Problem- złe emocje a rodzina - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Problem- złe emocje a rodzina

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Problem- złe emocje a rodzina

Muszę poradzić się kogoś kto spojrzy na tą sytuację na zimno bo ja juz sama nie wiem.. spróbuję napisać jak najkrócej...

odkad pamiętam w domu zawsze był alkohol, byl czas ze bardziej byl to problem taty i wtedy mama robila ze mnie, małej dziewczynki swoja powierniczke.. zamiast mnie chronic to wciagala mnie w te gre z alkoholizmem ojca.. nie raz mowila ze ma wszystkiego dosc, ze wolalaby sie zabic itp.. a ja zamiast zyc swoim zyciem dziecka zylam ich zyciem, balam sie ze mama sobie cos zrobi, albo ze wydrzy sie cos zlego. .czulam sie za nich odpowiedzialna a to oni sa rodzicami.. i tak dorastalam.. brakowalo mi tez zawsze ciepla.. rodzice uznawali ze skoro mam cos jesc i w co sie ubrac to powinnam byz zadowolona.. i nie czepiac sie gdy pija.. tylko ze widok matki ktora sama nie moze dojsc do lozka nie sprawia raczej ze ma sie do niej ogromny szacunek jako do kobiety, do matki.. nie moglam nigdy z nia szczerze rozmawiac, wyzalic sie bo nie umiala zachowac niczego dla siebie.. wiec przesyalam sie zwierzac.. z wiekeiem bardzo zaczal mnie zloscic widok ich pijacych.. bo jak pili to przewaznie by sie upic.. brak kontroli.. nawet jak gdzies bylismy na urodzinach czy cos to zawsze zgon..a ja bylam sama z tym.. odkad mam prawko to wiadomo kierowca.. i tu jest problem.. nie lubie ich wozic jak sa pod wplywem.. gdy wypija to zaczynają swoje rozmowy.. takie gadanie piujackie bez sensu.. a to mnie drazni.. nie wiem ajk to opisac.. ale emocjonalnie bardzo nie wyrabiam.. denerwuje mnie to i to bardzo.. jak jedziemy to mowie by sie wogole nie odzwyali bo mnie irytuje za kierownica a oni wtedy specjalnie na zosc wdawaja sie w dyskusje.. nie wiem juz czy sie czepiam czy po prostu moje emocje sa juz tak zryte ze nie reaguje czasem tak a nie inaczej.. z mama mam slaby kontakt.. czasem umiemy porozmawaic ale nie mam z nia kontaktu..ostatnio uslyszlaam od jednej osoby ze zauwaza ze mama traktuje mnie chlodno.. wiem ze czasem ja ja odpycham, ale w zyciu dala mi malo ciepla.. nie bylo jej przy mnie ja potrzebowalam a teraz ona by chciala bym sie jej najlepeij zwierzala i wogole... nie mam czegos takiego zebym chciala z nia cos robic, np. malowac sie itp. ostatnio nie zrobilam jej paznokci bo to nie jest cos co lubie i umiem.. to przyjela to ze nie chce i potem kuznke moja prosila by jej zrobila makijaz.. jakby chciala mi cos udowodnic.. czasem tez robi w stosunku domnie jakies uwagi gdy z kims rozmawia.. a i wiele razy slyszlaam ze chyba nie jestem ich dzieckiem bo nie jestem taka jak moj brat... kocham ich, to dobrzy ludzie.. pomagaja jak moga.. ale nie umiem z nimi rozmawiac jak maja wypite.. szczegolnie z mama.. chyba wszytsko to co widzialam jak bylam mala tak mnie odpycha.. tylko najgorsze jest to ze potem mam wyrzuty sumienia.. chyba ciagle czuje sie odpowiedzialna za nich w jakims stopniu.. czekam na spostrzezenia... bo ja juz nie wiem co myslec..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problem- złe emocje a rodzina

Cześć aniołku ,

wiesz czytając Twojego posta nie dziwię się że masz dystans do swojej mamy , rodziców i że wasze relacje nie są w porządku , masz do tego zupełne prawo ! nie są dojrzałymi ludźmi i nie dają Ci odpowiedniego wsparcia , bo sami ze sobą nie potrafią sobie poradzić niestety , pewnie gdzieś w środku mają cholerne wyrzuty sumienia ale niestety z akoholizmu trudno się tak łatwo wyzwolić ,
jednak to co mogłabym C poradzić to próbę życia w oderwaniu od ich problemów , nie obwiniaj się o swoje uczucia do nich , masz parwo tak się czuć , a swoja drogą z jakiego miasta jesteś , bo jeśli z jakiegoś liczącego więcej mieszkańców to moze warto byłoby się wybrać na grupę wsparcia dla dorosłych dzieci alkoholików , tam możesz znaleźć bratnie dusze które doskonale będą rozumiały Twój problem , a razem zawsze łatwiej smile moze uda się liczyć na wsparcie w takiej zbiorowości ? smile

3

Odp: Problem- złe emocje a rodzina

kiedys myslalam o takiej grupie ale mam troszke za daleko.. ale niedlugo sie wyprowadze i zaczne zyc swoim zyciem smile mam nadzieje ze to pozwoli mi na uzdrowienie relacji skoro bedziemy sie widywac raz na jakis czas.. wink i ja uzdrowie swoje emocje bo potrzebuje tego..  bede umiala inaczej podchodzic do nich. na szczescie jest to forum, ktore w takich przypadkach stanowi swietna grupe wsparcia wink

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Problem- złe emocje a rodzina

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018