Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1

Temat: Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów?

Moja córka będzie teraz w klasie maturalnej i powinna zdecydować z czego zdawać maturę już pod konkretny kierunek studiów. Jakie są najbardziej przyszłościowe, co powinnam jej doradzić,dodam,że jest raczej humanistką niż umysłem analitycznym, ale wiem,że jak popracuje to z matematyką też sobie daje radę!Co doradzić dziecku żeby dobrze na tym wyszło?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów?

Ja na Twoim miejscu namawiałąbym córkę na jakiś kierunek z zakresu finansów, ekonomiczny, to akurat są tez ogólne kierunki,ale zdecydowanie więcej sięmożna nauczyć, dająkonkretną wiedzę i konkretny zawód, i na pewno nie będzie po ich sko nczeniu problemó ze znalezieniem pracy, najgozrej chyba mają ludzi epo kierunkach artystycznych.

3

Może projektowanie ogrodów architekturę, daje to wiedzę i zawód, a specjaliści są mile widziani.Nie ma nic gorszego jak skończyć jakiś  kierunek dający zaledwie ogólną nikomu niepotrzebną wiedzę. To strata czasu i niepotrzebny stres pod koniec studiów, jak przychodzi co do szukania pracy.Jeżeli humanistyczny to najlepiej socjologią albo psychologię, to zawsze mile widziane zawody!!!

4

A może zapytaj córkę co ją interesuje? Bo pójdzie na studia z takich np. finansów, a potem przez całe życie będzie robić coś, czego nie będzie lubić. Praca to ma być przede wszystkim pasja, bo jeśli tak nie jest, to powoduje to tylko stres i frustrację. I nie ważne, ile się zarabia. Ja kończyłam polonistykę - mało prestiżowe i mało przyszłościowe studia, ale przynamniej uczyłam się tego, co kocham. A teraz siedzę sobie w kulturze jako specjalista od promocji i PR i na zarobki nie narzekam! Co porawda zainwestowałam 4 tysiące w studia podyplomowe, ale warto było.

5

Na pewno powinna wybrać taki kierunek studiów, który da jej konkretny tytuł i zawód. Niech się nie pokusi na studia, które mają fajną i rozbudowaną nazwę, bo za 5 lat stanie przed problemem, że te fikuśnie nazwane studia nie dają jej uprawnień do pracy. (Niektóre kierunki studiów nie obejmują odpowiedniej ilości godzin na studiach aby potem np: móc nauczać danego przedmiotu - jeśli weźmiemy pod uwagę studia pedagogiczne).

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

6

Ja sama jestem typową humanistką jednak bardzo kocham zwierzęta i biologię, sama jeszcze niedawno stałam przed dylematem wyboru studiów. Zawsze marzył mi się zawód dziennikarki lub lekarza weterynarii ale jakże to rozbieżne kierunki wybrałam jednak kierunek drugi uważam, że jest bardziej przyszłościowy a jak będę chciała pokuszę się na artykuły o zwierzątkach smile Nie wysyłaj jej na marketingi ani nic takiego to już jest przereklamowane. Jest już dorosłą osobą myślę, że sama doskonale wie w czym będzie czuła się dobrze.

7

Mysle,ze sama powinna podjac ta decyzje, a jesli nadal nie ma zadnych pomyslow, zadnego ukierunkowania to niech sprobuje moze troche popracowac  i rok pozniej zaczac studia, choc po roku przerwy troche pewnie trudniej jest sie zabrac do nauki.
A byc moze ona nie chce studiowac, skoro nadal nie wie czym by chciala zajmowac sie w przyszlosci.

8

sorry,bo w sumie chyba ten post juz jest, nieaktualny, ale skoro juz jestem to chcialabym zapytac czy a jesli tak to na co sie zdecydowala Twoja corka?

9

Pytanie już pewnie nieaktualne dla pytającego, ale może ktoś jeszcze skorzysta smile Niedawno skończyłam farmację, chciałam się dostać do apteki, ale niestety nie udało mi się znaleźć miejsca, więc jestem na etapie składania podania na http://www.aptekimedyczne.jobmatch.pl/ na przedstawiciela handlowego.

Per aspera ad astra!

10

dla osób, które trafią na te forum i stoją przed dylematem co wybrać : kierunki humanistyczne czy ekonomiczne?- a więc mimo wszystko wybierzcie to co lubicie i nie kierujcie się opiniami typu po psychologii czy socjologii nie ma pracy, czy zarządzanie jest już nie modne.. jeżeli jesteś w czymś dobry rób to !  jeżeli ktoś boi się o pracę to z całą pewnością polecałabym finanse i rachunkowość, gdyż to było, jest i będzie zawsze potrzebnym. Polecam WSFiZ, gdzie znajdziecie ten kierunek. Uczelnia jest przychylna studentom, a stolica daje dużo możliwości. powodzenia:)

11

chcialabym medycyne,ale niestety nie przystapie teraz do dod chemi ani biologii.. Znacie moze kogos kto po studium osiagnąl prace w wybranym przez siebie zawodzie,czy mimo wszystko ( co mi sie wydaje) nie bedac po studiach nici z dobrej, wymarzonej pracy?

12

Wydaje mi się, że wszystko zależy od Ciebie. Czasy się zmieniły, kiedyś żeby gdzieś zajść trzeba było mieć studia, teraz każdy coś studiuje i wydaje mi się że jak się czegoś chce to dążyć do tego a życie pokaże co robić po drodze smile

Witamy w świecie kryształowych upominków smile

może to brutalne co powiem, ale uważam że to prawda, kierunki humanistyczne nie są dla apieniędzy, ciężko po nich znaleźć pracę, dziś światem rządzi pieniądz, czyli kierunki ekonomiczne, (ale nie zwykle zarzadzanie, tylo jakiś wyspecjalizowany kierunek), i inzynieryjne - budownictow, robotyka, informatyka, tam gdzie mając studia, i tytuł, można iśc do pracy i coś stworzyć, lub zarządzać tworzeniem, ale to wtedy tylko politechnika, i zdecydowanie odradzam rzeczy typu architetura kraobrazu, ogrody, rolnictwo, ect, niestety te zawody można wykonywać bez studiów, więc szkoda czasu
przepraszam, jeśli kogoś uraziłam

Dziękuję za pomoc smile

14

Mi się mimo wszystko wydaje, że trzeba być po części i humanistą i ścisłowcem. Umiejętność patrzenia na różne problemy z odmiennych perspektyw, konkretna wiedza, ale też szerokie horyzonty są bardzo w cenie. Dlatego wydaje mi się, że przyszłościowe są kierunki łączące w sobie różne dziedziny - mój kuzyn wybrał studia w Krakowie na uczelni Apeiron, znacie może? Kierunek związany z bezpieczeństwem wewnętrznym i bardzo sobie chwali, z tego, co wiem to już pracuje w zawodzie, a jest jeszcze studentem. Poza tym trzeba też wybierać kierunki zgodne chociaż w części z zainteresowaniami, bo inaczej to makabra!

15

Zgodzę się z wieloma wypowiedziami powyżej, że kierunek studiów zawsze powinno się wybierać zgodnie z  zainteresowaniami! Nie wyobrażam sobie studiowania czegoś z przymusu, po po tym "znajdę pracę". Wiadomo, że najbardziej opłacalnymi kierunkami są obecnie rzeczy typu informatyka czy finanse (widzę po ilości nowych chętnych co roku na mój wszib) ale jak ktoś jest mądry i obrotny to pracę znajdzie i po architelturze ogrodów i do tego będzie robił to, co kocha!

16 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-02-10 15:19:19)

Wiesz, obecnie to zdecydowanie kierunki związane z informatyką i nowymi technologiami. Ja więc z doświadczenia polecam Twojej córce jak i innym osobom wybór kierunków technicznych.
Zajrzyj zresztą tutaj: spam

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018