Pomocy !!! Mam problem z zasiłkiem rodzinnym w Belgii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Pomocy !!! Mam problem z zasiłkiem rodzinnym w Belgii

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Pomocy !!! Mam problem z zasiłkiem rodzinnym w Belgii

Dzień Dobry. Zwracam się z prośbą  o pomoc w sprawie otrzymaniu zasiłku rodzicielskiego w Belgii. Mój problem polega na tym, że Ośrodek Polityki Społecznej chce abym przyjechała do polski i złożyła wniosek o zasiłek rodzinny po to żeby mi odmówili. Nie mogę tego zrobić z różnych względów.
Kolejną rzeczą jaką mam zrobić jest skontaktowanie się z ojcem dzieci w celu ( skoro mi się nie należy to on być może ma prawo do zasiłku w Polsce ) Jest to nie możliwe gdyż jesteśmy z mężem po rozwodzie i nie utrzymujemy żadnych kontaktów
Dlaczego pieniądze nie mogą zostać wypłacone na moje konto bankowe w Polsce albo na konta dzieci? Syn ma 23 lat jest studentem, córka uczęszcza do szkoły średniej i ma ukończone 18 lat ? Boje się, że pieniądze zostałyby wypłacone na konto byłego męża a to spowoduje, że pieniędzy nie zobaczę.
Co mam zrobić w takiej sytuacji.
Bardzo proszę o pomoc. Będę wdzięczna za jaką kol wiek pomoc.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez dayzi (2011-06-23 18:02:04)

Odp: Pomocy !!! Mam problem z zasiłkiem rodzinnym w Belgii
sara7070 napisał/a:

Dlaczego pieniądze nie mogą zostać wypłacone na moje konto bankowe w Polsce albo na konta dzieci? Syn ma 23 lat jest studentem, córka uczęszcza do szkoły średniej i ma ukończone 18 lat ? Boje się, że pieniądze zostałyby wypłacone na konto byłego męża a to spowoduje, że pieniędzy nie zobaczę.
Co mam zrobić w takiej sytuacji.

W Polsce zasiłek rodzinny przyznawany jest osobie wychowującej dzieci( obywatel polski, zamieszkały na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie zasiłkowym chyba, że przepisy koordynacji stanowią inaczej) lub osobie spełniającej warunki-"osoby uczącej"( czyli samodzielnie się utrzymujące gdy oboje rodzice nie żyją lub są od nich zasądzone alimenty bądź powództwo o alimenty zostało oddalone).
Na studenta można otrzymać zasiłek tylko wtedy gdy ma orzeczenie o niepełnosprawności i tylko do 24 urodzin.
Nie wiem na ile legalną masz pracę w B.


Zapoznaj się z warunkami-Koordynacja Zabezpieczeń Społecznych w UE

Wkleiłabym stosowny link ale mnie moderatorki zlinczują smile

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Pomocy !!! Mam problem z zasiłkiem rodzinnym w Belgii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024