Gap year? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Gap year?

Na początek - super forum!
Piszę bo jestem trochę zagubiona i na zakręcie.. Nie będę zanudzała Was jak to jest mi źle, bo jestem generalnie szczęśliwym człowiekiem, teraz tylko jest troche trudno. Kończę właśnie 3ci rok studiów, wróciłam po roku wymiany z Włoch i tu zaczyna się problem... mieszkam tylko z tatą, ciężko mi to przychodzi.. studia mnie nie satysfakcjonują głównie dlatego, że jestem negatywnie nastawiona do miasta w którym studiuje/mieszkam. Poza tym, zawsze chciałam wyjechać na studia gdzieś dalej, ale niestety przed 1szym rokiem tato zdołał mnie przekonac żebym została w domu mimo iż dostałam się do warszawy, a teraz wymiana mi zamknęła drzwi bo rekrutacje były już w czerwcu, a ja bronie licencjat dopiero za tydzień. no i tu sie zaczęłam zastanawiać.. a może by tak rok przerwy? tylko co mogłabym robić? jedynym pomysłem jest praca w anglii typu zmywak, łatwo byłoby mi coś znaleźc myślę, bo już pracowałam tam tak i wiem jak się obracać.. ale nie wiem czy mnie to będzie satysfakcjonowało. i nie wiem czy warto tracić ten rok w takiej pracy.. chciałabym już czegoś więcej, studia dobrze mi idą, znam dobrze angielski i włoski, mam różne doświadczenia... nie wiem, na prawdę, nie wiem. jedyne co wiem, że jeźeli zostanę w domu na kolejne dwa lata magisterki, to będzie to dla mnie ogromna męka.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gap year?

Witaj przyszła pani magister,
Czy praca na zmywaku to szczyt twoich marzeń?
Pisz magisterium i rozsyłaj po świecie CV. Rok przerwy cię rozleniwi i rozmydli potencjał. Jak juz chcesz jechac to tam, gdzie zdobędziesz praktyke w zawodzie. A z tytułem magistra moze się okazac, ze nie będziesz musiała tu wracać, bo cię gdzieś w świecie będą chcieli. Masz dwa lata na wypracowanie sobie pozycji. Zaciśnij zeby i do przodu, nie do zmywania garów. Skrzywisz sobe psychikę i będziesz sie bała robić coś ambitniejszego.
Co studiujesz?
Pozdrawiam.

3

hmmm napisałam że zmywak to nie szczyt moich marzeń.. ale do skończenia magistra mam jeszcze dwa lata i tak myślę, że może taka przerwa byłaby dobra, żeby odetchnąć, pomysleć.
studiuję ekonomie.

4

ja zrobilam sobie roczna przerwe w studiowaniu po tym jak obronilam licencjat i wcale tego nie zaluje. zrobilam w tym czasie prawo jazdy i poszlam na staz, dzieki ktoremu wybralam kierunek studiow magisterskich. na poczatku planowalam studia zrobic w systemie dziennym, ale okazalo sie ze mam szanse dluzej popracowac wiec zdecydowalam sie zrobic je zaocznie. jest duzo sposobow na zajecie sobie czasu przez rok. mozesz zapisac sie na jakies kursy, tak jak ja pojsc na staz, wyjechac gdzies... jezeli Twoim marzeniem jest studiowac gdzies indziej to nie zastanawialabym sie i zrobila rok przerwy.

5 Ostatnio edytowany przez katarina (2010-09-05 20:47:40)

Jest wiele możliwości oczywiście. Gdyby udało ci sie trafić na jakiś staż w zawodzie - oczywiście rób przerwę. Odpowiedz sobie tylko na pytanie czy taka przerwa cię nie rozleniwi. Może się okazać także staż tak absorbujący, ze nie bedziesz miała czasu na dokończenie studiów.
Musisz mieć swiadomość co cię moze spotkać. W każdym razie - nie rozmieniaj się w czasie przrwy na drobne, ciągnij w kierunku.
Taka moja rada. Gdybym ja była na twoim miejscu i nie trafiłby mi sie staż, który mógłby przydać sie do dalszej kariery - kontunuowałabym studia. Ale ciągle bym szukała, bo osoba po studiach, która nie moze się wykazac pracą kierunkową w czasie studiów wygląda podejrzanie - leń lub nieudacznik. Wiem jak HRy  w firmach do takich osób podchodzą.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018