Dieta czy ćwiczenia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Dieta czy ćwiczenia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Dieta czy ćwiczenia?

Co wybieracie, jeśli chcecie zgubić kilka kilogramów? Lub po prostu żyć zdrowo? Mi osobiście łatwiej przychodzi poćwiczyć - wtedy zostaje mniej czasu na jedzenie, niż gdybym nie ćwiczyła i w tym czasie myślała o tym, że nie powinnam jeść tego i tamtego też.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dieta czy ćwiczenia?

Najlepszym rozwiązaniem jest codzienne ćwiczenie i uważanie na dietę czyli węglowodany i tłuszcze. Należy też pamiętać, by nie jeść zbyt późno, oraz by jeść kilka razy dziennie ale w małych porcjach. Wtedy organizm nie robi "zapasów".

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

3

Napiszę Ci jak to wygląda z mojego męskiego punktu widzenia. Uwielbiam sport i przez większość mojego życia nie myślałem nawet o czymś takim jak gubienie wagi. W pewnym momencie jednak związałem się z partnerką, która bardzo dobrze, smacznie i dużo gotowała, do tego było dużo mniej ruchu, a właściwie głównie seks. Pisząc krótko - nie chciałbym więcej wyglądać tak, jak po 2letniej takiej "kuracji" smile Powrót do sportu prawie przywrócił mi odpowiedni poziom energii. Czegoś jednak brakowało. Próbowałem żywić się roślinkami tak jak moi znajomi, którym ta dieta służy rewelacyjnie. Po 2 miesiącach takiego żywienia wyglądałem jednak za chudo jak na moje standardy smile Coś było nie tak. Zastanowiłem się, jak to jest, że jednym wegetarianizm służy, a innym nie. Sporo szukałem, badałem, czytałem.

W końcu trafiłem na coś, co zupełnie zmieniło moje zdanie o odżywianiu. Już w podstawówce ciekawiło mnie to, że ludzie mają różną grupę krwi, dlaczego tak jest. W kolejnych latach jednak to co preferują eurpejscy lekarze zupełnie odsunęło mnie od tego tematu. Sama idea, to kiedy i dlaczego zmieniały się ludzkie grupy krwi i jaki to miało wpływ na to, czym się oni żywili i jakie pożywienie najlepiej współdziała z ich zmienionymi właściwościami, okazała się nagle niezwykle zrozumiała i naturalna. Moja grupa krwi, czyli 0, była tą, którą mieli pierwsi ludzie. Byli to głównie łowcy, a ich system trawienny preferował mięsne posiłki. Rozpisałem się, więc powiem Ci tylko, że od momentu, w którym zmieniłem swoją dietę na zgodną z moją grupą krwi, czyli przede wszystkim mięsną, mój organizm nawet nie potrzebuje ruchu, aby utrzymać stałą, optymalną dla mnie wagę. I tak już od lutego zeszłęgo roku smile

To kobieta uświadomiła mi coś, dzięki czemu jestem lepszym mężczyzną.

4

Najlepiej to i to:) ale ze ja jestem leniuszkie, to zawsze wybieram dietę, a zamiast ćwiczen po prostu staram się więcej ruszać, chodzić itp także ja stawiam na dietę:) oczywiście to też zaley od tego ile chciałabym zrzucic kg, i od tego czy pracuje, jaki mam tryb itp

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

5

I to i to. smile Ostatnio oglądałam ciekawy program, gdzie była mowa o tym, że każda dieta niesie za sobą ryzyko, a najlepsza to po prostu mniej jeść i dużo ćwiczyć. smile Ja ostatnio założyłam sobie, że przez 100 dni nie tknę słodyczy i codziennie będę robiła po 100 brzuszkow. Dzisiaj mija 48 dzień, za mną 4kg w dół i czuje się świetnie. Pozostałe rzeczy jem normalnie, ostatnio nawet jadłam nuggetsy z McDonalda i frytki. tongue

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

6

ŻółtyRower napisał/a:

Byli to głównie łowcy, a ich system trawienny preferował mięsne posiłki. Rozpisałem się, więc powiem Ci tylko, że od momentu, w którym zmieniłem swoją dietę na zgodną z moją grupą krwi, czyli przede wszystkim mięsną, mój organizm nawet nie potrzebuje ruchu, aby utrzymać stałą, optymalną dla mnie wagę. I tak już od lutego zeszłęgo roku smile

Kurczę, to naprawdę działa..? big_smile Nigdy mnie nie przekonywała dieta wg grupy krwi..
Ja też jestem "0", jem mięso, ale nie wiem, czy mogłoby stać się głównym punktem mojej codziennej diety- więcej jem nabiału (twaróg, jajka, kefiry itp), bo.. po prostu bardziej mi smakuje smile
Jak większość też poprę i jedno, i drugie, ale jakbym miała już wybierać- to ruch i ćwiczenia.

be not afraid
and fight like a man .

7

Dieta przede wszystkim! To zmiana sposobu jedzenia powoduje, że się chudnie. Co do ćwieczeń to spacery. A ćwieczenia dopiero wtedy kiedy chcemy kształtować mięśnie - w odchudzaniu raczej niewiele pomogą.

8

ladyE napisał/a:

Dieta przede wszystkim! To zmiana sposobu jedzenia powoduje, że się chudnie. Co do ćwieczeń to spacery. A ćwieczenia dopiero wtedy kiedy chcemy kształtować mięśnie - w odchudzaniu raczej niewiele pomogą.

Może niekoniecznie? Odchudzać się, być na diecie, znaczy np. (uprośćmy to na chwilę) nie jeść czekolady. Lepiej nie zjeść czekolady i myśleć, że mi się chce, a nie mogę, czy ją zjeść i ruchem spalić tłuszcz czy kalorie, które w ten sposób dostały się do naszego organizmu?
Jak to wygląda od strony psychiki: myśleć, że chcę, ale nie mogę, czy dostać świeżą porcję endorfin pod wpływem ćwiczeń ? smile

9 Ostatnio edytowany przez Lena (2011-04-22 08:28:16)

Jedno i drugie - ćwiczenia moim zdaniem są niezbędne, ale i dieta musi być, tylko, że racjonalna, żadnego głodzenia, które tylko spowolni metabolizm i przyniesie odwrotny do oczekiwanego rezultat

10

Ja stawiam na wysiłek fizyczny a jem co chcę. Tylko, że mam już takie nawyki jak picie wody i nie wiem jak można nie lubić pysznego soczku (gdzie skład jest woda i sok oczywiście) mniam big_smile. Nie piję żadnej oranżady, bo nie lubię po prostu czuję w niej tą chemie:))) Wiadomo czasem chlapnę sobie małą pepsi smile ale rzadko. Czasem zjem jakiegoś fastfooda, ale to bardzo rzadko. Nie mogła bym jeść tego na co dzień.. Do zupy np kurczaka obieram ze skóry. Jak nie zjem porządnego obiadu to cały dzień chodzę głodna smile Ale wolę potem rozłożyć mate i 30min poćwiczyć albo przejechać się rowerem niż myśleć np. o tych gołąbkach z obiadu... O kurczaku z rożna... big_smile Bo przynajmniej po ćwiczeniu mam lepsze samopoczucie a jakbym miała trzymać się diety to bym myślała ciągle o tym czego nie mogę zjeść..
Pozdrawiam

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

11

Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia!! smile

12

Zdecydowanie ćwiczenia, ale dietę też jakaś trzeba przyjąć;) Ja dodatkowo jeszcze piję zieloną herbatę do każdego posiłku - na stronie bloga klubu miłośników dobrej herbaty czytałam, że jak się ją pije systematycznie podczas posiłków to przyspiesza spalanie tłuszczy. W ogóle ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, wiec nawiasem mówiąc (pisząc;)) warto ją pić;)

13

Mądre w miarę zdrowe odżywianie się i ruch. Nie koniecznie muszą to być ćwiczenia, ale jakakolwiek forma ruchu. Na przykład dla mnie sprzątanie to tez swego rodzaju fitnes:)

14

motyllek napisał/a:

Mądre w miarę zdrowe odżywianie się i ruch. Nie koniecznie muszą to być ćwiczenia, ale jakakolwiek forma ruchu. Na przykład dla mnie sprzątanie to tez swego rodzaju fitnes:)

Jestem dokładnie tego samego zdania smile Jako, że sprzątam codziennie to już żadne ćwiczenia nie są wymagane. Do tego zróżnicowane posiłki a nie żadna "dieta" i ciągle utrzymuję zdrowe 55kg przy 167cm smile

A ty co? Z tobą coś nie tak?
Czy Ci przyjacielu wyobraźni brak?
W taki dzień możesz w niebie być,
tańczyć z nią na plaży do utraty sił!

15

Hmm mnie się wydaje, że to zależy czy chcemy schudnąć czy utrzymać swoją wagę.. bo jeśli schudnąć to ćwiczenia plus dieta są raczej niezbędne..oczywiście nie jakaś mocno restrykcyjna dieta np 800kcal... ale ograniczenie węglowodanów, dużo białka...a jeżeli chcemy utrzymać wagę to możemy sobie pozwolić na więcej stosując odpowiednią formę ruchu:)

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Dieta czy ćwiczenia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018