Czy mam szansę na studiowanie pedagogiki przez aparat ortodontyczny? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy mam szansę na studiowanie pedagogiki przez aparat ortodontyczny?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez Miłcia (2010-08-04 22:24:25)

Temat: Czy mam szansę na studiowanie pedagogiki przez aparat ortodontyczny?

W najbliższym roku szkolnym muszę podjąć decyzje o wyborze studiów, gdyż czeka mnie matura i podjęcie decyzji o doborze uczelni itd Rozmyślam o pedagogice na Uniwersytecie Łódzkim, ale mam mały problem... Co prawda nie jąkam się, ale mam do skorygowania zły zgryz... więc mam wadę wymowy, wielu ludzi tego nie zauważa, ale duży odsetek to dostrzega, a kiedyś chodziłam do logopedy, ortodonty i dopiero teraz planuję założyć aparat ortodontyczny... Czy to może utrudnić dostanie mi się na specjalizację na wydziale pedagogika? Jeżeli zacznę nosić od października 2010 roku aparat to idąc na studia będę go nosić już równo rok, więc nie pozostanie wiele czasu do jego zdjęcia, ale obawiam się, że przez to mogę nie mieć szans:( Co sądzicie? Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczna.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy mam szansę na studiowanie pedagogiki przez aparat ortodontyczny?

Myślę, że gdybyś miała poważną wadę wymowy, to mogłabyś mieć kiedyś problem ze znaleziem pracy w przedszkolu czy szkole, ale aparat ortodontyczny nie jest przeciwskazaniem do podjęcia studiów. To by była dyskryminacja, biorąc pod uwagę, że mieszkamy w wolnym kraju i każdy może studiować, co mu się żywnie podoba smile.

3

Żeby podjąć studia nie trzeba być ideałem, a aparat ortodontyczny nie przeszkadza w studiowaniu ani w rekrutacji... liczy się tylko matura, świadectwo ukończenia szkoły średnie, chodzi o Twój poziom wiedzy, umiejętności komunikacyjne czy inne predyspozycje pedagogiczne(czy inne w zależności od kierunku). Nie słyszałam aby ktokolwiek miał problemy z podjęciem studiów z takiego powodu, a sama studiuje na UŁ.

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

4

Owszem, możesz mieć problemy na tych uczelniach, które przeprowadzają rozmowę wstępną, m.in. sprawdzającą poprawność wymowy. Dzieje się tak na pewno na specjalizacji logopedycznej. Niektóre uczelnie robią tak przy pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Tak więc najlepiej będzie, jeżeli zadzwonisz do uczelni, na której chciałabyś studiować i zapytasz, czy na dany kierunek przeprowadzają rozmowę.

Uczelnie mogą tak robić i jest to w 100% zgodne z prawem. Nie jest powiedziane, że "nie przyjmujemy osób z aparatem ortodontycznym" - po prostu przeprowadzany jest test, który ma sprawdzić, czy kandydat spełnia wymagania uczelni względem poprawności wymowy.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

5

Z wadą wymowy mogą sprawdzać- sama mam zamiar iśc na ten kierunek więc się orientuje. Natomiast jak napisala koleżanka wcześniej, nie mają ultimatum, że osób z aparatem nie przyjmują. smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

6

U mnie na wydziale - nauczanie języka angielskiego - studiowała dziewczyna z nie do końca rozwiniętą jedną ręką - miała dłoń w miejscu, w którym powinien być łokieć. Na pewno utrudniałoby jej to rozdawanie materiałów, pomaganie dzieciom w ubieraniu itd a jednak studiowała bez problemu - co więcej była aktywną zawodowo nauczycielką smile
Myślę, że najczęściej ograniczenia są w naszej głowie. Oczywiście nie wyobrażam sobie żeby logopedą mógł zostać ktoś, kto sam się jąka i sepleni (tak samo nie wyobrażam sobie, żeby nauczycielem angielskiego został ktoś kto ma tragiczną wymowę i zero predyspozycji do tego języka - ale niestety w polskich realiach to często się zdarza) ale drobna wada, której większość osób nie zauważa i która jest możliwa do skorygowania nie powinna przeszkadzać - tym bardziej w studiach pedagogicznych nie logopedycznych.

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy mam szansę na studiowanie pedagogiki przez aparat ortodontyczny?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018