Jazda konna dobra na wszystko! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jazda konna dobra na wszystko!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 50 ]

1 Ostatnio edytowany przez CupraFR (2011-02-15 18:50:15)

Temat: Jazda konna dobra na wszystko!

Oczywistą i nasuwającą się w pierwszej kolejności zaletą, którą jazda konna współdzieli z każdą inną aktywnością fizyczną, jest skuteczna walka ze zbędnymi kilogramami. Godzina jady to, w zależności od jej intensywności i poziomu zaawansowania jeźdźca, od 300 do nawet 650 spalonych kalorii. Korzystne działanie jazdy konnej na zdrowie i sylwetkę jest jednak o wiele bardziej złożone. Podczas wykonywania tego sportu pracują intensywnie nie tylko uda i łydki, ale również górne partie mięśni, co powoduje ogólne wyszczuplenie sylwetki. Pracujemy ponadto nad koordynacją ruchową i równowagą.

Jazda na koniu wymaga obrania odpowiedniej postawy, dlatego działa ona rozciągająco i wzmacniająco na mięśnie, przez co staje się jednym z częściej zalecanym przez lekarzy sportem na wady postawy. Nie oznacza to jednak, że podczas jazdy siedzimy na koniu ?na baczność? napinając mięśnie ? spokojna jazda, monotonne kołysanie na boki ma nas raczej rozluźnić i przyzwyczajać mięśnie do utrzymywania prawidłowego ułożenia. Na tym jednak zalety zdrowotne jazdy konnej się nie kończą. Ma ona również zbawienne działanie na układ krążenia, wpływa także korzystnie na układ oddechowy.

Tym co przede wszystkich wyróżnia jazdę konną spośród innych rodzajów aktywności ruchowej, jest jednak jej dodatkowe działanie na stan ducha i emocji człowieka. W tym aspekcie, najczęściej kojarzy się ją z hipoterapią dla osób niepełnosprawnych, ale jej pozytywne działanie można zaobserwować także w przypadku mniej poważnych schorzeń. Sama hipoterapia z resztą ma o wiele szersze zastosowania i traktować należy ją raczej jako metodę oddziaływań rehabilitacyjnych i psychopedagogicznych. Harmonijna jazda, spokojne, rytmiczne kołysania ciała doskonale uspokaja myśli, wycisza.

Relaksujący efekt jest spotęgowany dodatkowo kontaktem z naturą i ciepłym, miękkim ciałem konia, który jak żadne inne zwierze potrafi współpracować z człowiekiem. Dzięki jeździe konnej lepiej zrozumiemy swoje ciało i umysł. Dzięki temu zdrowotnemu działaniu, jazdę konną często zaleca się także w przypadkach zaburzeń emocjonalnych, stanach depresyjnych czy nawet sytuacjach niedostosowania społecznego. Ma to również swoją zupełnie przyziemną i biomedyczną przyczynę ? w trakcie jazdy, jak i z resztą każdej innej aktywności ruchowej, do mózgu wydzielana jest spora dawka endorfin ? hormonu szczęścia, dzięki którym dobry nastrój będzie nam towarzyszyć jeszcze na długo po zsiądnięciu z konia.

Teraz moja opinia na ten temat. smile

Jeżdżę konno od 5 lat. Po takim czasie jestem w stanie stwierdzić, że jazda konna przyczyniła się do zmiany trybu życia na bardziej spokojny, sportowy. Dzięki regularnej jeździe jestem w dobrej kondycji, mam silne mięśnie kręgosłupa, nóg i brzucha. Jada konna (rekreacyjna) zalecana jest przy drobnych wadach postawy, by wzmocnić mięśnie kręgosłupa. Wpływa ona także dobrze (tak jak wyżej wymieniono) na stan ducha. Sama po sobie mogę stwierdzić, że po jeździe jestem odprężona, wyciszona (zależy od tego jakiego ma się instruktora smile ) i czuję się lepiej psychicznie. Kontakt z koniem dodatkowo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Polecam wszystkim, którzy chcą się odprężyć po całym tygodniu pracy i aktywnie spędzić wolny czas. Jazda konna nie należy do najtańszych, ale łatwo można znaleźć dobry a tani ośrodek gdzie wszystkiego nauczy Was instruktor krok po kroku.
Serdecznie polecam też tym dążącym do poprawienia sylwetki i metabolizmu. smile

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtQ_fhXupDJLsSBPBTqE0w9U0GlecU5qOS2W8_2izP4kFHKdgpIg&t=1

http://1.1.1.3/bmi/media2.mojageneracja.pl/ooqeeiuwqq/mediumjt3doa4763d0fab60e3.jpg

http://1.1.1.4/bmi/www.galopuje.pl/foto_kontent/stroj_1.jpg

http://1.1.1.5/bmi/www.sailor.dabki.pl/konie_na_plazy.jpg

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jazda konna dobra na wszystko!

Cupra podpisuję się pod wszystkim co napisałaś wszystkimi czterema kończynami smile

Ja jednak najbardziej cenię w tym wszystkim kontakt z żywym stworzeniem i poczucie wolności, szczególnie gdy jedziemy w teren. Bardzo dobre samopoczucie po jeździe jest zaś gwarantowane.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

3

Tak, dokładnie. smile Jadąc w teren zostawiasz za sobą wszystkie smutki i ta wolność.. Wiatr we włosach i to, ze koń tak mi ufa jeśli chce gdzieś wjechać. To jest coś pięknego. smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

4

poza tym , jazda konna uelastycznia ciało, powoduje, że nasze ciało nabiera większej równowagi. Podobno działa też na równowagę psychiczną. Jesteśmy bardzie zrównoważeni i zrelaksowani.

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

5

Niestety ceny jazd są nie do pokonania, jezdżą moje córki choć też nie regularnie mi pozostaje głaskanie  tych pięknych stworzeń.

,,Narzekałem, że nie mam butów,
dopóki nie zobaczyłem człowieka, który nie miał stóp."

,,Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać.''

6

Ostatni raz w siodle jakieś około 10 lat temu....i z chęcią bym znowu pojeździła tyle,że brak motywacji pod jakąś dodatkową osobą o takich samych zamiłowaniach.
Polecam też pływanie,woda również pięknie rzeźbi ciało smile

7

ja też jeździłam i chetnie wróciłabym do tego sportu i pięknych zwierząt tylko również brak motywacji;/ i osoby która jeździłaby tez i oczywiście ceny niektóre tez są zabójcze...

Ale jeżeli ktoś jest z Trójmiasta i chciałby się zgadać to czekam na odpowiedzi smile

Miłość nie zna słowa "odległość"

8

Zgadzam się w 100%.

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

9 Ostatnio edytowany przez CupraFR (2011-03-22 10:21:37)

orszulik napisał/a:

Niestety ceny jazd są nie do pokonania, jezdżą moje córki choć też nie regularnie mi pozostaje głaskanie  tych pięknych stworzeń.

Dobrym rozwiązaniem jest dzierżawa jakiegoś konika, jest tyle ofert, że jest w czym wybierać. Płacisz z góry, często się nie martwisz dodatkowymi opłatami, a Ty i córki jeździcie ile chcecie. smile

Aniula ja jestem z okolic Trójmiasta, opiekuję się dwoma końmi, dodatkowo dwa mam do dyspozycji. Jeśli jesteś zainteresowana, to zapraszam do mojej stajni. smile Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, to napisz na maila.

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

10

CupraFR to co w niedzielę znowu na konie? smile

11

Widze, że się dogadałyście smile
Gratuluje!!!

CupuraFR bardzo dziękuję za myśl musze podpytać w stadninie jak to wygląda z dzierżawą, zaczekam do wakacji
i zobaczymy smile

12

Jazda konna to ciekawy sposób spędzania czasu. Konie to wg. mnie najwspanialsze zwierzęta, jednak nie można zapominać, że to dość niebezpieczny kawałek chleba. Dobry trener, posłuszny koń nie zawsze zagwarantują bezpieczeństwo - decyzję musi podjąć każdy we własnym imieniu.

13

aniula902 napisał/a:

CupraFR to co w niedzielę znowu na konie? smile

Oczywiście. big_smile

Orszulik proszę bardzo. smile Na wakacje ofert będzie pewnie jeszcze więcej, także jeśli coś dla siebie znajdziesz, to napisz do mnie maila albo tutaj, jeśli mogłabym Ci w czymś pomóc czy doradzić. smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

14

Powiem Wam ze CupraFR to najlepsze co mogło mnie spotkać teraz. Dawno nie czułam się tak dobrze smile

15 Ostatnio edytowany przez orszulik (2011-04-09 23:57:46)

CupuraFR bardzo dziękuję,
jutro idę do stadniny ale tylko pocieszyć się widokiem.

Kiedyś pytałam o kurs instruktorski (czy jak to się nazywa, ale ceny kosmiczne) niestety.

16

Orszulik i jak byłaś w stadninie? smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

17

Oczywiście smile

Ale dużo osób jezdziło, mimo że było bardzo zimno.

Moja najmłodsza dziewoja jak miała rok lubiła oprowadzanki a teraz (2,5) nie chce wsiąść na konia.
Dwie starsze- zawsze i w każdej ilości.

18

Cupra dzierżawa jest dobra, ale dla ludzi którzy mają już jakieś umiejętności jeździeckie. Będąc osobą zieloną w temacie nie porywałabym się na to.

Widzę, że się nawet dogadałyście i jeździcie. Szkoda, że nie jestem z Trójmiasta sad No i szkoda, że ta pogoda nie dopisuje ostatnio bo mi wszystkie jazdy przez deszcze przepadają. Jak ja bym chciała mieć krytą ujeżdżalnię :>

Cupra może wstawisz tu zdjęcie swoich koni.

19 Ostatnio edytowany przez CupraFR (2011-04-14 11:19:53)

Mam zdjęcia jednego z nich, tego mniejszego, drugiego zrobię może dzisiaj i wstawię. smile Na nim jeździ właśnie Aniula .

Tak, tak, jeśli chodzi o dzierżawę to polecam to tylko osobom mającym już jakiekolwiek pojęcie w temacie. No niestety pogoda ostatnio nie dopisuje, ale Ania jest hardcorowcem i jeździ. big_smile

Kryta ujeżdżalnia to moje marzenie, jak na razie nie do spełnienia. hmm

http://img199.imageshack.us/img199/6816/img2976c.jpg

http://img815.imageshack.us/img815/7498/img2948z.jpg

A tu ze swoją przyjaciółką smile , której już niestety u nas w stajni nie ma.

http://img718.imageshack.us/img718/2329/dsc00174jz.jpg

Mały jest na wiecznej diecie, od dwóch lat próbujemy zgubić brzuch. smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

20

Moje śliczność Margo smile
już jutro będziemy jeździć smile

pogoda nie straszna nawet jak leje:p

21

A w szczególności dla Ciebie. big_smile Mały ma w tym tygodniu dużo roboty, ale przynajmniej zarobi na siebie i swoje wielkie brzuszysko. smile

Lena a Ty masz jakieś zdjęcia koni na których jeździsz? Chętnie zobaczę. smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

22

Kurczę niestety nie opanowałam jakoś tych tajników wrzucania zdjęć na ogólnodostępne serwery, ale wpisując na fb "Kuce Felińskie Siercza" bez problemu znajdziecie zdjęcia koni na których jeżdżę, zresztą na niektórych zdjęciach jestem tongue

Mi też pogoda nie jest straszna tylko mamy błotno - trawiastą ujeżdżalnię i po deszczu czasem się po prostu jeździć nie da hmm Ale liczę na to, że jutro się w końcu uda.

23

Śliczne te koniki Twoje smile

24

Lubię kuce Felińskie, kiedyś poznałam takiego ślicznego ogierka, mam z nim miłe wspomnienia z dzieciństwa. smile Już ledwo chodzi, ma 28lat ale przy życiu utrzymują go laseczki po drugiej stronie ogrodzenia. big_smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

25

Czy to drogi sport? Tak dla osoby początkującej oczywiście.

26

To zależy gdzie się trafi. Wbrew pozorom jest to drogi sport. Godzina jazdy kosztuje w przedziale 30-50zł. Ale wystarczy trochę poszukać, na pewno coś się znajdzie w tym mniejszym przedziale cenowym.  smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

27

Owszem sport nie należy do najtańszych, ale odprężenie i pozytywna energia jakiej dostarcza są warte tych pieniędzy.

Mi się dzisiaj w końcu udało pojeździć, po dwóch odwołanych w tym tygodniu jazdach, dzisiaj patrzyłam w niebo i przebierałam nogami ze zniecierpliwienia czy będzie padać czy nie. I na szczęście nie padało, zatem mimo błota na ujeżdżalni, jazda zaliczona. Generalnie cały stres tygodnia minął jak ręką odjął.

28

O tak, to jest racja. smile Cały stres mija i to odprężenie.. Osoba która się uczy tego tak nie odczuwa, bo musi się więcej napracować, ale jak już opanuje wszystko, to radość z jazdy jest przeogromna..

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

29

Sobota można powiedzieć, że również zaliczona do udanych. Pogoda super, błoto jak było tak jest nadal, ale najważniejsze, że udało się pojeździć.

Dziewczyny skaczecie przez przeszkody ?
Bo ja mam początki i kurczę nie zawsze nam to wychodzi - generalnie dzisiaj "popsułam" konia bo nauczył mi się zatrzymywać przed przeszkodą i pozwoliłam mu obejść ją bokiem. Ku rozpaczy instruktorki

30

A ja tak zapytam z ciekawości, ile kosztuje taka jazda na koniku? smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

31

Wszystko zależy od regionu, ale zasadniczo cena jak to już Cupra napisała, waha się pomiędzy 30 a 50 zł. W sumie u mnie to nawet za 25 zł za h można znaleźć, jak też i za 60 zł czy więcej.

32

Aha, to w sumie nie drogo jak na taki relaks. smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

33 Ostatnio edytowany przez orszulik (2011-04-19 18:24:02)

Ja mogę się wypowiedzieć co do stolicy godzina jazdy- 60 zł bez karnetu w karnecie odrobine taniej, taniej też jazdy grupowe.

Jazda na lonży wychodzi drożej, nie pamiętam ja z oprowadzankami bo już moje starsze wyrosły a młodsza obawiająca się..

Jednak pod Warszawą - odległość ok 30 km można znalezc dużo tańsze oferty.

Dziewczynki chciały zajmować się końmi za jazdy ale to mało realne, dzieci aż nad to.

Ja bym chciała nauczyć się całej obsługi konia, łącznie z czszczeniem więc pomyślałam o kursie instruktorskim, bo w programie i pielęgnacja i nauka jazdy.

Cupurko a jak Ty robiłaś?

34

orszulik, ale część stajni daje taką możliwość żeby samemu czyścić i ubierać konia przed jazdą czy po jeździe. W sumie znam i takie gdzie za przygotowanie konia do jazdy trzeba dodatkowo płacić. Wiem, że w przypadku małych dzieci nie koniecznie będzie to możliwe. Zatem nie koniecznie trzeba wydawać pieniądze na kurs instruktorski.

A ja dzisiaj mam za sobą kolejną udaną jazdę smile

35

Leno ale ja bardzo kocham te zwierzaki
i kurs instruktorski to spełnienie marzenia, taka umiejętność równie dobrze choć pokrętnie  wiąże się z moim zawodem.

36

Poza tym dziewczynki chodzą na jazdy od kilku lat i miały różnych instruktorów więc troche z ich pracą się obyłam.
Miały długie przerwy bo szkoda wydawać kasę jeśli instruktorka, przegada jazdę z koleżanką a niestety czasami nie ma wyboru.
Najwięcej korzystają w wakacje bo wtedy przychodzą dziewczyny pełne pasji i zangażowania.
Zawsze dostawały konia wyprowadzonego i gotowego do jazdy z siodłem na grzbiecie.

Ogólnie stadnina do której chodzimy jest bardzo oblegana a koniki też różne i z różnym temperamentem.

37

orszulik wiem co czujesz bo mi również marzy się taki kurs, zatem w przyszłości mam nadzieję, że uda mi się go zrobić.

A co do instruktorek, które gadają sobie w najlepsze zamiast prowadzić jazdę - też miałam "przyjemność" na takie trafić. Niestety.

38

Oj tak. Taką instruktorką jest kobieta u której pracowałam przez 3,5 roku przed tym, jak dostałam konie pod opiekę. Wredna baba i to w dodatku jak dla mnie sadystka.. Ale co zrobić. Już wiesz Orszulik jak to było ze mną. smile Od trzech lat sama zajmuję się prywatnymi końmi.

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

39 Ostatnio edytowany przez orszulik (2011-04-20 16:09:51)

Leno zatem trzymam za nasze marzenia kciuki smile
Jeśli by mi się udało spełnić marzenie to obiecuje będę solidnym i odpowiedzialnym instruktorem hmm

Cupurko kiedy Ty to wszystko robisz cool ?

40

Po szkole i w weekendy. Głównie w sobotę, bo niedzielę chce mieć dla siebie. smile

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

41

A ja jestem smutna bo mi pół siad nie wychodzi dobrze sad
Będziemy Natali dożo ćwiczyć na wybiegu. Jak to wytrenuje to wrócimy do terenu.
A ja uwielbiam tak czyścic koniki, przygotować do jazdy. I Margo posprzątać w boksie smile

dobrze, że mam Natali smile

42

Heloł. big_smile

Damy radę Mała, kwestia wyczucia równowagi i rozłożenia ciała. Mięśnie też muszą "nauczyć się" półsiadu. smile Dzisiaj był kowal i moje maleństwa w końcu mają ładne kopytka.

Orszulik jak tam poszukiwania stajni? Wstrzymane?

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

43

Witajcie!!!
Na tą chwilę poszukiwania wstrzymane, zbliża się koniec roku więc dziewczyny muszą skupić się na nauce a i wydatki ostatnio nas nie oszczędzały.
Pozdrawiam serdecznie smile.

44

Hej hej a co tu tak cicho. Trawa rośnie, kwiatów pełno wszędzie a Wy nic nie piszecie.

Ostatnio na swojej drodze spotkałam dwie podróżniczki - Szwedkę i Norweżkę, które podróżują na koniach po świecie. Spotkałam je oczywiście w Polsce a tymczasem one od 11 kwietnia podróżują. Zaczęły od Austrii, potem Czechy, Słowacja a następnie jeszcze Litwa i Łotwa ich czeka. Mają kończyć podróż gdzieś w październiku. Jestem pod wielkim wrażeniem.

45

Historia o szwedkach niesamowita.

U nas w stajni wszystko gra, ja oddałam swoje pierwsze skoki w tym roku. smile W końcu było przez co skakać i pogoda była dobra.

Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

46 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-09-15 12:39:31)

spam

47

nie powiem ze jazda konna dobra na wszystko
dyskopatia i wszystko na temat
zly instruktor i macie takie problemy z plecami ze wam sie nie snilo

48

Ja swoje dziecko oczywiście wysyłam na jazdę konną, ale sama jeżdżę też, bo zalety są też dla osób starszych: ladniutkie.pl/jakie-sa-zalety-jazdy-konnej/

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

49

...nie taka dobra na wszystko, nie ma takich chyba rzeczy... moja córka ma zakaz jazdy konno chociaż uwielbia konie... taka przypadłość, że podskoki nie są wskazane, także.. jazda konna i koniki są super, ale nie dla wszystkich...

50

Tak jak tu kiedyś ktoś wspomniał, ważna sprawa w jeździe konnej to dobry instruktor, który zna się na rzeczy i ma najlepiej wieloletnie doświadczenie. Inaczej można sobie zrobić więcej krzywdy niż pożytku.

Posty [ 50 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jazda konna dobra na wszystko!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021