Porod i pobyt w szpitalu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Porod i pobyt w szpitalu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Porod i pobyt w szpitalu

Kobietki kochane strasznie boje sie porodu i pobytu w szpitalu, ze czegos nie bede wiedziala, ze cos zle zrobie lub cos zapomne. Powiedzcie mi jak to wyglada po porodzie wszystko? Od razu powinnam karmic dziecko i je wykapac? Rozumiem, ze przebierac na pewno bede musiala ja jesli bede w stanie. Ale jak to w ogole wszystko wyglada? Boje sie, ze cos zrobie zle. Czy pielegniarki beda same mowily kiedy wykapac dziecko? A jak nie bede miala pokarmu to co wtedy? Dziewczyny ja nie mam z kim o tym porozmawiac, a strasznie sie stresuje. W domu bede miala spokoj ciesze a tu pelno ludzi, pielegniarek...
I jeszcze jedno, mozecie mi napisac co zawieraly wasze wyprawki i kiedy je kupowalyscie? Jestem w 5 miesiacu i nie wiem czy cos juz kupowac i jesli tak to co...
Bardzo prosze Was o jakiekolwiek rady.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Guniaczek (2011-08-08 13:08:40)

Odp: Porod i pobyt w szpitalu

Nie mam jeszcze dzieci, ale mam w bliskim otoczeniu położną, więc co nieco wiem w tym temacie smile Zaufaj sobie i swojemu instynktowi- to po pierwsze! smile Piszesz, że nie masz z kim porozmawiać... chodziłaś już do szkoły rodzenia? Tam na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania smile A co do wyprawki, chodzi Ci o rzeczy dla Ciebie i Dzidzi do szpitala czy o te "na potem"?

"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. " Marilyn Monroe

3

hej

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

4

hej....nie martw sie na zapas... krociutko po porodzie zabiora dziecko,zwarza zmierza,i ogolnie dogladna.....chwile pewnie polezy w takim jakby przezroczystym luzeczku,wiec bedziesz widziec dzidzie kiedy ewentualnie bedziesz miala zszywane krocze..

5

nastepnie po wszystkim zostaniesz przewieziona na sale poporodowa..maluszek moze bedzie juz wczesniej przewieziony,to zalezy od szpitala....i nie martw sie,takie noworodki po porodzie spia,wiec dobrze by bylo bys tez sie zdrzemnela...polozne same kapia takie dzieci,i przychodza dopiero za jakies 3 godziny od porodu,a w nastepnych dniach odbywa sie to wieczorem...wtedy mozesz patrzec i podpytac sie co i jak.

6 Ostatnio edytowany przez jablonka (2011-08-08 17:35:22)

wtedy po kapieli polozne prosza o ciuszki dla dzidzi,najlepiej sprawdza sie body pajacyki czapeczka,nie biez zadnych kaftanikow spioszkow..bo zwyczajnie takie zestawy nie sa wygodne..zabierz tez slarpetki na raczki i stopki..bo takiemu malenstwu szybko marzna konczyny...no i pampersiki..i chusteczki nawilzone,najlepiej bez zapachowe narazie..takie zeby nie uczulaly.

7

U mnie szkole rodzenia otwieraja w listopadzie, wiec pozno, gdyz porod mam na koniec grudnia. Mam nadzieje, że wtedy sie czegos dowiem, ale byc moze bedzie to juz za pozno...
Czyli, że w szpitalu pielegniarki same kapia codziennie dzidzie? Boje sie pierwszej kapieli i wolalabym kapac maluszka z mezem w spokojnym miejscu. A jak jest z przebieraniem i karmieniem?

8

przyszla-mama napisał/a:

U mnie szkole rodzenia otwieraja w listopadzie, wiec pozno, gdyz porod mam na koniec grudnia. Mam nadzieje, że wtedy sie czegos dowiem, ale byc moze bedzie to juz za pozno...

Zrozumiałam, że to jedyna szkoła rodzenia w Twojej miejscowości? A w jakimś mieście blisko Ciebie? smile Może tam mogłabyś skorzystać ze szkoły rodzenia? Wiem, że są szkoły rodzenia weekendowe, w weekend "przerabiacie" cały materiał smile Moja mama prowadzi zajęcia w takiej szkole i wiem, że korzystają z tego pary z dalszych miejscowości niż nasza smile Jest też opcja indywidualnej szkoły rodzenia, tzn., że przyjeżdża ona do domu danej pary i tam odbywają się zajęcia smile Może to byłaby dla Was dobra opcja smile

przyszla-mama napisał/a:

Czyli, że w szpitalu pielegniarki same kapia codziennie dzidzie? Boje sie pierwszej kapieli i wolalabym kapac maluszka z mezem w spokojnym miejscu.

Jeśli wszystko będzie OK to spędzicie w szpitalu mało czasu smile A nie wiem czy dzieciaczki są w szpitalu kąpane codziennie, u nas są one myte przez położne/pielęgniarki pod kranem, tak mi się przynajmniej zdaje smile A Waszą "pierwszą" kąpielą i tak będzie ta w domciu, razem z mężem smile

przyszla-mama napisał/a:

A jak jest z przebieraniem i karmieniem?

Przypuszczam, że przebierasz sama. A co do karmienia to zapewne położna pokaże Ci jak to robić i pewnie w razie potrzeby będzie służyć radą i pomocą smile
Nie przejmuj się tak i nie martw się na zapas! smile Na pewno sobie poradzisz i wszystko będzie dobrze smile

"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. " Marilyn Monroe

9

Niczym się nie martw! smile

Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd.
- Albert Einstein

10

Heh od razu po takich slowach mi lepiej... nie wiedzialam, ze kobiecie w ciazy moga tak szybko zmieniac sie wahania nastroju, jedno slowo i swiat pieknieje lub odwrotnie... wracajac do mojego postu, to dziewczyny napiszcie mi w ktorym miesiacu robilyscie wyprawke do szpitala dla siebie i dla maluszka i co w niej sie znjadowalo????

11

ja jestem teraz w 31 tygodniu ciazy i zaczelam kupowac wyprawke, ale do szpitala jeszcze nic nie pakuje. W 1 ciazy pakowalam na 4 tygodnie przed terminem. Niestety nie wiem co trzeba do szpitala w Polsce zabrac, bo tutaj to dopiero na wyjscie. Najlepiej pojedz do swojego szpitala i zapytaj co oni wymagaja.

12

Po urodzeniu wezmą dzidzie do mycia, mierzenia, warzenia itp. Pozniej Ci je przyniosą i każą przyłożyć do piersi bo zapewne bedzie glodne, Ty nie kapiesz dziecka, robia to polozne, Twoim zadaniem jest nauka karmienia piersia, jesli nie bedzie Ci to wychodzic polozna powinna Ci pomoc, wytlumaczyc co i jak...

Ja mam dziecko ale mnie to nie dotyczylo, po urodzeniu nie pokazano mi dziecka, nie karmilam dziecka, nie przyniesiono mi go[ nawet nie zapłakało sad ] poniewaz walczyli o jego zycie i wywalczyli, pierwszy raz pozwolono mi wziasc dziecko na rece po 3 tygodniach pobytu na Intensywnej Terapii Noworodka...

A jesli chodzi o to co napisalam na poczatku to tak jest w Bydgoszczy szpital im. Biziela, bo widzialam jak inne mamy przyjezdzaly po porodzie na pokoj i po jakis 2 h  przywozili jej dziecko...

Jesli chodzi o wyprawke, to :
- body na dlugi i na krotki rekaw
- spiochy
- czapeczka
-skarpetki
-pieluchy
-husteczki nawilzane
-pampersy
-puder wg uznania
-jesli bedziesz rodzic jesienia to cos cieplego na wyjscie ze szpitala, jakis kombinezonik czy cos
-rozek
-kocyk

Jesli chodzi o ilosc ciuszkow to rowniez wg uznania smile Tylko nie zabieraj ze soba polowy szafy, bo jesli bedzie wszystko ok to po 3 dobach wychodzicie do domu smile

Mozliwe ze o czyms zapomnialam napisac... smile

Umiesz liczyć? Licz na siebie...!

PKU - Patrz Komu Ufasz.!

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Porod i pobyt w szpitalu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018