osobowosc - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: osobowosc

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć co oznacza taki opis osobowości: "Osobowość niedojrzała bierno-agresywna, znacznie upośledzająca sprawność ustroju. Zaburzenia nerwicowe lękowe znacznie upośledzające zdolności adaptacyjne".
Czy takiej osobie można powierzyć opiekę nad małym dzieckiem (2 letnim)?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: osobowosc

Absolutnie nie samo stwierdzenie że osobowośc jest niedojrzała i że ma zaburzenia nerwicowe  świadczy o tym że dana osoba nie nadaje sie do opieki nad dzieckiem. Do dziecka trzeba miec cierpliwośc spokuj a nie byc znerwicowanym ciężka adaptacja równa sie z problemem przystosowywania do zmian a dziecko to ciągłe zmiany.

3

No dobrze, ale jesli ten opis jest wynikiem rozwiazania jakiegos quizu pt "Jaka jestes osoba" z jednego z pism, to podszedlbym do tego z dystansem... Osobowosc osobowoscia, ale czlowiek bardzo zmienia sie przy dziecku. smile

"Milsza mi niebezpieczna wolnosc, niz bezpieczna niewola."

4

Droga Remo

Faktycznie dość znaczący jest fakt kto wydał taką opinię i na jakiej podstawie. Jednak w tym przypadku nawet jeżeli pochodzi ona z jakiegoś testu ( w co ja osobiście bardzo wątpię, ponieważ sformułowania są  fachowe i konkretne) to moim zdaniem osoba taka nie powinna mieć pod opieką dziecka. Dorosły ma dawać dziecku bezpieczeństwo nie tylko fizyczne ale i psychiczne, powinien szybko reagować na każdą sytuację zagrożenia a ponadto zapewnić dziecku odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju np poprzez zabawę, odpowiednie podejście do dziecka. Powierzenie opieki komuś nad dzieckiem to bardzo duża odpowiedzialność zarówno dla matki jak i opiekunki, dlatego radzę zasięgnąć w tej sprawie opinii psychologa.   Pozdrawiam

" chyba zostanę psycholożką " smile

Ojej ale ztymi terminami teraz przesadzają, ja mam dziecko już 20 letnie i wiem z doświadczenia że nie można być cierpliwa matką przez cały czas.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018