Tymianek - na choroby dróg oddechowych, biegunkę i robaki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Tymianek - na choroby dróg oddechowych, biegunkę i robaki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Tymianek - na choroby dróg oddechowych, biegunkę i robaki

Tymianek był wykorzystywany w starożytnym Egipcie, bowiem olejek uzyskiwany z tej rośliny był wykorzystywany do balsamowania zwłok. Inaczej sprawa się miała w starożytnym Rzymie i Grecji ? tu tymianek wykorzystywany był głównie jako przyprawa. Tymianek w ogóle cieszył się dobrą sławą jako lek na robaki, problemy z wątrobą czy lepsze trawienie. Często wykorzystywany w kuchni podnosi smak potraw. Używany jest m.in. do mięsa i kiełbas. Uprawiać można go w doniczce, czy też w ogrodzie.

Zastosowanie

Tymianek spełnia rolę leczniczą w chorobach dróg oddechowych, a także w problemach z żołądkiem. Tymol uzyskiwany z tymianku jest używany w stomatologii. Ponieważ udowodnione jest dobre wiązanie tymianku z czosnkiem, często możemy spotkać lekarstwa oparte na bazie obydwu tych roślin.

Składniki tymianku

W skład tymianku wchodzą garbniki, kwasy organiczne, tymol ? jedna z ważniejszych substancji wykorzystywanych w leczeniu.

Działanie tymianku

Tymol działa bakteriobójczo, a poza tym olejek eteryczny w skład którego wchodzi tymol jest doskonałym lekarstwem na wszelkie choroby dróg oddechowych, poprzez ułatwienie odkrztuszania zalegającej w płucach flegmy. Preparaty na bazie tymianku stosuje się w schorzeniach na tle pokarmowym, takich jak biegunka, robaki czy podrażnienie jelit. Ponad to tymianek jest wykorzystywany w celu poprawy ukrwienia skóry. Tymianek w postaci kompresu przynosi ulgę w przypadku reumatyzmie i bólach korzonkowych. Powoduje on zwiększenie dopływu krwi. Na koniec ważna uwaga: przedawkowanie tymolu może przyczynić się do nudności, wymiotów oraz w skrajnych przypadkach do śmierci.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tymianek - na choroby dróg oddechowych, biegunkę i robaki

Tymianek jest super także na stany zapalne skóry, właśnie przez ten tymol który działa bakteriobójczo. Takze myśle, ze jest trochę niedoceniany w kosmetyce. Myślę,że bardzo fajni robić z niego przede wszystkim parówki jeśli mamy stany zapalne cery, i kąpiele jeśli mamy stany zapalne ciała. Parówka z tymianku : nalewamy wrzątku do garnka, wrzucamy garść tymianku i doprowadzamy do wrzenia. Następnie stawiamy gdzieś ten garnek, pochylamy twarz i narzucamy na siebie szczelny ręcznik. Czas parówki nie może przekroczyć 7-10 minut. Inaczej możemy przesuszyć skórę. Po parówce warto nałożyć na twarz maskę z białka kurzego  lub glinki - pozamyka nam otwarte po parówce pory skóry. Kąpiel tymiankowa jest bardzo aromatyczna. 300 gram suszonych ziół zalewamy 1 litrem wody , doprowadzamy do wrzenia i trzymamy na ogniu pod przykryciem przez 20 minut, następnie wlewamy wywar do wanny a ziele tymianku wkładamy do woreczka lnianego i również wkładamy do wanny, bo chodzi o to, żeby wszelkie cenne substancje które ma tymianek się nie zmarnowały.

3

Odp: Tymianek - na choroby dróg oddechowych, biegunkę i robaki

A czy przy AZS też można stosować te kąpiele?

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Tymianek - na choroby dróg oddechowych, biegunkę i robaki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2023