Gdzie powinnam szukac pracy bez doswiadczenia zawodowego?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Gdzie powinnam szukac pracy bez doswiadczenia zawodowego??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Gdzie powinnam szukac pracy bez doswiadczenia zawodowego??

Hej dziewczyny, postanowilam napisac tutaj o moim problemie gdyz uwazam ze bedziecie w stanie mi doradzic odnosnie pracy ktora bym podjela 1 raz w zyciu.
Nie chcialam zakladac kolejnego watku na kafeterii gdyz tam pelno idiotow, ktorzy na moje pytania doradzali mi abym szukala pracy w agencji towarzyskiej badz szukala sponsora.
Oczywiscie takimi ofertami pracy nie jestem zaintersesowana, chcialabym znalezc sobie cos odpowiedniejszego.
Opisywalam juz swoja historie w jednym watku odnosnie tego ze zawalilam 2 rok na uniwerku.
Pisalam tam ze administracja, ktora jest kierunkiem prawniczym nie szla mi od samego poczatku, poszlam na te studia gdyz bylo duzo wolnych miejsc.Od samego pocztaku mialam klopoty tam, na 1 roku jakos sie przeslizgnelam a na 2 roku zaczely sie przedmioty typowo prawnicze i oblalam.
Mialam do wyboru teraz powtarzanie 2 rok jednak razem z rodzicami doszismy do wniosku ze nie ma sensu pakowac pieniedzy i marnowac czasu na kierunek z ktorym nie widze swojej przyszlosci i do ktorego nie mam kompletnie glowy.
Zbliza sie grudzen i tak sobie myslalam aby zaczepic sie gdzies do pracy bo juz mnie nudzi siedzenie w domu--> oczywiscie domownicy nie zmuszaja mnie do pracy i pewnie moglaym przesiedziec w domu caly rok ale mi sie to nie widzi, gdyz mam juz 22 lata na karku i chcialabym sie usamodzielnic, zarobic choc na swoje potrzeby i rozrywke, np: zebym miala na kosmetyki, ubrania, jakis wyjazd z chlopakiem i zebym zainwestowala w siebie: np wiosna zapisalabym sie na kurs na prawo jazdy i pomyslalabym nad angilskim bo bardzo zaniedbalam ten jezyk przez okres studiow.
Dzisiaj zaczelam przegladac ogloszenia ale wogole nie wiem jak sie do tego wszytskiego zabrac, co by bylo dla mnie odpowiednie bo nigdy w zyciu nie pracowalam, nie mam zadnego doswiadczenia zawodowego jedyne co mam to ukonczone technikum i potwierdzenie kwalifikacji zawodowej no i te 2 lata studiow ,ktore teraz rzucilam.
Nie wiem wogole co robic, w jakim kierunku isc.
Watpie aby przyjeli mnie gdzies do biura bo nie mam skonczonych studiow i zero doswiadczenia.
Niebawem ide do urzedu pracy sie zarejestrowac, nie wiem czy zasilek by mi sie nalezal???
Jak wy byscie byly na moim miejscu to w jakim kierunku byscie poszly??? gdzie najlepiej skladac oferty pracy???
Bo ja juz myslalam nad praca moze w jakiejs drogerii bo bardzo dobrze znam sie na kosmetykach czy moze w centrum handlowym?? Cos tutaj czytalam o telemarketingu--> ale kompletnie nie wiem z czym to sie je i czy bym wogole sie do tego nadawala.
Jezeli chodzi o opieke nad dziecmi to nie wiem czy ktos by mi powierzyl opieke nad malym niemowleciem--> bo ja mam zero doswiadczenia w tej kwestii a nie ma ogloszen u mnie w okolicy gdzie mowa jest o dzieciach wiekszych takich z ktorymi bym mogla lekcje odrabiac. Wszystko to sa oferty dotyczace dzieci kilkumiesiecznych lub poltorarocznych--> dla mnie to jest za duza odpowiedzialnosc, balabym sie zostac sama z takim malym dzieckiem wiec juz bym wolala ukladac kosmetyki na polkach.
Chodzi mi po prostu o dorobienie sobie gdyz od przyszlego roku mam zamiar rozpoczac nowe studia tylko w trybie zaocznym abym mogla jak cos przerzucic sie w tedy na lepsza prace zwiazana z zawodem.

Tylko rozmawialam z chlopakiem i on mi mowil zebym raczej poszla na jakis staz czy kurs cos co bym pozniej mogla wpisac do cv gdyz wedlug niego praca w drogerii czy na stoisku z ubraniami to troche czas zmarnowany bo pozniej tego w cv nie zamieszcze.
Prosze o rady:) z gory za nie dziekuje:)

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez tylkonachwile.. (2010-11-30 18:11:51)

Odp: Gdzie powinnam szukac pracy bez doswiadczenia zawodowego??

tak wg mnie sa takie możliwości
1 czujesz na silach bierzesz dotacje z urzedu zakładasz cos swojego, np sklepik spożywczy fajne pieniążki, duzo pracy,mały wkład własny, miałam osobiście...
2 szukaj pracy w centrach handlowych w butikach, sklepach, na pasażu np gofry. Bez problemu tez w biurze dadzą Tobie wystarczy znac dobrze sie na komputerze, kultura osobista. W biurze w jakims zakładzie, sekretariacie lub nawet jako asystentka, sekretarka, nie sa potrzebne  wszędzie papiery, doświadczenie, jestem tez tego przykładem:)  dobre pieniadze ale w tym przypadku uwazaj wlanie na oferty matrymonialne bo dość dużo takich. Spróbuj jako przedstawiciel handlowy znanych marek, tez bez wykształcenia- dobre pieniądze....

3

Zasiłku nie dostaniesz, bo musisz mieć już coś przepracowane. Żeby pracować przy jedzeniu musisz mieć wyrobioną książeczkę sanepidowską (koszt około 100 zł).
Zarejestruj się jako bezrobotna, bo będziesz mieć wtedy darmowe ubezpieczenie i szansę na kursy i szkolenia. A prócz tego próbuj zostawiać CV gdzie tylko się da. Ja skończyłam licencjat i od września próbuję się gdzieś zaczepić i póki co kicha. A już raz pracowałam, tylko co z tego, skoro teraz wszyscy najchętniej biorą studentów/uczniów hmm No, ale trzeba próbować i może w końcu coś się znajdzie.

4

Dziekuje dziewczyny za rady:) postaram sie w jak najwiekszej ilosci miejscach zostawic cv bo moze cos sie uda:)
Jezeli chodzi o prace przedstawiciela handlowego to trzeba miec zrobione prawo jazdy no i minimum 1 rok doswiadczenia w zawodzie. Bo przegladalam oferty i bylo napisane ze bez doswiadczenia nie przyjmuja.
Bez doswiadczenia jest mozliwosc zalapania sie do telemarketingu. Jest bardzo duzo ofert w tej branzy ale z tego co slyszalam praca jest ciezka.
Myslalam jeszce moze aby zalapac sie na jakas recepcjonistke.
Bede szukala i coddziennie przegladala oferty. Jutro pisze cv.
Bo chcialabym sie gdziekolwiek zalapac aby jakiekolwiek pieniadze zarobic.
tylko na chwile...-->A jezeli chodzi o ta dotacje na dzialalnosc to naprawde ci sie to oplacalo?
Za dalsze rady bede nadal wdzieczna:)

Tak, ale dolozylam z wlasnej kieszeni drugie tyle, lokal znalazlam tanio ze spoldzielni...prowadzilam rok, potem jeszcze za odstepne oddalam komus innemu. Nie jest tak ze musisz miec rok doswiadczenia, przeciez kazdy jakos zaczyna...Masz prawo jazdy? Ja czasami dodawalam ogloszenie na gumtree i czekalam na odzew , za darmo mozna dodac, zawsze ktos sie odzywal, dodal najlepiej w kategorii biuro...

6

jeśli nie masz doświadczenia to zarejestruj się w urzędzie pracy, tam skierują cię na staż. dodtakowo możesz zgłosić się na szkolenia organizowane przez urząd pracy. możesz też pracować jako konsultantka.moja koleżanka pracuje jako konsultantka vitalio, jest zadowolona.ale to są raczej dodatkowe pieniądze niż główny zarobek. dlatego radzę urząd pracy.

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein

7 Ostatnio edytowany przez agatii22 (2010-12-16 21:15:01)

faktem jest, że dla studentów i absolwentów kariera otworem nie stoi, jestem na ostatnim roku studiów zaocznych, przez 2 lata pracowałam jako kelnerka, teraz szukam czego innego ale jest ciężko. Wysłałam mnóstwo CV ale odzewu niewiele, jedynie call center gdzie biorą każdego bez wyjątku, ale to raczej praca dorywcza podczas studiów

na początek można w jakimś sklepie, stoisku w centrum handlowym, zawsze to jakieś doświadczenie. Dobra sprawa też staż - pieniądze niewielkie ale bedzie co do cv wpisać...

...chwycić dłoń Boga i walczyć o swoje marzenia, wierząc, że ich spełnienie dokona się zawsze we właściwym momencie...

Moja siostra po studiach miała gigantyczny problem ze znalezieniem pracy. Trudno się dziwić. Chodziła na zajęcia, dodatkowy angielski, itp., tylko że pracodawca patrzy jednak na kwalifikacje zawodowe i doświadczenie, a dopiero w drugiej kolejności na takie rzeczy jak studia czy języki. Na szczęście od roku pracuje w Eniro Polska. Tam odpowiada, za sprzedaż reklam. Pracę sobie chwali smile bo się może przy niej rozwijać. Najważniejsze, że podłapuje doświadczenie, a przy tym odkłada sobie pieniążki na mieszkanie...
Myślę, że zarejestrować sie w urzędzie warto ze względu na szkolenia i kursy. Ale lepiej moim zdaniem pukać od drzwi do drzwi i szukać czegoś stałego. Wiesz pracować będziesz w tygodniu, a wtedy możesz wznowić studia w weekendy smile

9

Witaj:)

Gdybym miał Tobie doradzić co możesz zrobić to chyba najlepiej zacząć jest od małej samoanalizy. Warto zacząć od odkrycia swoich pasji. Z tego co pisałaś wiesz już czego nie chcesz studiować. I to jest ważne. Jeśli nie chcesz podejmować nietrafionych decyzji zawodowych w przyszłości rozpocznij od tego co kochasz robić. To powinien być punkt wyjścia, ponieważ tylko praca którą będziesz kochać da Tobie w przyszłości satysfakcje, motywacje i pieniądze. A na tym etapie Twojego życia pozwoli Tobie podejmować dodatkowe decyzje: na jaki kurs czy staż się wybrać? Jakie doświadczenia na stażu czy w pracy zbierać - gdzie starać się o pracę itd?

Pomagam ludziom odkrywać zasoby o których już dawno zapomnieli, że o nich nie pamiętają.

10

maiko1 napisał/a:

jeśli nie masz doświadczenia to zarejestruj się w urzędzie pracy, tam skierują cię na staż. dodtakowo możesz zgłosić się na szkolenia organizowane przez urząd pracy. możesz też pracować jako konsultantka.moja koleżanka pracuje jako konsultantka vitalio, jest zadowolona.ale to są raczej dodatkowe pieniądze niż główny zarobek. dlatego radzę urząd pracy.

na pracy konsultantki dużo się chyba dorobić nie można...?

11 Ostatnio edytowany przez Lena (2011-03-21 10:00:47)

A ja bym Ci doradziła trochę inaczej:)
Zarejestruj się w Urzędzie Pracy- pracy Ci tam raczej nie znajdą ale będziesz miała ubezpieczenie. Daj sobie spokój ze sklepami z ciuchami bo zalegniesz tam, a przy dobrych wiatrach zostaniesz kiedyś menadżerem albo kierownikiem zmiany czy jakoś tam a robić i tak będziesz prawdopodobnie to samo co reszta. Własny biznes niby ok ale każdy jest na to gotowy na własny biznes, i nie każdy dostaje kasę z urzędu. Teraz wiele osób chce coś swojego więc mogłoby Ci być ciężko..
Jeżeli chodzi o sekretarki, asystentki, recepcjonistki to wcale nie jest tak kolorowo, bo przeważnie pracodawcy mają teraz dość wysokie wymagania: ang, doświadczenie, wykształcenie. Oczywiście możesz próbować:) Praca w sklepie z kosmetykami to nadal praca w sklepie- i z tego co się orientuje w rossmanie, czy naturze masz szkolenie z produktów, i z kosmetologii żebyś mogła doradzać klientom.
Musisz mieć dobrze CV napisane, z ładnym zdjęciem - nie robionym "z ręki" tylko takim bardziej jak do dokumentów.
Ja na twoim miejscu bez doświadczenia próbowała bym na telemarketingu. Wszystkie tego rodzaju firmy najpierw robią szkolenie, później dopiero będziesz gadała z ludźmi, więc zobaczysz czy się nadajesz.
Szukaj na portalach z ogłoszeniami spam. a ost też mi wpadły w oko oferty na telemarketing spam
Może warto choć powysyłać, iść na rozmowę i zobaczyć co i jak.. smile
Powodzenia:-)

12

Dzisiejszy rynek pracy jest dość specyficzny i wymagający. Wiele osób boryka się z problemem pracy- jej braku, badź "tkwienie" gdzieś, gdzie nie do końca są doceniani. Najważniejsze jest zrozumienie co by się chciało robić. Rzecz najłatwiejsza a tak naprawdę najtrudniejsza. Bardzo dużo ludzi, zwłaszcza tych młodych dopiero rozpoczynających swoją karierę nie ma zielonego pojęcia co, gdzie i jak. Warto spisać sobie czego się chce, dokąd chce się dojść, co chce się osiągnąć. Mając już cel, ułóżmy sobie plan działania,a nie mając doświadczenia trzeba poszukiwać. Naprawdę jest wiele opcji i nie trzeba od razu skazaywać się na porażkę.

1.Staż- wyszukaj sobie listę firm, w których chcesz pracować - nawiąż z nimi kontakt, możesz też zapytać się czy możesz podjąć u nich staż z Urzędu Pracy lub zaproponować, że odbędziesz go za darmo. Tak, to okropne, ale lepiej popracować 2-3 miesiące za darmo i zdobyć doświadczenie, niż siedzieć cały czas w domu.
2.Poszukaj pracy dorywczej (praca w sklepie, w pubie itp)- potraktuj to jako pracę na opłacenie rachunków, a w międzyczasie możesz się rozglądać za inną pracą- w myśl zasady:"szukaj pracy, gdy już jedną masz"
3.Agencje pracy i Urzędy pracy- wybierz się do nich, takie agencje pracy często oferują pracę czasową, co pozwoli  na  "zbieranie" doświadczenia.

Wiele ludzi te rady uważa za banały i truizmy, jednak oprócz narzekania nic nie robią. Szukanie pracy to zajęcie pełnoetatowe, więc może warto podejść do tego poważnie i zadaniowo. Nie ma wtedy czasu na narzekanie i na pewno uda się znaleźć fajną pracę.

13

Ja nie miałam problemu ze znalezieniem pracy po studiach, praktycznie zaraz po obronie zaczęłam pracę w oddziale Kasy Stefczyka. Dużo się uczę rozwijam, poznaję nowych ludzi, a co najważniejszę praca dostarcza mi dużo satysfakcji.

14

Dla studentów jest sporo pracy; głównie w gastronomii, w galeriach, ale nie tylko., bo są przecież płatne praktyki. Gorzej jeśli ktoś ma 30 lat i 0 doświadczenia zawodowego...

15

Fakt, że ciężko jest znaleźć pracę bez doświadczenia, ale warto wtedy skupić się umiejętnościach takich jak znajomość języków, prawko, czy obsługa jakiś konkretnych programów komputerowych potrzebnych do pracy na danym stanowisku.  Coraz więcej firm oferuje możliwość przyuczenia, jeśli maja problem ze znalezieniem odpowiedniego kandydata. [spam]

HELLO!

16

Warto też mieć prawo jazdy, przydaje się w wielu przypadkach smile

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Gdzie powinnam szukac pracy bez doswiadczenia zawodowego??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021