Przeprowadzka do Wawy... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Przeprowadzka do Wawy...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 32 ]

1 Ostatnio edytowany przez tede83 (2010-05-21 16:12:52)

Temat: Przeprowadzka do Wawy...

Witam wszystkie dziewczyny. Mam nadzieję, że pozwolicie się podzielić chłopakowi swoimi troskami. Bardzo spodobała mi się atmosfera na tym forum i postanowiłem skorzystać trochę na tej gościnności.

Pokrótce opowiem może co mnie dręczy. Otóż zachciało mi się zmian w życiu i postanowiłem powędrować do stolicy za lepiej płatną pracą. Teraz zdałem sobie sprawę, że kasa oraz perspektywy może i są większe ale co z jakąś bratnią duszą. Nie mam tutaj żadnych znajomych i weekendy mogą się okazać prawdziwą męczarnią. Może są tutaj osoby, które już przerabiały żywot samotnego emigranta z prowincji i podzielą się swoimi doświadczeniami jak sobie z tym radzić.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Witaj,

Doskonale Cię rozumiem gdyż we wrześniu przeżywałam to samo. Przeprowadziłam się z malej miejscowości do Warszawy na studia. Od dawna o tym marzyłam.Rzeczywistość jednak okazała się zupełnie inna. Pierwszy miesiąc praktycznie cały płakałam, nie potrafiam sie odnaleźć, czułam się bardzo samotna..Potem poszłam do pracy, zaczeła się szkoła obowiązki i z tygodnia na tydzień robiło się coraz lepiej. Myślę, że najlepszym lekarstwem jest czas. To własnie z czasem wszystko zacznie się układać, zaczniesz poznawać nowcych ludzi wśród których może będzie Twoja bratnia dusza i z pomocą forum oczywiście:)

3

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

A ja się w lipcu lub sierpniu przeprowadzam do Wawy i jednak mam nadzieje, że jednak odnajdę się tam szybko i samotność mnie za bardzo nie dotknie.

4 Ostatnio edytowany przez tede83 (2010-05-22 10:46:52)

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Inaczej jest gdy przeprowadzasz się z druga połówką. Jestem singlem więc będzie ciężko. Najważniejsze to żeby wypełnić sobie jakoś wolny czas. Na pewno jakaś siłownia, może basen. Zastanawiałem się nad wolontariatem. Na wsi jest inaczej, jakoś łatwiej spędzić czas w domu. Natomiast w mieście można udusić się po prostu w tych czterech ścianach.

@samotna_k
Na studiach jest jednak inaczej. Łatwiej poznać nowych ludzi. Pracujący mają trochę gorzej moim zdaniem, chociaż w sumie to sprawa indywidualna.

5

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

ja nie musiałam się tu przeprowadzać bo mieszkam tu od kiedy pamiętam;)
ale stolica daje tyle możliwości aby kogoś poznać, siłownia, basen, juwenalia, co rusz jakieś imprezy na starówce, polach mokotowskich, jak lubisz jeździć na rowerze to proponuje Warszawska Masę Krytyczną;)

6

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Wypełnić sobie czas przynajmniej dla mnie nie byłoby trudne, ale jeżeli chce sie gdzieś wyjść np.  na imprezę to tak samej bez sensu .. wiec dobrze byłoby znaleźć kogoś do towarzystwa.

7

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
mirabellka napisał/a:

Wypełnić sobie czas przynajmniej dla mnie nie byłoby trudne, ale jeżeli chce sie gdzieś wyjść np.  na imprezę to tak samej bez sensu .. wiec dobrze byłoby znaleźć kogoś do towarzystwa.

Otóż to. Jedyna nadzieja to jacyś fajni współlokatorzy, ewentualnie znajomi z pracy.

8

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

No właśnie albo przy odrobinie szczęścia spotka się gdzieś takiego samego drugiego samotnika. smile)

9 Ostatnio edytowany przez tede83 (2010-05-25 17:40:14)

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
mirabellka napisał/a:

No właśnie albo przy odrobinie szczęścia spotka się gdzieś takiego samego drugiego samotnika. smile)

Kurde tylu samotników a jakoś ciężko się spotkać. Ja jestem chętny na wyjście, najlepiej z dobrym miejscowym przewodnikiem który zna miasto. Może się ugadamy mirabellko :-)

10

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Tede83 jak pracujesz to masz znajomych z pracy, może zaproponuj komuś piwo czy kawę.
Mężczyźni we własnym gronie szybko się odnajdują wink, bo wzajemnie sobie ufają

11

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
Martyna777 napisał/a:

Tede83 jak pracujesz to masz znajomych z pracy, może zaproponuj komuś piwo czy kawę.
Mężczyźni we własnym gronie szybko się odnajdują wink, bo wzajemnie sobie ufają

Jeszcze nie wiem z kim będę pracował. Wiesz jak to jest w pracy. Każdy ma swoją rodzinę, życie, chyba że trafię na młodych ludzi.

12

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Los samotnej imigrantki przeżywałam 10 lat temu... Było mi i lepiej i gorzej niż Tobie. Lepiej - bo studiowałam i jeszcze musiałam sobie na studia zarobić, więc czasu wolnego nie miałam zupełnie. Gorzej - bo byłam młodziutka i rzucona na głęboką wodę.

Tak jak ktoś wyżej napisał - najlepszym lekarstwem jest czas. Ja na początku w każdej wolnej chwili wracałam na wieś, w Warszawie się dusiłam. A teraz dalej lubię jeździć do rodziców, ale po 2 dniach mi się tam po prostu nudzi i chcę wracać.

Rady: zagospodaruj sobie czas i poznawaj ludzi. Skorzystaj z dobrodziejstwa internetu a nawet zarejestruj się na jakimś portalu randkowym - wcale nie musisz tam szukać księżniczki, a możesz poznać nowych znajomych. Najzabawniejsze w Warszawie jest to, że codziennie mijasz tysiące ludzi a najprościej poznać ich przez internet smile

13

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Tede83 póki co jeszcze nie mieszkam w Warszawce dopiero w lipcu/ sierpniu przeprowadzę sie do stolicy a teraz tylko jak mam czas to wpadam na weekend. smile

14

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
vinnga napisał/a:

Najzabawniejsze w Warszawie jest to, że codziennie mijasz tysiące ludzi a najprościej poznać ich przez internet smile

niby niedorzeczne ale tak jest smile internet stał się wielki, książki telefoniczne, reklamówki, biuletyny zastępuje się prostymi kliknięciami i wyszukaniem w sieci..

faceta, kochanka, przyjaciela również można znaleźć "kliknięciem" ale zobaczcie że jednak więcej uroku i uśmiechu ma poznanie kogoś w pociągu czy sklepie..

15

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Witam:)
Ja tez niedługo planuje przeprowadzkę do Wawy,
Z jednej strony bardzo tego chcę - bo wreszcie będę z moim mężczyzna i odetnę pępowinę, a z drugiej panicznie się boje ze nie uda mi się szybko znaleźć pracy ze będzie nam brakowało kasy na opłaty ( w Wawie wszystko jest masakrycznie drogie) no i w sumie jak tu mieszkam z rodzicami i mam wszystko pod nos za mieszkanie i rachunki ie płacę tam będę musiała sprawdzić się jako pani domu... o sprzątanie sie nie obawiam gotowanie bardziej bo umieć umiem ale dawno tego nie robiłam i chyba wyszłam z wprawy..., boję się tez gospodarowania kasą, ze nam nie starczy ale chyba trzeba stawić czoła wyzwaniu  bo co ma być to będzie.

Tede a Ty jak zdecydowałeś się na wyjazd?? znalazłeś prace czy pojechałeś w ciemno?? Mieszkasz w samej Wawie czy Pod? wynajmujesz pokój? Stancje?

16

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Desire - w Wawie jest wszystko drogie, ale też masz dużo więcej możliwości jeśli chodzi o zarobienie pieniążków. O pracę w zawodzie trzeba się postarać i czasem znalezienie jej sporo czasu zajmuje ale prac tzw. dorywczych jest mnóstwo. A sprawdzanie się jako pani domu jest fajne smile Tylko nie przegnij w tym temacie. Może nie przyzwyczajaj faceta do codziennych dwudaniowych obiadków i tego, że cały dom jest na Twojej głowie, bo taka rola przypadnie Ci na długie lata. Chyba, że tak wygląda szczyt Twoich marzeń smile
Powodzenia w stolicy smile

17

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
Desire1987 napisał/a:

Witam:)
Ja tez niedługo planuje przeprowadzkę do Wawy,
Z jednej strony bardzo tego chcę - bo wreszcie będę z moim mężczyzna i odetnę pępowinę, a z drugiej panicznie się boje ze nie uda mi się szybko znaleźć pracy ze będzie nam brakowało kasy na opłaty ( w Wawie wszystko jest masakrycznie drogie) no i w sumie jak tu mieszkam z rodzicami i mam wszystko pod nos za mieszkanie i rachunki ie płacę tam będę musiała sprawdzić się jako pani domu... o sprzątanie sie nie obawiam gotowanie bardziej bo umieć umiem ale dawno tego nie robiłam i chyba wyszłam z wprawy..., boję się tez gospodarowania kasą, ze nam nie starczy ale chyba trzeba stawić czoła wyzwaniu  bo co ma być to będzie.

Tede a Ty jak zdecydowałeś się na wyjazd?? znalazłeś prace czy pojechałeś w ciemno?? Mieszkasz w samej Wawie czy Pod? wynajmujesz pokój? Stancje?

Pracę mam już załatwioną. 1 czerwca melduję się w kadrach i podpisuję umowę. Pochodzę z Podkarpacia, także odwiedziny będą rzadkie. Na razie wynajmę pokój. Jedna osoba nie ma raczej szans na wynajęcie całego mieszkania no chyba, że zarabia ponad 3 tysia na rękę. O kasę się nie martwię, może nie będą to kokosy (2400 na rękę + nagrody itp.) ale spokojnie da się przeżyć a nawet coś odłożyć.

Ty masz fajnie. Zawsze to inaczej jechać z bratnią duszą. Pracę jakąś na pewno znajdziesz tylko, żeby jeszcze godnie płacili.

18

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Tede - 3 tys to dość niewiele na wynajmowanie samodzielne mieszkania w Warszawce smile Chyba, że zamierzasz je sobie wynająć a potem żywić się zupkami chińskimi smile
Kawalerka - min. 1000 zł, częściej 1200, 2-pokojowe - 1500 w górę smile

19

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
vinnga napisał/a:

Tede - 3 tys to dość niewiele na wynajmowanie samodzielne mieszkania w Warszawce smile Chyba, że zamierzasz je sobie wynająć a potem żywić się zupkami chińskimi smile
Kawalerka - min. 1000 zł, częściej 1200, 2-pokojowe - 1500 w górę smile

Czy ja wiem, zależy od tego jakie kto ma potrzeby. Z tymi zupkami chyba trochę przesadzasz.

20

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

No ja to stwierdziłam ze ja mi zapłacą 2 tys na czysto to już będzie dobrze:) na początek na więcej nie liczę... a stancję to chce gdzieś pod warszawą bo w samej to kosmiczne ceny... tylko znów dojdzie kwestia dojazdów - w takich chociażby ząbkach mozna wynając kawalerkę za 900 zł wiec nie jest zle...Tede trzymam kciuki zeby Ci sie wszytsko dobrze ułozyło:) a pokój juz załatwiłeś sobie?:)

21

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
tede83 napisał/a:

Czy ja wiem, zależy od tego jakie kto ma potrzeby. Z tymi zupkami chyba trochę przesadzasz.

Oczywiście, że przesadzam. Ale faktycznie jest tak, że ceny wynajmu mieszkań są tutaj kosmiczne.

Desire - dużo łatwiej jest kiedy planujesz z kimś zamieszkać. Wtedy koszty mieszkania się zmniejszają smile A reszta to pikuś. Bo "drożyzna" warszawska jest mocno przereklamowana. Owszem, np. w sklepiku osiedlowym artykuły spożywcze są drogie, ale wystarczy przejechać się do jakiegoś hipermarketu i już masz ceny takie jak w całej Polsce smile

22

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
Desire1987 napisał/a:

No ja to stwierdziłam ze ja mi zapłacą 2 tys na czysto to już będzie dobrze:) na początek na więcej nie liczę... a stancję to chce gdzieś pod warszawą bo w samej to kosmiczne ceny... tylko znów dojdzie kwestia dojazdów - w takich chociażby ząbkach mozna wynając kawalerkę za 900 zł wiec nie jest zle...Tede trzymam kciuki zeby Ci sie wszytsko dobrze ułozyło:) a pokój juz załatwiłeś sobie?:)

Szukam pokoju na gumtree. Oferował mi facet jakiś za 550 zeta, ale rzekomo nie może zrobić zdjęć. Nie wiem jak to za bardzo rozegrać. Musiałbym jechać dwa razy do Wawy. Pierwszy raz żeby zobaczyć pokój a drugi raz już ze wszystkimi manatkami. Nie uśmiecha mi się 6-godzinna podróż.

23 Ostatnio edytowany przez Oen_242 (2010-05-27 21:17:49)

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Ceny wynajmu w Warszawie troszke spadly, bo mimo wszystko ludzie wola placic wysoka rate kredytu za WLASNE mieszkanie, niz pompowac komus obcemu kase. Inna sprawa, ze ceny mieszkan sa tak wysokie, ze idzie sie przezegnac lewa noga - masakra.

24

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Po praw kontakt z kolegami z pracy.
od czasu do czasu uśmiechnij się do kogoś.
Jak masz mieszkanie znajdź sobie współlokatora.
a co do miłości sama przyjdzie.!

Pozdrawiam M

25

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

gumtree dobry portal:) szukałam tam pracy - orientacyjnie:) a z tymi zdjęciami to faktycznie podejrzane... a nie masz tam nikogo znajomego u kogo mógłbyś zatrzymać się na kilka dni i poszukac pokoju?tak w ciemno jechać nie bardzo...no i mało czasu Ci zostało:P
ja dziś właśnie jadę do Wawy na tydzień:D Przedsmak wspólnego mieszkania:D hehe  zapakowałam sie w walizę myślałam ze nogami będę musiała upychać... hehe szok:D

26

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
Desire1987 napisał/a:

gumtree dobry portal:) szukałam tam pracy - orientacyjnie:) a z tymi zdjęciami to faktycznie podejrzane... a nie masz tam nikogo znajomego u kogo mógłbyś zatrzymać się na kilka dni i poszukac pokoju?tak w ciemno jechać nie bardzo...no i mało czasu Ci zostało:P
ja dziś właśnie jadę do Wawy na tydzień:D Przedsmak wspólnego mieszkania:D hehe  zapakowałam sie w walizę myślałam ze nogami będę musiała upychać... hehe szok:D

Zdecydowałem się na pokój za 700 zł (razem z opłatami). Na zdjęciach wygląda ładnie. Wprowadzam się w poniedziałek, uzgodniłem z facetem, że 1-szy miesiąc będzie próbny. Zawsze można się przenieść gdzieś indziej.

Powodzenia Desire, początki są wszędzie trudne także nie ma co się zrażać początkowymi niepowodzeniami. Dasz radę. Pozdrawiam.

27

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Zapraszam do Wawy:) mieszkam tu całe życie,miasto które się kocha i jednocześnie nienawidzi...wielu moich znajomych ze studiów przyjeżdzało z podobnymi jak ty tede obawami,ale szybko się zaaklimatyzowali. Rozumiem że co innego jest być studentem a co innego pracować w Wawie. Najlepiej jest znaleźć jakiś bar,mały i mało uczęszczany i koniecznie usiąść przy barze,zamówić i zagadać do barmana,bo to taki gatunek co zawsze gada..a potem przyjdą znajomi barmana i gadka się sama nawiąże:) i można odwiedzać ulubiony bar co weekend:D

28 Ostatnio edytowany przez tede83 (2010-06-10 16:07:21)

Odp: Przeprowadzka do Wawy...
Buena_Vista napisał/a:

Zapraszam do Wawy:) mieszkam tu całe życie,miasto które się kocha i jednocześnie nienawidzi...wielu moich znajomych ze studiów przyjeżdzało z podobnymi jak ty tede obawami,ale szybko się zaaklimatyzowali. Rozumiem że co innego jest być studentem a co innego pracować w Wawie. Najlepiej jest znaleźć jakiś bar,mały i mało uczęszczany i koniecznie usiąść przy barze,zamówić i zagadać do barmana,bo to taki gatunek co zawsze gada..a potem przyjdą znajomi barmana i gadka się sama nawiąże:) i można odwiedzać ulubiony bar co weekend:D

Takie rzeczy to chyba tylko w filmach. Siadasz samotnie za kontuarem, a niewiasta dosiada się do siebie. A potem żyli długo  i szczęśliwie... Szczerze mówiąc czułbym się nieswojo, będąc w pojedynkę w jakimś lokalu rozrywkowym.

Moje  jedyne wyjścia w Wawie do tej pory to basen i galerie handlowe. Pocieszam  się że jestem tu dopiero tydzień, a nóż się coś zmieni. Ruszyłbym się gdzieś bardziej tylko jakieś przeziębienie mnie dopadło i ledwo żyję.

Do samej Warszawy nic nie mam. Miasto jak każde inne. No może jedyny minus to te koszty wynajmu i konieczność poruszania się busami (wszędzie daleko).

29

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Mieszkałam ostatnie dwa lata własnie w Wawce. Tez miałam obawy, ale jako ze moja ówczesna druga połowka pochodziła z tego miasta było troche łatwiej. Wspolne mieszkanie, a wiec i wydatki po połowie. Praca tez sie znalazła (gazeta wyb. w poniedz. i gazeta Oferta:) Na pewno są wieksze mozliwosci, duzo sie dzieje, masa ludzi itd.
Generalnie wynajem jest tam drogi. Uwazaj na jakies lewe agencje, dają picowe ogloszenie (szczegolnie oferuja mieszkania ponizej tysiaka) i każą sobie placic za udostępnienie namiarów do niby wlasciciela. Placisz 300 zl a potem to juz tylko gluchy telefon.
raz sie dalam tak nabrac.
Zycze powodzenia w wielkim miescie;)

30

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Przerabiałam to samo, mieszkam 2 lata prawie , a nadal większy kontakt mam ze znajomymi z mojego rodzinnego miasta,których znam od lat i wiem mniej więcej czego się po nich spodziewać.Wszyscy najlepsi znajomi są porozrzucani po całej Polsce,ale poszłam do pracy i też poznałam trochę ludzi.Z czasem , jak będziesz otwarty na znajomości będzie dobrze.Wbrew powszechnie panującej opinii,że Warszawa to miasto lansu itd, stolica ma też swoje uroki,ja tam lubię tu być wink

31

Odp: Przeprowadzka do Wawy...

Tak dokładnie uważajcie na podejrzane agencje wynajmu mieszkania. Agencji nieruchomości płacimy dopiero po podpisaniu umowy z właścicielem. Więcej informacji jak nie dać się oszukać przy wynajmie mieszkania na: PoradnikWynajmu.pl

Posty [ 32 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Przeprowadzka do Wawy...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024