Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

Właśnie wstałam, i zaczęłam się tak zastanawiać. Dzisiaj ma mnie odwiedzić ciocia, która mieszka w innym mieście. Przyjedzie do mnie tutaj na kilka dni. Jest to starsza osoba o ogromnym sercu, ale należy do ludzi zapatrzonych w radio Maryja. Na początku kiedy sięgam jeszcze do moich dziecięcych wspomnień, wyglądało to dość niewinnie. Chociaż pamiętam, że gdy nas odwiedzała codziennie wieczorem świeciła lampkę, włączała radio i słuchała różańca, kazała mi dzwonić na anteną żeby odmówić dziesiątkę...zawsze ciekałam do sąsiedniego pokoju, bo zwyczajnie się wstydziłam. Mama przetłumaczyła cioci, że jestem wstydliwa i krępuje mnie takie odmawianie modlitwy przy wszystkich, ciocia ustąpiła ale nie na długo przy kolejnych jej odwiedzinach było to samo. Dopiero teraz kiedy jestem już dorosłą osobą, nie muszę się obawiać, że będzie nalegała.

Nie raz kiedy przyjeżdżałam do niej w odwiedziny, pierwszą rzeczą jaka mnie spotykała to chwalenie się, jaką książkę przysłali jej z Torunia. Nie chcialo mi się tego słuchać, ale z grzeczności siedziałam i czekałam, aż skończy. Przerażało mnie to, bo wiem jakie ona kwoty potrafiła przelać na ich konto, więc taka książeczka za 10 zł to jest dla nich nic w porównaniu z tymi sumami. Mało tego potrafiła swoje dwie orączki (miała dwóch mężów któzy niestety zmarli) oddać księdzu.

Ciocia jest dobrą osobą, pomoże każdemu kto potrzebuje, ale przeraża mnie jej fanatyczne zapatrzenie w księży...moim zdaniem to już nie wiara w Boga, ale wiara w księży. Nie chce jej oceniać na tej podstawie, bo jest szlachetna, ale nie mogę patrzeć kiedy ludzie dają się wykorzystywać. Mało tego, do tego stopnia dają się zmanipulować, że kiedyś przy rozmowie, weszłyśmy na temat ubioru. (to było w lecie) Ciocia mówi, że jak można chodzić w krótkich spodekach spódniczkach (sama miałam na sobie wtedy spódniczkę). Kiedyś nie miała takich poglądów, zdziwiło mnie to bo przecież w upał trudno jest być ubranych od stóp do głów. Mówi, że kiedyś była w kościele ( to nie była żadna msza po prstu tak weszła) przyszła młoda dziewczyna ubrana właśnie tak letnio. Weszła się pomodlić. A ciocia stwierdziła, że już nie wytrzymała i kazała jej wyjść z kościoła, opwoiadała, że dziewczyna oburzona zapytała się dlaczego. A ciocia odpała że nie może tak jak kurwa wchodzić do domu Bożego. Podsumowała to słowami, że ma cipę na wierzchu i jak śmie się tutaj pokazywać w takim stroju. Szczęka mi wtedy opadła.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

Dariag, gratuluję cioci, masz zapewnione kolorowe życie w jej towarzystwie. Nie jedna szlachetna istota dała się zmanipulować i zachowuje się nie jak naturalny człowiek. Takie jest również działanie sekt - zmieniają wartości i osobowość. Jednak co by nie powiedzieć o instytucjach religijnych, to takie osoby same wykazują zadziwiającą nadgorliwość i zupełnie rezygnują z otwartego umysłu na rzecz doktryniarstwa. No cóż widocznie takie doświadczenie jest im potrzebne, ale jako osoba będąca świadkiem jesteś w ciekawej sytuacji, wymagającej wiele taktu, cierpliwości i odporności. Ja z całego serca życzę ci tych wartości na czas odwiedzin cioci i nie tylko.
Pozdrawiam cieplutko

3

Odp: Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

To jest problem, prawdziwe uzależnienie. I taka fałszywa pobożność. Pewnie, nie do końca fałszywa jeśli piszesz,że Twoja ciocia jest dobrą osobą, ale co charakterystyczne dla takich osób, potrafią zachować się okrutnie. Nikogo nie należy osądzać i traktować tak jak Twoja ciocia tę dziewczynę w kościele. Niestety, trzeba to otwarcie powiedzieć:Radio Maryja szerzy nietolerancję i wzbudza złe emocje w ludziach na to podatnych, a nie taka jest idea chrześcijaństwa.

4

Odp: Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

A ja sobie tak myślę, co do ubioru, wiecie... na mszę może i głupio przyjść kuso ubranym, ale tylko ze względu na księży oraz mężczyzn, bo się skupić nie mogą. Ale tak w ogóle to przecież Bóg jest wszędzie, widzi nas gołych i nie gołych itp, więc ja nie rozumiem skąd gadanie, że nie można tak przychodzić do domu Bożego. Toż to jeden czort, czy w domu czy w kościele - jeśli chodzi o ubiór... A wy jak myślicie??

Co dręczyło mnie we śnie
Niech zachwyci mnie na jawie

5

Odp: Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

xibalbaa co do ubioru, to zgadzam się z Tobą. Fakt, że obecnie staram się nie manifestować swego gołego ciała publicznie i to z prostego względu - nie nauczyłam się jeszcze prasować mojej powierzchowności i to mnie ogranicza - jestem estetką. Jednak potępiać piękne ciała młodych dziewcząt, to zwykła dulszczyzna i myślę, że też nie mało zazdrości sfrustrowanych przemijaniem urody moich rówieśniczek.
Jedyną radą jest ignorować wypowiedzi nietolerancyjne i złośliwe a do tego pozbawione kultury.
Paulina czy zauważyłaś, że radio nazywa się ma ryja a nie Maria?"Ojciec"  Rydzyk nie oszukuje i stosownie do nazwy prowadzi trzodę drogą zezwierzęcenia, a to że trzoda tego nie widzi - to nic innego jak "pranie mózgu" stosowane również w sektach. Osobiście szkoda mi tych mało odpornych na manipulację istot jednak same tak wybrały. Zauważyłam, że wiele znanych mi zwolenników tej formacji przestało chodzić do swojego dotychczas kościoła i to wydaje mi się dziwne.
No i jeszcze jedna sprawa, jakoś umknęło ludziom, że Jezus za życia ziemskiego odwiedzał ladacznice i stawał w obronie nawet cudzołożnic - jak można poprzekręcać fakty i własne zaślepienie tłumaczyć tak nieprawdziwie. Najwyraźniej Miłość jest czymś obcym .
Pozdrawiam cieplutko

6

Odp: Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

Co do radia maryja i Rydzyka to się zgadzam w 100%

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Moja ciocia i jej fanatyczne zapatrzenie w księży

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2018