Jak poczuć się lekką na wiosnę- zdejmujemy "zimowe opony" ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak poczuć się lekką na wiosnę- zdejmujemy "zimowe opony" ;)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1 Ostatnio edytowany przez London69 (2011-04-12 20:57:07)

Temat: Jak poczuć się lekką na wiosnę- zdejmujemy "zimowe opony" ;)

Ostatnio przeczytałam ciekawy artykuł w pewnej gazecie na temat jak poczuć się lekko wiosną, czyli jak skutecznie pożegnać zimowe menu i krępujące pozostałości po nim w postaci zbędnego tłuszczyku. Postanowiłam się, że podzielę się tym z Wami, może komuś w jakiś sposób pomogę smile Napiszę najistotniejsze rzeczy, które zapamiętałam, ponieważ artykuł czytałam pobieżnie i nie mam aktualnie do niego dostępu.

Po pierwsze: oczyszczamy!
Przez spożywanie wysoko przetworzonych produktów, tj. zupki błyskawiczne, wędlinki i słodycze, w naszej tkance tłuszczowej gromadzą się substancje chemiczne, których czas najwyższy pozbyć się na wiosnę. wink Pomogą nam w tym zioła takie jak: mniszek, przywrotnik, wiązówka błotna, morszczyn oraz najpowszechniejszy: ekstrakt z zielonej herbaty. Poza tym, że oczyszczą organizm, usprawnią również pracę przewodu pokarmowego. Napary ziołowe (oddzielne lub w specjalnych mieszankach) warto popijać między posiłkami. Polecane jest również używanie gotowych nalewek do rozcieńczania z wodą, z tego co zapamiętałam: Drainaflore. Dostępne w aptece i sklepach zielarskich.

Po drugie: odnawiamy jadłospis!
Nie potrzebujemy diety cud. smile Do zgubienia nawet 2kg w jeden tydzień wystarczy wprowadzić kilka banalnych zasad:
1. Jemy 4-5 razy dziennie. Jeśli przyzwyczaimy organizm do stałego dostarczania posiłków, od razu spalimy wszystko co zjemy.
2. Śniadanie najwazniejsz! Z tego co mi wiadomo, najlepiej zjeść je najpóźniej 2h po przebudzeniu. Ominięcie go sprawia, że metabolizm spowalnia tempo czego skutkiem jest wieczorne obżarstwo. tongue
3. Zawsze jemy w pracy/szkole drugie śniadanie. Unikniemy napadów "wilczego głodu" po powrocie do domu no i zrobi nam to lepiej niż kupione po drodze drożdżówki czy croissanty. wink
4. Na kolacje najlepiej jeść lekkostrawne posiłki, m.in. na bazie warzyw.
5. I powszechnie znana zasada, ale jak często omijana: dużo, dużo WODY! Ja odkąd jestem na diecie, codziennie wypijam ze 2-3 litry. Tzn. nie zupełnie na diecie. Założyłam sobie, że przez 100dni nie będę jadła słodyczy i codziennie robiła 100brzuszków. 48 dzień za mną, 4kg w dół. wink

Po trzecie: sporządzamy czarną listę posiłków, których za wszelką cenę unikamy!
Moim zdaniem wystarczy zrezygnować ze słodzonych napojów gazowanych, słodyczy (to dużo daje), a waga szybko zacznie spadać. Napoję zamieniamy na wodę i herbatę, a słodkości na orzechy, rodzynki lub żurawinę.

I oczywiście błonnik. Najwięcej go w produktach pełnoziarnistych, warzyw i owocach (ze skórką). Błonnik reguluję pracę układu pokarmowego i wspomaga trawienie.

Z tymi słodyczami to faktycznie prawda, ja odkąd ich nie jem chudnę jak szalona. wink I w prawidłowych proporcjach.

Powodzenia w zrzucaniu zimowych oponek, mam nadzieję, że mój wątek choć troszkę Wam w tym pomoże. smile

Jeśli ktoś się bardziej zainteresuję, z chęcią wrzucę tu przykładowy jadłospis na dietę oczyszczającą. smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak poczuć się lekką na wiosnę- zdejmujemy "zimowe opony" ;)

O dobre rady:) z tymi słodyczami, to ja będę miała problem, bo nie mam tak silnej woli, by z nich całkowicie zrezygnować tongue
Jeśli chodzi o kolacje, to rzeczywiscie jem zazwyczaj jakąś sałatkę warzywna, staram się nie jeść po 17-18, piję zieloną herbatę i to też pomaga:) zamieniłam cukier na słodzik nawet.
Na szczęśćie ja jem w miarę regularnie, o stałych porach, więc organizm już się przyzwyczaił do określonych dawek jedzenia, i jak przychodzi odpowiedni pora, to się grzecznie upomina o swoje tongue
I należy tutaj też dodać zwiększoną aktywność fizyczną:) jest wiosna, cieplutko zaczyna się robić, więc zamiast siedziec w domu można wyjść na spacer, na zakypy, gdziekolwiek smile i unikać jeżdzenia trawmajami, autobusami tylo starać się chodzić na nogach, oczywiście w miarę możlwiości tongue

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

3

O właśnie, aktywność fizyczna to podstawa. Bez tego ani rusz. smile Zamiast ruszać się gdzieś autem, gdzie mamy zaledwie 5-10 minut drogi na pieszo- zostawmy to autko, a zrobimy dobrze dla siebie i dla środowiska. wink

Z tymi słodyczami na początku u mnie też było ciężko, ale jakoś żyję bez nich. Jedyne co to słodzę herbatę, bo gorzkiej nie wypije. A z jakiej firmy słodzik używasz? smile Ja planuje po tych 100 dniach ograniczyć słodycze, wyznaczę sobie dni, w których mogę zjeść. Ale nie tak, że masę, tylko np. jednego batonika, albo kostkę czekolady.

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

4

A ja nigdy nie jem słodyczy bo ich po poprostu nie lubie i moja waga wcale nie spada sad.
A jak rzuciłam palenie to wręcz przybrała sad

przygarnij kropka...

5

Ja postanowiłam 3 dni temu robić codziennie 100 brzuszków, kręcić przez 15 min. hula-hoopem, nie jeść po 18.00, dużo pić, ograniczać pieczywo itp. W zimie trochę się zapominało wink

6

...no właśnie jak zrzucić ten zbędny balast:P. Od lat nie słodzę ani kawy ani herbaty, nie jadam słodyczy za to suszone owoce i orzechy wchodzą mi jak woda zwłaszcza, gdy próbuje ograniczyć węglowodany w innych produktach. Na domiar złego nie za bardzo mogę ćwiczyć ze względu na stan zdrowia. Nie ma to jak genetyczne uwarunkowania, zazdroszczę tym co nie mają problemów ze zbędnym balastem;)

7

ehh nie dowiedzialam sie czegos , czego nie wiedzialam ;p

Samotność, to najgorszy rodzaj umierania..

8

Ja dorzucam do tego jeszcze lekkie przekąski w postaci twarożków z warzywami, np. firmy Hochland z dużymi kawałkami warzyw i domowym smakiem, jako przekąska są idealne, a sama też zupełnie przypadkiem na nie trafiłam przy okazji zaproszenia mnie właśnie przez firmę do ich testowania i nie wiedziałam że się tak mile zaskoczę.

ja polecam lekka sałatkę z surimi, odrobiną musztardy, jogurtu, szczypiorku i ogórka - nie myślałam, że będzie dobra a w sumie mało kaloryczna bardzo smile
u mnie w domu wszyscy "na dukanie" teraz są, ale ja nie polecam tej diety. jest paskudna! big_smile

biedronka morderca ]:-P

10

czarna w czerwone kropki napisał/a:

ja polecam lekka sałatkę z surimi, odrobiną musztardy, jogurtu, szczypiorku i ogórka - nie myślałam, że będzie dobra a w sumie mało kaloryczna bardzo smile
u mnie w domu wszyscy "na dukanie" teraz są, ale ja nie polecam tej diety. jest paskudna! big_smile

Zgodzę się, paskudna, zdecydowanie wolę liczenie kalorii, tak 1500 + regularne ćwiczenia - głównie aeroby i waga spada, oby jeszcze wytrwać:)

11

Ja od stycznia jestem na mż  choć wcale nie drastycznej. Jem wszystko, tylko co 2,3,4 godziny a w bardzo małych porcjach. Żoładek zmniejszył mi się już po 2 tygodniach. Bardzo szybko zrzuciłam mniej więcej 4 kilo a tyle właśnie chciałam. No i brzuch bardziej płaski, chyba dlatego, że żołądek się zmniejszył i trawienie przyspieszyło, ale na tym się nie znam.

Jedyna wada jest taka, że jak się nie zje czegoś co kilka godzin to może się zrobić słabo, bo porcje są bardzo małe.

12

Sox napisał/a:

Ja dorzucam do tego jeszcze lekkie przekąski w postaci twarożków z warzywami, np. firmy Hochland z dużymi kawałkami warzyw i domowym smakiem, jako przekąska są idealne, a sama też zupełnie przypadkiem na nie trafiłam przy okazji zaproszenia mnie właśnie przez firmę do ich testowania i nie wiedziałam że się tak mile zaskoczę.

Zgadzam sie, twarożek z warzywami na śniadanie jest ok i do tego kawa bez cukru. Od firmy Hochland dostałm do wypróbowania nowe twarożki, i bylam zaskoczona domowym smakiem.

13

Ja sie odchudzałam cały marzec mało jadłam schudłam 4 kilo teraz jest koniec kwietnia i 3 kilo powróciły zaczęłam  sie opychać jedzeniem jestem załamana. Znowu muszę się katować i zapomnieć o objadaniu się  a ja tak kocham jeść!!!!!!!!!!

..............................

14

anuska niestety kontrola to podstawa:( choć przy okazji świąt i wyjadania poświątecznych resztek sama mam problem z małymi porcjami tongue

15

monikaderc napisał/a:

No i brzuch bardziej płaski, chyba dlatego, że żołądek się zmniejszył i trawienie przyspieszyło, ale na tym się nie znam.

Jak dla mnie to ten bardziej płaski brzuszek jest najfajniejszy, bo pojawia się jako pierwszy wink Mimo że jeszcze nie widać efektów, to już po kilku dniach regularne jedzenie i dużo błonnika robią swoje - zero wzdęć, uczucia "napompowania", a to motywuje i odstręcza od ptasiego mleczka big_smile

16

Niestety działa też w drugą stronę i jak sobie człowiek pofolguje z porcjami to brzuszek od razu wyłazi wink

17

Tym bardziej to czynnik motywujący smile

18

Na razie motywująco a raczej przerażająco działa na mnie myśl o tym, że trzeba będzie się wbić w kostium kąpielowy. Święta zrobiły swoje:)

19

Zeby było dobrze wiosną, to zimą trzeba pracować nad sylwetką.przerabiałam to , wkręciłam się w bieganie i cały rok już biegam. Cel kolejny PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

20

ja już zrzuciłam swoją paroletnią oponkę jakiś czas temu, ale bez pomocy specjalistów z centrum odchudzania i odżywiania nie dała bym radę. Popełniałam tyle błędów, że nawet się nie spodziewałam. Moja rada, to nie warto eksperymentować na sobie tylko skorzystać z wiedzy osób w temacie wykształconych.

21

Do tych dobrych rad dorzucam jeszcze wspomniane wcześniej bieganie - czy inna aktywność fizyczna, chociaż bieganie zdecydowanie najłatwiej zacząć i szybko widać efekty... smile

22 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2016-01-26 01:35:33)

ja w ramach poczucia się lekką na wiosnę i już od zaraz, właśnie zjadłam pół miski faworków... neutral
Biegam i tyle choć z tego, że mi nie przybywa. Ostatnio jakąś trudność mam w odessaniu się od talerza.
W sobotę byłam w Jeffsie na żeberkach to i przy okazji frytki wciągnęłam i nachosy z sosem i serem...  same dietetyczne kawałki big_smile

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak poczuć się lekką na wiosnę- zdejmujemy "zimowe opony" ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018