Obraz islamu przedstawiony w Internecie - praca licencjacka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Obraz islamu przedstawiony w Internecie - praca licencjacka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Obraz islamu przedstawiony w Internecie - praca licencjacka

Witam Wszystkich serdecznie - Proszę pomóżcie
Muszę napisać pracę licencjacką , chcę to zrobic sama tzn oczywiście z odpowiednimi konsultacjami z promotorem. Od czego zacząć? jak narazie mam swój temat a mianowicie" Obraz Islamu przedstawiony w INTERNECIE" teraz tak co dalej? bibliografia?Fora? blogi? jak poradzić sobie z rozdziałami JAK ZACZĄĆ??Plan? nie mam pojęcia w dodatku mam 6 miesięczną córeczkę...i musze to jak najszybciej napisać. Pomóżcie!!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Obraz islamu przedstawiony w Internecie - praca licencjacka

Może zacznij od planu pracy. Ja proponuje tak:
wstęp - w nim opiszesz, jaki jest Twój temat pracy, o czym będa kolejne rozdziały i z jakich źródeł korzystałaś.
rozdział pierwszy - Co to jest islam, jego historia i wszystko, co jest z nim związane
rozdział drugi - islam w internecie, gdzie opiszesz, jak wygląda to zjawisko w sieci
rozdział trzeci - część empiryczna. Nie wiem, jakie ma wymagania promotor i jak widzisz tę część badawczą. Może jakaś ankieta albo wywiady z osobami, które są islamistami itp.
zakończenie - gdzie opiszesz swoje wnioski
bibliografia
spis tabel, rysunków itp.

Wstęp i zakończenie piszesz na końcu. Jeśli chodzi o materiały to najpierw książki, czasopisma a potem internet, czyli własnie blogi, artykuły, fora itp.
Najgorzej jest zacząć a potem już idzie w miarę gładko. Powodzenia smile

3

Dziękuje smile

hm..czyli poprostu najpierw poszukać wielu artykułów itd. blogów etc. poczytać ogólne informacje a dopiero później napisać plan. Musze mieć cele pracy co chce osiągnąć...i to jest najtrudniejsze.. czytam na forach o pisaniu pracy i wiem że najgorzej jest zacząć - żebym gafy nie popełniła....
Myślisz smile że badanie musi byc w pracy? czyli jak to zrobić kwestionariusz wśród muzułmanów którzy sa w sieci? jejku....mam dramat przerażona jestem....:(

4

O część badawczą to musisz zapytac promotora, czy jest konieczna. Moim zdaniem tak. Ale nie tylko muzułmanów możesz "przepytywać". Może to być ankieta odnośnie tego, jak ludzie reagują na artykuły o tej tematyce itp. To najlepiej przedyskutuj z promotorem i napewno Ci doradzi.
Warto nazbierać sobie trochę materiałów, zeby łatwiej się pisało. Sama zobaczysz, ze nie taki diabeł straszny wink

5

Dziękuję:)
Zobaczymy - zatem biorę sie do pracy a kwestia promotora - mało mi pomaga, pytam a on odp ze sama powinnam wiedzieć ...a prace musze oddaĆ DO 15 MARCA...MYŚLISZ ŻE ZDĄŻE..?
ech...zatem zabieram się do czytania i szukania materiałów w razie jakichś pomysłów czekam na informacje:) będę śledzić losy mojego postu na forum smile- strasznie mi miło za odpowiedź i naprawdę pomogłaś. Serdecznie Pozderawiam:)

boje się wrr... taką niemoc czuje...chciałabym juz zacząć...

6

Do 15 marca to niedużo czasu, raptem 1,5 miesiąca. Ale jak się porządnie weźmiesz za pracę to powinno Ci się udać. Trzymam kciuki smile

7

Z tematu twojej pracy wynika, ze może to być typowa praca odtwórcza tzn. mozesz oprzec sie na badaniach, ktore juz byly przeprowadzone. Uzgodnij to juz teraz z promotorem bo pozniej bedzie problem. Wyglada na jakiegos gbura ale teraz mozna umawiac sie na poprawki przez maila, koniecznie popros o ta forme kontaktu, badz bezczelna-to twoja praca i dbaj o nia. Mozesz oprzec sie na ksiazkach z dziedziny teologii, jak i innych opracowan-znajdziesz troche tego napewno, nastepnie internet, juz teraz kopiuj linki z ktorych skorzystasz, wyznawcow islamu nie ma w Polsce duzo a na badania masz b.malo czasu i bylyby niewiarygodne, nie probuj zciemniac ze zrobilas jesli nie, bo to wyjdzie na jaw. Powodzenia, tez pisalam z dzieckiem na reku i udalo sie, trzymam kciuki

8

W innym temacie który koleżanka założyła, ale już został zamknięty, chciałam odpisać, więc odpisuje tu smile

Wiesz co, taki masz prosty i ciekawy temat - w czym w zasadzie tu jest problem?

Dziwi mnie cała grupa tematów w dziale "Studia" dotyczących pomocy w pisaniu planu pracy licencjackiej. Przecież STUDIOWANIE służy do tego żeby studiować, czytac coś. Skoro piszesz o islamie w internecie, to masz jakieś doświadczenia, obserwacje, wnioski w temacie. Nie powinna to być dla Ciebie czarna magia, trzeba najpierw trochę poszperać a potem myśleć, jak to zebrać w całośc. Z głowy jeszcze nikt nic mądrego nie wymyślił.

Ale do rzeczy.

1. rozdział 1. Islam współczesny.
- krótko o samej religii w dzisiejszych czasach, statstyki, podział na odłamy wewnątrz religii (mniej, bardziej ortodoksyjne)
- zasady islamu, to co najbardziej INNE od tego, co mamy w Polsce
- szczegółowe kwstie - bo pytanie o którym elemencie obrazu islamu chcesz pisać - o modlitwie 5 razy dziennie, czy o kobiecych burkach, terroryźmie? To bardzo ważne i tu to trzeba zgłębić
2. Przestrzeń internetu - komunikacja sieciowa, koncepcje związane z komunikacją w sieci, przekaz w sieci - różnice względem innych mediów
- jaki konkretnie wycinek internetu badasz: blogi/artykuły na onecie/reklamy/demotywatory/ czy co innego - przecież całego internetu nie zbadasz.
3. metodologia prowadzonych badań - czyli jaka próba badawcza (co badasz) jaka metoda (skoro siec to pewnie analiza treści albo analiza dyskursu) - opis metody, długość badań, jednostka analizy i inne ważne kwestie jak zrobić badania (polecam podręćzniki dotyczące badań jakościowych w socjologii)
4. Rozdział analityczny - wnioski z badań poparte odpowiednimi teoriami z literatury - TU TRZEBA CZYTAĆ CZYTAĆ CZYTAĆ!

A przede wszystkim musisz zawęzić temat, na przykład do pewnej kwestii szczegółowej: Obraz mężczyzny w Islamie jako terrorysty na podstawie analizy treści zamieszczanych na portalu Demotywatory.pl

Albo: Zakryta kobiecość w Islamie - sposób prezentacji w polskich portalach internetowych, na przykładzie forum Netkobiety smile (choć to by było nieetyczne badać nas bez naszej zgody wink )

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

9

A jak napisałybyście o reklamie społecznej kierowanej do kobiet?:)

Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.

10

Hej mam prośbę czy mógłby mi ktoś pomóc w planie do pracy licencjackiej mój temat to "Główne organy autonomii śląskiej od 1922-1939" byłabym wdzięczna

11

Witam,
Poszukuje zaufanej osoby z Krakowa lub okolic, która pomogłaby mi w napisaniu pracy licencjackiej z dziedziny reklamy i kulturoznawstwa.

12

Nie zaszkodzi zapytać, wiec pytam smile

Orientuje się ktoś w dziedzinie ochrony środowiska w międzynarodowych organizacjach gospodarczych?

13

Ja też mam problem z napisaniem planu pracy licencjackiej, mam go oddać do poniedziałkum a nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Mam przykładową literaturę, ale wiem kompletnie co mogę zawrzeć w tym planie. Mógłby mi ktoś pomóc?

Mój temat to:
UMOWA SPOŁECZNA I JEJ ROLA W DOKTRYNACH J. LOCKE'A I T. HOBBESA

Wiem, że w pierwszym rozdziale musze zawrzeć opis epoki, a w drugim ich biografie, ale jak ubrać to w słowa i co napisać dalej w tym planie?? Może miał ktoś gdzieś podobny temat i mógłby mi pomóc??

14

Witam.
Mam ogromne zmartwienie... otóż: mam już wybrany temat pracy dyplomowej : propozycje I rozdziału już także - tyle że promotorka od początku zajęć mnie jakoś nie trawi neutral a każdego innego normalnie traktuje i pomaga - a mnie kompletnie nic... Tylko krytykuje. Moim tematem jest: Obraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w percepcji rodziców ( miało być w opinii- ale zmieniła na percepcję... jedyne co zmieniła...). Propozycja rozdziału wygląda następująco:
1.    Analiza terminów: obraz nauczyciela,edukacja wczesnoszkolna
2.    Autorytet osobowy nauczyciela klas młodszych.
3.    Czynniki wpływające na degradację autorytetu lub jego wzrost
4.    Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w świetle dotychczasowych badań.

Mam ogromną prośbę do Was. Jestem całkowicie zdezorientowana i zagubiona. Martwię się, że jak wrócę do szkoły w październiku znowu mi wszystko pozmienia lub całkowicie mnie oleje sad... jak według Was powinien wyglądać ten rozdział. Proszę, pomóżcie mi. Potrzebuję obiektywnych porad. Chciałabym już coś napisać przez wakacje. Cały czas mi ta praca po głowie chodzi sad

15 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-10-07 09:22:33)

Myślę, że ten rozdział wygląda całkiem nieźle, fajnie jakbyś dała pozostałem rozdziały, twój cel pracy i tezę to można by się odniśc do całości smile W  razie większych problemów możesz zajrzec na spam

16

Witam serdecznie!
Prosze o pomocy!!!!!!
Muszę napisać pracę licencjacką.Mam temat pracy " Rola kobiet w organizacjach terrorystycznych".JAK ZACZĄĆ?? Jak napisac plan pracy? Poprosze o propozycji planu pracy! Pomóżcie!!!!

17

Przede wszystkim znajdź materiały, na których się będziesz opierać, a dopiero potem planuj pracę. Bo co z tego, że sobie zaplanujesz, jak nie znajdziesz pasujących do Twojej teorii materiałów? Pamiętaj, że to licencjat, nie doktorat, i tak naprawdę Twoim zadaniem jest zebranie informacji z różnych źródeł i sklecenie ich w całość + wnioski (połowa licencjatu to przypisy...). Zacznij od źródeł, potem plan pracy sam Ci się w głowie pojawi.

18

Witam Wszystkich serdecznie
mam do napisania pracę licencjacką i nie wiem od czego zacząć ;/  Mam już wybraną literaturę ale nie mam pojęcia co najlepiej dac w planie pracy . Mój temat to PROFIL KONKURENCYJNY PODKARPACKIEGO HOTELU ....

pomóżcie sad

19

Uzgodnij to z promotorem i porozbijaj tematy.  Wpisz w google pracedyplomowe, tam znajdziesz dużo info. A jak nie to poserfuj i zobacz co tam jeszcze jest. A nóż wpadnie Ci jakiś fajny temat który znasz mniej i będziesz mogła się z nim oswoić. Ja już jestem po, właśnie obroniłam się na 5! Poszalałam, ale gdyby nie ta stronka było by mi niezmiernie cięzko a tak to jakoś poszło. Pomimo licznych poprawek pracy to teraz stwierdzam, że miało to sens.

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Obraz islamu przedstawiony w Internecie - praca licencjacka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018