krytyczna sytuacja finansowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » krytyczna sytuacja finansowa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: krytyczna sytuacja finansowa

Proszę o pomoc. Moi rodzice mają krytyczną sytuację finansową, ledwo starcza im na życie, mają zadłużenia w wielu ratach za kredyty i od kilku miesięcy nie płacą czynszu za mieszkanie, bo poprostu nie mają z czego zapłacić. Serce mi się kraja jak na to patrzę. Staram się im pomagać jak mogę, po wypłacie zawsze coś podrzucę żeby było choć troszkę na bieżące opłaty. Nie mam serca na to patrzeć. Jestem bezsilna, nic nie mogę zrobić. Nie zarabiam kokosów, akurat tyle że starcza mi na moje potrzeby. Boję się, że mąż kiedyś powie dość, chociaż razem ze mną wspiera rodziców. Myślałam, żeby wziąść na siebie kredyt gotówkowy, żeby zapłacili choć trochę za mieszkanie, bo jak tak dalej pójdzie to ich wyrzucą. Całe życie mają wiatr w oczy, nie raz brakowało na chleb - pamiętam z dzieciństwa. Co ja mogę zrobić? Proszę, pomóżcie. Rodzice już całkiem wygaśli. Są bardzo uczciwymi ludźmi. Zawsze wszystkim pomagali jak tylko mogli, a teraz rodzina się całkiem od nich odwróciła - bo nie mają pieniędzy... Proszę o pomoc

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: krytyczna sytuacja finansowa
ciezko napisał/a:

mają zadłużenia w wielu ratach za kredyty i od kilku miesięcy nie płacą czynszu za mieszkanie, bo poprostu nie mają z czego zapłacić.

Jak do tego doszło? Są niepełnosprawni? Bezrobotni? Kredyty inwestycyjne?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

3

a czy nie da sie z czegos zrezygnowac? bo na co te kredyty?

4

ciezko napisał/a:

Proszę o pomoc. Moi rodzice mają krytyczną sytuację finansową, ledwo starcza im na życie, mają zadłużenia w wielu ratach za kredyty i od kilku miesięcy nie płacą czynszu za mieszkanie, bo poprostu nie mają z czego zapłacić. Serce mi się kraja jak na to patrzę. Staram się im pomagać jak mogę, po wypłacie zawsze coś podrzucę żeby było choć troszkę na bieżące opłaty. Nie mam serca na to patrzeć. Jestem bezsilna, nic nie mogę zrobić. Nie zarabiam kokosów, akurat tyle że starcza mi na moje potrzeby. Boję się, że mąż kiedyś powie dość, chociaż razem ze mną wspiera rodziców. Myślałam, żeby wziąść na siebie kredyt gotówkowy, żeby zapłacili choć trochę za mieszkanie, bo jak tak dalej pójdzie to ich wyrzucą. Całe życie mają wiatr w oczy, nie raz brakowało na chleb - pamiętam z dzieciństwa. Co ja mogę zrobić? Proszę, pomóżcie. Rodzice już całkiem wygaśli. Są bardzo uczciwymi ludźmi. Zawsze wszystkim pomagali jak tylko mogli, a teraz rodzina się całkiem od nich odwróciła - bo nie mają pieniędzy... Proszę o pomoc

No dobra jak brali kredyty to na coś potrzebowali. Czasami tak już w życiu jest, że zbyt pochopnie podejmujemy decyzje, rzucamy się na kredyty choć być może, nie są one nam ta potrzebne. Z wszystkiego da się wyjść ale trzeba pomyśleć jak to zrobić. Myślę, że jeśli chodzi o mieszkanie to sprawa jest priotytetowa, muszą wpierw zapłącić zaległy czynsz bo nikt się nie będzie szczypał, przyjdzie komornik i ich wyrzuci, znam takie przypadki, niektórzy komornicy są bezwzględni. Co do kredytów zorientuj się ile tego mają, jakie zaległości, uregulujcie zaległości i wtedy uderzcie do banku z pismem np. o zmniejszenie kwoty raty albo wakacje kredytowe. Mąż musi o wszystkim wiedzieć, porozmawiaj z nim, czy jesteś jedynym dzieckiem swoich rodziców?
Głowa do góry, jest ciężko wiem ale jesli podejdziesz do tego z głową mozesz wiele zdziałać. A może trzeba by było zamienić mieszkanie rodziców na mniejsze? Wiadomo mniejsze mieszkanie to i mniejszy czynsz.

Pozdrawiam gorąco, trzymaj się cieplutko

5

Plan wyjścia z tej sytuacji proponuję taki:
1. Sporządzić plan finansowy rodziców - ile mają dochodu, jakie wydatki.
2. Obciąć wszystkie wydatki z których można zrezygnować (np. telefony, telewizja sat., samochód).
3. Wziąć kredyt konsolidacyjny na dłuższy okres (na spłatę zobowiązań kredytowych i niezapłaconego czynszu), co spowoduje zmniejszenie miesięcznych rat.

Heh...

6

droga autorko , nawet nie wiesz jak doskonale cie rozumiem ..
wiem co czujesz i jaki masz niepokój
moi rodzice równiez wpadli w trąbe kredytową

DAYZI  wiesz nie trzeba być niepełnosprawnym , głupim  i tp aby wpaść w takie kłopoty..

moi rodzice mieli dwa kredyty i nie aż takie duże , w  połowie spłacania mój ojciec stracił pracę , mama ma niskie dochody .. i wystarczyło nie zapąłcić 2 , 3 rat aby zadziałał łańcuch kolenych nieporozumień..

odsetki rosną w mega szybko
przy okazji przyplątała sie choroba ..

równiez  pomagałam rodzicom , robiłam zakupy , dawałam kasę , ale to była kropla w morzu potrzeb

mój mąż wiedział o wszystkim , równiez pomagał ile mógł..

ale nic nie pomagało

w koncu ojciec zdecydował ze wyjedzie do pracy , dostał namiar do IRA tam pracował 3 lata , spłacił wszystko , zadłużone mieszkanie , kredyty ..

teraz żyją spokojnie , ale ja i tak kontroluję sytuację strzezonego Pan Bóg strzeże ..

7 Ostatnio edytowany przez dayzi (2011-09-29 14:54:08)

ONA1977 napisał/a:

DAYZI  wiesz nie trzeba być niepełnosprawnym , głupim  i tp aby wpaść w takie kłopoty..

Myślę, że mnie źle zrozumiałaś.
Żeby komuś pomóc trzeba zrozumieć jak do "kłopotu"  doszło i jaka jest sytuacja obecnie.
Jeżeli swobodny sposób bycia...to autorka może stanąć na głowie a mentalności rodziców nie zmieni.
Jeśli natomiast kłopoty spowodowane są trudną sytuacją np. zdrowotną-nie możność podjęcia dodatkowej pracy. to  inną pomoc można zaproponować.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » krytyczna sytuacja finansowa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018