Lęk w miejscach publicznych - FOBIA SPOŁECZNA ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Lęk w miejscach publicznych - FOBIA SPOŁECZNA ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Lęk w miejscach publicznych - FOBIA SPOŁECZNA ?

Zauważyłam że czasem mam takie napady lękowe - np. jak znajdę się w tłumie ludzi albo w jakimś małym pomieszczeniu - np winda. Ostatnio jechałam autobusem, z tych takich nowoczesnych z klimatyzacją w środku i bez okien . Siedziałam w środku i wszystko było okej ale w pewnym momencie wpadłam w panikę. To był taki narastający lęk - zaczęłam sobie zdawać sprawę, że jest dużo ludzi, mało powietrza ... Autobus zatrzymał się na szczęście na przystanku i mogłam na chwilę wysiąść. Wytrzymałam jakoś do końca podróży, ale to był koszmar. Wcześniej nie miałam takich napad lęku ... nie mam pojęcia skąd i kiedy mi się to wzięło. Jak się tego pozbyć ?

Jestem wrednym kocurkiem.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Lęk w miejscach publicznych - FOBIA SPOŁECZNA ?

No cóż w tym wypadku najlepiej poradzić się specjalisty - inaczej lęk może tylko narastać ! Możesz być tylko zestresowana i stąd ten lęk, ale moze być też tak ,że  coś się dzieje innego - najlepiej poradź się fachowca !

3

na oko wydaje się być to klaustrofobia. do specjalisty długa kolejka, więc najpierw spróbuj poszperać po portalach medycznych. możliwe, że miałaś niedawno jakąś sytuację stresową, coś mogło się zmienić na gorsze, cokolwiek- i organizm zareagował obronnie. zazwyczaj chcąc nie chcąc należy unikać tego, co może wywołać lęk. jeżeli nie jesteś na to przygotowana, unikaj takich niezbyt odpowiednich przestrzeni. możesz się starać oswoić strach, przejedż sie z koleżanką nie 10 ale 1 piętro dobrze znaną windą, jeden przystanek autobusem, gdy będzie mało ludzi. na razie tylko coś takiego mogę ci doradzić. ludzie się boją- bywa. możesz się bać małych przestrzeni, ale nie bój się samego lęku, nie martw się, że to coś innego, nienormalnego. wtedy będzie ci łatwiej. gdy wiesz, że będziesz musiała być w niesprzyjającej przestrzeni, popij sobie melisę, rankiem pomedytuj kilka minut, jeżeli jesteś wierząca, odmów jak najdłuższą modlitwę, gdy tylko odczuwasz strach odwróć swoją uwagę. mantra, modlitwa, ulubiony wierszyk, poczet królów polski- wszystko może być dobre. zacznij może w domu. wyobraź sobie, że jesteś w takim miejscu i jeżeli poczujesz strach, odmów coś w myśli. wszystko jest do pokonania, byle spokojnie, bez pośpiechu. zaufaj samej sobie, że to tylko tymczasowa reakcja, którą powoli, bo powoli, ale którą zwalczysz.

4

Dzieki za  rady jagus !!! Mam coś podobnego do Pauli ... myślałam ze to tylko stres, pracuję w biurze, odbieram ciągle telefony, mieszkam przy ruchliwej ulicy itd. , ale może to rzeczywiście klaustrofobia ...

5

tylko dziewczyny, pamiętajcie o jednym, owszem psychologią się interesuję, ale nie jestem specjalistą. sugeruję coś co może was trapić i środki usunięcia. warto jednak pogrzebać po necie i znaleźć strony, które oferują fachową pomoc. tak na wszelki wypadeczek wink

6

To się wie smile Ale mnie natchnęłaś smile Przynajmniej teraz mnie to jakoś zmotywowalo do pójścia do poradni psychologicznej ... nie chcę zeby mi sie to jakos utrwalilo ... Moze znacie jakaś dobra psycholog w kraku ?

7

Witam
mialam to samo tylko ja mialam lek przed smiercia.Nagle dopada cie lek ok10 min ze umrzesz nie mozesz myslec o niczym innym wydaje ci sie ze zwariowalas to tak jak by sie zaciela plyta wkolko jedna i ta sama mysl.
Po kilku miesiacach poszlam do psychologa na pierwszej sesji psycholog poradzila zebym zbadala hormony tarczycy tsh no i wyszlo ze mam podwyzszone tsh zrobiono mi usg tarczycy-pojedynczy guzek 5mm biore letrox 25 i od tego czasu nie mialam nigdy atakow lekowych
pozdrawiam i zycze zdrowia

8

Tak, lęk jest naszą wielką trucizną. Im więcej się boimy, tym lęk rośnie w siłę. Ja lęk świadomie wyśmiewam i to z dużą determinacją - mnie pomaga i na szczęście nie mam zmian somatycznych
Pozdrawiam cieplutko

9

Najlepiej iść do terapeuty i trochę zmierzyć się z tym lękiem.

10

Mam cos bardzo podobnego.Z tym ze ja nagle dostaje zimnych potów i czuje cos na podobieństwo omdlenia.Trace wladze nad własnym ciałem.

11

hejka!ja mam rowniez takie same objawy jak wy, i wyobrazcie sobie,ze przez moja chorobe i przez to ze  sie nigdy sie nie odzywalam do nikigo w pracy doszlo do tego ze zostalam kozlem ofiarnym,nigdy nie moge sie bronic bo stres i nerwy mi na to nie pozwalaja,jesli juz ktos cos do mnie powie nie rozumiem co do mnie mowi,oblewa mnie zimny pot,a jak juz chce sie odezwac to sie jakam,a najgorsze jest wrazenie ze wszyscy o mnie rozmawiaja za moimi plecami.Nie moge spac,spie na tabletkach,nie pracuje ciezko,a chodze caly czas obolala,czuje sie jakbym miala 60 lat,a dopiero mam 26nie potafie odpoczywac po pracy,boje sie nastepnego dnia,wstaje i klade sie nerwowa,nie mam zadnych znajomych ani kolezanki,zamknelam sie wdomu,ale nawet tu nie robie nic tylko siedze na kompie,zwykla wegetacja:(czy mozecie mi powiedziec co myslicie na ten temat? zaczynam sie coraz gorzj czuc:(pozdrawiam

12

Więc zrób coś z tym. Sama widzisz, że nie czujesz się dobrze. Może zacznij od tego, żeby jednak z kimś w pracy pogadać. I ważne żebyś opanowała stres, bo jeśli z kimś rozmawiasz to musisz wiedzieć, o czym mówi do Ciebie, żeby podtrzymać rozmowę. Musisz też wiedzieć czego konkretnie się boisz. Tego, że nie masz  z kim porozmawiać, czy tego, że o Tobie rozmawiają. Może też stresujesz się obowiązkami w pracy?
Twój lęk/stres wpływa na Twoje zdrowie, a to znaczy, że jego poziom jest wysoki. Spróbuj w domu po pracy odpoczywać, po prostu nie myśleć o niczym i zrelaksować się. Rób coś co sprawia Ci przyjemność i wyśpij się, bo to też ważne. Z doświadczenia wiem, że jeśli rano obudzimy się radośni i w energią do działania, to dzień jest lepszy i łatwiej poradzić sobie z pracą. Pomyśl o tym.

13

...codziennie rano powtarzam sobie ,ze to bedzie fajny dzien! i JEST!!!dopoki nie mam stycznosci z ludzmi:( potem to juz leci jak z gorki...dolek totalny,nie mam w sobie na tyle sily zeby zyc z pozytywnym nastawieniem do ludzi,zycia i samej siebie.Dobrze znam siebie,i wiem ze potafie byc pozytywna dziewczyna z poczuciem chumoru,ale kiedy zaczyna byc dobrze zaczyna mnie to przerazac,bo przeciez i tak wiem ze ze mna jest cos nie tak,i ze to co ze mna sie dzieje jest nienormalne.Nie potrafie zapanowac nad sama soba,i nad ,stresem.Mam wrazenie ze to juz za daleko zaszlo i ze samo pozytywne nastawienie do siebie juz tutaj nie wystarczy.Dzieki za odzew Bozenko.Pozdrawiam......ps ciesze sie ze tu sie znalazlam:)

14

gosc napisał/a:

Dobrze znam siebie,i wiem ze potafie byc pozytywna dziewczyna z poczuciem chumoru,ale kiedy zaczyna byc dobrze zaczyna mnie to przerazac,bo przeciez i tak wiem ze ze mna jest cos nie tak,i ze to co ze mna sie dzieje jest nienormalne.Nie potrafie zapanowac nad sama soba,i nad ,stresem.

Kiedy zaczyna być dobrze zaczynam się cieszyć i myślę, że to fajnie, że coś mi się udało.  Wiem, że mam problem z opanowaniem stresu, ale próbuję. Staram się nie myśleć o tym jak inni mnie oceniają. Jeśli coś im się nie podoba to ich problem. Nauczę się panować nad emocjami i pokażę im, że się mylili.   A może oni wcale o mnie nie rozmawiają tylko mi się wydaje?

15

Witam.  Ja dzisiaj w nocy byłam bliska wezwania pogotowia,dostałam potwornego lęku,drżały mi ręce i nogi i dusiło mnie potwornie. Zaczęłam krzyczeć,walić głową w ścianę,rzucać czym popadnie. Boję się. Tez lęk potworny!!!   Pomocy!

16

Makrelcia, warto by bylo skosultowac to z psychiatra . bo nie powinnas zostac w takim stanie, dal by ci lek o nazwie afobam ktory bys brala w momencie wystapienia takich lęków ..

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Lęk w miejscach publicznych - FOBIA SPOŁECZNA ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018