wykonać, byleby była to rzecz a projektu), tak że każdy jest w to zaangażowany.

3

Niezle - wykorzystam smile)))))))))) Jestes moze pedagosiem Jagus? Czy tylko sie tak dobrze znasz na dzieciach smile?

4

obiło mi się o uszy to i owo wink

5

Bylam pod wrazeniem smile Albo sama masz dzieci i stad te kreatywne pomysly , albo musialas miec  praktyke w przedszkolu smile

6

jeszcze jeden komplement i popadnę w megalomanię :-) na poważnie, bardzo dziękuję, fajnie jest być docenionym. za kilka dni dosmaruję coś jeszcze, gdyby ktoś coś potrzebował.

7

świetne porady - tez skorzystam smile

8

Ciekawe zabawy. Będę musiała też częściej wprowadzać podobne zabawy,ale nie wiem czy moja 4latka jest wystarczająco duża na te wszystkie zabawy.

9

ostatnio wymyslilam mojemu 6-letniemusynkowi taka zabawe na pomyslowosc...moze malo oryginalna, ale jemu sie spodobala:
uslyszalam o konkursie knorra nawijarka i dalam mu do wymyslania rymowanki promujace te zupki...w sumie myslalam, ze sie malemu ni espodoba, ale on byl zachwycony, wymyslil masa rymowanek i teraz mnie nimi zamecz:D no ale coz, sama sobie jestem winna:P

10

No moze wygracie takiego laptopa dla dzieci:)?

11

no w sumie to fajnie by bylo...zanim dziecko dorosnie na tyle zeby pracowac na kompie ja bede miala z niego radoche:P

12

lamia a wysłałaś jakiś tekst swojego dziecka na ten konkurs? Nawet jeśli nie wygra, to na 100% byłoby mu miło gdyby zobaczył swoją twórczość w necie i na dodateki, jakby ktoś oddał głos na jego wierszyk (co Ty sama możesz uczynić). Zrób mu taką niespodziankę smile

13

Juz przestańcie z tym knorrem bo zajeżdża reklamą. Najlepsze zabawy dla małych dzieci to kolorowanki, szlaczki, łączenie punktów, uzupełnianie wzorów. Zadania związane z kolorowankami umożliwiają rozwój (wytwarzają się w mózgu nowe połączenia, wzrasta integracja psychomotoryczna). Ćwiczenia takie to również profilaktyka zapobiegająca  wystąpieniu problemów w nauce czytania i pisania.A także rozwijają: analizę i syntezę wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję ruchów dłoni i palców, panowanie nad napięciem mięśniowym potrzebnym do sprawnego posługiwania się kredką

14

uuu, widze ze ekspert sie wyrazil;P

15

dominika26 napisał/a:

Juz przestańcie z tym knorrem bo zajeżdża reklamą. Najlepsze zabawy dla małych dzieci to kolorowanki, szlaczki, łączenie punktów, uzupełnianie wzorów. Zadania związane z kolorowankami umożliwiają rozwój (wytwarzają się w mózgu nowe połączenia, wzrasta integracja psychomotoryczna). Ćwiczenia takie to również profilaktyka zapobiegająca  wystąpieniu problemów w nauce czytania i pisania.A także rozwijają: analizę i syntezę wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję ruchów dłoni i palców, panowanie nad napięciem mięśniowym potrzebnym do sprawnego posługiwania się kredką

No tak zgadzam się, ale np. dla dziecka 6 letniego to już to nie jest takie fascynujące. Kredki to tak dla 3-4 latków, przynajmniej takie jest moje zdanie.
A co do twoich sugestii co do reklamy, to po prostu dziewczyna napisała, że bawiła się w ten sposób z dzieckiem i tyle. Mi to nie robi różnicy, czy ktoś w formie zabawy wymyśla z pociechą teksty do knorra, nivei czy czegoś innego.

16

znam jedną edukacyjna zabawę przy komputerze. wydaje mi się fajne, bo sama się w to bawie - hoduje krówkę w internecie. Takie a'la tamagoczi wink Przy okazji mojemu maluchhowi się spodobało i zaczał obserwować krówki i opiekować się nimi. Przy czym chętniej pije mleko i chce krowe z domu!!!! big_smile
chyba zaczniemy od chomika... Gra rozwija wyobraźnie i uczy opiekowania się zwierzęciem.

17

Brzmi fajnie ta krowa:P Chociaż rzeczywiście, chomik jakiś bardziej racjonalny się wydaje. A mogłabyś podac link do tego?

18

Widzę, że świetne pomysły tu się zbierają smile. Ja osobiście mogłabym polecić taki jeden zbiór zabaw TaskMagic. Bardzo fajne zabawy pomaga tworzyć szczególnie w deszczowe dni. Coś na zasadzie takiego programu komputerowego smile
Tutaj podaję adres: taskmagic.pl

Znajduje się na niej darmowa wersja 30 dniowa, więc można sobie wypróbować big_smile

19

ja nie jestem raczej za zabawami przed komputerem, chyba, że dla starszych dzieci. A tu ważne by były rozwijające i czegoś uczyły. Np. wspomniana wyżej krówka może uczyć opiekuńczości. W necie możemy tez znaleźć gry typowo rozwijające umysł dziecka, np. scrabble itd. Jest wiele portali z takimi grami, np. nasza-klasa.pl/scrabble tutaj można jeszcze coś wygrać, więc uczy rywalizacji

20

najlepiej chyba uczyc, rozwijac przez zabawe smile ja szukam czego dla siebie i dzieciaków, żebysmy mogli grac razem ale gry drogie są hmm
na naszej klasie mattel się reklamuje i tam jest mowa o takiej grze blokus znacie to? mi sie wydaje bardzo ciekawe

21

raczej nie będzie za trudna dla 5 latka, jak sądzicie? bo chciałabym mojemu chrześniakowi kupic. cy blokus jest odpowiedni?

i jeszcze jedno pytanie, mam malutka ukochaną bratanicę, ma prawie 4 miesiące ale bardziej rozwinieta i bardzo bystra smile co dla takiego malucha?? chciałabym pod choinke jej jakies edukacyjne zabawki dac

22 Ostatnio edytowany przez Ewel (2009-11-17 12:25:15)

klocki drewniane sa rewelacyjne, drewniane puzzle, zarówno dla mniejszych i wiekszych dzieciaczkow -rozejrzyjcie sie na allegro. teraz widzialam ze nawet tchibo wprowadzilo na polki drewniane zabawki big_smile

dam radę

23

Hej dziewczyny a macie jakies ciekawe zabawy dla trzylatka?? często odwiedzam moja siostrę i jej synuś uwielbia jak uczę go nowych gier i zabaw, chętnie bierze w nich udział:) ale po woli kończą mi się pomysły:O

24 Ostatnio edytowany przez młody-stary (2009-11-19 03:16:33)

Była pewna zabawa z krokodylem, ale zapomniałęm a znalazłem w internecie.
:]
Wiem, że to był składany krokodyl co wyglądał jakby był 3D i jakoś się biegało w okół niego z jednym okiem zamkniętym.
Wychodziła wtedy iluzja jakby ruszał głową.

25

henia123 napisał/a:

Hej! Kupiłam ostatnio swojemu dziecku Karty obrazkowe do nauki języka angielskiego (spam) i jestem naprawdę zdziwiona z jakim zapałem moje dziecko zabrało się do zabawy nimi - myślałam, że to, że trzeba przy okazji zabawy zapamiętywać angielskie słowa raczej je odstraszy, ale nie. Bawi się chętnie, ja też sama się uczę przy okazji, jak puszczam dziecku płytę z nagraniami. Karty są o tyle fajne, że można je wykorzystać w wielu grach, a nawet wymyślać własne. Co myślicie o takiej formie nauki?

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

26

Moim zdaniem, w każdej zabawie trzeba pozwolić dziecku coś wymyślić. Ostatnio, kiedy odwiedziła mnie moja siostrzenica (lat 5), sama wymyśliła jakąś zabawę w literki. Ponazywała każdego inaczej, a kiedy mówiła literkę każdy się przesuwał o ileś tam kroków. Może szybko się znudziło, ale ona miała najwięcej radości, że coś wymyśliła. Poza tym, osobiście często wykorzystuję zabawy z użyciem starych, kolorowych gazet. Naprawdę prawdziwe skarby można tam znaleźć. Można wycinać ubrania i bawić się w wybieg dla modelek, pokazując innym, co akurat mam na sobie. Można wcinać kosmetyki i bawić się w sklep.
A na koniec powiem, że ostatnio ukazało się wiele ciekawych książek na temat zabawy dla dzieci typu "Czupury i inne zabawy z wyobraźnią". (sprawdźcie sobie w ofertach księgarni internetowych empik, klik-książka itp). Pomimo tego, że te książki są świetne i tak uważam, że najlepsza jest zabawa, którą wymyślicie razem. smile

27

Ciekawym pomysłem jest zabawa w postaci pielęgnowania roślinek, obserwacji jak one rosną, rozwijają się, czego potrzebują. Są nawet takie zestawy do kupienia dla dzieci właśnie do hodowli ziół i innych roślinek.

28

Ciekawe pomysły!
Pozdrawiam;]

29

Ja polecam figurki z masy solnej, do tego można dobrać jakieś dodatki jak makaron, groch czy mak. Wychodzą kapitalne rzeczy smile

30

A czy znacie jakieś rozwijające, fajne zabawy dla rocznego maluszka????
Bo my sie ciągle bawimy w ganianego...
Szukam inspiracji na coś nowego....

"Osoba, która doprowadza mnie do największego szału to ja sama." wink

31

Ja se swoim chrześniakiem mamy bardzo przydatną zabawę, a mianowicie gotowanie smile:) Zajmujące i można później zjeść pyszny obiad. Kamil uwielbia robić pizze, murzynka i hot- dogi, szczególnie hot- dogi potrafi je praktycznie robić sam:D Naprawdę polecam, moim zdaniem to bardzo rozwijająca i pożyteczna zabawa. Czasem by było fajniej przebieramy się za profesjonalnych kucharzy i jest strasznie śmiesznie.

Fakt faktem kuchnia później wygląda jak pobojowisko  ale jest tego warta:)

32

No tak smile Kuchnia po dzieciach nadaje się do generalnego remontu wink ale wspólne gotowanie to super rzecz dla niejadka. Wszyscy jemy oczami - nawet ci mali ludzie smile

Hot-dogi zawsze się sprawdzają. Trzeba tylko pamiętać o dobrych parówkach, żeby dziecka nie truć smile
Jakich używasz? Ja polecam drobiowe z mojego targu, albo PekPol-owskie, nie pamiętam nazwy.....z atestami wszelkimi dla dzieci.

33

to zależy jak jestem na swoim bazarku do kupuje takie małe cielęce bez firmowe:) Często jednak jestem w supermarketach, tam kupuje Balbinki są dla dzieci a ich skład mnie nie odstrasza smile:)

Z takich rzeczy które można razem zrobić to polecam jeszcze:

Ciastka z musli

Składniki

?3 szklanki musli z owocami

?1/2 szklanki cukru

?1 szklanka mąki

?1 szklanka wiórków kokosowych

?1 łyżeczka sody oczyszczonej

?125 g masła

?2 łyżeczki miodu

?3 łyżki mleka

?1 jajko

Etapy przygotowania

1.W misce wymieszać musli, kokos, mąkę i sodę.

2.Masło roztopić w rondelku razem z mlekiem i miodem. Wlać do suchych składników, dobrze wymieszać, na końcu dodać jajko, chwilkę zagniatać palcami.

3.Toczyć z ciasta kulki wielkości orzechów włoskich, układać na blaszce posmarowanej tłuszczem w niedużych odstępach (urosną minimalnie).

4.Ciastka piec na złoty kolor w temperaturze 160 stopni C 15-20 minut. Upieczone zdejmować delikatnie z blaszki lekko podważając od spodu widelcem.

5.Z tej porcji wychodzi duży talerz ciastek.

Ja zamiast robić kuleczki zrobiłam z chrześniakiem różne fajne rzeczy z foremek do pieczenia, była super zabawa!!! Swoja drogą to dobra zdrowa i słodka przekąska smile

34

Tak! Balbinki smile To te smile

Dzięki za przepis na ciasteczka - kupuję zawsze takie do kawy. Nigdy ich sama nie zrobiłam smile Zdrowe dla mamy i malucha smile

35

dokładnie tak, zdrowe i pyszne zawsze się nimi opycham (świetnie do tego pasuje kawa orzechowa) smile

36

Witajcie,

Mój młody bierze udział w całkiem fajnym programie - nazywa się 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Szczegóły znajdziecie tu: 5porcjiwszkole.pl

Moje pytanie czy znacie może jeszcze inne programy o podobnym charakterze?

Piękne dzięki za ewentualną pomoc

37

Wracając do tematu zabaw twórczych polecam "origami" z kółeczek - jest bardzo proste, tzn. dla malutkich dzieci wymyślamy wersję najprostszą, a dla starszych trudniejszą. Łatwo można manipulować trudnością i dostosować to do wieku dzieci.
Chodzi o to że rożnokolorowe kółka są podstawą do tworzenia wszelakich obrazów, przedmiotów, postaci, np kaczuszki.
Moje dzieci bardzo lubią układać zwierzątka z kółeczek.
Zainspirowała mnie książka:
http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,722f5c-origami_wierszykami_kaczuszka.html
na okładce już widać o co z tym chodzi. Wystarczy spojrzeć - jak się zrozumie zasadę, tworzą się przed nami nieograniczone możliwości:)

38 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-08-12 22:13:23)

Ja też spędzam sporo czasu z moimi dziećmi, gotujemy, układamy puzzle, rysujemy. NIeraz już pomysłów brak. Ostatnio na topie spam Nawet troszkę się sami bawią i wymyślają fajne opowiastki:)

39

Ja studiuję pedagogikę więc jakby co - zabaw znam od groma, chętnie poopowiadam, zabawy to moja pasja <3

40 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-04-24 23:41:18)

ha ja jestem bardziej wygodna, mój mąż tak potrafi zająć się dziećmi że mam praktycznie wolne popołudnia:)
Popieram takie zabawy niedozwolony link a nawet pomagam.

41

Post przeniesiony:

lotosx3 napisał/a:

Witam ! smile może to dość nietypowy wątek ale wole poradzić się was smile
Otóż za dwa tygodnie obchodzę swoje 18-ste urodziny,
wyprawiam je dla rodziny jak i dla znajomych równocześnie,
będzie ok. 10 dzieci i zastanawiam się jakie atrakcje można by było specjalnie dla nich zrobić, aby się nie nudziły big_smile
Są one w przedziale wiekowym od 6 do 11 lat:) Błagam o pomoc, już z góry dziękuje.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

42

Może warto zainwestować w jakieś gry edukacyjne? Ja mojej bratanicy kupiłam zestaw kuchenny do zabawy -
http://ene-due.eu/pol_pm_Nowoczesna-Kuchnia-drewniana-z-akcesoriami-4323_2.jpg
i jest tym pochłonięta do reszty. smile Może warto chociaż Twistera zorganizować? Albo zabawkowe przybory do gotowania? Dzieciaki uwielbiają tego typu zabawy zwłaszcza w tym przedziale wiekowym. smile

Posty [ 42 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Zabawy twórcze i edukacyjne dla dzieci

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018