RODZICE - SPEARACJA?? A JA POMIĘDZY TYM TKWIĘ JAK KOŁEK - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » RODZICE - SPEARACJA?? A JA POMIĘDZY TYM TKWIĘ JAK KOŁEK

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: RODZICE - SPEARACJA?? A JA POMIĘDZY TYM TKWIĘ JAK KOŁEK

Cześć wszystkim. Piszę tutaj bo wiem, że czasem dobrze się wygadać. OD 1,5 roku moi rodzice nie mogą się dogadać, niby zawsze były jakieś zgrzyty pomiędzy nimi,ale jak to w każdym małżeństwie, teraz to oni dogadać się nie mogą, mama już nie mogąc znieść taty wyprowadział się i mieszka sama... ja wówczas byłam w anglii.. tata również zmienił mieszkanie i moje rzeczy wszytkie zostały przeniesione do jego nowego mieszkania i od tego czasu jak ja wróciłam do polski mieszkam niby z tata ale nie z własnego wyboru tylko tak wyszlo.. mam wyrzuty sumienia ze nie mieszkam z mama a mam z nia niby wiekszy kontakt bo wiadomo kobieta z kobieta lepiej sie dogada.. moi rodzice raz sie godza raz kloca.. a ja slucham jednego i drugiego i potem ja sie strasuje tym wszytskim... przerasta mnie to juz bo jeden mi nadaje na drugiego i odwrotnie a ja potem spać nie mogę bo non stop myślę.. dodam , że mój tata lubo czasem sobie wypić, a wtedy raczej nie pamięta tego co mówi.. i wkurza mnie strasznie czasem,,ale boję się ,że jak pójdę mieszkać do mamy  to on zupełnie się rozpije i będę mieć wyrzuty że to moja wina..więc czuję się jak taki kołek w tej całej sytuacji..

DON'T BE AFRAID OF THE DARK ...
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2011-09-25 15:22:39)

Odp: RODZICE - SPEARACJA?? A JA POMIĘDZY TYM TKWIĘ JAK KOŁEK

Niby wszystko jasne, niby rodzice niby się nie dogadują niby od niby lat.
Proszę, nie stosuj w kolejnych postach słowach "niby", bo słowo to wypacza Twoją wypowiedź.

Rodzice nie zgadzają się od lat, toczą spory i kłótnie, nie było między nimi miłości. Chcąc to zakończyć "rozmieszkali się", każdy obecnie mieszka w swoim mieszkaniu. Ty, nie ze swego wyboru, mieszkasz z ojcem. Nie pasuje Tobie ten układ. Ponieważ jesteś osobą dorosłą, masz inne wyjście. Możesz przenieść się do matki, jeśli ta wyrazi na to zgodę. Możesz zamieszkać samodzielnie, bez mamy lub taty.

Przyjęłaś najgorszą rolę, rolę strażnika swojego ojca - dorosłego człowieka. On ani nie zaczął pić z Twego powodu, ani też nie z Twojej winy się zapije. To jego wybór. A przypisywanie sobie winy za jego decyzje - sensu nie ma. Twoja mama już to zrozumiała. Pora na Ciebie.

Poza tym, Twoi rodzice są dorosłymi ludźmi, nie wtrącaj się w ich sprawy. Oni rozstrzygają je po swojemu. Ty nie musisz, i nie powinnaś, opowiadać się po jednej ze stron. Nie jesteś kołkiem, chyba że na własne życzenie i załatwiasz, przy okazji, swoje sprawy.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3

Witam przede wszystkim otwarcie powiedz rodzicom że jesteś ich dzieckiem kochasz ich oboje ale nie chcesz w chodzić w ich rozgrywki bo to ich konflikt a nie twój.Co do picia twojego taty nie jesteś jego nianią on jest dorosły jeśli sam nie chce skończyć z piciem to ty za niego tego nie zrobisz. Czasem człowiek musi upaść na samo dno żeby musieć się od niego odbić.
Nie musisz uczestniczyć w tym sporze bo masz prawo do swojego życia szargają ci nie potrzebnie nerwy i tak już sytuacja jest trudna. Co do przeprowadzki do mamy powiedz jej że chciałabyś znią mieszkać bo łatwiej ci się z nią dogadać.
To jest właśnie najgorsze że rodzice się kłócą a cierpią przy tym dzieci

4

Ja się nie mieszam w ich sprawy, tylko oni mieszają mnie w swoje sprawy, chciałabym się tym nie przejmować i nie myśleć o tym, ale się nie da jak raz tata mi nadaje na mame, a raz mama na tate, a ja tylko słucham. Mówiłam, że ja nie chce się w to mieszać, ale chyba tak się nie da. Po za tym już taka jestem, że się wszytskim przejmuje ;/ Chciałabym zamieszkać sama ale ciężko samemu się utrzymać i wynająć mieszkanie czy pokój przy zarobkach 1000zl.. Tym bardziej w Poznaniu gdzie jest tak cholernie drogo ;/ jak narazie muszę jeszcze jakoś się przemęczyć w tej sytuacji..

DON'T BE AFRAID OF THE DARK ...

5 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2011-09-25 20:35:42)

Taaak. Nic się nie da. A Ty - biedniutka i bezradna.

Jeśli nie chcesz wtrącać się do spraw swoich rodziców, to możesz nie słuchać ich wzajemnych utyskiwań i narzekań. Przerywać lub wychodzić z pokoju, gdy któreś z nich zaczyna "nadawać".

Samemu trudno jest utrzymać się za 1000 złotych, ale nie jest to niemożliwe, nawet w dużym mieście. Możesz wynająć mieszkanie z kimś wspólnie, możesz wynająć u jakiejś rodziny - pokój. Koszty wówczas nie będą zbyt duże.

Jeżeli nie zrobisz ani jednego, ani drugiego, oznaczać to będzie  p o d j ę c i e   d e c y z j i   o takim sposobie życia. I narzekać na swoją decyzję będzie już głupio.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

6

Ja na Twoim miejscu klaudiaa22, zadbał bym o własne zycie a nie ratował coś czego ratować sie juz nie da.
Masz 20 lat, jakies własne doświadczenie, masz tez pewnie troszkę oszczędności. Zadbaj juz o własny dom ... albo jego namiastkę ...
Zacznij ....

Ty jesteś dla mnie jak ósmy cud świata, masz na imię Krystian - ja Mietek - twój tata.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » RODZICE - SPEARACJA?? A JA POMIĘDZY TYM TKWIĘ JAK KOŁEK

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018