Czarny samochód do ślubu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Czarny samochód do ślubu?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 47 ]

1

Temat: Czarny samochód do ślubu?

Mój brat niebawem będzie brał ślub, poprosił swojego przyjaciela, aby zawiózł ich swoim luksusowym, czarnym samochodem. Jednak przyszła żona, kategorycznie sprzeciwiła się temu pomysłowi twierdząc, że to przynosi pecha. Co o tym sądzicie? Słyszeliście o takim przesądzie? Nie wiem jak ją przekonać i czy w ogóle warto?

Z drugiej strony chyba nie powinnam się w tej kwestii wypowiadać, bo zupełnie świadomie łamałam wszelkie przesądy (ślub cywilny był 13-ego, kościelny w lipcu, czyli bez literki ,,r", suknię szyłam sama, ozdobiłam ją perełkami, celowo (!) nie miałam na sobie ani nic starego, ani nic pożyczonego), a jednak nie jestem nieszczęśliwa smile. Jednak pani młoda boi się tego czarnego samochodu, jak zresztą wielu innych "znaków" również smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czarny samochód do ślubu?

Nie slyszalam o takim przesadzie,ale to by wyjasnialo,czemu jezdzi sie bialymi...Ja nawet jakbym nie wierzyla,to wolalabym nie zapeszac,kto wie...? :-)

Jeśli stoisz przed trudnym zadaniem, pamiętaj, że stary dąb był kiedyś małą roślinką.

3 Ostatnio edytowany przez a_normalna (2010-06-06 20:52:33)

Olina, u mnie w rodzinie małżeństwa, które brały ślub w lipcu są szczęśliwe, więc dlatego ja od zawsze wiedziałam, że tylko w licpu chębrać ślub wink

A co do kolory samochodu - jak panna młoda się upiera, że nie, to nic jej nie zrobisz. Jak nie, to nie. Ja osobiście nie miałabym nic przeciwko. Ale skoro ona nie chce to musi znaleźć kogoś innego z jasnym samochodem i tyle.

Edit: Pella, raczej chyba chodzi o to, ze biały samochód to kolejna oznaka "czystości" wink

4

Olinka jesli to dziewczę uspokoi - niech ma białego mechanicznego rumaka.
Ja się nad tym nie zastanawiałam i nie słyszałam o takim przesądzie.

5 Ostatnio edytowany przez Pella (2010-06-06 21:01:59)

A_normalna,domyslilam sie,tylko zle sie wyrazilam...
A nich ma ten bialy,skoro innego nie chce,trudno.Przeciez to ma byc jej szczesliwy,wyjatkowy dzien.Jedno autko nic nie zmieni.

Jeśli stoisz przed trudnym zadaniem, pamiętaj, że stary dąb był kiedyś małą roślinką.

6

Ja tam o żadnym przesądzie dotyczącym samochodu nie słyszałam, zresztą nawet jeśli to i tak się nimi nie przejmuję. Do własnego ślubu właśnie, notabene w lipcu, czarnym będę jechać. Ale skoro dziewczę wierzy w przesądy i ma to jej sen z powiek spędzać to niech szuka innego koloru.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

7

Nigdy nie słyszalam o takim przesądzie, ale pewnie dlatego że nigdy mnie nie interesowaly:) Jak ktos ma być szczęśliwy, to napewno będzie, bez wzgledu na kolor samochodu, czy jakies inne jak dla mnie bezsensowne przesady. Ja osobiscie ślub bralam w lipcu, a moi rodzice w styczniu, czyli tez bez literki R, a jestesmy szczesliwi. Do tego tez mialam samochod w kolorze czarnym i nie chcialam miec zadnego innego koloru. Bialy maja wszyscy, a czarny... do tego dekoracje kwiatowe wygladaja bardzo ladnie, bo je poprostu widac i sie nie zlewaja. Moze to bedzie dla niej jakis argument:)

8

Ja biorę ślub w lipcu jadę czarnym autem z czarnymi szybami ( bo tak!) hehe... i nie wkładam nic co jest przesądne, a powiem wiecej sama wybrałam sobie kwiatki i po nie jadę !

9

Pierwszy raz słyszę taki przesąd a czarne samochody wyglądają bardzo elegancko, można je przystroić białymi kawitkami bardzo ładnie wyglądają białe stokrotki na czarnym aucie.

10

Ja także nie słyszałam o tym przesądzie. Sama jechałam czarnym samochodem udekorowanymi białymi kwiatami. Wyglądało prześlicznie i do tej pory jestem szczęśliwa;)

11

Czarny samochód jest odpowiedni na pogrzeb, tak jak czarny garnitur Pana Młodego. Jak Pan Młody ma czarny garnitur i w czarnym samochodzie będziesz jechać to nastroje mogą być nieciekawe. Samochód może być w ciemnym kolorze bo wygląda wtedy elegancko (np. ciemny bordo) ale nie w czarnym. Najładniej wyglądają dwukolorowe samochody zabytkowe, szczególnie te z lat pięćdziesiątych: Triumph Renown, Daimler DB18, Mercedes 170, itd.... Moja ulubiona kombinacja kolorów to bordowo-czarny.

12

zosiatosia,nie zgadzam się z Tobą!
Bardzo brzydko wygląda gdy pan młody ma inny garnitur niż klasyczny czarny,matowy!
Po prostu nie pasuje inny kolor!

A samochód? Sama jeżdżę czarnym samochodem,lubię ten kolor i gdybym znalazła czarny,który mi się podoba,to bez zastanowienia pojechałabym nim!
Ale narzeczony znalazł różowy;))) bardzo ładny,cadilac. Wstawię później zdjęcie.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

13

zosiatosia, na pogrzeb czarny samochód owszem ale karawan tongue
czarne samochody są bardzo elegackie tak samo jak ciemne  garnitury, jak myśleliśmy o ślubie z weselem w Polsce to nie bylo innej opcji niż Robert w  czarym smokingu bo ciemne garnitury to dla  niego stroj codzienny.

14 Ostatnio edytowany przez zosiatosia (2011-02-12 11:35:42)

Ja nie mam nic przeciwko czarnym samochodom, bo również prywatnie taki mam i uważam że to najlepszy kolor samochodu, ale nie do ślubu. Gratuluję różowego cadillaca, super wybór i odważny kolor i 100 razy lepszy niż np.: jakaś czarna współczesna limuzyna.

Co do garniturów to ogólnie moda ślubna sugeruje raczej szarości i beże z drobnymi akcentami ślubnymi, np. kamizelka w delikatnym błękicie lub bordo. Są to typowe tzw. garnitury ślubne.

Proponuje wpisać w IMAGES.GOOGLE.PL hasło "wedding suit" i zrozumiecie co mam na myśli i dlaczego klasyczny czerny garnitur jest gorszym rozwiązaniem. Są faceci którzy lepiej wyglądają w ciemnym garniturze ale nie musi być on od razu czarny.

15

zosiatosia napisał/a:

Co do garniturów to ogólnie moda ślubna sugeruje raczej szarości i beże z drobnymi akcentami ślubnymi, np. kamizelka w delikatnym błękicie lub bordo. Są to typowe tzw. garnitury ślubne.

O boże chyba bym umarła widząc mojego nieślubnego jeszcze w takim zestawie - kojarzy mi się to z największą weselną masakrą - gorzej by było chyba tylko wtedy, gdyby Pan młody był na biało (jako oznaka czystości) tongue

A do ślubu wybieramy się czarnym jak węgiel audi TT big_smile

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

16

typowo ślubny garnitur to biały albo czarny, modą nie ma co się kierować bo oznaką smaku i klasy jest smoking.

17

czarny samochód ... nie słyszałam o tym i bym się tym nie przejmowała.:) ogólnie też jestem mało przesądna(chociażby dlatego ze mamy ślub w lipcu:)

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

18

Panna Młoda rządzi więc nic nie zrobicie big_smile hehe
Ale pierwsze słyszę o takim przesądzie..w sumie chciałabym jakimś ładnym czarnym pojechać smile tylko żeby to nie była jakaś wypasiona limuzyna bo już wolałabym chyba rowerem popedałować big_smile

a nawiązując do rozmowy o garniturach dla Pana Mlodego - jak najbardziej czarny, klasyka..mój mężczyzna na szczęście zakupił piękny czarny smoking..po prostu dla mnie bomba wink
jak widzę te jasne, blyszczące z kamizelkami w jakieś wzory i te krawatki takie (nie wiem jak one sie nazywają, takie szerokie krótkie coś) to aż mnie trzęsie..;D ale to tylko moje zdanie i nikogo nie chcę tym urazić oczywiscie wink

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

19

U nas będzie nie tylko czarny samochód i garnitur, ale też mój bukiet, tort i parę innych rzeczy. Czerń jest bardzo elegancka a od białego po prostu mnie mdli.
Nie będę udawać i na siłę stroić wszystkiego w jasne kolory ,,bo tak wypada". Gdybyśmy jechali do kościoła karawanem to owszem, ludzie mogliby się zdziwić. Ale tak to czarny kolor jak każdy inny.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

20

Nasze auto jest czarne i nie widzimy w tym niczego złego smile

Dance Me to the End of Love

Tymon, ur. 20.11.2012r. smile

21

czarny to jest na prawdę super kolor.
A czarne auto...jakie by  nie było,ale jak czarne,to ładne big_smile

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

22

Juliette - sama prawda, nawet najgorsze auto w kolorze czarnym prezentuje się lepiej niż w pozostałych kolorach big_smile

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

23

Czarny samochód do ślubu to dla mnie nawet podstawa. smile Czarny kolor jest dla mnie symbolem elegancji, robi duże wrażenie, w szczególności gdy jest to duża limuzyna. Dla mnie te wszystkie przesądy ślubne to jakaś jedna wielka ściema i tak na prawdę, to jedyne znaczenie ma dobrana para. Można spełniać wszystkie warunki tych chorych przesądów a i tak się rozwieść.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

24 Ostatnio edytowany przez asienka88 (2011-04-14 19:22:52)

Cupra FR i reszta paczki absolutnie się zgadzam z wami:) dla mnie czarne auto to klasyka ,elegancja  a nie żaden głupi przesąd jak ten z literą R ( ślub mam w maju). To samo dotyczy garnituru... jak dla mnie to tylko czarny albo jakiś ciemny !!! Byłam na ślubie na którym pan młody miał jasny garnitur i wyglądał mdło i nijak przy pannie młodej.

Gossip girl dołączam się do tych świecących kamizelek i krawatek... jak dla mnie to totalna masakra.

Każdy płacz i każdy śmiech ma jakiś sens...

Michał 07.08.2014r  Nasz Cud :*

25

Dla mnie też czarny samochód to elegancji. Mógłby byc jeszcze biały.
Co do garnituru to również powinien byc czarny lub ciemny.

Miłość nie zna słowa "odległość"

26

O czarnym samochodzie nie słyszałam. A za to wiele innych przesądów znam: jeśli młodachce rządzić w przyszłości to po 1. siadając w kościele do ławki w dniu slubu musi przydepnąć buta młodego, po 2. zakładając obrączki (młody-młodej)nie może pozwolić żeby młody docisnął do końca palca(sama ma to zrobić), a ona dociska zakładając jemu do samego końca, po 3 przy pierwszym toaście młoda musi wstać pierwsza od stołu, po 4 młodzi nie mogą się odwracać w kościele, po 5 jeśli są gołębie to puszczając je oba muszą polecieć w tę samą stronę....itd

Laura 04.01.2017 godz 19:15

27

AnnAnnA napisał/a:

O czarnym samochodzie nie słyszałam. A za to wiele innych przesądów znam: jeśli młoda chce rządzić w przyszłości to po 1. siadając w kościele do ławki w dniu slubu musi przydepnąć buta młodego, po 2. zakładając obrączki (młody-młodej)nie może pozwolić żeby młody docisnął do końca palca(sama ma to zrobić), a ona dociska zakładając jemu do samego końca, po 3 przy pierwszym toaście młoda musi wstać pierwsza od stołu, po 4 młodzi nie mogą się odwracać w kościele, po 5 jeśli są gołębie to puszczając je oba muszą polecieć w tę samą stronę....itd

I w ten oto sposób pani młoda z własnego ślubu zaczyna robić szopkę big_smile. Mnie to nie tylko bawi, ale wręcz żal mi tych osób, które same sobie narzucają takie ograniczenia. Nie dajmy się zwariować. Tylko tyle i aż tyle wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

28

Z religijnego punktu widzenia wiara w zabobony i przesądy jest grzechem przeciw pierwszemu przykazaniu Bożemu. Nie rozumiem więc jak można brać ślub kościelny i wierzyć w jakieś zabobony dotyczące koloru auta?.

29

Dla mnie kolor samochodu nie ma znaczenia, i nie słyszałam o takim zabobonie.

Większość limuzyn jest czarna bo to klasyka, a ludzie do ślubu często jeżdżą limuzynami.
Czarny samochód to klasyka można przez chwilę poczuć się jak gwiazda filmowa smile

Tak więc ja bym pojechała czarnym, a czy ktoś inny, no cóż sprawa danej pary

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

30

a ja w takie zabobony nie wierze jest to raczej dla mnie powód do śmiechu :-) chętnie sobie czytam takie pierdołki ale nie biorę tego na poważnie tak jak i w sprawie ślubu tak jak i w innych przecież tego jest masa i jakby wszystko przestrzegać to człowiek by musiał w ogóle nie oddychać,
dla mnie to farsa, ale szanuję osoby które biorą to jako wzór przecież nie zabronię im a niech robią co chcą smile ja tam ich nie oceniam patrze na siebie ;p

Laleczka Mruczy

31

Czarny samochów wygląda świetnie z tymi wszystkimi ozdobami, więc nie ma się nad czym zastanawiać!Sądzę,że jest tego znacznie więcej niż opisałam wyżej. Śmiałam się z tego, bo większość usłyszałam tuż po swoim slubie....A nawet od teściowej usłyszałam "nie trzymaj w domu uszczerbionych kubków, bo będzie kłótnia"(to tylko zapamietałam"). Nie wziełam tego do siebie...,bo przecież i tak są kłótnie! wink

Laura 04.01.2017 godz 19:15

32

Ja o takim przesądzie nie słyszałam, ale nawet gdyby, to nie zwracam uwagi na takie rzeczy. Jak samochód ładny, to niech jadą smile

33 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-29 22:16:16)

Czarny to super kolor, co z tego, że do śłubu, jeśli to nie karawan to może być. W jakims poradniku tez znalazłam że czarny i biały to najcześciej wybierane kolory samochodów smile także odwagi smile

34

Pierwsze słyszę o takim przesąka. Ja tam np chciałabym czarny samochód do ślubu:D Aczkolwiek zapewne będę mieć fioletowy mojego dziadka i jakoś naprawdę kolor auta to ostatnia rzecz o jakiej bym myślała na tę okazję big_smile

"Przeminęły te dni w których dziewczyna gotowała jak własna matka. Teraz pije jak własny ojciec."

35

Witam .
     Przesądy to dobra, wygodna  rzecz...jak coś w związku nie wyjdzie , jest na co "zwalić".
A tak serio , to chyba tzw. przesądy też są różne i zależą od regionu kraju .
U nas np. jest taki , że ślubu nie tylko nie powinno się brać w miesiącu bez "r", ale
absolutnie w najpiękniejszym miesiącu - maju .
Więc dla przykładu; kilkanaście lat temu w maju wzięliśmy ślub ( jak większość naszej rodziny).
Nadal jesteśmy małżeństwem zgodnym i raczej szczęśliwym , podobnie jak inne "majowe" pary.
Do ślubu jechaliśmy czarnym samochodem . Mój mąż miał czarny garnitur .
Nie podeptałam go , wcisnął mi obrączkę , nie szarpaliśmy się przed ołtarzem a ja całkiem
spokojnie w tym związku rządzę .
     Ciekawe czy inne osoby , które stosowały się do tych przesądów , też trwają w
szczęśliwym zgodnym związku ?
Pozdrawiam .

36 Ostatnio edytowany przez kowaledlo (2012-07-01 13:39:19)

destrukcja napisał/a:

Witam .
     Przesądy to dobra, wygodna  rzecz...jak coś w związku nie wyjdzie , jest na co "zwalić".

Pewnie wiele w tym prawdy!

Ja chciałbym kiedyś zobaczyć badania związku między ilorazem inteligencji a osobami wierzącymi w te wszystkie przesądy, horoskopy, wróżki, taroty itd. itp.
Wygląda to tak, że niektórzy dorośli swoje wierzenia z dzieciństwa, jak św Mikołaj, krasnoludki, bocian przynoszący dzieci czy inne historyjki, zamieniają na bardziej poważne bajeczki:D

?Bo miłość ? to nie pluszowy miś, ani kwiaty | To też nie diabeł rogaty | Ani miłość ? kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze | Miłość to żaden film w żadnym kinie | Ani róże | Ani całusy małe, duże
Ale miłość ? kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze?

37

Witam ,
    Kowaledlo ...a czy nie uważasz , że jest w tym co napisałam dużo prawdy ?
  Nie sądze natomiast , aby poziom inteligencji był wprost- lub odwrotnie proporcjonalny do wierzeń w różne przesądy.
  Jakoś tak mi się wydaje , że każdy człowiek ma chwilę na "odskocznię" w takie absurdy , lubi szukać "dziury w całym" i
  znajdować nawet najbardziej irracjonalne wytłumaczenie . A jeszcze jak się tak złoży , że w takiej chwili "poszukiwania"
  dany horoskop lub przesąd się wypełni , to już maszyna się zaczyna sama nakręcać .
  Ale to tylko moje zdanie.

38

Poziomy normalności, głupoty i inteligencji są względne, zależne od tego jak głupia jest osoba która je ustala.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

39

A ja uważam, że dobre są te przesądy które się do czegoś przydają. Chciałabym mieć ślub w czerwcu, albo w sierpniu, a moja mamuśka chce lipiec, więc mam argument że bez r więc nie da rady. Nie pokazywanie sukni wcześniej- a niech będzie pod wrażeniem z jaką piękną kobietą się żeni ( bo w końcu to ja mam być w tej sukni piękna, a nie mam być wieszakiem na piękną suknię). Ostatnio był ślub mojej przyjaciółki. Bardzo chwaliła sobie zwyczaj nie widzenia się młodych  dobę przed ślubem. Stwierdziła, że przynajmniej spokojnie się przygotowała bez ciągłych pytań "a poco ci manicure?", "Przecież i tak się malujesz to poco ci kosmetyczka wcześniej?", oraz "Kochanie a kiedy obiad?". Ale, żeby w to wszystko wierzyć? Bez przesady.
Przesądy głupie i przeszkadzające w życiu mam głęboko w ... nosie. Na pewno nie pozwolę czymkolwiek w siebie rzucać przed kościołem. Nie mam zamiaru wyprawiać cyrków z wyprzedzaniem się, szarpaniem za ręce itp. Ten będzie rządził, kto ma mocniejszy charakter. A jeśli chodzi o kolor to marzę, żeby do ślubu jechać zielonym... motorem. Takim wojskowym- mój luby kieruje, a ja w takim przyczepionym z boku wózeczku (nie wiem jak to się nazywa). Niestety pewnie nie wyjdzie.

40

jak to mówią lepiej wierzyć niż przymierzyć. Ja wierzę w tego typu przesądy i do ślubu jechaliśmy białym samochodem.

41

No to ja będę inna, raczej pojedziemy czarnym autem ze względu na to ze mamy taka możliwość. Brat mojego faceta ma nowe autko i mamy zamiar jechac nim do ślubu.
Jeśli nawet nie wypali to nie będę zwracac uwagi czy czarny czy bialy.

42

Ja jechałam srebrnym bo taki akurat mieliśmy do dyspozycji, gdybym mogła wybierać kolor auta to tylko czarny...dlaczego? bo to eleganckie auta poza tym żadne zabobony mnie nie ruszają wink

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

43

Malinowy_Elf napisał/a:

Ja jechałam srebrnym bo taki akurat mieliśmy do dyspozycji, gdybym mogła wybierać kolor auta to tylko czarny...dlaczego? bo to eleganckie auta poza tym żadne zabobony mnie nie ruszają wink

Zgadzam się z Toba Elfiku wink

44

ja nie jestem przesadna, ale biały samochód to klasa sama w sobie

Fotobudka Warszawa najlepsza imprezowa fotobudka w Polsce

45 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-09-08 20:57:18)

Brednie wink

Ja pojechałabym moim samochodem (25 lat, golf II) i sama bym go prowadziła, kocham moje autko chcę by było ze mną w tym dniu mimo że jest z innej epoki (ale mi nie podobają się nowe samochody). Suknie uszyje mi moja mama chociaż to podobno też przynosi pecha, wzbrania się jak może, ale mnie to nie interesuje, ma uszyć i już!

Cóż to jej wymarzony dzień, ma prawo wydziwiać, ja nie przywiązuję uwagi do takich pierdół, ale to nie znaczy że ktoś inny nie może wink

46 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-09-12 16:41:00)

Może zamiast zastanawiać się czy czarnym czy białym to lepiej wybrać opcję i czarnym i białym !! [spam] smile

47 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-12-09 16:54:30)

Do ślubu jak do ślubu. Ale czy na wieczór panienski jechać wynajętym autem to nie przesada? Tak się zastanawiam tylko. Z tego co się orientuję sporo osob korzysta z usług [spam]
A wy echałyście na wieczór panienski wynajętym autem? jesli tak to jakim>

Posty [ 47 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Czarny samochód do ślubu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018