Brak akceptacji w szkole - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Brak akceptacji w szkole

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Brak akceptacji w szkole

Witam
Mam córeczkę w wieku 6 lat,chodzi do zerówki przedszkolnej.Od początku gdy pojawiła się w przedszkolu w grupie średniaków miała problem z akceptacją rówieśników. Na początku było wiele skarg na jej zachowanie ponieważ nie umiała dostosować się do reguł jakie panują w  grupie.Jakoś "wkleiła" się w otoczenie,ale widzę,że nie jest lubiana.Skarży się,że dzieci nie chcą się z nią bawić,odganiają itp. We wrześniu idzie do pierwszej klasy i już się martwię,że sytuacja może się powtórzyć. Ma szansę startu w nowym otoczeniu,ale mimo tłumaczeń i rozmów wiem,że może zachowywać się podobnie. Dzieci bywają okrutne,nie dają szansy,oceniają na starcie i wyznaczają pozycje na początku.Martwię się bo znam swoje dziecko i wiem,że może być nie najlepiej.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak akceptacji w szkole

Odwieczny problem- wyścig szczurów. Z tym raczej nie da się walczyć. Proponuję abyś zapisała swoją córeczkę do jakiegoś kółka np. plastycznego. W ten sposób rozwinie swój talent i zaprzyjaźni się z osobami o podobnych zainteresowaniach. 

Pochwal ją, kiedy będzie grzecznie się bawić z rówieśnikami na placu zabaw czy też w domu- powiedz, że w nowej szkole też będzie tak miło spędzać czas.


Myślę, że można każdą miłą zabawę, spotkanie porównywać do  nowej szkoły. Wówczas wyrobi sobie zdanie i oswoi się z tą myślą.

3 Ostatnio edytowany przez JustynaPiatkowska (2011-04-04 18:35:43)

Odp: Brak akceptacji w szkole

Martha32,
czy masz jakieś podejrzenia, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy córeczka jest np. lękliwa, nieśmiała, agresywna? Jak reaguje w grupie rówieśniczej, innej niż szkolna - np. podczas zabaw na podwórku, wśród kuzynów, dzieci Waszych znajomych? Przyczyny trudności w dobrym zaaklimatyzowanu się w nowej grupie mogą być bardzo różne, ale tylko dotarcie do nich pozwoli na pracę nad właściwą sferą.

Warto też rozpatrzeć hipotezę, że Twoje spojrzenie na sprawę jest inne niż córeczki. Może jest indywidualistką - woli jedną koleżankę niż zabawę z całą grupą, potrafi sama spędzić czas i sprawia jej to przyjemność większą niż gry zespołowe? Co ona opowiada po powrocie z zerówki - jest smutna, niespokojna, zdarza jej się płakać?

Pomóc Wam może nauka zawierania nowych znajomości i integracji z grupą w warunkach, jak najbardziej korzystnych dla Twojej córki. Co lubi robić, jakie zajęcia sprawiają jej przyjemność? Możecie wspólnie wybrać pomiędzy zajęciami sportowymi, nauką rysunku, basenem, chórem... - w małej grupie dzieci, podobnych do siebie, córeczka może znaleźć bratnie dusze i poczuć się pewniej. Spróbujcie też zaprosić do domu wybraną koleżankę na zabawy i podwieczorek. Jeśli zorganizujesz im ciekawe zajęcia, dziewczyny na pewno będą się świetnie bawić, a Ty będziesz miała okazję poobserwować córkę.

Na pewno należałoby też porozmawiać z wychowawczynią oraz szkolnym psychologiem, którzy mogą przeprowadzić głębszy wywiad, w poszukiwaniu przyczyn trudności dziewczynki; a jednocześnie zaplanują np. zajęcia integracyjne dla całej klasy, pozwalają dzieciom zbliżyć się ze sobą, uczyć zaufania i współpracy ze wszystkimi kolegami.

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

4

Odp: Brak akceptacji w szkole

Martha...Musisz koniecznie dowiedzieć się, na czym polega problem. Dlaczego dzieci nie chcą bawić się z twoja córeczką, jak ona zachowuje sie w grupie.
Nie możesz polegać tylko na tym, co mała Ci powie.
Dzieci w tym wieku nie umieją jeszcze właściwie sie ocenić - dla nich to, co jest dobre "dla nich" - jest dobre "w ogóle".
Kierują się jakby "filozofią Kalego".

Dziewczyny dobrze radzą - musisz zadbać o większe uspołecznienie dziecka, o kontakt z grupą, gdzie role będą sie zmieniać.

5

Odp: Brak akceptacji w szkole

Moja córka też miała z tym problem, ale to ona była indywidualistką a nie grupa ją odrzucała.Przyjdzie czas że zrozumie iż życie bez wsparcia grupy nie jest takie proste.Jeżeli grupa nie robi jej krzywdy to cierpliwości.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Brak akceptacji w szkole

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018