Jak uspokoić dziecko? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak uspokoić dziecko?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Jak uspokoić dziecko?

Wyjm? je z łóżeczka i przytul. Dziecko czerpie z tego poczucie bezpieczeństwa.
Kołysz ? w ramionach, kołysce, wózeczku. Bujanie uspokaja dziecko, gdyż jest to ruch znany mu dobrze z czasów, kiedy jeszcze było w brzuszku.
Zainteresuj zabawkami ? włącz pozytywkę, pokaż pluszaka. Zainteresują malca nawet, jeśli jeszcze nie potrafi się nimi bawić.
Delikatnie głaszcz po buzi, zaczynając od czoła, przez powieki ? aż do policzka. To sprawia, że malec odruchowo zamyka oczka. Może przy tym zasnąć, jeśli jest zmęczony.
Noś, jednocześnie masując mu plecki. Lekkie, koliste ruchy dłoni stymulują wydzielanie endorfin zmniejszających stres. Możesz też położyć się z dzieckiem na łóżku i głaskać je po pleckach albo brzuszku.
Połóż maluszka na brzuchu, by mógł oglądać świat z innej perspektywy.
Potańcz z dzieckiem w ramionach (przytrzymując przy tym główkę) i pośpiewaj mu. To może zaciekawić malca na tyle, że przestanie płakać.
Zawiń dziecko ciasno w powijaki z lekkiego kocyka. Wiele niemowląt często niepokoi się ruchami swoich rąk i nóg, a taki kokon, w którym niemal nie mogą się poruszać, przypomina im bezpieczne czasy w łonie mamy. Kocyk albo prześcieradło złóż na pół i połóż dziecko tak, by jego szyja znalazła się nad linią zgięcia. Potem przykryj malca jednym bokiem tkaniny, zawijając ją pod jego plecki. To samo zrób z drugim bokiem materiału. Brzegi podwiń pod nóżki malca.
Ponoś dziecko w chuście na piersi. To trzy metody w jednej: chusta daje taki efekt, jak przytulenie, kołysanie i owinięcie becikiem.
Daj mu smoczek. Być może przyczyną płaczu jest niezaspokojona potrzeba ssania. Wykąp, jeśli kąpiel zwykle sprawia dziecku przyjemność. Może i teraz woda rozluźni je na tyle, że się uspokoi?
Wyjdź na spacer, jeśli to możliwe. Przejażdżka w wózku zwykle uspokaja dziecko.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak uspokoić dziecko?

Dziękujemy za cenne rady smile Wszystkim młodym mamom życzę powodzenia w uspokajaniu swych pociech smile

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

3

faktycznie powiem z własnego doświadczenia że to zawijanie dziecka w kokon to dobra metoda-tyle że do 2 miesiąca życia bo później dziecko potrzebuje machać rączkami i denerwuje się że jest owinięte.

4

Dziękuję za cenne rady, najlepiej sprawdzają się zabawki i owijanie kocykiem:)
Dobry (i - nie ukrywam - wygodnym) rozwiązaniem jest też usypianie za pomocą dźwięków. Suszarka, odkurzacz, lejąca się wola itp. Dziecko przypomina sobie okres bycia w łonie matki i czuje się bezpiecznie. Sama wyszukuję takie dźwięki w internecie i puszczam córeczce.

Polecam serdecznie i pozdrawiam:)

5

z pewnością nie jestem za kołysaniem/bujaniem/noszeniem na rękach/bujaniem w wózku- te metody wydają sie dobre na początku, ale kiedy maluchy się od nich uzależniają już nie jest tak pięknie:)) potem bardzo cieżko oduczyć takiego przyzwyczajenia...
Jestem za czytaniem bajek, opowiadaniem ich, spiewaniem kołysanek dziecku, lampką/projektorem wyświetlającym obrazki na ścianach, włączonym radio, przytulaniem, głaskaniem- to są świetne metody:)

6

Berries napisał/a:

z pewnością nie jestem za kołysaniem/bujaniem/noszeniem na rękach/bujaniem w wózku- te metody wydają sie dobre na początku, ale kiedy maluchy się od nich uzależniają już nie jest tak pięknie:)) potem bardzo cieżko oduczyć takiego przyzwyczajenia...
Jestem za czytaniem bajek, opowiadaniem ich, spiewaniem kołysanek dziecku, lampką/projektorem wyświetlającym obrazki na ścianach, włączonym radio, przytulaniem, głaskaniem- to są świetne metody:)

O tak ja popełniłam ten błąd. Miło było nosić 3 kg dziecko. Z tym że mały tak się do tego przyzwyczaił ze bez tego ani rusz.
A noszenie 8 kg bobasa odbija się na kręgosłupie.

Ludzie dzielą się na: tych chorych psychicznie i tych jeszcze nie zbadanych.

7

U mnie sprawdzila sie lezanka czula na ruch dziecka, kiedy syne ke poruszal ona delikatnie sie kolysala, ja w tym czasie glaskalam go po glowie, po brzuszku lub trzymalam za reke...Albo kladlam go obok siebie i lzelismy tak przytuleni, synek uspokajal sie momentalnie.
Staralam sie go nie nosic, czy bujac na rekach, nigdy tez nie uzywalam wozka w domu. Ale kazde dziecko jest inne, on nie lubil zawijania w kocyk, juz nawet w szpitalu potrafil sie jakos oswobodzic kiedy polozne go zawijaly, albo jeszcze bardziej sie denerwowal, lubil za to lezec swobodnie, bez okrycia wtedy byl spokojny.

Wzrost: 170cm
Bylo:78kg
Jest:59,5kg

8

Moja córeczka uwielbia kołysanie lulanie na rękach, w kołysce, przejażdżkę w wózku lub autobusem. Wiem, że ją przyzwyczaiłam do noszenia i potem mogą być problemy gdy będzie ważyć dużo więcej, ale ja też cieszę się z bliskości z nią, z tego że daje jej takie poczucie bezpieczeństwa, radości, spokoju. Nic nie zastąpi dotyku, prtzytulenia, pocałunku w główkę. To najlepiej uspokaja mojego szkraba.

9

U mnie sprawdzało się puszczanie dziecku muzyki, której słuchałam, będąc w ciąży.

10

Uważam, że dziecko jest spokojniejsze jak śpi szczelnie otulone, poszukaj sobie otulaczy SwaddleMe, są polecane przez położne, wiem tez, że sprawdzają się kokony niemowlęce - zobacz takie w sklepie babymama.pl Na pewno też polecam Szumisie, sama miałam przy pierwszym dziecko i świetnie się sprawdziły.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak uspokoić dziecko?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018