Czasami myślę,że Boga nie ma... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czasami myślę,że Boga nie ma...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Czasami myślę,że Boga nie ma...

Witam Was drodzy forumowicze. Mam pytanie Czy Bóg istnieje? Jestem katoliczką i młodą dziwczyną ale czasami myślę,że nie ma Boga... A może go nie ma po prostu w moim domu. Ja chodzę do kościoła może nie co niedzielę ale uczęszczam moi rodzice nie chodza są alkoholikami czasami nie starcza mi już sił płaczę po nocach modlę się za nich i nic ciągle to samo awantury o byle głupstwo nawet nie pamiętam bo chyba nigdy nie było w moim domu świąt Wielkanocnych ani Bożego Narodzenia. Jest mi trudno i ciężko i wstyd za rodziców.

Przyjazn jest niewątpliwie najskuteczniejszym lekiem na cierpienie zawiedzionej miłosći.                                                                                      Jane Austen.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czasami myślę,że Boga nie ma...
DoRota1984 napisał/a:

Witam Was drodzy forumowicze. Mam pytanie Czy Bóg istnieje? Jestem katoliczką i młodą dziwczyną ale czasami myślę,że nie ma Boga... A może go nie ma po prostu w moim domu. Ja chodzę do kościoła może nie co niedzielę ale uczęszczam moi rodzice nie chodza są alkoholikami czasami nie starcza mi już sił płaczę po nocach modlę się za nich i nic ciągle to samo awantury o byle głupstwo nawet nie pamiętam bo chyba nigdy nie było w moim domu świąt Wielkanocnych ani Bożego Narodzenia. Jest mi trudno i ciężko i wstyd za rodziców.

Pamiętam jak w moim domu działo się to samo. Tylko nie miałem mamy od 3 roku życia bo umarła. Nigdy nie kojarzyły mi się dobrze święta. Parę razy próbowałem popełnić samobójstwo.
Pamiętam, że czasami czułem obecność Boga, chociaż nie wiedziałem, że to On. Nie przekonam Cię do tego, że Bóg jest blisko. Ale mogę napisać, że na pewno warto żyć i Go szukać. Mi pomógł to i Tobie pomoże.

3

Każdy z Nas ma inny krzyż, który musi nieść przez życie. Pamiętaj, że życie na ziemi to tylko wstęp do prawdziwego życia w Bogu. Cierpienia staraj się oddawać do Pana poprzez Maryję. Wartość tego będzie wielka. Wiem, że to ciężkie, ale należy dziękować za cierpienia, którymi Nas doświadcza życie. Zbawienie przychodzi poprzez krzyż.
Czasami swoim rozumem nie potrafimy zrozumieć co Bóg Nam szykuje. Mamy serce, którym możemy się zjednoczyć z Panem i zrozumieć. Niech serce i rozum będzie spójny.

Staraj się poprzez Maryję wypraszać Łaski dla swojej rodziny.

4

Najważniejsze, żeby nie obwiniać Boga za to co się dzieje, za całe nieszczęscie które na Ciebie spadło. Bóg nigdy nie chce źle, a cierpienie które nosimy w sobie należy z Bogiem łączyć.. choć trudno w to uwierzyć- wtedy jest łatwiej wink

Gdy dopadaja mnie takie różne refleksje zawsze rozmyślam nad wierszem pewnego księdza.. Oto on:

Przez Świat Anioł szedł
i gołym duszom ciała rozdawał.
Zdrowe i chore w koszyku miał.
Te słabe, wstydliwie na samym dnie chował.
Kiedy już wszystkie rozdał
zatrzymało Go smutne dziecko
i płacząc spytało:
- Dlaczego mi dałeś z chorobą ciało?
Anioł chciał coś powiedzieć,
lecz ze wzruszenia zaczął jąkać się:
- Kochane dziecko.. brakło mi zdrowych,
ale ludziom nie wierz, że Bóg tak chciał...

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

5

DoRota1984 napisał/a:

Witam Was drodzy forumowicze. Mam pytanie Czy Bóg istnieje?

Dobry wieczor smile. Odpowiadam na Twoje pytanie - nie, bog nie istnieje.
Jest juz taki temat "Czy wierzycie w Boga, czy kiedyś wam pomógł?", wiec nie ma sensu ich dublowac. Jesli chcesz podyskutowac zapraszam wlasnie tam.

Pozdrawiam.

6

istnieje   bóg  i sa dowody na przykład objawienia matki bożej

7

kto nie wierzy ten odpowie tak jak Oen hmm

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

8

witaj. Powiem tak; Bóg jest. Ukazje swoją moc w cierpieniu. Ty cierpisz przez rodziców i modlisz sie. a co by było gdyby rodzice tak nagle przestali pić i żyć w zgodzie?modliła byś się nadal? Bóg nie stawia nas w wiekszym cierpieniu niż jesteśmy w stanie znieść(daje nam takiego stopnia cierpienie jakie wie że napewno przeżyjemy). Życie to ciągła walka,nie można sie mu poddawać-trzeba stawiać mu czoła.

Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko ochodzą....

9

zranioneserce napisał/a:

a co by było gdyby rodzice tak nagle przestali pić i żyć w zgodzie?

Wreszcie DoRota1984 bylaby szczesliwa i mogla zaczac normalnie zyc, a jej rodzice byliby znacznie zdrowsi i zgodni?

10

zranioneserce napisał/a:

witaj. Powiem tak; Bóg jest. Ukazje swoją moc w cierpieniu. Ty cierpisz przez rodziców i modlisz sie. a co by było gdyby rodzice tak nagle przestali pić i żyć w zgodzie?modliła byś się nadal? Bóg nie stawia nas w wiekszym cierpieniu niż jesteśmy w stanie znieść(daje nam takiego stopnia cierpienie jakie wie że napewno przeżyjemy). Życie to ciągła walka,nie można sie mu poddawać-trzeba stawiać mu czoła.

Mam wrażenie, że właśnie objawiasz płyciznę wiary wielu ludzi. A czy dla Ciebie tylko złe koleje losu są powodem do modlitw? Chyba tu trzeba coś przewartościować... Chyba nie stąd wiara powinna wypływać, jeśli już ma.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

11

Kto to jest Bóg? nie widzimy Go

Stworzył nas i wszystko wokół

Jest blisko nas,a czasem go nie czujemy

Zwracamy uwage kiedy coc się dzieje

Mamy rozczarowania pretensje

Ale czy to Jego wina? przecież dał nam własną wole

Chciał abyśmy nie byli zależni od nikogo

Pozwala nam wybierać, więc nie miejmy żalu

Do niego, bo to my tak wybraliśmy, a nie On

Zadajemy sobie czasem pytanie czy On istnieje

Kiedy nie odpowiada na nasze prośby i pretensje

A powinniśmy sobie zadać raczej pytanie jeśli Go niema

To jak my możemy być?

12

Najnormalniej w świecie.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

13

Tez nie jeden raz zadawałam sobie to pytanie  z tego samego powodu co Ty.Odpowiedzi do dzis nie znam.....ale staram sie aby moje dzieci nigdy  nie musiały sobie zadawac tego pytania z mojego powodu.Czego i Tobię zyczę z całego serca

14

witam,chceci powiedziec Bog jest ja osobiscie tego doswiadczylam,Pochodze zrodziny alkoholikow,i do tego mam meza alkoholika,ktory wobecnej chwili nie pije pol roku.Pozdrawiam

15 Ostatnio edytowany przez mała bromelia (2011-01-18 18:12:41)

Jestem nawróconą Katoliczką i wciąż miewam wątpliwości co jakiś czas. Uwielbiam mieć te wątpliwości, bo kiedy z powrotem odnajduję swoją wiarę to jest to najpiękniejsze uczucie na świecie.

Dorotko każdy ma chwile zwątpienia. Czasem te chwile trwają kilka, kilkanaście lat. Czasem do końca życia. Jedno co mogę Ci obiecać, to że noc nie trwa wiecznie, a najczarniejsza jest tuż przed świtem. Wiem z własnego doświadczenia z tatą alkoholikiem.

I jeszcze jedno: Bóg nigdy nie daje nam zadań ponad nasze siły. Nawet jeśli nam zdaje się inaczej. On sam lepiej zna granice naszej wytrzymałości. I nigdzie nie jest powiedziane, że nie będzie nam ich poszerzał. Ale niebo nie spada nam na głowy, żeby się nami bawić, tylko, żeby się nami zachwycać kiedy się podnosimy.

Nigdy się nie poddawaj! Kiedy nie masz już po co żyć, rób to na złość innym wink

Ściskam Cię mocno

P.S.

Oen_242 napisał/a:

DoRota1984 napisał:

Witam Was drodzy forumowicze. Mam pytanie Czy Bóg istnieje?
Dobry wieczor smile. Odpowiadam na Twoje pytanie - nie, bog nie istnieje.

haha! Oen był, widział i stwierdził Jego brak smile Wszystkie dyskusje religijne nie mają już sensu, mamy twarde dowody wink big_smile

The best is yet to come smile

16

Bog istnieje. To normalne ze masz takie watpliwosci,ja rowniez mialam kiedys duze. 
Jednak ty posiadasz abstrakcyjne,jak wiele osob na tym swiecie,typu 'Tyle zla','Boga nie ma','Jak to?'
Ja,jako osoba wierzaca,mialam straszliwe ciemnosci w wierze,brak obecnosci Boga w mej duszy,samotnosc,co bylo niewyobrazalnie  trudniej do zaakcepowania..

17

jest czy go nie ma - WHO CARES?

jak dla mnie mogą istnieć wszyscy bogowie,ale to nie znaczy, że muszę ich czcić i żyć zgodnie z ich zasadami. zwykle totalnie bzdurnymi.
niech sobie istnieją, tylko niech się ode mnie odpimpają. 
No dobra,lekkie odstępstwo mogłabym zrobić dla Ormuzda smile mogłabym go trochę poczcić smile

18

DoRota1984 napisał/a:

A chciałabyś wiedzieć/mieć pewność, że Bóg istnieje? Po co więc Ci wiara?

19

DoRota1984 napisał/a:

Nie czytałam wszystkich wypowiedzi w Twoim wątku. Uważam, że słusznie, bo nie kierunkują mojego poglądu.
Żadna nuka nie dostarczy Ci odpowiedzi na temat materii Boga. Bóg, to wiara, a nie fakty.
Moja rada - wyluzuj.
Dziewczyno, masz ciężkie życie! Nie sprężaj się nad jego sensem. Pomyśl o sobie.
Jeżeli będziesz chciała kroczyć z Bogiem, to Go znajdziesz. Jeżeli On jest kłodą pod Twoje nogi, to sobie odpuść i żyj według własnego scenariusza.
Bez względu na to kiedy i gdzie się znajdziesz, Bóg sam się upomni o Ciebie.
Upomina się o Twoich rodziców i zmusza do trzeźwości na mszach.
Ty kreujesz swoją przyszłość, nie rodzina i wiara.
Zaczynasz nowe, dorosłe życie. Tylko od Ciebie zależy, czy będzie ono kalką dzieciństwa.

20

Naprawdę myślicie, że Autorka po 6 latach oczekuje jeszcze Waszych odpowiedzi? Gratuluję udanych wykopalisk...

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czasami myślę,że Boga nie ma...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018