Dwa kierunki na raz. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Dwa kierunki na raz.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Dwa kierunki na raz.

Witam smile
Pytanie jak w temacie. Może trochę głupie, ale nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają studia na dwóch kierunkach jednocześnie. Dodam, że oba kierunki chcę studiować na jednej uczelni.
Dziękuję bardzo i pozdrawiam smile

? Poproszę o pudełko z zapachami jego ciała, smakiem jego ust i kolorem jego myśli  ? (29.o5.11) ?
? Zaręczona z Misiem ! ? (11.o6.2013) ?
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dwa kierunki na raz.

Na pewno jest ciężko.

Moja koleżanka studiowała dwa kierunki jednocześnie z tym, że drugi kierunek wzięła sobie po pierwszym roku studiów.

Wiele przedmiotów się powielało więc była z nich zwolniona, poza tym na jednym z kierunków miała tzw indywidualne nauczanie.

Generalnie powinnaś się zastanowić jakie miałyby to być kierunki i ile jesteś w stanie dla nich poświęcić. Czasem lepiej jest skupić sie dobrze na jednym kierunku, a nie ciągnąć dwa ale byle jak.

Co do studiowania dziennie i zaocznie jednocześnie-jeśli mieszkasz z rodzicami i stać Cię na opłacenie czesnego, to luz, będziesz się uczyć 7 dni w tygodniu smile zero życia studenckiego, prywatnego.. nie polecam smile

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

3

Wszystko zależy od tego, jakie to są kierunki. Mam znajomą, która na dwóch miała łącznie tyle zajęć, co ja na jednym, więc skończyła je bezboleśnie:).

Studiowanie dwóch kierunków wymaga bardzo dobrej organizacji. Musisz sklecić sobie tak plan zajęć, żeby pojawiać się na obowiązkowych ćwiczeniach, do tego mieć uczynnych ludzi z grupy, którzy podzielą się notatami z tych zajęć, na których Cię nie było:)

Sesja może wyglądać kosmicznie - mnóstwo zaliczeń i egzaminów. A później - dwa licencjaty/magisterki do napisania w tym samym czasie (zakładając, że studiujesz równolegle).

Generalnie, może być hardkorowo, ale wszystko jest dla ludzi. Ja prawdopodobnie od października porywam się na takie studiowanie.

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

4

Ja znam całe mnóstwo ludzi, którzy ciągnęli dwa kierunki (obydwa dzienne!) na raz. Oczywiście nieraz było im bardzo ciężko, bo zajęcia nakładały im się i przez to mieli masę problemów, a podczas jednej sesji ogarnąć naście egzaminów nie jest łatwo. Ale dawali radę. Oczywiście niektórzy rezygnowali bardzo szybko, ale to z tego powodu, że drugi kierunek okazał się niewypałem, bo jak przebrnęli przez pierwszy rok, to już chcieli to skończyć.

5

To zależy jakie to kierunki. Jeśli obydwa są ciężkie, to może być ci trudno. Jeśli są do siebie zliżone tematyką (moja koleżanka studiuje na przykład politologię i administrację na tej samej uczelni) to wiele przedmiotów ci przepiszą i masz łatwiej. Swoją drogą, nie wiem czy to coś daje - studiowanie dwóch kierunków tak podobnych do siebie. Ja studiowałam politologię i fotografię. Politologia była bardzo mało absorbująca, natomiast fotografia bardzo, jednak udało mi się pogodzić jedno z drugim i jeszcze zarabiać jako korepetytorka z angielskiego. Trzeba tylko dobrze się zorganizować.

6

mi napisał/a:

Witam smile
Pytanie jak w temacie. Może trochę głupie, ale nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają studia na dwóch kierunkach jednocześnie. Dodam, że oba kierunki chcę studiować na jednej uczelni.
Dziękuję bardzo i pozdrawiam smile

Zabawa tylko dla ludzi o bardzo dobrej umiejętności organizowania czasu:) Chociaż ostatnio coraz popularniejsze, np. na WSEI jest jakiś program z promocją dla studiujących dwa kierunki, pewnie przy układaniu planu też idą na rękę.

7

Przede wszystkim zastanów się, czy dasz radę. Ja uczyłam się na dwóch kierunkach : jedne zaoczne, drugie dzienne i przyznam, że wymęczyło mnie to doszczętnie. Długo nie potrafiłam się po tym pozbierać. Teraz robię zaocznie mgr i jest na prawdę o wiele wygodniej. Dlatego może wybrać jeden na prawdę fajny i przyszłościowy kierunek i dać się wciągnąć w studia?

8 Ostatnio edytowany przez oliwka_k (2010-08-16 15:11:21)

Ja tak sie własnie uczyłam.Robiłam dwa kierunki naraz-dziennie i zaocznie.
Człowiek majac te 20 lat ma duzo wiecej zapału do nauki niz 10 lat pozniej wink

9

Też myślę, że lepiej jest zrobić teraz dwa kierunki - trochę się pomęczyć i pogłowić, a później mieć dobrą pracę i o wiele więcej możliwości smile
Dzięki wszystkim za odpowiedź i wielkie gratulacje dla studiujących dwa kierunki smile

? Poproszę o pudełko z zapachami jego ciała, smakiem jego ust i kolorem jego myśli  ? (29.o5.11) ?
? Zaręczona z Misiem ! ? (11.o6.2013) ?

10

mi napisał/a:

Też myślę, że lepiej jest zrobić teraz dwa kierunki - trochę się pomęczyć i pogłowić, a później mieć dobrą pracę i o wiele więcej możliwości smile
Dzięki wszystkim za odpowiedź i wielkie gratulacje dla studiujących dwa kierunki smile

Dobra, a wiesz już co będziesz studiowała?

11

mi napisał/a:

No właśnie pytanie podstawowe brzmi, co chcesz studiować jako te dwa kierunki. Ponieważ dla pracodawcy nierzadko dwa kierunki nie są żadnym wyróżnieniem, zwłaszcza, jeśli są zupełnie "z dwóch różnych bajek". I warto się w tym miejscu zastanowić, czy zamiast mieć w szafce 2 dyplomy, nie lepiej poświęcić ten czas na zdobywanie doświadczenia? Staże, praktyki?

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Dwa kierunki na raz.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021