Chciałabym napisać powieść, ale nie jestem pisarką:) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » Chciałabym napisać powieść, ale nie jestem pisarką:)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Chciałabym napisać powieść, ale nie jestem pisarką:)

Witajcie.Chciałabym napisać powieść, ale nie jestem pisarką:) Zapewne to dziwny pomysł, ale juz od dawna do tego się przymierzam. Moje życie począwszy od wczesnego dzieciństwa było dość trudne, nieraz dziwne, smutne albo po prostu inne niż być powinno. Są sprawy, o których nigdy nikomu nie mówiłam, bo mówić o nich trudno. Wplecione w powieśc mogłyby uchodzić za fikcję literacką. Piszę (obecnie mniej) wiersze, wydałam nawet tomik, a na blogu zaczęłam nawet "tworzyć' prozę, ale jakoś nie mam serca do takiego pisania, to zbyt trudne i szybko się zniechęcam. Czy jest możliwość aby zrobił to ktos za mnie, na podstawie moich opowiadań?

Dobroć jest ważniejsza niż mądrość, a uznanie tej prawdy to pierwszy krok do mądrości.

Theodore Isaac Rubin
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez żyworódka (2011-07-23 16:07:58)

Odp: Chciałabym napisać powieść, ale nie jestem pisarką:)

Witaj.

Młoda, początkująca pisarka zajmująca się narratologią - to jest zbieraniem ludzkich historii, poszukuje chętnych , którzy opowiedzą jej jakąś swoją historię. Swój anons zamieściła na forum w wątku:
http://www.netkobiety.pl/t27771.html
Myślę, że wiadomość dla Ciebie na czasie. smile

Pozdrawiam.

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

3

Dziękuję, żyworódko smile, zajrzałam, ale nie o to mi chodzi. Pozdrawiam.

Dobroć jest ważniejsza niż mądrość, a uznanie tej prawdy to pierwszy krok do mądrości.

Theodore Isaac Rubin

4

danutka Proszę, nie zniechęcaj się. Jeśli masz ciekawą historię do opowiedzenia, spróbuj sama smile A może ktoś niech Ci pomoże "przetrawić" tekst na "książkowe" smile Niestety w tym nie mogłabym chyba Ci pomóc, czuję się za mało kompetentna. A również marzę o napisaniu książki, piszę też wiersze... Spróbuj smile

Od wielu lat próbujemy namówić naszą babcię na spisanie swoich wspomnień. Bardzo lubi opowiadać o swojej młodości z czasów wojennych, ale książki nie chce napisać. Bo jest "za stara", "kto to będzie czytał", "nie dam rady". A szkoda, wielka szkoda. Ale babcia się uparła i już. Chyba niewiele możemy poradzić.

A wracając do tematu, jeszcze raz: nie zniechęcaj się i spróbuj smile Pozdrawiam smile

"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. " Marilyn Monroe

5

danutka napisał/a:

Witajcie.Chciałabym napisać powieść, ale nie jestem pisarką:) Zapewne to dziwny pomysł, ale juz od dawna do tego się przymierzam. Moje życie począwszy od wczesnego dzieciństwa było dość trudne, nieraz dziwne, smutne albo po prostu inne niż być powinno. Są sprawy, o których nigdy nikomu nie mówiłam, bo mówić o nich trudno. Wplecione w powieśc mogłyby uchodzić za fikcję literacką. Piszę (obecnie mniej) wiersze, wydałam nawet tomik, a na blogu zaczęłam nawet "tworzyć' prozę, ale jakoś nie mam serca do takiego pisania, to zbyt trudne i szybko się zniechęcam. Czy jest możliwość aby zrobił to ktos za mnie, na podstawie moich opowiadań?

Nie mogę pomóc, niestety, ale życzę powodzenia i nie zniechęcaj się. Sama pisze, głównie wiersze od 13 roku życia, nazbierałam ich około 3 tys., także rozumiem, z tą różnicą, że ja nie jestem gotowa się nimi podzielić. Chociaż swoimi obrazami też nie byłam, a mama wyniosła i znalazły się na wystawie;) I właśnie, takie dziwne przypadki- kierują nas niekiedy na dobre tory- życzę Ci takich jak najwięcej. Pozdrawiam!

Nie palę od 02.05.2014 i jestem z tego dumna smile

6

Witaj Werciu,
chcialabys napisac powiesc, ale kilka zdan pozniej piszesz, ze nie masz serca do takiego pisania.
Pytasz, czy moze zrobic to ktos inny...na podstawie Twoich opowiadan?
A te opowiadania sa w formie pisemnej czy ustnej...?
Jesli napisalas te opowiadania, to kwestia " rozpracowania" formy literackiej jest napisanie powiesci.
Mam do Ciebie zasadnicze pytanie:
Czy chcesz napisac powiesc w celu upamietnienia swojego zycia, czy chcesz ciekawe wydarzenia ze swojego zycia wykorzystac w fabule powiesci, o napisaniu ktorej marzysz?
Tak jak Twoje uczucia, emocje sa tematem Twoich wierszy, tak i w prozie Twoje stany emocjonalne, przezycia i marzenia znajda swoje odbicie. To naturalna kolej rzeczy.
Jesli chodzi Ci o upamietnienie jakis wydarzen z wlasnego zycia, pomysl, czy musisz w tym celu pisac powiesc?
Jest forma dziennika...pamietnika...krotkich, samodzielnych opowiadan, ktore maja swoj poczatek i koniec, a ktore razem stanowic beda " zwierciadlo twego zycia".
Absolutnie nie powinnas sie zniechecac, musisz tylko wziac pod uwage fakt, ze pisanie wiersza i pisanie prozy zasadniczo rozni sie od siebie. Trzymam kciuki i zycze wytrwalosci w dazeniu do celu.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » Chciałabym napisać powieść, ale nie jestem pisarką:)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018