Co wybrać - życie w Polsce czy za granicą z ojcem mojego dziecka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co wybrać - życie w Polsce czy za granicą z ojcem mojego dziecka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 32 ]

1 Ostatnio edytowany przez arrowside (2011-11-05 13:39:30)

Temat: Co wybrać - życie w Polsce czy za granicą z ojcem mojego dziecka?

Moja sprawa jest dość trudna i nietypowa. Kilka miesięcy spędziłam za granicą, w kraju który ogromnie różni się od naszego. To sa ogromne różnice kulturowe i cywilizacyjne, dwa odległe światy a pomiędzy nimi bezdenna przepaść. Zaprzyjaźniłam się tam z pewnym mężczyzną, nie myślałam że mnie to spotka ale się zauroczyłam nim. Spędziliśmy ze sobą kilka nocy. On do tego podchodził bardzo ale to bardzo poważnie, oferował mi małżeństwo itd. Ja jednak musiałam wracać. I chciałam wracać. Wydawało mi się wtedy, że ja tam nie będę umiała żyć. Teraz gdy już tu wróciłam , nie umiem tu żyć...Zgiełk, hałas, te wszystkie zdobycze cywilizacyjne bez których okazało się, że można funkcjonować. Drażni mnie to... A może drażni bo jestem w ciąży? Niestety jestem właśnie z tym mężczyzną w ciąży. Dowiedziałam się o tym dopiero kilka dni temu. On o tym nie wie i nie mam możliwości aby go o tym powiadomić. Moja mama każe mi iść na aborcję, mówi, że jak tego nie zrobię to do końca życia będę się tłumaczyć z tego dzieciaka, że normalnego życia nie będę miała ani ja ani ono. A ja już mam taki mętlik w głowie... Każdy wybór wydaję mi się zły, jeden gorszy do drugiego. Czym mam się kierować?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co wybrać - życie w Polsce czy za granicą z ojcem mojego dziecka?

A dlaczego nie mozesz tego Pana poinformowac o ciazy? Powinniscie razem cos postanowic.

Bad things are always going to happen in life. People will hurt you. But you can?t use that as an excuse to fail or to hurt someone back. You?ll only hurt yourself.

3

Bym musiała pojechać do niego bo nie mam jak się z nim skontaktować...

4

Dalej nie rozumiem, i nie mowie tego z pogarda ale...zachodzisz w ciaze z kims z kim nawet nie wiesz jak sie skontaktowac? Chyba ze mieszka w jakiejs dzungli to OK ale jak nie, to nie istnieja jakies telefony, internet itp? Sama pisalas, ze nawet ci malzenstwo proponowal. Dla mnie to juz wystarczajacy powod zeby zostawic na siebie jakies namiary.
Ja bym tej ciazy nie usuwala, na pewno bedziesz pozniej zalowac. Daj znac co u ciebie, wszyscy jestesmy czasem w trudnej sytuacji, pozdrawiam

Bad things are always going to happen in life. People will hurt you. But you can?t use that as an excuse to fail or to hurt someone back. You?ll only hurt yourself.

5

No ja wiem jak się z nim skontaktować ale ten kontakt musi być osobisty... Oni tam nie mają komputerów, telefonów, zegarków itd. Oni nawet chyba nie wiedzą co to jest ten komputer. W tym rzecz. Ich życie wygląda jakby zatrzymało sie w miejscu kilka wieków temu.

6

arrowside napisał/a:

No ja wiem jak się z nim skontaktować ale ten kontakt musi być osobisty... Oni tam nie mają komputerów, telefonów, zegarków itd. Oni nawet chyba nie wiedzą co to jest ten komputer. W tym rzecz. Ich życie wygląda jakby zatrzymało sie w miejscu kilka wieków temu.

A to istnieją jeszcze takie miejsca na świecie , gdzie nie dochodzi technologia?

A tak na marginesie ,wracając do Twojej histori. No cóż kilka nocy i ciąża.Fakt zdarza sie . Co do podjęcia decyzji o aborcji jeżeli masz możliwośc wychowania tego dziecka nawet sama to nie idź na aborcje. Pamietaj , ze to jest i musi byc Twoja decyzja nie mamy. Może macie jakichś wspólnych znajomych , którzy pomoga sie Wam skontaktowac,powodzenia.

7

A gdzie tak w ogóle mieszka ojciec Twojego dziecka?
Gdybyś zdecydowała się na urodzenie i wychowanie maluszka to w naszym,cywilizowanym świecie na pewno byłoby Ci o wiele łatwiej i lepiej.
Myślę,że Twoja mama po czasie przekonałaby się do wnuczka/ki i też by Ci pomogła.

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.

8

Bardzo jestem ciekawa o jakim kraju mowisz, sama nie mieszkam w Polsce i bywalam w roznych miejscach.
W ktorym tygodniu jestes? Dla mnie usuwanie ciazy nie jest rozwiazaniem ale oczywiscie nie znam twojej sytuacji, nie wiem ile masz lat, jaka sytuacje materialna itp. Jedno co wiem to, ze moja mama nigdy by mnie nie namawiala do aborcji. To ci moze zniszczyc psychike na cale zycie, wiem bo moja dobra przyjaciolka zrobila to prawie rok temu i od tego czasu cierpi. Jak moglabym ci w czyms pomoc to z przyjemnoscia to zrobie:-).

9

No są takie miejsca gdzie cywilizacja nie zawitała, Afryka smile A co do mnie... Lekarz mówi że to ok 7 tydz. Moja mama z dzieckiem mi nie pomoże i pod tym względem nie mam co na nią liczyć. No ale mieszkamy razem. To znaczy czasami mieszkamy razem. Widzicie ja jestem takim wolnym duchem, nigdy nigdzie nie zagrzałam dłużej miejsca. Nie chce sie rozwodzić nad tym czym się zajmuję bo jednak chciałabym pozostać anonimowa. Ogólnie mówiąc dużo podróżuję i w moim życiu nie ma miejsca dla dziecka. Pieniędzy mam tylko tyle aby sama jakoś przeżyć, nigdy nie przywiązywałam uwagi do dóbr materialnych dlatego nie mam ani samochodu ani mieszkania. Więc co ja mogę dać temu dziecku? Niańkę która będzie siedzieć z nim miesiącami kiedy to ja będę gdzieś na innym końcu świata? Boję się że to dziecko będzie szykanowane za swój wygląd - jego ojciec jest czarnoskóry. A Polska nie jest krajem ludzi tolerancyjnych. Nie chce skrzywdzić dziecka a obawiam się, że są na to duże szanse. Myslałam o tym aby wrócić tam do ojca dziecka... Jednak przeraża mnie tamta rzeczywistość. Kobiety rodzą dzieci z dala od lekarzy, od szpitali, w jakichś szałasach oblepionych krowim łajnem. Żadnych leków, tylko jakieś czary mary. Absolutnie ich nie wyśmiewam, ja ich podziwiam bo Ci ludzie pokazują nam, że można się obyć bez rzeczy które dla nas są niezbędne.

10

A byłaś świadoma konsekwencji czynu,gdy szłaś z tym mężczyna do łóżka (szałasu)?
Nie pomyślałaś,że z tego może wyjść ciąża?
Zabezpieczaliście?
Czemu piszesz,że dziecko może być dyskryminowane z powodu koloru skóry,ja mieszkam w Niemczech,tu jest pelno ludzi czernoskórych i nie tylko.
Nie widzę,żeby ludzie jakos inaczej ich postrzegali,tak samo jest w Polsce.

Ile masz lat właściwie? Jako samotna matka mogłabyś dostawać nawet małą sumę pieniędzy na dziecko.
Może czas się ustabilizować,czy wolisz do końca swych dni być jak rumcajs?:)

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.

11

arrowside napisał/a:

Jednak przeraża mnie tamta rzeczywistość. Kobiety rodzą dzieci z dala od lekarzy, od szpitali, w jakichś szałasach oblepionych krowim łajnem. Żadnych leków, tylko jakieś czary mary.

I nie bałaś się sypiać bez prezerwatywy z mężczyzną z takiej, jak sama piszesz, mało higienicznej rzeczywistości? yikes

sandra9011 napisał/a:

Czemu piszesz,że dziecko może być dyskryminowane z powodu koloru skóry,ja mieszkam w Niemczech,tu jest pelno ludzi czernoskórych i nie tylko.
Nie widzę,żeby ludzie jakos inaczej ich postrzegali,tak samo jest w Polsce.

W Polsce nie ma pełno czarnoskórych i niestety nie masz racji, Polska nie umywa się do Niemiec pod względem tolerancji.

12

arrowside napisał/a:

(...)Czym mam się kierować?

Może raz, choć ten jeden raz, rozumem?

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

13

BabaOsiadła napisał/a:

I nie bałaś się sypiać bez prezerwatywy z mężczyzną z takiej, jak sama piszesz, mało higienicznej rzeczywistości? yikes

Jak tam nie ma sieci komórkowych i internetu, to gum zapewne też nie ma .... Jeju ... uciekam z tego wątku .... chociazby dlatego, że nie padło żadne słowo o miłości ... Autorka jak relacjonuje w pierwszym poście "Zaprzyjaźnila sie tylko ..."

Życzę Wam miłej dyskusji.

Ty jesteś dla mnie jak ósmy cud świata, masz na imię Krystian - ja Mietek - twój tata.

14 Ostatnio edytowany przez Rosettta (2011-11-06 09:02:33)

Straszne rzeczy... Ale jeśli dziecko miałoby być przez Ciebie niekochane czy też porzucone u jakiejś obcej osoby to faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest aborcja bo wątpie czy znajdą się chętni na adopcję czarnoskórego niemowlaka.

15 Ostatnio edytowany przez moonway (2011-11-06 09:29:09)

Rosettta napisał/a:

Straszne rzeczy... Ale jeśli dziecko miałoby być przez Ciebie niekochane czy też porzucone u jakiejś obcej osoby to faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest aborcja bo wątpie czy znajdą się chętni na adopcję czarnoskórego niemowlaka.

O czym wy w ogóle mówicie? Aborcja najlepszym wyjściem, bo niemowlak czarnoskóry? Puknijcie się w głowę! Zawsze ktoś zaadoptuje wolne niemowlę - ludzie latami czekają na "wolne" dziecko do adopcji, i nie będą patrzeć na kolor skóry. I lepiej dziecko ZABIĆ niż komuś oddać? O czym wy w ogóle piszecie?

Kochana... Spotkaj się z ojcem dziecka. SPOKOJNIE I DŁUGO POROZMAWIAJCIE. Z jakiegoś powodu spędziłaś z nim kilka nocy. Widocznie Cię zafascynował, a to znaczy, że "coś w nim jest", coś ważnego dla Ciebie. Może po porodzie zostanie z ojcem, a Ty dalej "pójdziesz w świat"? Urodzić możesz w Polsce. A po porodzie pojawiają się uczucia macierzyńskie i nie wiadomo czy nie będziesz tak zakochana w swoim dziecku, że nikomu go nie oddasz! Nie martw się teraz pieniędzmi. To dziecko ma też ojca! Najwyżej będzie żyło wśród swoich w Afryce, ale żywe i szczęśliwe. Nie zabieraj mu życia... Jak to zrobisz, do końca życia będziesz miała wielką i wieczną ranę w sercu. Nie rób czegoś nieodwracalnego. To dziecko jest i zawsze będzie częścią Ciebie, nawet, jeżeli go zabijesz. W życiu każdej kobiety -często znienacka - przychodzi czas na stabilizację, lub choćby przystanek zwany macierzyństwem.

Myślami będę z Tobą smile

16

Napisalam obszerna wypowiedz ale niestety przepadla a nie chce mi sie kolejny raz tego wszystkiego pisac... Ja mam za soba malzenstwo. Rozwiedlismy sie dlatego, ze on nie wyobrazal sobie zycia bez dzieci, ja z kolei nie wyobrazalam sobie zycia z dziecmi. Pomimo tego ze bardzo go kochalam i chyba nadal gdzies w glebi serca kocham, nie bylam w stanie zgodzic sie na dziecko. mam 33lata i po prostu jest mi dobrze tak jak jest, nie mam potrzeby zamknac sie w czterech scianach i zapitalac w tesco bo kazdy tak zyje wiec i ja musze tak zyc. To nie jest po prostu dla mnie. Boje sie ze to sie skonczy tak ze ciazy nie usune, bede zbyt dumna aby dziecko oddac i bede sie na nim wyzywac za to ze mnie ogranicza. Nie moge sie na razie spotkac z ojcem dziecka (kwestie finansowe i zawodowe). Sprawa wyglada tak ze w ciagu 2 tygodni musze podjac decyzje bo pod koniec tego miesiaca  mam zaplanowany juz wyjazd do ameryki pld. I albo tam polecę juz po aborcji albo zostane tu i urodze.

17

Wspolczuje ci, nie wyobrazam sobie jak musisz sie z tym czuc, tym bardziej, ze ojciec jest tak daleko i nie masz mozliwosci z nim porozmawiac. No tak, albo musialby sie przeprowadzic do Polski albo ty tam. Jestem generalnie przeciwna aborcji ale tez nie oceniam kobiet ktore sie na to decyduja. Nigdy nie bylam postawiona przed takim wyborem wiec nie krytykuje, sama nie wiem co bym zrobila. A jak ty w ogole w Polsce mialabys to zalatwic? Drugim wyjsciem jest poszukanie rodziny ktora by to dziecko zaadoptowala, znam osobiscie jedna, w kraju w ktorym mieszkam, ktora bardzo chcialaby jeszcze jedno adoptowac. Maja dwojke swoich i od niedawna sa dumnymi rodzicami  malej dziewczynki z Ghany. To taki przyklad.
Procedura trwala bardzo dlugo ale tak czy tak chca starac sie o jeszcze jedno.
Nie wiem, czy tak mozna w Polsce, ale mozesz sama wybrac rodzicow dla twojego malenstwa, istnieje rowniez tzw. otwarta adopcja (przynajmniej tu gdzie ja mieszkam), masz wtedy tez prawo do odwiedzin.
W kazdym razie daj znac co u ciebie, bede sledzic twoj watek.
Pozdrawiam

18 Ostatnio edytowany przez moonway (2011-11-07 11:15:03)

Jeżeli poddasz się aborcji, to potem wyrzuty sumienia mogą Ci zatruć resztę życia. Czy nie lepiej pozwolić dziecku żyć? Niezależnie od tego, czy z Tobą, czy z jego ojcem, czy u rodziny, która to maleństwo adoptuje. Lepiej mieć wybór w przyszłości, niż teraz podciąć sobie skrzydła na całe życie - bo zabicie "płodu" (jak niektórzy mówią), to zabicie DZIECKA, które połowę ma Z CIEBIE i będzie w połowie Twoją kopią. Ja mam 3 córeczki, przeżyłam także jedno poronienie, i powiem Ci, że ta nieplanowana, najmłodsza córeczka daje mi najwięcej miłości. A płakałam całe 4 miesiące i popadłam nawet w depresję, że jestem w nieplanowanej ciąży. Ale teraz tego z perspektywy czasu nie żałuję. Bo KAŻDE dziecko to dar od Boga.

Jeżeli urodzisz dziecko i je oddasz (ojcu, rodzinie adopcyjnej) to możesz dalej zwiedzać świat. Ciąża zabierze Ci tylko rok z całego Twojego życia. Ale nie zabieraj dziecku życia, JEGO życia. Czy mogłabyś poświęcić rok ze swego życia?

A z ojcem dziecka powinnaś koniecznie się skontaktować. Powinien Ci pomóc w tym trudnym okresie.

19

Wielokropek napisał/a:
arrowside napisał/a:

Z calym szacunkiem, bo baaaardzo lubie Pani posty, ale czy ten komentarz ma w czyms pomoc tej dziewczynie?

20

Fey napisał/a:
Wielokropek napisał/a:
arrowside napisał/a:

Z calym szacunkiem, bo baaaardzo lubie Pani posty, ale czy ten komentarz ma w czyms pomoc tej dziewczynie?

Na forum nie "paniujemy". smile

Nie napisałbym takiego tekstu, gdybym nie uznała go przydatnym.
Do tej pory, w opisywanej historii, autorka kierowała się sercem, pożądaniem. Pora najwyższa na skorzystanie z rozumu i podejmowanie rozsądnych decyzji. Emocji już dość.

Dzięki za uznanie. Pozdrawiam.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

21

no dobrze, lubie twoje posty, i to na kazdy temat:-), ale to mi sie nie podobalo i nic na to nie poradze;-), ...

22

Może i faktycznie powinnam się kierować rozumem i tym co mówi mi rozum... A rozum mi mówi aby ciążę usunąć bo to zniszczy to na co tak ciężko pracowałam wiele lat, zniszczy moją karierę, moje plany na przyszłość... Może faktycznie powinnam odstawić uczucia na bok bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.

23 Ostatnio edytowany przez anka23 (2011-11-08 09:00:29)

a dla mnie jesteś egoistka.Dziecka nie,ale duma oddac nie pozwala,pracować w tesco tez nie,rezygnować z własnych marzeń nie,więc zdecyduj sie czego ty chcesz? życie wymaga wyrzeczeń tymbardziej taka 'światowa'a nie wiedziała o zabezpieczeniu idąc do szałasu z afrykańczykiem. Nawet sama decyzji podjąc nie potrafisz,podobno pieniędzy nie masz ale lecisz w inne rejony a czy ty wogóle wiesz jak sie nazywa przyszły ojciec twojego dziecka?Pewno też nie

24

No nie wiem jak się nazywa, mało tego nie wiem czy to na pewno było w Afryce. Zresztą nie wiem czy wiem jak ja sama się nazywam - odpowiedź na poziomie postu powyżej.

25

co prawda boli...

26

Myślę, że masz za wielkie mniemanie o sobie jeżeli sądzisz że opinia kogoś obcego, takiego jak ty, o mojej osobie mnie obchodzi. Obchodziła by mnie jakbyś mnie znała "x" lat. A tak... Równie dobrze mogłabym o tobie wiele rzeczy napisać ale jakoś ja nie mam potrzeby się dowartościowywać, ale rozumiem, że są ludzie którzy muszą wink

27

Myślisz? Ciekawe od kiedy?Mało mnie obchodzi twoja osoba,ale trzeba sie liczyć także z krytka na forum a nie głaskaniem po główce bidulki. I ty masz 30 na karku...Koniec tematu:)

28

Widzisz bo tym się różnimy... Ja jestem szczęśliwa  z tym co mam i z tym czego nie mam. Jestem szczęśliwa chociaż nie mam domu z ogródkiem, dwóch samochodów, kredytu we frankach szwajcarskich, wypasionego sprzetu AGD i RTV. Jestem szczęśliwa także bez trójki dzieci i zasiłku z MOPSu. Ja jednak szanuję i rozumiem to, że są ludzie dla których takie rzeczy są ważne, o ile nie najważniejsze i nie wyobrażają sobie że może być inaczej. Dlatego też nigdy ani na forum ani w życiu prawdziwym nikomu nie powiedziałam, że jest egoistą bo w moim przekonaniu marnuję sobie życie, i często tym dzieciom także. A wiesz dlaczego? Może tego nie wiesz ale każdy człowiek jest inny i ma inną wizję szczęścia, inną wizję życia. Podejrzewam, ze nie byłabyś szczeęśliwa jakby ktoś ciebie chciał zmienić na siłę, gdyby narzucił ci życie które prowadzę np. ja. I to jest zrozumiałe, i dlatego zrozum, że ja podobnie jak i ty nie żyjesz po to aby cierpieć, aby żyć tak jak nigdy nie chciałaś.

29

Ja po prostu jestem realistką i nie patrzę przez różowe okulary na życie. Takie kobiety jak autorka się nie zmieniają. Zbyt bardzo cenią wolność, podróże, brak zobowiązań i życie w ciągłej podróży. Weźmy choćby dla przykładu Panią Martynę Wojciechowską. Urodziła dziecko i co? Siedzi w domu? Ma 37 lat i jak podróżowała, tak podróżuje dalej. W dalszym ciągu wyjeżdża w świat na długie tygodnie. Mało tego, niektóre z jej podróż są niebezpieczne i bardzo szybko dziecko może zostać sierotą. A ojciec? Taki sam podróżnik i poszukiwacz ekstremalnych przeżyć. Takie dzieci przegrywają z hobby swoich rodziców. Pół biedy jak dzieciak ma jakąś babkę która zastąpi matkę i w razie czego może przejmie prawa rodzicielskie, ale jak takiej osoby nie ma? Tak jest właśnie u autorki, ona dziecka nie chce, nie zamierza rezygnować z dotychczasowego życia a babcia już zawczasu oznajmiła, że dziecka niańczyć nie będzie. Dziecko będzie wyrastać w przeświadczeniu że jest wrzodem na tyłku własnej matki która zamiast latać sobie po świecie została uziemiona albo w najlepszym przypadku dziecko wychowa jakaś niańka.

Jestem w takich wypadkach za aborcją ponieważ widzę i słyszę co się dzieje na świecie. Tylko w Polsce co raz jest głośno o niemowlaku czy też starszym dziecku który został zakatowany przez matkę czy ojca bo dzieciak im przeszkadzał. I chociaż mogli dziecko oddać, to tego nie zrobili, woleli lać, przypalać papierosami czy rzucać o ścianę. Żyjemy w kraju gdzie i aborcja i adopcja jest piętnowana dlatego ludzie niektórzy wolą spędzić resztę życia w więzieniu za zabicie dziecka niż żyć na wolności z łatką tych zwyrodnialców co oddali własne "dzidzi".

Na tę sprawę nie można patrzeć jak na tysiące innych historii gdzie kobieta żyję w stałym związku, ma jakieś cztery kąty, kiepską wypłatę i zastanawia się czy sobie poradzą. Ja sama jestem matką, samotną matką. Rodzice się mnie wyrzekli na wieść o tym, że będę panną z dzieckiem. Gdyby nie moi dziadkowie to nie wiem co by ze mną było. Ojciec dziecka jest nawet niedaleko ale z tego względu kim jest nikt nigdy nie może się dowiedzieć o nim.

Życie pisze różne scenariusze, raz lepsze, raz gorsze. Czasami trzeba wybrać po prostu mniejsze zło. Decyzja i tak należy do autorki.

30 Ostatnio edytowany przez moonway (2011-11-08 13:17:24)

A ja NIGDY nie będę za aborcją. NAWET jeżeli kobieta wie, że nigdy nie zaakceptuje tego dziecka.

Czy nie może poświęcić 9 miesięcy ze swojego CAŁEGO życia, żeby dać życie temu dziecku i w ostateczności  zostawić je w szpitalu? A może ojciec dziecka będzie je chciał? Na pewno ktoś będzie je bardzo kochał. Po tych 9 miesiącach może sobie do końca życia zwiedzać cały świat, ale przynajmniej z czystym sumieniem, że nie odebrała życia własnemu dziecku.

Tylko, żeby urodzić w takiej sytuacji TRZEBA SIĘ WYKAZAĆ ODWAGĄ CYWILNĄ i posiadać honor.

31

Ja wybrałam za granicą z ojcem moich dzieci. wiadomo ciężko jest wyjechać i zaczynać wszystko od nowa na obczyźnie, ale my juz na Florydzie mieszkamy 8 lat. Jak wspominam początki to mam łzy w oczach bo naprawdę było ciężko, ale szybko zaczęliśmy działać. Mąż miał prace ja zajmowałam sie szukaniem mieszkania/domu skorzystaliśmy z usług polskiej firmy IBERMAXX i jakoś powoli zaczęło sie to wszystko jakoś budować od nowa. Dzis nie żałuje. Jesteśmy razem teraz, byliśmy razem jak było źle o to chyba w miłości chodzi smile

Posty [ 32 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co wybrać - życie w Polsce czy za granicą z ojcem mojego dziecka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018