Uniwersytetet wrocławski - wybór kierunku humanistycznego :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Uniwersytetet wrocławski - wybór kierunku humanistycznego :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Uniwersytetet wrocławski - wybór kierunku humanistycznego :)

Witam smile
Chciałabym zaczerpnąć porady, na który kierunek najbardziej warto pójść wg Was:
* filologia polska
* pedagogika, specjalność: kształcenie zintegrowane i edukacja przedszkolna
* pedagogika
* psychologia
A wiecie może na ile mniej więcej punktów trzeba napisać maturę, żeby się dostać?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez kotoko (2011-03-11 14:07:30)

Odp: Uniwersytetet wrocławski - wybór kierunku humanistycznego :)

Moim zdaniem pedagogika jest ok, ale w przypadku, kiedy studiuje się jeszcze jeden kierunek. Mam dużo znajomych na pedagogice, otwarcie mówią, że nauki jest bardzo mało, nie wymaga się od studenta dużej wiedzy.
Z kierunków, które wymieniłaś, polecałabym jednak psychologię.
Sama studiuję filologię polską, moim zdaniem to bardzo ciekawe studia. Jednak cały czas zdaję sobie sprawę z tego, że o pracę może być ciężko, a nawet bardzo ciężko. Jedynym ratunkiem jest wybranie dobrej specjalizacji. U mnie na uczelni jest do wyboru redaktorsko-medialna, logopedyczna i teatrologiczna. Nie mam pojęcia co można robić po tej ostatniej. Logopedyczna nie jest dobrym pomysłem - jeśli ktoś będzie chciał zatrudnić logopedę, na pewno zatrudni kogoś po logopedii i audiofonologii, a nie filologa. Redaktorsko-medialna jest ciekawa, przynajmniej dla mnie, bo taką wybrałam. Wiele osób pociesza mnie tym, że dziennikarz po filologii polskiej z reguły jest lepszy niż ktoś po dziennikarstwie i komunikacji społecznej. Jak będzie? Zobaczymy.

edit: pisałam posta oczywiście pod kątem swoim i swojej uczelni smile. Może ktoś z UWr się wypowie smile

3

mnie też interesuje filologia polska, tylko nie wiem czy dam radę. siostra straszy mnie że na tym kierunku jest dużo nauki, bardzo dużo. nie jestem typem kujona, dlatego nie wiem czy właściwie zrobię jeśli obiorę ten kierunek...

4

lool2, jest dużo czytania, to na pewno smile. Co do nauki... nie zauważyłam, żebym w trakcie semestru siedziała non stop w książkach, jednak przed sesją trochę materiału trzeba opanować, ale chyba na wszystkich kierunkach jest taki wymóg big_smile

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Uniwersytetet wrocławski - wybór kierunku humanistycznego :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018