Moja siostra nie chce chodzić do szkoły! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Moja siostra nie chce chodzić do szkoły!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 32 ]

Temat: Moja siostra nie chce chodzić do szkoły!

Moja siostra chodzi do gimnazjum, ale od jakiegoś czasu nie chce chodzić do szkoły. W zeszłym roku bała się chodzić na lekcje języka polskiego, więc dużo opuszczała, a tym roku jest podobna sytuacja, tylko że z językiem niemieckim...a przynajmniej tak mi się wydaje. Ciągle ma swoje wymówki, że coś ją boli, a moja mam się na to zgadza i pozwala jej zostać - jest dla niej po prostu za dobra, bo ta obiecuje, że będzie chodzić, a w rzeczywistości pochodzi parę dni i znów to samo...
Nie wiem co robić, wiem, że to głupie, ale przejrzałam jej telefon komórkowy (musiałam) i wnioskuję z tego, że jest sama na przerwach, a wszyscy się z niej śmieją... Na początku roku szkolnego też przeglądałam, ale nie mówiłam nic mamie, bo myślałam, że to chwilowe, bo chodziła do szkoły. Nie wiem co z tą "wiedzą" zrobić. Jeśli się dowie, że przeglądałam jej wiadomości, to się chyba w życiu do mnie nie odezwie sad
A boję się, że  jak powiem rodzicom, to że im się przypadkowo wymknie, że ktoś czytał jej wiadomości...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja siostra nie chce chodzić do szkoły!

Z wlasnego doswiadczenia moge podpowiedziec Ci,ze ja nie chodzilam do szkoly czy na lekcje z powodu ''strachu'' czy stresu zwiazanego z mysla,ze nie dam rady ,ze jest za duzo nauki tez obiecuje samej sobie,ze bd chodzila ,bo mam zaleglosci ale jsk przyjdzie co do czego to nadal sobie nie radze itp...hmmm Delicja1991 cos musi byc na rzeczy, jezlei siostra nie chce z Toba czy z mama porozmawiac to niech pogada z psychologiem czy pedagogiem szkolnym uwierz,ze bardzo czesto takie rozwiazanie przynosi efekty poniewaz mozna ustalic w czym tkwi problem ...rowiesnicy bywaja okruni dlatego trzeba ta sprawe rozwiazac,zeby Twoja siostra zaczela normalnie chodzic do szkoly...

`I odeszła myśląc, że będzie szedł za nią.. On stał i patrzył jak odchodzi myśląc '..błagam wróć..'

3

Też właśnie o tym myślałam, ale nie wiem jak to wszystko zebrać do kupy. Nie wiem jak to powiedzieć rodzicom, a oni już na pewno coś zrobią.

4

Może powinnaś porozmawiać z siostrą,że niepokoisz się jej zachowaniem,brakiem ochoty chodzenia na lekcje. Po prostu czujesz,że coś jest nie tak i czy możesz jej jakoś pomóc,bo męczy Cię to,a nie chcesz,by działa jej się jakakolwiek krzywda. Jeśli nie chcesz z nią o tym porozmawiać to pogadaj z mamą. Powiedz co czujesz o smsach nie musisz nic mówić. Starsze rodzeństwo często czuje,że coś nie dobrego dzieje się młodszym. Sama to znam z doświadczenia.

Miłości nie przeszkodzi różnica wzrostu,bo i cóż z tego,że on zostanie garbaty,a ona będzie baletnicą? Ważniejsze jest dzisiejsze szczęście smile !

5

Rozmawiałam z nią, ale stwierdza, że wszystko jest okej, a na pewno nie jest...Rodzice też z nią rozmawiali, ale wychodzi na to, że po prostu boi się jakiś tam lekcji. Z tego co przeczytałam, to ma jakiś problem z klasą i koleżankami... hmm

6

To pogadaj z jakąś jej bliską koleżanką ? może ona Ci coś powie w sekrecie. Jeśli ma problem z klasą i koleżankami to nie dobrze,szkoda mi takich dzieciaków. Sama mam młodsze rodzeństwo i zawsze martwiłam się jak sobie poradzą w szkole i walczyłam o to jak coś się któremuś stało ! Jak problemy się nie rozwiążą to niech rodzice pomyślą o zmianie klasy lub szkoły. Tylko najpierw trzeba z niej wyciągnąć co się dzieje. Rozmowa z wychowawczynią powinna coś dać.

Miłości nie przeszkodzi różnica wzrostu,bo i cóż z tego,że on zostanie garbaty,a ona będzie baletnicą? Ważniejsze jest dzisiejsze szczęście smile !

7

Gadanie z koleżanką nic nie da, bo mało znam, a poza tym w tej chwili to jest niemożliwe. Mama rozmawiała z wychowawczynią, ale nic takiego się nie dowiedziała hmm Nie wiem co się dzieje w jej klasie, ale ktoś najwyraźniej jej dokucza... Przed chwilą prawie byłam powiedzenia rodzicom o tym, czego się dowiedziałam z jej telefonu, ale wymiękłam...
Sama nie wiem co mam robić... sad

8

Martwisz się o siostrą tak? I nie chcesz,by działa jej się jakakolwiek krzywda tak? To bądź na tyle dorosła i odpowiedzialna i powiedz o całej sytuacji rodzicom! Ukrywanie nic nie pomoże,a ona będzie nadal opuszczała lekcje. Jak mama będzie wyrozumiała to powie,że sama sprawdziła jej telefon,albo,że się bardzo o nią boi po prostu.

9

Delicja1991 postaw czola problemom,wazniejsza jest Twoja siostra czy to,ze przeczytalas jej smsy??? Rodzice na pewno zrozumieja,ze zrobilas to z troski o mlodsza siostre..

`I odeszła myśląc, że będzie szedł za nią.. On stał i patrzył jak odchodzi myśląc '..błagam wróć..'

10

A ja bym rodzicom nie mówiła póki co, bo to trochę tak jakbyś na nią nakablowała. Przyznaj jej się, że się martwiłaś i przeczytałaś jej smsy, bo widziałaś, że coś się dzieje i niech Ci wyjaśni o co chodzi, bo wiesz, że coś jest na rzeczy. Zawsze lepiej się zwierzyć siostrze niż rodzicom, a Ty jesteś na tyle dorosła, że prawdopodobnie sama pomożesz jej rozwiązać problem. Najgorsze co może być to robienie wielkiego szumu wokół problemu, tak by wszyscy wiedzieli.

11

kaisa_malene napisał/a:

A ja bym rodzicom nie mówiła póki co, bo to trochę tak jakbyś na nią nakablowała. Przyznaj jej się, że się martwiłaś i przeczytałaś jej smsy, bo widziałaś, że coś się dzieje i niech Ci wyjaśni o co chodzi, bo wiesz, że coś jest na rzeczy. Zawsze lepiej się zwierzyć siostrze niż rodzicom, a Ty jesteś na tyle dorosła, że prawdopodobnie sama pomożesz jej rozwiązać problem. Najgorsze co może być to robienie wielkiego szumu wokół problemu, tak by wszyscy wiedzieli.

Nakablowala? Ona sie po prostu martwi o mlodsza siostre...przeciez Delija1991 napisala ,ze rozmawiala juz z siostra ale mowi ,ze wszystko jest ok wiec tym bardziej jak sie dowie,ze starsza siostra przeczytala jej smsy to na pewno nie bedzie rozmawiac....Rodzice sa od tego,zeby rozwiazywac problemy swoich dzieci ,na pewno zrobią to lepiej chociazby ze wzgledu na swoje ''doswiadczenie zyciowe''.Moze warto zrobic wielki szum ,moze trzeba ''potrzasna'' na tyle mlodsza siostra,zeby sie w koncu obudzila i zrozumiala,ze to co robi ma lub bedzie miec swoje konsekwencje.Nie mowie tylko o zaleglosciach ale np. szkola moze wystapic o to ,zeby ktos sie ''zaiteresowal'' tym aby siostra Delicji1991 byla na lekcjach.A jezlei ktos naprawde opuszcza sporo godz szkola ma obowiazek do 18 roku zycia wystapic z wnioskiem do sadu ''o demoralizacje'' ( poniewaz ''wagarowanie'' pod demoralizacje podlega)a co za tym idzie dostanie kuratora bo sad uzna ,ze rodzice sie dzieckiem nie zainteresowali..proste dlatego moja rada jest taka abys porozmawiala z rodzicami.Oni na pewno beda wiedziec co z tym zrobic,nie bierz wsyztskiego na swoje barki.

12

kaisa_malene napisał/a:

Nikt nie każe robić szumu tak,by wszyscy wiedzieli. Chodzi o rozmowę z rodzicami ! Powinni wiedzieć co się dzieje z ich dzieckiem i Delicja powinna wszystko im wyśpiewać. Kaisa_mmalene źle rozumujesz moim zdaniem bardzo źle.

Delicjo

I jak rozwiązałaś w końcu problem czy nadal się zastanawiasz co robić?

13

Dzięki za wasze rady smile Sama nie wiedziałabym co zrobić...
Rozmawiałam dziś rano z siostrą, nawet naciskałam na nią, że to może w klasie są jakieś problemy, a nie z lekcjami, ale uparcie twierdzi, że nie. Z lekcjami też ma na pewno problemy, ale żeby aż takie, żeby nie chodzić do szkoły? Sama miałam straszne problemy z nauką, ale jednak chodziłam i jakoś dawałam sobie radę, bo musiałam... Zaczynam się przekonywać do tego, że po prostu boi się jakiś lekcji i zaległości i to hamuje ją przed pójściem do szkoły. Dziś rano była u nas afera, że znów opuszcza, atmosfera w domu jest...beznadziejna. Nie będę z nią rozmawiać, bo szkoda czasu i nerwów, powiem rodzicom, co wiem.
W zeszłym roku było podobnie, rodzice chcieli ją wziąć do psychologa, ale zaczęła chodzić i było okej. Czuję, że w tym roku się nie obejdzie.
W ogóle widocznie ja jestem winna, że ona nie chodzi, bo ojciec grozi, że zabierze komputer, odłączy internet... Super.

14

Powinnaś powiedzieć rodzicom a rodzice powinni porozmawiać z wychowawczynią klasy siostry i ze szkolnym pedagogiem. Siostra może być prześladowana i zastraszana, jak większość ofiar wstydzi się o tym mówić a może się to źle skończyć(zawaleniem szkoły, depresją, próbami samobójczymi).
A pytałaś siostry czy nie chciałaby zmienić klasy albo szkoły?

15

Dakota35 rodzice pytali i mówili, że jak nie chce tam chodzić, to mogą ją przepisać do innej szkoły, bliżej nas. Ale ona nie chce zmieniać szkoły ani klasy, chce dalej chodzić tam, gdzie teraz...

16

Rodzice się denerwują,siostra się denerwuje,Ty się denerwujesz. W takiej atmosferze nie ma co liczyć na rozwiązanie problemów. Usiądź dzisiaj z rodzicami i pogadaj z nimi. Jesteś ich dorosłą córką z pewnością Cię wysłuchają i będą wiedzieli na czym problem polega. Po tym wszystkim wezmą siostrę za rękę i zaprowadzą do psychologa,bardzo dobre wyjście. Ty przynajmniej nie będziesz słuchała,że tata zabierze wam komputer i odłączy internet,bo sam nie wie o co chodzi,a złe emocje się w nim komulują i w końcu pęknie,a wtedy będą problemy.

17

Tak, dziś z nimi pogadam. Tak będzie najlepiej smile
Trochę się boję, ale może dzięki temu coś się wyjaśni. Tak być nie może. Jeśli się okaże, że w klasie nie jest najgorzej, a chodzi przede wszystkim o samą naukę...sama nie wiem, może jedno i drugie. Tak myślę.
Dziękuję Wam ;*

18 Ostatnio edytowany przez Beata810 (2011-12-09 23:56:43)

Nie masz za co dziękować jesteśmy tu,żeby pomagać smile

19

trzymamy kciuki za rozmowe:) i napisz jakie wnioski po niej:)

20

Powiedziałam rodzicom wszystko co wiem, ale prosiłam, by nie mówili jej, że grzebałam w jej telefonie (że niby słyszała od pani psycholog czy nauczycielki, że w klasie jest dziwna sytuacja). Rozmawiali z nią, że tak powiem wypytywali o wszystko, o naukę, o koleżanki, o klasę, ale ona ciągle twierdzi, że jest okej i tylko się przejmuje szkołą.
Wie już, że jak jutro do szkoły nie pójdzie, to wizyty u psychologa już nie uniknie.
To taka głupia sytuacja, nie wiem czemu nie powie, że coś jest nie tak. To oburzające, ale chyba uzależnię się od przeglądania jej telefonu sad

21

Jesteś jej siostrą , może warto z nią porozmawiać ? Nie moralizując , tylko wspierając. Siostry łączy szczególna więź , wykorzystaj to. Ona na pewno potrzebuje wsparcia , poczucia , że może komuś zaufać .

22

Chanelka napisał/a:

Jesteś jej siostrą , może warto z nią porozmawiać ? Nie moralizując , tylko wspierając. Siostry łą
czy szczególna więź , wykorzystaj to. Ona na pewno potrzebuje wsparcia , poczucia , że może komuś zaufać .

cos w tym jest smile siostrze mowi sie wiecej niz rodzicom ale i tak zostane przy tym,ze to wlasnie rodzice sa od rozwiazywania problemow.Delicja1991 wykazala sie ogromna odpowiedzialnoscia za siostre i dojrzaloscia,ze porozmawiala w konu z rodzicami:)Wiesz moze glupio sie z tym czuje jak jest traktowana w szkole ,sa rozne typy osobowosci jedni sie zamykaja w sobie ze swoimi problemami a drudzy wrecz przeciwnie ..juz taka nasza natura.Ale ,a, madzieje,ze w koncu sie wszytsko wyjasni:)

23

Powinnaś z nią jeszcze raz porozmawiać.Powinnaś jej powiedzieć,że może z wszystkim przyjść do ciebie i o wszystkim z tobą porozmawiać..W końcu jeśli problemem są trudności z nauką to temu można zaradzić np.korepetycjami.Ale wydaje mi się,że problem tkwi głębiej...i dotyczy relacji z rówieśnikami.Być może rodzice powinni z wychowawcą porozmawiać-być może on coś zauważył,jakieś dziwne relacje w klasie,dokuczanie.Gdy nie, to rzeczywiście psycholog jest dobrym wyjściem tylko powinno się to zrobić dyskretnie bo w tym wieku wizyta u psychologa niestety nie jest odbierana przez rówieśników pozytywnie i naturalnie.

24

To jeszcze jest nic . .Moja siostra ktora rowniez  chodzi do gimnazjum , a dokladniej do klasy 1 mimo tego ze powinna juz byc w trzeciej klasie jest kompletnie zdemoralizowana . Nikt ( procz towarzystwa ) nie ma na Nia wplywu . Sytuacja jest na tyle powazna ze przez to jak rzadko w szkole bywa nie dosc ze zostala i ma 2 lata w tyl , to jeszcze teraz jak naprawde nie bedzie chodzila ( a nic na to nie wskazuje ) zabiorą ją do domu dziecka . Nie ma sensu , zebyscie mi pisaly zebym z Nia porozmawiala , nasza rodzina jest specyficzna nikt z nikim nie ma specjalnych wiezi . Mi to juz nawet zbytnio nie przeszkadza , tak mnie przyzwyczaili.

Nikt nie bedzie mi mowil jak mam zyc , bo nikt za mnie nie umrze wink

25

Merry_You napisał/a:

To jeszcze jest nic . .Moja siostra ktora rowniez  chodzi do gimnazjum , a dokladniej do klasy 1 mimo tego ze powinna juz byc w trzeciej klasie jest kompletnie zdemoralizowana . Nikt ( procz towarzystwa ) nie ma na Nia wplywu . Sytuacja jest na tyle powazna ze przez to jak rzadko w szkole bywa nie dosc ze zostala i ma 2 lata w tyl , to jeszcze teraz jak naprawde nie bedzie chodzila ( a nic na to nie wskazuje ) zabiorą ją do domu dziecka . Nie ma sensu , zebyscie mi pisaly zebym z Nia porozmawiala , nasza rodzina jest specyficzna nikt z nikim nie ma specjalnych wiezi . Mi to juz nawet zbytnio nie przeszkadza , tak mnie przyzwyczaili.

Nikt Ci tego n ie bedzie mowil..Twoja siostra jest juz chyba za bardzo zdemoralizowana na rozmowe...moze kiedys sama zrozumie ,ze przekresila swoje zycie i szanse na to aby bylo lepiej...

26

Eh..No tak , ale zawsze siostra . Szkoda czlowieka poprostu ... Tak siebie marnowac samą . Ale jej nikt nie przemowi , albo sama zrozumie albo sie stoczy na samo dno . W obecnej sytuacji mozliwa jest bardziej ta druga opcja . Na zbyt wiele jej pozwalano . .I takie sa skutki . W ogole uwazam ze niektorzy naprawde nie powinni miec dzieci .. Poki do tego nie dojrzeja . Nie wiem jakim cudem ja sie uchowalam taka jaka jestem , jakos sobie w tym zyciu radze .. Ale zawsze sama , jednak drugie dziecko to wieksza swoboda.

27

Rozmawialiśmy z nią, ale po kolejnym nie pójściu do szkoły, rodzice uznali, że nie ma na co czekać, więc zabraliśmy ją do psychologa. Na początku trochę się opierała, ale w końcu dobrowolnie pojechała. Może dzięki temu będzie lepiej - sama stwierdziła, że czuje się nieco lepiej, lżej. Mam nadzieję, że się przełamie i pójdzie jeszcze do szkoły przed świętami. Tylko niestety w przyszłym tygodniu czeka ją kolejna wizyta u psychologa, a to kosztuje sad Ale jeśli to jej pomoże, to nie ma innej opcji.
Mama dzwoniła do szkoły, poinformowała co i jak, więc teraz trzeba czekać na jakieś efekty.

Merry_You to przykre, gdy właśnie nikt nie ma na nią wpływu, oprócz towarzystwa hmm Zawsze coś musi się stać, by ktoś przejrzał na oczy, niestety...

28

No z Nia to albo bedzie tak ze sie zapije ..zajara. .czy nie wiem co zrobi .. Wszystko w tym kierunku idzie , nie wiem jak ona chce zyc bez pieniedzy . .bez wyksztalcenia .

29

kosztuje??? nie rozu,iem tego przeciez jest pelno psychologow czy poradi gdzie wizyta jest darmowa...

30

karolajjjna_? może i jest darmowa, ale wtedy trzeba czekać...a tu nie ma czasu czekać, bo będzie gorzej. W naszym mieście jest poradnia, ale kazali sobie czekać 4 miesiące...ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, a ma czekać? Bez sensu...
Musieliśmy ją zabrać do prywatnej poradni psychologicznej, ale cena na szczęście nie jest aż tak ogromna jak u większości psychologów.

31

Chociaz dobrze,ze cena nie jest az tak wysoka..wiesz u mnie w miescie jest inaczej czekasz ok miesiaca ale jezeli masz problem w szkole przyjezdza psycholog(nie pedagog) i zawsze mozna z nia pogadac ,umowic sie na terapie...

Posty [ 32 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Moja siostra nie chce chodzić do szkoły!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018