Nosidełko vs. Chusta- co wybieracie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Nosidełko vs. Chusta- co wybieracie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Nosidełko vs. Chusta- co wybieracie?

Jakie są wasze odczucia w tym temacie? Co wybrałyście bądź co zamierzacie wybrać? a może nie korzystacie/jesteście na nie?

Ja, jak córka była mała, zakupiłam nosidełko tak by w wieku od powiedzmy 6 m.ż móc coś załatwić na szybko w sklepie itd. gdzie nie ma podjazdu, brak windy itd. Jednak prawie nie skorzystaliśmy gdyż okazało się, że mała ma osłabiona napięcie mięśniowe.
Mnóstwo kobiet woli chustę, jest ponoć bardzo poręczna i wygodna dla maluszka- kilkanaście jak nie więcej kombinacji ułożenia malucha daje pewien komfort.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nosidełko vs. Chusta- co wybieracie?

Ja nie mam dziecka, słyszałam jednak dużo negatywnych opinii o nosidełkach, mianowicie, że dzieciom drętwieją w nich nóżki, bo tak naprawdę mało które dziecko w nich siedzi, większość wisi - bo nosidełka musiałby być wyprofilowane anatomicznie, w specjalny sposób, a większość nie jest. Wiem że jedynie te droższe turystyczne, np. z Deutera tak mają, natomiast wszelkie tańsze nie. Ale z drugiej strony ponoć chusty też nie są za fajne, bo za bardzo krępują. Gdybym się miała kiedykolwiek zdecydować, to pewnie wybrałam drogie nosidełko - ze względów praktycznych, dużo chodzę po górach i gdybym została mamą to dzieciątko siłą rzeczy podróżowałoby ze mną wink.

3

Jakoś do tych hust nie jestem przekonana... Wydaja się mało pewne.
A nosidełko na pewno można dostać tak dobre i anatomiczne, żeby dziecku nic się nie stało smile

4

Emilia- podstawowym błędem większości matek to ten, że przede wszystkim wkładają w nie za małe dzieci! Dziecko powinno mieć minimum! kilka miesięcy. Maluszki w ogóle nie powinny być noszone tyłem do matki- ponieważ nie potrafią jeszcze trzymać główki. Jak widzę takie sceny to mnie troszkę telepie:/
Co do samych nosidełek- w tej kwestii nie ma co oszczędzać, bo często kupuje się byle jakie za kilkadziesiąt złotych a one się do niczego nie nadają. Przede wszystkim cześć gdzie dzieciaczek "siedzi" powinna być na tyle szeroka-żeby nóżki dziecka sie uginały w kolanach- czyli faktycznie to co piszesz, żeby dziecko "nie wisiało". Poza tym maluchy mają często, gęsto problem z bioderkami i również dlatego to szerokie siedzisko jest bardzo ważne.

Co do chust- ja też zawsze myślałam, że dzieci siedzą w tym takie powyginane, zero wsparcia jakiegoś. Jednak z tego co czytałam i z opinii wielu ludzi, chusta jest na prawdę dobra. Czekam na jakąś mamę, która nam przybliży przygodę z chustą:)

5

Chusty były stosowane od wieków i do dziś w wielu rejonach świata są.Kobieta pracująca np.na roli miała dziecko w takiej w chuście.Możliwe że jakieś udoskonalone współczesne chusty mogą nie być do końca dobre.Uważam że te stare sposoby nie były złe.

6 Ostatnio edytowany przez katarrzyna (2011-04-06 12:34:33)

Witam wszystkich!

Tak się składa, żę jestem szczęśłiwą mamą dwójki dzieci.
Jak moja córeczka była mała, to nosiłam ją w chuście. Wydawało mi się to znacznie wygodniejsze od nosidełka. Oczywiście zaczęłyśmy przygodę z chustą jak mała miała już kilka miesięcy - chyba z pół roku. W jej przypadku było to super rozwiązanie, bo małej bardzo się podobało.
Niedawno czytałam jakiś artykuł, że na świecie zdarzyło się już niestety kilka śmiertelnych wypadków z chustami. Oczywiście przez lekkomyślność rodziców, którzy za wcześnie pakowali w nie maluchy, a te nie mogąc jeszcze utrzymać główki  w odpowiedniej pozycji udusiły się. Mimo wszystko uważam, że to świetny wynalazek, ale jak wszystko, dla odpowiedzialnych rodziców, którzy będą z niego korzystać z głową.
Niedawno urodził mi się synek, ale jest jeszcze trochę z mały na chustę czy nosidełko. Młody urodził się taki duży i ciężki, że już nie mogę się doczekać, jak będę mogła nieco uwolnić od niego ręce. big_smile

7

Katarzyna- trzeba zdementować od razu jedną rzecz- to nie były chusty o których rozmawiamy tylko nosidło typu banan! - jeżeli chodzi o te uduszenia noworodków. To są dwie różne rzeczy! i faktycznie w tym nosidle (nie typowe nosidełko typu plecak!, a zakładane  jak szarfę) malutkie dzieci mają główkę przywiedzioną do tułowia i nie mogąc jeszcze utrzymać głowy- duszą się:( w Zeszłym roku było szczególnie głośno o jednym takim przypadku, kiedy to mama włożyła noworodka do nosidła, poszła na zakupy i dziecko sie udusiło. Potem sprawa była w sądzie.

8

Hej, u mnie jest taka sprawa, ze mieszkamy na 3 pietrze bez windy. I sila rzeczy musialam pomyslec o jakims transporterze dla malej, bo nie raz trzeba przeciez gdzies wyskoczyc poza dom a taszczenie wozka juz mi sie znudzilo wink U nas wybor padl na nosidelko bo jest latwe w obsludze i bratowa miala takie i sobie chwalila, wiec mielismy informacje z pierwszej reki. I teraz od czasu do czasu jego uzywamy i jest OK. I nie jest to jakies drogie nosidlo ale zwykle, polskie nosidelko, popularne. Nad chusta tez sie zastanawialam ale zniechecily mnie ceny i to, ze bede musiala jednak uczyc sie wiazania. Pozatym maz tez czasem mnie wspiera zeby gdzies wyjsc a motanie w chuste go nie bawi.
Berries - masz racje, nosidelka sa co najmniej od 3 miesiaca. Ten pas miedzy nozkami tez jest wazny zeby byl w miare szeroki, sprawdzalam to zanim kupilam i bylo w porzadku.

9

Przetestowałam chustę kółkową, chustę wiązaną, mei-tai i nosidełko ergonomiczne. Oto moje wrażenia:

Chusta kółkowa, do noszenia dziecka na boku - niewygodna dla mnie i dla dziecka. Córka się wściekała, wyrywała, a mnie po chwili noszenia bolał kręgosłup. Zaleta: dość łatwo się ją zakłada.

Chusta wiązana - koszmar. 5 metrów materiału, zanim toto zawiązałam, końcówki zdążyły się już ubrudzić błotem/trawą. Udusić się idzie, bo człowiek ma na sobie ciuchy, kilka wartw chusty i jeszcze cieplutkie ciałko dziecka. Kręgosłup był dość wyraźnie odciążony, ale nie aż tak, jak bym sobie życzyła (choć to raczej moja wina, chyba nie umiałam prawidłowo zawiązać chusty).

Mei-tai - wygodne dla dziecka, ja również czułam się komfortowo, ale, niestety, znów to koszmarne wiązanie długich pasów materiału. Chyba jestem jakaś upośledzona manualnie, bo jest mnóstwo kobiet, które nie mają z tym problemu, no ale ja wysiadam.

Nosidło ergonomiczne - całkiem przypadkowo zobaczyłam w necie stronkę dziewczyny, która szyje nosidła na zamówienie. Najpierw zakochałam się we wzorach i kolorach, potem poczytałam opinie i... zaryzykowałam. No i od tamtej chwili nie wyobrażam sobie życia bez nosidełka. Mała je uwielbia, mnie wreszcie nie boli kręgosłup (poważnie, ZUPEŁNIE nie czuję ciężaru dziecka!), zakłada je się i zdejmuje w kilka sekund, zapinane jest na klamry, więc nie trzeba niczego wiązać... Polecam z całego serca!

10 Ostatnio edytowany przez oishi (2012-10-08 10:38:55)

katarrzyna napisał/a:

Oczywiście zaczęłyśmy przygodę z chustą jak mała miała już kilka miesięcy - chyba z pół roku.

A dlaczego "oczywiście"? Przecież dziecko do chusty można wkładać już po urodzeniu, tylko trzeba dostosować pozycję dziecka - przodem do matki, z podpartą główka.
Ja się do chusty przymierzam, widziałam koleżankę jak to wiązała i nie jest to aż takie straszne, a dziecko jest świetnie podtrzymane. I pozytywnych opinii o noszeniu w chustach jest tak dużo.
Zresztą w chuście dziecko można ponosić też po domu, nie tylko gdy się gdzieś wychodzi.

No i za chustą przemawia też cena. Patrzyłam na te nosidełka ergonomiczne co pisze BabaOsiadła, no ale to już droższa impreza.

11

Po roku używania nadal serdecznie polecam i zachwalam nosidełka ergonomiczne.

12

my teraz do drugiego synka kupiismy nosidelko Easia ale jeszcze nie uzywalismy, z tego co czytalam to opinie ma dobre, nie zdecydowalam sie na chuste bo nie wiem czy na szybkiego moglabym dorze dziecko usadzic zwlaszcza jak starsze bedzie mnie pospieszac... a tak tylko chyc babla i juz w srodku pozapinac i mozna isc, ijeszcze fajna opcje ma to nosidelko bo mozna i tylem i przodem zamontowac maluszka...

13

mimi23 napisał/a:

my teraz do drugiego synka kupiismy nosidelko Easia ale jeszcze nie uzywalismy, z tego co czytalam to opinie ma dobre, nie zdecydowalam sie na chuste bo nie wiem czy na szybkiego moglabym dorze dziecko usadzic zwlaszcza jak starsze bedzie mnie pospieszac... a tak tylko chyc babla i juz w srodku pozapinac i mozna isc, ijeszcze fajna opcje ma to nosidelko bo mozna i tylem i przodem zamontowac maluszka...

slyszalam o easi same dobre opinie, a do chusty moja siostra tez nie moze sie przekonac

14

Ja zdecydowanie wybieram chustę. Do tej pory używałam nosidełka, ale od kiedy mój mąż postanowił kupić chustę Luna Dream wszystko sie zmieniło. Chusty są o wiele wygodniejsze i na prawdę świetnie spaceruje się z dzieckiem w ten sposób. Sama byłam zaskoczona, ale moja córka o wiele mniej płakała, bardziej interesowała się tym co ja otaczało, a to na pewno pozytywnie wpływa na jej rozwój. Wniosek jest jeden - nigdy więcej nosidełka!

15 Ostatnio edytowany przez Xyz101318 (2017-10-14 12:35:02)

Ja preferuję chustę. Drugą córkę nosiłam w chuście mniej więcej do roku, później zamiennie z nosidłem Tula. Teraz czekam na 3go malucha i zamiast wózka kupuję jeszcze dwie chusty. Mieszkam na 3 piętrze bez windy, więc wózek nie jest mi potrzebny.

Co do wspomnianego wyżej wisiadełka Easia - to nie jest zdrowe nosidło. Ma wąski panel i jest bardzo sztywne. Powinno mieć szeroki i miękki panel. I dziecka nie powinno się nosić przodem do świata.

16

Ja preferuję nosidełko. Aktualnie było używane od spam] i mój skarb był bardzo zadowolony, zwłaszcza kiedy lulalam go w pozycji poziomej. Chusty też próbowaliśmy ale nie obyło się bez wiercenia i płaczu. Myślę, że w sporej mierze, zależy to indywidualnie od dzieciaczka i jego osobistych predyspozycji. W końcu każdy człowiek jest inny, nie ważne czy mały czy duży smile  Choć faktycznie bardzo dużo razy słyszałam, że chusta może powodować nieprawidłowy rozwój miednicy i skrzywienia. Co w przyszłości może doprowadzić kalectwa. Od lekarzy również, ale z nimi to tak, że każdy gada co innego i bądź tu człowieku mądry tongue

I feel that there is nothing more truly artistic than to love people. - Vincent Van Gogh

17

Daliana to nie do końca jest tak, że to własne predyspozycje dziecka. Wiadomo jakie ułożenie dziecka podczas noszenia szkodzi, a jakie jest zalecane. Szkodzą tzw. wisiadła, w których dziecko niemal wisi na kroczu, ma nienaturalnie wygięty kręgosłup itd. Za to w chuście dziecko ma odpowiednio odwiedzione nóżki, dobrze zgięty kręgosłup....

Chusty są straszne tylko na początku.

To co tutaj jeszcze nie zostało powiedziane, a jest najważniejsze- nosidło można stosować tylko w przypadku BN dzieci siedzących, wcześniej tylko chusta. My się nosimy już 10 miesięcy, od kiedy dziecko skończyło 3 tygodnie. Wiązania chusty uczyliśmy się pod nadzorem certyfikowanego doradcy noszenia. Teraz mamy też nosidło i tu też warto kupić nie drogie, bo to żadna gwarancja, tylko dobre, z szerokim panelem i dobrane rozmiarem do dziecka, bo nie każde pasuje. Wisiadła,w których dziecko można nosić przodem do świata są bardzo szkodliwe, spróbujcie powiesić się na pół godziny na kroczu.. i potem dopiero włóżcie w to dziecko...

...a dni, których nie pamiętasz, nigdy nie było..

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Nosidełko vs. Chusta- co wybieracie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018