Jak wytrzymac pobyt dziecka w szpitalu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak wytrzymac pobyt dziecka w szpitalu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

1

Temat: Jak wytrzymac pobyt dziecka w szpitalu

Mój 6letni synek idzie po weekendzie do szpitala (to nic bardzo powa?nego-przepuklina), ale jestem zalamana - jak mam wytrzymac bez niego? A przede wszystkim jak mam pomóc jemu wytrzyma? te dni poza domem. Najwi?kszym problemem jest to, ze Damian ma tylko mnie, a ja - zeby jakos funkcjonowa?, musze pracowac i nie bede mogla być przy nim caly czas

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak wytrzymac pobyt dziecka w szpitalu

Smutno.Mam nadzieje, ze wszystko b?dzie dobrze.Najsmutneisze,ze maly bedzie sam w szpitalu.Mój bratanek kiedys tez był w szpitalu i nie bardzo mogliśmy spędzac z nim czas.Mama poprosiła dziewczynę-wolontariuszkę, by go odwiedzała.Wczesniej się poznali, Marek ją zaakceptował, i ona bardzo umilała mu czas,przychodziła, czytała bajki, rozmawiali.Moze spróbuj też coś podbnego.A Ty się w żadnym przypadku nie nakręcaj negatywnie,Damian po to idzie do szpitala,?eby wyjść zdrowym wi?c,zamiast myślec o najgorszym bądź dobrej myśli.i

3

To faktycznie smutna sytuacja, ale Sandrine ma racje - nie mo?esz nastawiac sie negatywnie, bo dzieci wyczuwaja nastroje i wtedy Twojemu synkowi tez b?dzie trudniej. Wolontariusz jest swietnym pomyslem, poza tym mo?esz przeciez kontaktowac sie z Damianem telefonicznie. Na wiekszooci oddzialów dzieciecych sa takie kolorowe telefony, z których dzieci moga dzwonic do rodziców. Bedzie dobrze, zobaczysz!

4

No i jestem sama w domu, a moje maleństwo w szpitalu... ale muszę przyznać, że nie jest tak źle - dziś miał tyle wrażeń, że zasnął już po 20 smile a z samego rana lecę do niego przed pracą smile Sandrine - chyba za późno na znalezienie wolontariusza, ale dziękuję. Fionka - masz rację - wychodząc widziałam taki automat, a na jakiej zasadzie on działa?

5

Radzę poczytać temat, który jest już poniżej - tam już sobie dziewczyny pogadały na ten temat - nie jesteś sama. To trudny moment, ale naprawdę da się to przeżyć.

6

Dużo w tamtym wątku nie wyczytasz. Automaty działają bardzo prosto - fundacja tp wysyła do szpitali karty do tych automatów, a dziecko może taką kartę wziąć od pielegniarki - i już, bardzo to proste smile

7

Dziewczyny, telefon sprawuje się znakomicie - Damianek dzwonił do mnie parę razy (ja zresztą do niego też na telefon pielęgniarek). Poza tym byłam u niego ile mogłam, a już jutro wraca do domu! smile Muszę przyznać, że bardzo dobrze trafiliśmy jeśli chodzi o pielęgniarki - są naprawdę bardzo życzliwe tym maluchom i aż miło patrzeć jak się nimi zajmują. Miałyście rację - nie jest tak źle smile

8

Cieszę się, że wszystko dobrze smile Pozdrowienia dla Ciebie i Twojego maluszka!

9

A mam takie pytanko - można gdzieś znaleźć spis szpitali, w których są takie automaty?

10

Takie telefony są chyba w każdym szpitalu który ma oddział dziecięcy. Oddziały dziecięce zaliczane są  do podstawowej opieką medycznej, czyli każdy szpital musi prowadzić oddział dziecięcy. Może telekomunikacja posiada jakiś wykaz tego typu szpitali. Nasz szpital jest mały, powiatowy i ma taki aparat telefoniczny, więc myślę że w każdym szpitalu takie telefony do mamy są. W końcu jest to akcja organizowana na szeroką skalę "Telefon do mamy" smile

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

11

na szczescie teraz w wiekszosci szpitali dzieciecych sa dostepne telefony dla dzieci "Telefon do mamy" to wedlyg mnie super program:) kontakt telefoniczny z dzieckiem w szpitalu jest bezcenny dla dziecka dlatego mozna dac dziecku telefon komorkowy jesli mamy taka mozliwosc...ale pamietajmy zeby wytlumaczyc dziecku cel posiadania telefonu aby dzieci swiadomi z niego korzystaly...

12

Jeżeli potrzebujesz informacji o takich szpitalach w Warszawie to zapewniam cię że we wszystkich,które mają oddział dla dzieci takie aparaty wiszą-wiem bo w okresie dojrzewania mojej córki zwiedziłam prawie wszystkie szpitale bo ciągle coś jej było i żaden lekarz nie potrafił mi dokładnie powiedzieć co jej jest,a to ból jak przy zapaleniu wyrostka,a to ból kręgosłupa,a to brzuch i tak 2-3 razy w miesiącu.W każdym kolejnym szpitalu leżała po tydzień i wracała bez rozpoznania.Ostatnim był oddział neurologii,zrobili rezonans,rehabilitacja i cuda wianki a córa wróciła do domu i nadal ją wszystko bolało,potem był psycholog ale też nic to nie dało.Po miesiącu dostała pierwszej miesiączki i jak ręką odjął.

13

no prosze ludzki organizm zawsze potrafi zaskakiwac ... dobrze ze wszystko dobrze sie skonczylo smile brysia a ty jak kontaktowalas sie z corka w szpitalu? nie bylo problemu z dzwonieniem do dziecka?

14

moja córka miała ze sobą telefon a jak nie miała raz ta dzwoniłam właśnie na ten automat bo on jest na oddziale i pielęgniarka prosiła moją córkę do aparatu

15

aha, czyli nie blyo problemu z konataktem no to super smile bylam kiedys na praktykach w szpitalu dzieciecym i tam telefony komorkowe to tez norma wink

16

w niektórych szpitalach na oddziałach nie pozwalaja używac komórek, wtedy pozostaje tylko "Telefon do mamy"

17

oj dobrze, że taki telefon istnieje bo nie każde dziecko ma możliwość dzwonienia z tel komórkowego...

18

zawsze jednak to szok dla dziecka, że musi być w szpitalu, a nie w domu... telefon częściowo łagodzi ten stres, szkoda mi tych dzieci co leżą w szpitalach.

19

Witajcie kochane, nie było mnie ponad 2 tygodnie bo byłam właśnie z dziećmi w szpitalu.  Wielkim dobrodziejstwem jest możliwość przebywania w tych trudnych chwilach razem z dzieckiem. Ja trafiłam na oddział razem z młodszą córcią, po 5 dniach wyszłyśmy do domu, ale po 8 godzinach powróciłam do szpitala już z obiema dziewczynkami. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdybym choć na chwilę musiała je zostawić same. Wtedy nawet najlepszy telefon jest niewystarczający.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

20

ja leżałam w szpitalu i dla mnie najgorsze były noce, jestes sama, nie pozwalaja palić światła(cisza nocna), nie mogłam spać cały czas słuchałam radia na słuchawkach,... a takie dziecko?...jak jemu musi byc ciężko, jak mama musi do pracy to wtedy telefon jest ważny ale nie zastąpi bliskości mamy, zdrówka dla wszystkich dzieci!!!

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak wytrzymac pobyt dziecka w szpitalu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018