Praca w UK/Londyn i okolice - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Praca w UK/Londyn i okolice

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: Praca w UK/Londyn i okolice

Cześć dziewczyny.W styczniu mam zamiar ponownie wyruszyć na podbój UK.Spędziłam tam 5 lat  jednak problemy zdrowotne zmusiły mnie do powrotu do Polski. Wiem, że jest kryzys i pewnie może być ciężko z rozpoczynaniem od początku.Pracowałam na różnych stanowiskach - głownie w handlu i call centre z bdb angielskim i niezłym niemieckim.Proszę o wasze opinie...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Praca w UK/Londyn i okolice

Chętnie podpiszę się pod tym pytaniem bo sama rozmyślam nad wyjazdem do Londynu w okolicach marca.

3

Najlatwiej sie zalapac do jakiegos warehousu, albo fabryki. Czesto pojawiaja sie ogloszenia na prace tymczasowa charity fundraising call centre. Poszukaj pracy na stronach job centre plus uk, reed.co.uk, monster, total jobs.

Relationships are like addiction. Cut it off clean and fast. If you ever find yourself tempted to go back, run away and don't look back!

4

hej jestem ze stargardu i tez mam zamiar wyjechac za granice i to jak najszybciej tylko nie wiem jak z praca w londynie gdzie jej szukac.

5

Witam serdecznie! nazywam się Ania i muszę zacząć życie od nowa bo
trochę mi się posypało...Ogromnie chciałabym wyemigrować do Uk ale wszyscy mnie straszą,że sytuacja jest tam straszna tzn brak pracy,problemy ze znalezieniem mieszkania itd Moja sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana ponieważ mam trójkę dzieci i razem z mężem,wyruszając gdzie kolwiek muszę być pewna,że nie skażę ich na głód. Jest nam o tyle ciężko,że brak mi słów,szukam rozwiązania, Proszę Was naświetlcie mi jak sprawa wygląda,gdzie mogę się zwrócić o pomoc,na co powinnam być przygotowana,co mogę zrobić by zminimalizować koszty tego pierwszego okresu. Wszyscy moi znajomi są bezdzietni lub poprostu wiodą wolny tryb życia i dzielą mieszkania,jak to zwykle bywa,więc nawet nie miałabym gdzie się zatrzymać do czasu aż coś znajdziemy dla siebie. Błagam pomóżcie nam

6

Ja mieszkam juz od 7 lat w Londynie i bardzo bardzo sobie chwale to miasto. Zapraszam tez na swoj blog o modzie i Londynie.
stylishisland.blogspot

7

ja polecam wyjazd raczej z agencja za granice, nie w ciemno. chyba ze znasz super jezyk i masz jakies kontakty smile pisalam kiedys o agencji eurokontakt z wroclawia, maja zazwyczaj duzo ofert i zdaje sie, ze sa w porzadku smile

8

najpierw sobie znajdźcie pracę, a potem jedźcie, samej można łatwo trafic na złych ludzi. i pracę też jakaś konkretną, z umową. żeby potem nawet zwrot podatku z anglii dostać i nikt Wam nie będzie zarzucał, że pracowałyście na czarno.

9

a mój znajomy tak zaryzykował, że pojechał w ciemno, ale już wiedział, że chce wziąć kredyt w u k na własny biznes - i rozkręcił coś tam z naprawianiem elektroniki i teraz sobie super radzi smile ustawioy lepiej, niż jakby został w Polsce.

10

newania w uk możesz liczyć czy na child benefit czy tax credit i inne benefity. jest też również zasiłek dla samotnych matek, ale nie wiem czy jako osobie, która dopiero się przeprowadza to obowiązuje. wydaje mi się, że trzeba przepracowac jakiś okres, aby dostać. http://megaplus.co.uk/uslugi/benefity/zasilek-na-dzieckochild-benefit/ tutaj znalazłam o child benefit i o innych benefitach, możesz sobie poszukać w internecie i poczytać co te beneifty daja i czy możesz na nie liczyć - tak najlepiej będziesz wiedziała.

11

Evie wyjechalas juz ?Dziewczyny myslicie o wyjeździe? Pozdrawiam

12

też jestem ciekawa, czy pojechałyście i czy się staracie o benefity. i jak wam się tam podoba i w ogóle, czy już sobie załatwiłyście ubezpieczenie zdrowotne? jak wrażenia?

13

Ja za rok spadam stąd (z Polski) big_smile

Spokojnie mozna sie ze mna kontaktowac mailowo smile

14

Dziewczyny czy ktoras z was zamierza jechac do UK w najblizszym czasie?Zostawiam swoje gg : 40407006.Pozdrawiam

kurczę dopiero teraz widzę ile osób marzy o tym żeby się wyrwać z tego chorego kraju:( ja też bardzo bym chciała wyjechać (byłam już kilka razy w Holandii i Francj ale tylko na takich krótkich sezonówkach) i za każdym razem udawało mi się dzięki tzw. znajomościom ( takie realia). Ale tak naprawdę marzę o tym żeby wyjechać i posiedzieć (popracować ) gdzieś dłużej nawet z rok.. Ale prawda jest taka że bez żadnych znajomych za granicą i bez komunikatywnego angielskiego chyba byłoby mi trudno się odważyć.. zazdroszczę wszystkim którym się udało wyrwać z Polski. Jedno co wiem to to że bardzo chcę wyjechać i cały czas mam nadzieję że kiedyś mi sie uda, może poznam kogoś kto tak jak ja bardzo chce ale się boi (wiadomo że z kimś to rażniej smile Jestem odpowiedzialną, pracowitą i sumienną osobą.Ostatnio moja kuzynka próbowała mnie nakręcić na wyjazd do pracy w Londynie ale póki co na rozmowie sie skończyło mamy wrócić do tej rozmowy za tydzień kto wie może coś ugadamy.. ona też ma juz dość pracy za 1400 zeta ! wcale jej się nie dziwię.. nie wiem czy byłybyśmy w stanie utrzymać się same w Londynie wiadomo że więcej możliwości ale też jednocześnie wyższe ceny i droższe życie.. nie wiem tak bardzo chcę ale paralizuje mnie strach a z drugiej strony tutaj nie da sie juz żyć..

16

Do nevania07.
Czuję jakbym czytała o sobie 6 lat temu. U nas też była ciężka sytuacja, koszmar, także jedynym wyjściem było przyjechać tu do UK.
U nas było tak. Najpierw pojechał mój mąż. Gdybyśmy pojechali razem nie mielibyśmy gdzie mieszkać. Z tymże mąż miał tam brata i przez jakiś czas zatrzymał się u niego. Ale już po tygodniu znalazł pracę na budowie. Nazbierał trochę pieniążków i wynajął dla nas dom, wtedy do niego przyjechałam z 2 dzieci. Z miejsca poszłam do councilu i wystąpiłam o wszelkie możlwe benefity. Bierze się formularz i wypełnia i odnosi. Niestety na początku czeka się dość długo,house benefit jest szybciej, a na tax credit (working tac credit i child tax credit) czekaliśmy prawie rok. O working tax credit możesz wystąpić tylko wtedy kiedy jedno z was pracuje. Wystepujesz o child benefit i masz praktycznie od razu. Nie ważne, ze czeka się tak dlugo. Nie tracisz tych pieniedzy, po prostu dostajesz cala sume, od momentu ubiegania sie o to.
Gdybyscie przyjechali całą rodziną,trzeba by bylo gdzies mieszkac przez jakis czas, a z 3 dzieci nie jest latwo, bo jeden pokoik nie wystarczy. Mozecie wystapic o counsil house. Najlepiej zrobic to od razu po przyjeździe. Jesli jest mozliwosc bezdomnosci ze np landlord nie przedluza umowy itd albo juz sie jest jako bezdomni, np mieszkacie u znajomych, jest sie wtedy na poczatku listy i dom mozna dostac bardzo szybko. Na 3 dzieci dostalibycie 3 pokoje albo 4 w zaleznosci od wieku. Przyjazd z cala rodzina wiaze sie z pewnym ryzykiem jesli nie macie sie gdzie zatrzymac. Gdy maz pojedzie sam, bedzie prosciej i bezpieczniej, ale moze to potrwac jakis czas zanim do  niego dolaczycie. W tym kraju nie mozna umrzec z glodu, jesli nie macie co jesc i gdzie mieszkac panstwo wam zapewni tymczasowe lokum i jedzenie poki sobie czegos nie znajdziecie, na ulicy nie wyladujecie. Zycze powodzenia z wyjazdem i trzymam kciuki, zeby sie udalo.
Martha

17 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-20 21:18:30)

A wiecie co, a ja ostatnio znalazłam ciekawą pracę w Londynie w... piekarni!
I w sumie nie ma nic napisanego o wymaganiach, szkolą pracowników, więc się zastanawiałam czy się nadam hihi. może akurat, w końcu piec lubię big_smile link usunięty

18

A jest tu w ogóle ktoś taki co by na początku pomógł w Anglii ?  wink  Czy już nie ma takich ludzi ?  tongue

19

Cześć,
jestem studentką z Austrii, tylko uczyłam się polskiego, dlatego już przepraszam za wszystkie błędy tu w mojej wiadomości.
Badam Polską emigrację do Wielkiej Brytanii i szczególnie interesuje mnie sytuacja kobiet, więc chciałabym prowadzić wywiady z Polskimi pracownicami.
Wywiad byłoby po polsku, zostanie nagrywany i używałabym to tylko i wyłącznie anonimowo w mojej prace doktorskiej. Wywiad trwałoby około 1,5 i chętnie spotkałabym się gdziekolwiek jest możliwe dla was w Londynie albo w okolice.
Chciałabym zapytać, czy może ktoś z wami się zgodziłaby na wywiad i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Dziękuję bardzo! Pozdrawiam, Karima

20

heart20 napisał/a:

A jest tu w ogóle ktoś taki co by na początku pomógł w Anglii ?  wink  Czy już nie ma takich ludzi ?  tongue

Napisz jakiej pomocy oczekujesz???

Zresztą, gdziekolwiek by to schować, i tak wypłynie, bo to, co zabagnione, nie daje się unicestwić, bo wszelkie niepowodzenie jest niezniszczalne.
Tove Jansson

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Praca w UK/Londyn i okolice

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018