Co niezbędne dla siebie i dla maluszka z zakresu higieny? wyprawka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Co niezbędne dla siebie i dla maluszka z zakresu higieny? wyprawka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: Co niezbędne dla siebie i dla maluszka z zakresu higieny? wyprawka

Ciuszki, wózek, łóżeczko kupione. Co z kosmetyków muszę koniecznie kupić? funduszy mało zostało, co kupować w pierwszej kolejności? ile ogólnie wyniosła Was cała wyprawka? ja dobijam już do 3 tysięcy, a w sumie za dużo nie mam...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez minia23 (2012-02-22 14:20:51)

Odp: Co niezbędne dla siebie i dla maluszka z zakresu higieny? wyprawka

wiele cennych porad na temat praktycznej wyprawki może znaleźć w internecie..

ale do higieny dzieciątka będa Ci potrzebne :
chusteczki nawilżane
pampersy
krem na odparzenia(np sudocrem) lub zasypka
waciki do przemywania pępuszka
pałeczki do uszu z ogranicznikiem
krem na każdą pogodę (polecam Ziajka)
pieluchy tetrowe
oliwka
balsam do ciałka
płyn do kąpieli lub jakieś mydełko..
ręcznik do kąpieli
nożyczki dla niemowląt
szczoteczka do włosków

no i nie pamiętam co jeszcze..

14.11.2010-moje małe szczęście!
8.01.2014, 8.12.2014 Everything that kills me makes me feel alive.[*] [*]

3

To co Minia napisał jest ok smile
ale ja sobie oliwke darowałam i po prostu kąpię małego w Olian i smaruje później balsamem smile
a po za tym jest OK big_smile

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

4 Ostatnio edytowany przez magety (2012-02-23 09:49:40)

Ja też korzystałam z takiej listy zakupów smile baaardzo przydatna. do przemywania pępka świetnie mi sie sprawdziły normalne patyczki do uszu, bo wszędzie dojdą, wacików nie używałam. Można też kupić z 2-3 sztuki pieluch bawełnianych lub flanelowych, takich w ładne wzorki, żeby dziecku było kolorowo.
aha- jeśli chodzi o to, gdzie robiłam zakupy, to ja wybrałam jeden sklep (najpierw sobie porównałam oferty, jeździłam, oglądałam itp... ) i wszystko kupiłam w Wawie w Zebrze, bo akurat tam mi wyszło cenowo najtaniej, jak zestawiłam całość kosztów.

5

Hihihi, ja już tak tnę koszty, że mnie wyprawka "higieniczna" wyniosła mniej niż 50 zł- bez pieluch smile W sumie przy drugim dziecku to już wiem, co mi się przydało,a co mogłam sobie darować. No i nie szaleję z jakimiś Johnsonami, Niveami i Hippami- zwykłe, kochane, różowe produkty Bambino big_smile wiele rzeczy sobie darowałam, bo mi nie były potrzebne wiec wypiszę Ci moje niezbędne minimum:

mydełko/ szampon do kąpieli - i tak myłam całego malucha jednym, albo drugim tongue
oliwka 300 ml - duża pojemność, bo dolewałam do wody i moje dziecko wynosiłam z wanienki już obtłuszczone, więc balsam do ciała sobie darowałam
chusteczki nawilżane- ja wyszukuję oferty na allegro- w kilkupaku taniej smile z resztą te z Bambino kosztują z 4 złote
szczoteczka do włosów- grzebyka i tak nie używałam nigdy
krem na odparzenia- no, bezsprzecznie. Albo Sudocrem, albo Bambino.  Ewentualnie do tego talk, albo tubka Linomagu (2 zł w aptece)
krem do ciała i buzi- jak już gdzieś się wychodzi, żeby tą małą japę wysmarować
gaziki do pępka- albo zwykły spirol z pałeczkami smile

No i w zasadzie wszystko zamówiłam z Bambino, oprócz gazików big_smile Najlepiej wyszukaj wszystko w sklepach na allegro, lub internecie (ja stamtąd kosmetyki Bambino zamawiałam).

Co do pampersów- ja wyszukuję ofert na tablica.pl, czy innych takich podobnych- wiele osób kupuje "na zapas", a później okazuje się, że zostają paczki, więc mozna nabyć po niższych cenach smile Poluję na oferty cenowe w supermarketach, albo piszę do "Pampers" albo "Huggies" pochwałę ich produktów i prośbę o jakieś kupony rabatowe smile

A no i darowałam sobie tetrę, bo Kuba jak ją obśliniał i miętosił, to sobie japę odparzał lol Zostałam przy kilku flanelkach i teraz też zamówiłam tylko flanelki smile

Już kombinuję jak koń pod górę w syberyjski mróz, ale trzeba sobie życie ułatwiać w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym smile

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

6

Magety a możesz mi powiedzieć na jakiej ulicy jest ten sklep ?? smile

Agnieszka - 29.04.2012,godz. 16.40

7

Nie zapomnij też o sobie-dwa, trzy staniki do karmienia, wkładki ochronne do stanika i laktator- okazał się bardzo przydatny. Dwie butelki-125ml i 250ml, smoczki do butelek, może w pózniejszym czasie podgrzewacz do butelek i moim zdaniem niezawodne i praktyczne-termo opakowanie do butelek.

8

Krzywizna ja już znalazłam ten sklep Zebra jest na Ursusie ul. Bodycha 53 smile

moja mała iskierka smile

9 Ostatnio edytowany przez jablonka (2012-02-24 16:21:58)

cążki np.baby ono - nie drogie i mam je już 3 lata-są super smile
płyn do kąpieli i szmpon w jednym nivea
chusteczki nawilżone
waciki- do oczek przemywania
balsam do ciała nivea,jest dobry-hipoalergiczny
patyczki higieniczne
octonisept- do pępka tongue i na rany np.(krocze tongue)
ręcznik 2
krem na każdą pogodę nivea
pampersy
to wszystkie niezbęde,a czasem i wystarczające akcesoria do pielęgnacji niemowlęcia i noworodka.

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

10

A zaopatrzyłaś się już w takie rzeczy jak wanienka, termometr do mierzenia temperatury wody i proszek do prania dziecięcych ubranek? Moim zdaniem należałoby dopisać je do listy zakupów.

11

Zdecydowanie termometr do wody i proszek dla niemowlaków. Ja miałam Jelpa, dobrze się sprawzał. a po pół roku przeszłam na persil, tyle, że sensitive i było ok. wszystko zależy, czy dzidziuś będzie miał jakieś uczulenia czy nie.
Krzywizna85 Zebra jest na Bodycha 53, fajnie, przestronnie, ogromny wybór. Dobrze mieć listę, bo można zgłupieć od nadmiaru wrażeń wink

12

Dzięki to zrobię sobie listę i pojedziemy do tego sklepu smile A te wszystkie rzeczy spiszę sobie smile Nie ma to jak pomoc drugiej kobiety która już to przeszła :* smile

13

ehh proszku do prania jeszcze nie mam, zupełnie zapomniałam, ale reszta jest (wanienka odziedziczona).
A Zebrę też mogę polecić, kupiłam tam wózek, fajne promocje można trafić.

Pozdrawiam przyszłe mamusie smile

14

OO Ayaka to jesteś z Warszawy ?? smile
Ja jeszcze z praniem poczekam, termin mam na koniec maja więc w kwietniu się za to wezmę smile

15

Hej dziewczyny. Jutro jadę do tego sklepu Zebra na ul. Bodycha i kompletuję listę zakupów. Ciężko było się za to zabrać, ale to już ósmy miesiąc smile
Mam na liście: mydełko dla niemowląt, puder do ciała, krem przeciw odparzeniom, oliwka, chusteczki pielęgnacyjne, pieluchy, szczoteczka do włosów, gruszka, nożyczki z okrągłymi końcówkami, patyczki higieniczne, pieluchy tetrowe, ręczniki kąpielowe, termometr do mierzenia temperatury wody, wanienka, przewijak, proszek do prania, wkładki ochronne do biustonosza, butelki i smoczki, podgrzewacz do butelek i ubranka. Czy o czymś zapomniałam? To mój pierwszy raz dlatego pomóżcie smile
Chciałabym jeszcze kupić wózek i łóżeczko od razu. Dostanę w tym sklepie?

16

Hihihi, kasiulaka, widze, żę Ty jak ja- na ostatni dzwonek ;D O wacikach ze spirytusem do przemywania pępuszka nie zapomnij, albo o zwykłych pałeczkach i salicylowym smile No i jak szykujesz juz cos do szpitala, to dla siebie- zaopatrz się w podkłady poporodowe. Hihihi, podpaski w wersji XXL smile

A wiecie co, ja nie prałam Kubciowych ubranek w jakimś specjalnym proszku dla dzieci. w szpitalu dostalismy próbki- owszem, pierwsze ubranka tak, ale jak juz mi się skończyły próbki, to poleciałam po zwykły Vizir Sensitive i moje dziecko musiało się obejść bez proszku dla niemowlaków lol Nic go nie uczulało big_smile W dodatku płukałam w Lenorze, żeby mu ładnie pachniały i jakoś żyje lol
Ale jak kto woli, nie? smile

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

17

Kasiulaka jeśli chodzi o butelki smoczki i podgrzewacz to może na razioe się wstrzymaj bo jak będziesz karmić piersią to wszystko okaże sie zbędne smile

moja mała iskierka smile

18

niewiem,wybrałaś nożyczki,ale cążki są wygodniejsze i szybciej się obcina paznokietki smile

puder może nie być potrzebny smile  wydaje mi się że kiedy kładziemy od razu tyle kosmetyków na ciałko to właśnie wdedy powstają uczulenia,bo skóra noworodka nie cieniutka i nie obeznana na kosmetyki a im więcej tym gorzej smile poza tym takie maluszki robią kupke jak kaczki czyli co chwile i wierz mi nie zdąży odparzyć sobie pupki smile chusteczki to też chemia smile myją ale i podrażniać mogą bo z racji częstej zmiany pieluszki wycieramy pupę co chwila,i moim zdaniem tongue puder jest zbędny smile ale jak kto woli tongue

19

Krzywizna85 mieszkam trochę km od Warszawy, ale mąż tam pracuje i na zakupy większe w sumie tam jeździmy, największy wybór.
No kupiłam dzisiaj proszek, pani w sklepie poleciła mi Jelp, ale też chyba długo nie będę w nim prać, droogi koszmarnie...

20

a ja myślałam, że w końcu ktoś z Wawy.
Jabłonko nam w szkole rodzenia mówili, żeby w domu to wodą przemywać pupę, a chusteczki to tylko na jakieś wyjazdy.....

21

krzywizna------------ tak smile ale w praktyce wygląda to inaczej smile sama zobaczysz ,że wszystko wygląda i robi się inaczej niż mówią tongue

ja przemywam wodą pod kranem wtedy kiedy jest żrąca kupa tongue albo kiedy dziecko jest chore tongue wtedy organizm jest osłabiony i szybko o odparzenie tongue

22

a tak normalnie to czym przemywasz ??chusteczkami ??

23 Ostatnio edytowany przez jablonka (2012-02-27 20:59:35)

KRZYWIZNA smile tak,ja używam z lidla smile bo są wodniste smile np.bambino są mocno perfumowane.z biedronki się kleją.. wszystkie oprócz zielonych wink nivea są ok ale trochę suche,chugisy do bani strata kasy smile takie chusteczki chigieniczne centralnie tongue

te z lidla są dobrze nawilżone nie kleją się ładnie pachną i są tanie i no ok smile

ale na początku kupowałam nivea tongue
ale wiesz co drogo to wychodzi więc stawiam  na lidla tongue

24 Ostatnio edytowany przez kicia26 (2012-02-27 21:34:45)

u mnie nie ma lidla a bambino mi pasują smile
bo jeśli chodzi o nivea to faktycznie za drogi biznes smile

moja mała iskierka smile

25

a chusteczki pampersa ?? Bo jak pracowałam jeszcze w żłobku i potem jako opiekunka to używałam pampersa i były dobre.

26

Chusteczki pampersa są na prawdę wporządku zwłaszcza w realu wychodzą super cenowo 25 zł 6 paczek chusteczek po 64 sztuki

27

to ja dopiero w maju kupie haha smile

28

:)Karolala napisał/a:

Chusteczki pampersa są na prawdę wporządku zwłaszcza w realu wychodzą super cenowo 25 zł 6 paczek chusteczek po 64 sztuki

no to ekstra promocja bo u mnie w sklepie kosztują 9zł yikes i ja ich nie kupuję

moja mała iskierka smile

29 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-19 09:22:10)

Ja wszystko skompletowałam w sklepie internetowym spam. Nie mają wszystkiego na stronie, ale wysłałam im listę mailem i wszystko mi skompletowali w bardzo atrakcyjnej cenie.

Post edytowany z powodu naruszenia regulaminu.

30

Wszystko chyba już wypisałyście ale czy ktoś pomyślał o mydle antybakteryjnym? U mnie to normalne że go używamy, mamy go w łazience z takim fajnym bezdotykowym dozownikiem i nawet nasi goście o tym pamiętają.

31

A gdzie kupujecie rzeczy dla takich maluszków?? Stacjonarnie szukacie czy raczej przez neta?

32

raczej kupowałam w normalnych sklepach chyba że np upatrzyłam sobie konkretny model i zamówiłam taniej przez internet.

33

sklep Zebra w Wawie na Ursusie przenieśli ostatnio na ulicę Kolorową 19 lok. 142, nie ma już po co jeździć na Bodycha tylko prosto na Kolorową. Dla mnie lepiej bo mam teraz bliżej. Sklep jeszcze większy chyba teraz, wybór super.

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Co niezbędne dla siebie i dla maluszka z zakresu higieny? wyprawka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018