Facet ma tylko 2 pary spodni, jedne buty zimowe i letnie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Facet ma tylko 2 pary spodni, jedne buty zimowe i letnie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

Temat: Facet ma tylko 2 pary spodni, jedne buty zimowe i letnie

Jest sobie taki facet, ma 33 lata, żonaty, 2 dzieci 8lat i 6 lat. Żona mu zwraca uwagę na to: kup sobie coś, kup sobie buty. Ale on ciągle mówi, że jak te zniszczy, to kupi następne. Ma tylko 2 pary spodni, chodzi w jednych, upierze, przez noc wyschną i znowu je wkłada i tylko w jednych chodzi. Drugie to tylko "na okazje".
W szafie ma 2 koszule, 8 koszulek polo, bielizny  ma więcej, zmienia codziennie, czasem co 2gi dzień. Bieliznę pierze raz w tygodniu.

Czy to normalne, aby facet miał tak mało ubrań ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Facet ma tylko 2 pary spodni, jedne buty zimowe i letnie

To jego sprawa ile ma ubrań. Nie ma odgórnie ustalonych norm ilości ubrań jakie człowiek musi posiadać.

3

Kasiuleczka napisał/a:

Jest sobie taki facet, ma 33 lata, żonaty, 2 dzieci 8lat i 6 lat. Żona mu zwraca uwagę na to: kup sobie coś, kup sobie buty. Ale on ciągle mówi, że jak te zniszczy, to kupi następne. Ma tylko 2 pary spodni, chodzi w jednych, upierze, przez noc wyschną i znowu je wkłada i tylko w jednych chodzi. Drugie to tylko "na okazje".
W szafie ma 2 koszule, 8 koszulek polo, bielizny  ma więcej, zmienia codziennie, czasem co 2gi dzień. Bieliznę pierze raz w tygodniu.

Czy to Twój facet ma te dwie pary spodni?
Co posiadanie spodni codziennych i kościołowych ma wspólnego z działem "miłość"?

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

4 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2021-02-19 03:24:32)

IsaBella77 napisał/a:
Kasiuleczka napisał/a:

Czy to Twój facet ma te dwie pary spodni?
Co posiadanie spodni codziennych i kościołowych ma wspólnego z działem "miłość"?

Jak najbardziej ma.
Zapewne znasz powiedzenie: "tak ją kochał, że wziął ją w jednej koszuli" smile

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

Mieć mało ubrań jest ok, co mi do tego ale ze zmienianiem bielizny co drugi dzień  ja osobiście wymiękam

6

jjbp napisał/a:

Mieć mało ubrań jest ok, co mi do tego ale ze zmienianiem bielizny co drugi dzień  ja osobiście wymiękam

Ja tez wymiekam, ale wydaje mi sie to calkiem mozliwe. Jak poznalam mojego faceta, to myl sie co 2-3 dzien, bo u niego w domu byla taka zasada i matka wrzeszczala, ze maja nie marnowac wody.
Dopiero ja mu powiedzialam, ze mozna codziennie i ze wole zaplacic za wode wiecej, a byc czystym czlowiekiem.

Ba, moja mama widziala raz w sklepie z bielizna babeczke, ktora kupowala czarne majtki mowiac, ze bedzie mogla w nich dluzej chodzic, bo nie beda sie szybko brudzic.

Jak bylam teraz w wakacje u dziadkow mojego partnera, to znowu oni nie spuszczaja wody w toalecie.

Nalecialosci ze starych czasow, kiedy wszystkiego bylo malo, albo nie bylo wcale, kibel na polu i oszczedzanie ile wlezie.
Tylko niektorzy sie na tamtych czasach zatrzymali.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

Mój mąż: dwie pary butów, klapki, trzy pary dżinsów, jeden garnitur, jedna kurtka zimowa, jedna przejściowa, koszul i bielizny więcej. Wszystko z nim w porządku

8

Kasiuleczka napisał/a:

Posiadanie małej ilości ubrań to nic złego według mnie, dobrze, że pierze, a nie chodzi w brudnych i śmierdzących smile
Bieliznę zmienia codziennie, czasem co drugi dzień? To tu myślę można śmiało wymagać, by jednak zmieniał codziennie.... bo trochę fuj.
Bieliznę może też prać ze spodniami, co nie?

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

9

Tak, jest to normalne smile Faceci patrzą na ubrania przeważnie od strony praktycznej. Ja przykładowo w szafie mam więcej, niż wymieniony pan, ale w praktyce to w sumie też ubieram się podobnie jak on big_smile

Przed użyciem wstrząsnąć.

10

Pytanie czy rzeczywiście ma tak mało ubrań czy po prostu tylko te nosi? Kto z nas nie ma jakichś ulubionych ciuszków, które mógłby nosić cały czas i nawet jak już swoje 'wysłużą', to żal wyrzucać? wink
Także może nie znam osób które w szafie mają TYLKO 2 pary spodni, 3 koszule itd. ale znam takie, które mając x razy tyle mogliby ciągle w tych samych rzeczach chodzić bo po prostu je najlepiej lubią czy najlepiej się w tym czują.
Higiena to inna sprawa i może choć nie musi iść w parze.

11

Pytanie w jakim celu autorka tematu pyta?
Jeśli jest żona to nic nie stoi na przeszkodzie żeby mu dokupić ubrań z okazji imienin czy świąt.
A jesli nie jest to co to ją obchodzi?

12

Kasiuleczka napisał/a:

Pewnie, że normalne. Nic nienormalnego w tym nie widzę.

Może facet jest po prostu minimalistą. Ma to, co wg niego jest mu potrzebne i „do szczęścia” nie potrzebuje niczego ponad swoją miarę.

13

Nie jest to często spotykane.. tylko co komu do tego ile ma ubrań. Jaki interes by to oceniać?
Prawdziwy minimalista ;-)

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

14

Kasiuleczka napisał/a:

Chłop ma swoje przyzwyczajenia i tyle, skoro nie chodzi jak lump, to w czym problem. Na drugim biegunie za to są kobiety z pełnymi szafami, a ciuchy tam się znajdujące z raz czy dwa w życiu założą.

15

zmienianie bielizny co drugi dzień to coś, czego nie umiem ogarnąć. Jedna para butów zimowych to raczej kiepski pomysł. Co zrobi gdy przemiękną? Poza tym dla zdrowia butów nie powinno się w jednej parze chodzić codziennie.

16

ja osobiscie mam 4 bluzy i 2 pary spodni które ciągle nosze mam więcej ale zalega w szafie buty nosze 1 aż sie rozwalą , wiele ludzi ma swoje ulubione ubrania , on widocznie wychodzi z założenia że takie minimum mu wystarczy może sie to wydawać nietypowe ale niema w tym nic złego

17

MagdaLena1111 napisał/a:

Pewnie, że normalne. Nic nienormalnego w tym nie widzę.

Może facet jest po prostu minimalistą. Ma to, co wg niego jest mu potrzebne i „do szczęścia” nie potrzebuje niczego ponad swoją miarę.

O... To, to! smile Ja ostatnio też się zastanawiam, po co mi cała szafa ciuchów i ileś tam par butów, gdy noszę dokładnie jedne dżinsy i "adidasy". Ubieram się rano żeby dosłownie przejechać 20 min. samochodem do podziemnego garażu w moim szpitalu, przebieram się w służbowy mundurek i potem po pracy w odwrotnej kolejności do domu. Właśnie kilka dni temu zdałam sobie sprawę z tego, że w dobie wszechpanującej pandemii ubrana byłam odświętnie może raz, w Święta Bożego Narodzenia. Też zaczynam nabierać przekonania, że mam za dużo rzeczy, ubrań, jakiś niepotrzebnych gratów i dobrze byłoby sporej części tego po prostu się pozbyć.
Nie twierdzę, że wystarczą mi jedne spodnie i będę bieliznę zmieniać co dwa dni, ale minimalizm to trend, który coraz bardziej mi zaczyna odpowiadać.

Może ten facet zwyczajnie nie lubi bałaganu w szafie i dobrze się czuje, gdy nic nie ogranicza jego swobody? Nie ma wymagań, nie lubi gromadzić, po prostu czuje zadowolenie, gdy rzeczy go nie przytłaczają i obciążają? Moim zdaniem niech sobie robi co chce z ubiorem jeśli się z tym dobrze czuje, a nie wynika to np. z faktu, że go na buty czy spodnie nie stać.

18

kao_makao napisał/a:

zmienianie bielizny co drugi dzień to coś, czego nie umiem ogarnąć. Jedna para butów zimowych to raczej kiepski pomysł. Co zrobi gdy przemiękną? Poza tym dla zdrowia butów nie powinno się w jednej parze chodzić codziennie.

No, no i pomyśleć, że przeżyłem prawie pół wieku mając każdej zimy jedną, biedną parę zimowych butów! Zresztą niech podliczę stan aktualny:
- buty zimowe, 1 para,
- buty letnie tzw. wyjściowe, 1 para,
- buty sportowe, 2 pary tj. adidasy i trekkingowe do lasu,
- pantofle garniturowe 1 para.
Posiadam również spodnie:
- typu dżinsy sztuk dwie, które noszę codziennie,
- bojówki szt. 2,
- garnitur sztuk 1
Posiadam również jakąś ilość spodni, których nigdy nie noszę, które służą jedynie w doprowadzaniu do wściekłości małżonki, bo raz na kwartał lubię poszukać którychś ze spodni wymienionych powyżej przewracając stosik spodni, których nie noszę.
Uwaga! Teraz coming out!
Jak jest piątek, piątunio, to znaczy, że mogę cały weekend przechodzić w tych samych gaciach.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

19 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-02-19 22:16:04)

Jak buty są  porządne skórzane całe i zadbane to o ile w przerębel nie wpadniesz  to nie przemiękną smile
Jak już by przemiękly to można iść na zakupy.

Gościowi z wątku  dokupilabym  1 garnitur  2 koszule  jeden sweter z dobrej wełny i marynarkę.  I więcej bielizny. smile I chyba zimowo to znasz bo nie wierzę  że facet nie ma krótkich spodenek.
Jego metoda  częstego prania tych samych rzeczy sprawdzi się gdy są to rzeczy wysokiej jakości. Inaczej po miesiącu  na szmatki to się nada..
Osobiście większy sens widzę  w minimalistycznej szafie dobrych ubrań  niż  stosie ciuchów tanich w których trzeba nurkować ..

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

20

Powiem tak: mam niewiele większą "kolekcję" ubrań, przynajmniej takich regularnie noszonych:) Uważam to zjawisko za całkowicie normalne i zrozumiałe. Co więcej, posiadanie kilkudziesięciu kompletów uważam za zbyt przesadne smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

21

A..I zapomnialam: co to za facet co nie ma flanelowej koszuli w kratkę?  W końcu to ubranie uniwersalne i pożyczyć  sobie można po domu smile

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

22

Ela210 napisał/a:

A..I zapomnialam: co to za facet co nie ma flanelowej koszuli w kratkę?  W końcu to ubranie uniwersalne i pożyczyć  sobie można po domu smile

Ja nie mam, nie przepadam smile Żona donosi moje bluzy dresowe.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

23

Nie lubię generalnie wszelkich koszul/bluz zapinanych na guziki smile W dziecińśtwie nosiłem flanelowe koszule, ale jakoś mi przeszło smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

24

Bardzo oddaliliśmy się od miłości, więc przenosimy się na wizaż wink

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

25

Ja mam za dużo ubrań, butów zresztą też, o czym świadczy fakt, że mam sporo takich, w których chodzę bardzo rzadko, ale już mój mąż jest minimalistą, choć na pewno nie aż takim, jak bohater wątku. Ileż trzeba nad nim popracować zanim wybierze się do sklepu, to tylko my wiemy. Rzecz w tym, że jak ma gdzieś wyjść i chce naprawdę dobrze się prezentować, to nagle stwierdza, że tego nie ma, tamtego brakuje, a to już nie wygląda najlepiej, wtedy obiecuje sobie, że w końcu weźmie się za uzupełnienie garderoby, ale jak już przychodzi na to pora, to znowu kombinuje, że przecież to co znajduje się w jego szafie w pełni mu wystarcza. Nie ukrywam, że w takiej chwili myślę sobie, że choć facet jest dorosły, wie co robi, to moja cierpliwość też ma granice, a że aniołem nie jestem, to zdarza mi się mocniej nacisnąć, żeby w końcu poszedł na te okropnie uciążliwe, ciuchowe zakupy wink. Swoją drogą ja też nie znoszę kupować tak ubrań, jak i butów, dlatego jeśli z jakiegoś powodu nie muszę robić tego w sklepie, to albo sama szyję, albo zamawiam przez Internet.

Kasiuleczko, jaki jest cel założenia przez Ciebie tego wątku?
Jeśli to nie jest Twój partner, to jakie znaczenie ma ilość butów i ubrań, które ktoś posiada lub w których chodzi?

Swoją drogą osiem koszulek polo, to nie jest mało, największa bieda ze spodniami, bo takie pranie wciąż tych samych, by rano je na siebie założyć, musi być bardzo uciążliwe. Jedne buty to z kolei ryzyko, bo jak mu się coś z nimi stanie, to zanim kupi sobie nowe, zimą będzie musiał wyjść w letnich, a latem w zimowych wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

26

Lady Loka napisał/a:

Ja tez wymiekam, ale wydaje mi sie to calkiem mozliwe. Jak poznalam mojego faceta, to myl sie co 2-3 dzien, bo u niego w domu byla taka zasada i matka wrzeszczala, ze maja nie marnowac wody.
Dopiero ja mu powiedzialam, ze mozna codziennie i ze wole zaplacic za wode wiecej, a byc czystym czlowiekiem.

Ba, moja mama widziala raz w sklepie z bielizna babeczke, ktora kupowala czarne majtki mowiac, ze bedzie mogla w nich dluzej chodzic, bo nie beda sie szybko brudzic.

Jak bylam teraz w wakacje u dziadkow mojego partnera, to znowu oni nie spuszczaja wody w toalecie.

Nalecialosci ze starych czasow, kiedy wszystkiego bylo malo, albo nie bylo wcale, kibel na polu i oszczedzanie ile wlezie.
Tylko niektorzy sie na tamtych czasach zatrzymali.

Tak ogólnie, najpierw. Jesteście panie nie na czasie. Akurat wczoraj słuchałem wywiadu z polską aktorką, która mówiła jak kiedyś się popłakała zdając sobie sprawę ile czasu "żyje" śmieć - produkt przemysłu odzieżowego zanim się rozłoży w przyrodzie. Od tamtej pory w  swojej rodzinie prawie nie kupują nowych ciuchów. Wymieniają się rodzinnie, donoszą po sobie itp.
Ja naprawdę nie rozumiem po co miałbym mieć 2 pary zimowych butów? Mam zawsze jedną parę, którą w zależności od jakości noszę 2-4 sezony. Wymieniam na nowe w jednym przypadku tj. pęknięcia podeszwy. Spodnie codzienne jak pisałem mam 2 pary ale to raptem od 2-3 lat, żona kazała kupić od razu dwie, no to kupiłem wink Zawsze kupowałem jedną parę, która szła do prania w weekend kiedy siedziałem w domu w dresie, czy wychodziłem w jakichś starych spodniach. Ta jedna para spodni do codziennego użytku jest w zupełności wystarczająca. T-shirtów też mam z 8-10, z czego 1-2 ulubione i jakby mi ich żona siłą nie zdarła z grzbietu do prania, to ha, ha pewnie chodziłbym w nich cały czas. Zresztą pranie to inna historia, ponieważ zupełnie nie rozumiem żoninych kryteriów prania. Wrzuca mi do prania czyste rzeczy, bo "je nosiłem".
Mycie. Otóż częste mycie skraca życie. Jak ktoś uważa, że to zdrowe dwa razy dziennie szorować ciało chemikaliami, to proszę bardzo, czemu nie. Nie bez powodu dawniej do codziennej higieny wystarczał dzbanek wody, miednica i szare mydło. Za przykry zapach ciała odpowiadają głównie stopy, krocze i pachwiny, i to kiedyś ludzie ogarniali miednicą lol Daleko mi do ekologicznego oszołoma ale proszę sobie zrobić eksperyment naukowy. To znaczy proszę choćby przez tydzień codziennie kupować 100 (sto) takich 5-litrowych baniaków wody mineralnej w sklepie i codziennie te sto baniaków wnosić do domu. Wystarczy przez tydzień wink Otóż przeciętna 4-osobowa rodzina właśnie tyle tj. 100 5-litrowych baniaków wody zużywa codziennie na gotowanie, zmywanie, mycie się, spuszczanie wody.
Może uroiło się nam, że żyjemy w miejscu, gdzie woda to coś oczywistego co po prostu "wylata" z kranu ale to tylko urojenia. Właśnie w Teksasie uczą się jak łatwo woda może stać się towarem deficytowym.

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

27

Powiem szczerze - aż z tak dużym pragmatyzmem to się jeszcze nie spotkałam big_smile ale moim zdaniem, jeśli mu to nie przeszkadza, wszystko jest czyste, a przede wszystkim dba o te rzeczy, to czemu nie? Nie każdy facet lubi się "fajnie ubrać". Dla niektórych jest to po prostu pewien przymusowy moment. Nie dopatrują się w tym dodatkowych profitów.

28

Cóż, są faceci, którzy stosują minimalizm... Ale to, że potrafi zmieniać bieliznę raz na 2 dni jest niepokojące...

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Facet ma tylko 2 pary spodni, jedne buty zimowe i letnie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021