Ukrywa mnie przed ex! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Ukrywa mnie przed ex!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Ukrywa mnie przed ex!

Hej, potrzebuje jakiejś porady,bo głupieję.
W skrócie, jestem z chłopakiem od 4 miesięcy. On był wcześniej przez ponad rok w toksycznym zwiazku z ktorego nie umiał uciec mimo kilku prób. Gdy się poznalismy już był bardzo nieszczesliwy w swoim zwiazku i twierdzi,ze dopiero poznanie mnie dalo mu ostateczna sile na definitywne zakonczenie ówczesnego związku,bez możliwosci powrotu. Wcześniej te powroty były  bo ex za kazdym razem wpadała w histerię.
Miedzy nami jest wszystko w porzadku, czuje,ze nie bylam tylko furtką i dziewczyna na pocieszenie i jest miedzy nami cos prawdziwego. Poznalam jego rodzine,znajomych.
Jego eks mieszka jednak w innym miescie i przyznaje mi,ze bardzo nie chce,zeby ona dowiedziala sie o tym,ze juz kogos ma. Mowi,ze ma wyrzuty sumienia,ze przeszedl z 1 zwiazku w drugi  i wie ,ze ona dalej cierpi i nie chce jej dokladac cierpienia.  Ona co jakis czas do niego pisze, albo w bardzo zlym tonie,ze jest skonczonym *****  ze ja tak zostawil,albo,ze nie moze dojsc do siebie itp i on twierdzi ze ona jest niestabilna emocjonalnie i dla naszego dobra lepiej,zeby o niczym nie wiedziala poki co,zeby nam nie utrudnila zycia ,mowi tez ze juz od dawna nie ma do niej uczuc,ale martwi sie o nia jako o czlowieka,ze gdyby sie dowiedziala to byloby jej jeszcze ciezej.  Gdy chcialam wrzucic jakies nasze wspolne zdjecie na fejsbuka to sie zdenerwowal,ze znam sytuacje  i on wie,ze ona sie o mnie domysla i na pewno to zobaczy,bo bedzie sprawdzala moj profil i zamieni nam zycie w pieklo, i zrobi mu zla reputacje,ze pewnie ja ze mna zdradzal itp przeprasza mnie za to,ze ma na sobie taki bagaz,ale mowi ciagle,ze nie umie sie pozbyc poczucia winy,ze zostawil ja dla innej, mimo,ze juz dawno chcial odejsc. Na domiar wszystkiego maja dodatkowo swoje wspolne konto na fejsie i tam kilka wspolnych zdjec,on nie chce tego usunac,mowi,ze dlatego,ze to konto nie jest tylko jego, ale tez jej, i,ze to konto nic dla niego nie znaczy. Oszaleje chyba
Poza tym tematem jestesmy idealna para,we wszystkim sie zgadzamy, jestesmy bratnimi duszami. Ale ten temat powraca i sa o to spore klotnie. Minely juz 4 miesiace! Nie wiem ile mam czekac,az przestanie go obchodzic co ona sobie mysli i jakie ma o nim zdanie. Zalezy mi na nim,ale boje sie ,ze ja sie stane toksyczna przez te okolicznosci,bo juz zauwazam ze nie moge sie powstrzymac czasem od jakichs docinek i zgryzliwosci ,sama zaczynam ten temat,bo mnie cos skreca z zazdrosci jak sobie o tym pomysle.
Jak myslicie, dac jeszcze troche czasu? Zeobic przerwe? Odejsc? Szkoda mi,bo jest wartosciowa osoba

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ukrywa mnie przed ex!
Noname95 napisał/a:

... w toksycznym zwiazku z ktorego nie umiał uciec ....  bo ex za kazdym razem wpadała w histerię.

Jakkolwiek rozumiem iż sytuacja jest trudna, to jednak w rozstrzygnięciu w miarę oczywista. Nie było ślubu, dzieci, kredytów, to od toksyka się oddalamy.


czuje,ze nie bylam tylko furtką i dziewczyna na pocieszenie i jest miedzy nami cos prawdziwego.

To dobrze. "Bycie furtką", "bycie plastrem", "bycie pocieszeniem" -- to takie kompleksy związkowe...



... przyznaje mi,ze bardzo nie chce,zeby ona dowiedziala sie o tym,ze juz kogos ma.

To jest mało ważne.
Znacznie ważniejsze jest, czy on naprawdę zakończył tamten związek.

W młodości każdy robi błędy, ja też robiłem i trudno mi tego chłopaka krytykować, ale prawdę mówiąc jest strasznie miękki... od toksycznej relacji kilka razy odchodził? a ktoś go łańcuchem przykuł do niej? Nie... nie przykuł -- to jego słabość.

Kolejna słabość, to ukrywanie się przed jego ex, tak jakby naprawdę od niej nie odszedł.

Kolejna słabość to wypłakiwanie się:

ma wyrzuty sumienia,ze przeszedl z 1 zwiazku w drugi

co ja interpretuję tak "nie zakońćzyłem tamtego związku i udaję, że jest nadzieja, ale z Tobą już mogę coś nowego budować, tylko musimy się kryć"...

oraz głupota:

...  i wie ,ze ona dalej cierpi i nie chce jej dokladac cierpienia.

Polegająca na uleganiu toksykowi.



Ona co jakis czas do niego pisze, albo w bardzo zlym tonie,ze jest skonczonym *****  ze ja tak zostawil,albo,ze nie moze dojsc do siebie itp

Emocje są, relacja dalej jest, pisanie ze sobą...
Na pewno ją zostawił? Czy to tylko awantura?



i on twierdzi ze ona jest niestabilna emocjonalnie i dla naszego dobra lepiej,zeby o niczym nie wiedziala poki co,zeby nam nie utrudnila zycia ,mowi tez ze juz od dawna nie ma do niej uczuc,ale martwi sie o nia jako o czlowieka,ze gdyby sie dowiedziala to byloby jej jeszcze ciezej.

Na razie powinien się od niej odciąć i dać sobie trochę czasu...


Gdy chcialam wrzucic jakies nasze wspolne zdjecie na fejsbuka to sie zdenerwowal,ze znam sytuacje

A możesz poczekać np. 3 miesiące z reklamowaniem się z nowym chłopakiem?



i on wie,ze ona sie o mnie domysla i na pewno to zobaczy,bo bedzie sprawdzala moj profil i zamieni nam zycie w pieklo, i zrobi mu zla reputacje,ze pewnie ja ze mna zdradzal itp przeprasza mnie za to,ze ma na sobie taki bagaz,ale mowi ciagle,ze nie umie sie pozbyc poczucia winy,ze zostawil ja dla innej, mimo,ze juz dawno chcial odejsc.

Eeee... płaczek taki wymyśla powody.

Powinien się od niej oddalić. Łagodnie. Oddalanie potrzebuje czasu.
Nie 10 lat, ale na przykład 3 miesiące.
A ty powinnaś to wytrzymać...



Na domiar wszystkiego maja dodatkowo swoje wspolne konto na fejsie i tam kilka wspolnych zdjec,on nie chce tego usunac,mowi,ze dlatego,ze to konto nie jest tylko jego, ale tez jej, i,ze to konto nic dla niego nie znaczy. Oszaleje chyba

Daj spokój z tym kontem. KOlejna pokazówka -- oczekujesz skasowania. Przestań oczekiwać. Robisz dodatkowe problemy. Zamiast się cieszyć chłopakiem, to zależy Ci aby robić show... skasować konta, publikować nowe zdjecia...
Wyluzuj...


Poza tym tematem jestesmy idealna para,we wszystkim sie zgadzamy, jestesmy bratnimi duszami.

Nie jest tak znowu kolorowo... To tylko w twojej głowie... bo zamiast mu pomóc i przeczekać ten czas oddalania się od toksyka, to dolewasz oliwy do ognia w imię własnego egoizmu.


Ale ten temat powraca i sa o to spore klotnie.


Minely juz 4 miesiace!

4 miesiące od czego? Od ostatniego momentu, kiedy twój chłopak zainicjował (!) kontakt z toksyczną dziewczyną? Wątpię, że ta toksyczna poprzednia wytrzymała 4 miesiące jednostronnego kontaktu...


Nie wiem ile mam czekac,az przestanie go obchodzic co ona sobie mysli i jakie ma o nim zdanie.

Jeszcze raz -- kiedy był ostatni kontakt jaki on zainicjował...


Zalezy mi na nim,ale boje sie ,ze ja sie stane toksyczna przez te okolicznosci,bo juz zauwazam ze nie moge sie powstrzymac czasem od jakichs docinek i zgryzliwosci ,sama zaczynam ten temat,bo mnie cos skreca z zazdrosci jak sobie o tym pomysle.
Jak myslicie, dac jeszcze troche czasu? Zeobic przerwe? Odejsc? Szkoda mi,bo jest wartosciowa osoba

Potrzebny jest czas na zerwanie znajomości z tą toksyczną osobą. Czy twój chłopak wykorzystuje ten czas, aby ograniczać komunikację, czy inicjuje kontakt i go podtrzymuje? Chodzi o wygaszanie kontaktu... Czy on to robi? Bo jeśli robi, to czekaj, jak nie robi, to daj ultimatum i się nie denerwuj.

3

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

4 miesiące to jest dużo. Dziwne są te jego obawy o to co ludzie będą gadać. Jest wątpliwe, że to może mu zaszkodzić. Poza tym ona mieszka w innym mieście.
Na jej cierpienie i tak nie ma za bardzo wplywu. To jej wybór jeśli chce oglądać profil ex chłopaka. Ja bym ją usunęła ze znajomych i zrobiła wszystko prywatne, plus całkowicie zerwała kontakt.
Jego stosunek do utrzymywania wspólnego profilu i iluzji, że są razem jest niezrozumiały. Może profil wspólny, ale on jest na zdjęciach. Po co coś takiego trzymać w sieci?

4

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Jest jeszcze taka możliwość, że tamta dziewczyna nie była wcale toksyczna. Skąd o tym wiesz? To tylko jego słowa?
Być może potraktował ją źle, być może właśnie zdradził? Skąd masz pewność że tak nie było? Wyjaśniałoby to jego zachowanie, bo nie chce rozróby , żeby coś się wydało, a jednocześnie może m7eć wyrzuty że tamta cierpi.
Jeśli byłaby toksyczną wiedźmą, odciąłby się od niej z ulgą.

5 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-08-13 17:01:29)

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

W sumie to chyba wszystko jedno czy była toksyczna czy nie. Jego zachowanie jest dziwne, co najmniej w kwestii tego wspólnego profilu i wielkich obaw co to ludzie będą mówić o nim.
On ukrywa cię przed ex czy przed innymi ludźmi też?
"twierdzi,ze dopiero poznanie mnie dalo mu ostateczna sile na definitywne zakonczenie ówczesnego związku,bez możliwosci powrotu. Wcześniej te powroty były  bo ex za kazdym razem wpadała w histerię."
Albo kłamie albo powinien popracować nad asertywnością.

6

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Zawiesiłabym znajomość dopóty, dopóki koleś nie zrobi porządku w swoim życiu i będzie już wiedział, czego (i kogo) chce. Serio. Po co się w to ładujesz?

7 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-13 19:28:44)

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Może być tak jak on mówi, ale może wcale tak nie być... po pewnym czasie może okazać się że sytuacja jest zupełnie inna i że on ją w jakiś sposób pobudza i nakręca oraz podpuszcza bo fajnie jak pełno nakręconych lasek dookoła się kręci - gościu jest jak maharadża jakiś. Jak chłopak nie chce utrzymywać kontaktu to go po prostu nie utrzymuje. Do mnie też ciągle moi byli chłopacy wypisują a mają np. już żony i dzieci. Ja mam do tego żartobliwe podejście i udzielam im żartobliwych i bezsensownych odpowiedzi na ich równie żartobliwe i bezsensowne propozycje.

No tak ale w młodym wieku to w głowie jest taki głos który karze ci ignorować wszystkie czerwone lampki i idealizować obiekt twego afektu.

8

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Dziekuje za odpowiedzi:)
Z tego co wiem to on nie inicjuje zadnego kontaktu,prosil ja nawet kiedys zeby juz nie pisala. Ona podobno juz od okolo miesiaca sie nie odzywa do niego,ale np do jego siostry pisala jak jej zle, a ona mu przekazala i go to meczy. Ona nie potrafi zrozumiec,ze to koniec.

A z asertywnoscia to on na pewno ma problemy,daje sobie ludziom  wejsc na glowe.

Ja przyznaje,ze tez to nakrecam,bo poruszam ten temat bezsensownie czasem. Chyba totalnie postanowie nie wymieniac nawet nic z nia zwiazanego przez np 3 tygodnie i zobaczymy co sie zmieni,czy on sam bedzie cos mowil.
Z tym fejsbukiem to nie jest tak,ze chce sie od razu chwalic calemu swiatu nowym zwiazkiem,ale boli mnie to,ze on ma przed tym oppry. Nie musze tego robic,ale jak wiem,ze nie moge to mi z ta swiadomoscia zle.
No trudno poczekam jeszcze chwile i zobacze jak sytuacja sie zmienia.

9 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-08-14 07:37:03)

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Siostra niepotrzebnie mu przekazuje informacje na jej temat i w ogóle trochę dziwię się, że z nią decyduje się rozmawiać. A jak już to raczej powinna dystansować się i też nie rozmawiać o nim z jego ex bo to budzi niepotrzebne emocje.
Chlopak bedzie musial zrozumiec, że wszystkich nie zadowoli. Jego ex moze nawet do konca życia być nieszczęśliwa z powodu tego rozstania i budować wokół tego historie. To od niego nie zależy.
Nie rozumiem po co ukrywać nowy związek i podtrzymywać nadzieję. Jakby ex wiedziała, że kogos ma to raczej prędzej odpuści. Tak to zwykle działa.

10

Odp: Ukrywa mnie przed ex!
Noname95 napisał/a:

Z tym fejsbukiem to nie jest tak,ze chce sie od razu chwalic calemu swiatu nowym zwiazkiem,ale boli mnie to,ze on ma przed tym oppry.

Jestem w związku od 4 lat, za miesiąc wychodzę za mąż i nic nie mam zaktualizowane na fejsbuku smile to już nie to samo co było 10 lat temu na tym portalu. Naprawdę status związku na facebooku nie determinuje tego, czy w związku jesteś czy nie.
Tak samo te zdjęcia. Ja nie wrzucam zdjęć z moim partnerem do internetu. Po co? Ludzie niepotrzebnie nadają temu jakiś ogromny wymiar.

Przestań skupiać się na mediach społecznościowych i zacznij skupiać się na Waszej relacji.

11 Ostatnio edytowany przez blueangel (2021-08-14 12:28:25)

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

srry ale tez wg mnie tam nie ma nic skonczonego. on cos kreci, bo w te jego wymowki az wierzyc sie nie chce. kontakt jest, bo on cche, wspolny profil, bo on cche. i to z nia, nie z toba. nawet glupiego fot nie mozesz wstawic. gdyby nie cchial juz dawno by sie odcial.
jak juz ktos wyzej wspomnial, dla wlasnego dobra powinnas sie wycofac, az tego nie poogarnia. jeszcze moze byc nawet tak, ze on do niej wroci. poznanie rodziny nic nie oznacza.

12 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-14 15:03:18)

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

W idealnym świecie każde z was w tym trójkącie powinno iść na terapię może profesjonalna osoba z zewnątrz by to jakoś ogarnęła... A tak to pewnie będziecie się taplać w tym niejasnym bagienku przez długi czas, bo takie są prawa ludzi w tym wieku i w takich układach się oni kulają. Zobacz serial Normalni ludzie na HBO - być może gościu jest takim Connellem - pytanie która z was to Marie Anne...

Szczególnie mnie wkurzają takie pokręcone sytuacje bo zmarnowałam na nie całą młodość i teraz poczułam jakaś misję aby może komuś przemówić do rozsądku, otrzeźwić... Ale wiem też, że się nie da w młodym wieku bo ten głos idealizujący obiekt naszego afektu zagłusza wszystko.

13 Ostatnio edytowany przez roses_dorees (2021-08-19 09:02:06)

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Hej. Czytając Twój post tak nasunęło mi się pytanie. A skąd masz pewność że to ona pierwsza szuka z nim kontaktu a nie on z nią np. pod pretekstem pytając jak się czuje itd? Widziałaś ich wiadomości? A wy jak się kontaktujecie? Bo jeśli też przez Facebook a on ma z nią wspólne konto rzekomo z którego nie chce usunąć ich zdjęć no to też się kupy nie trzyma. Bo skoro to wspólne konto to miałaby możliwość czytać Wasze wiadomości. 4 miesiące to spory czas na ukrywanie związku. Tym bardziej, że z tego co piszesz to ta była od miesiąca się już nie kontaktuje. Więc co stoi na przeszkodzie żeby ujawnić Wasz związek?

14

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Nie wiem jak to naprawdę jest u was, ale ja byłam taką ex, przed którą mój były ukrywał nowy związek. Przez 5 miesięcy spotykał się z nową panią, a do mnie wciąż wydzwaniał niby pod pretekstem, że dziecko. Rozmawiałam z nim, bo był akurat po wypadku, bez pracy, taki biedny i samotny - tak mi to przedstawiał,  a jednocześnie obracał kogoś innego. Miałam nie wiedzieć, bo najbardziej na świecie bał się mojego kontaktu z neksią, żeby się nie dowiedziala co z niego za ziółko. Ja ucięłam kontakt, a kilka miesięcy później skontaktowała się ze mną neksia z kilkoma pytaniami i okazało się, że kłamał mi, kłamał jej i wyszło szydło z worka.

I jeszcze jedno. Kiedy jeszcze byliśmy razem, to kiedyś wrzuciłam naszą rodzinną fotkę na fb i rozpętało się piekło, bo... okazało się, że mój ówczesny facet od miesięcy przedstawiał się w pracy i w swoich rodzinnych stronach jako singiel.

15

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

Maja swoje osobne konta,ale tez wspolne i tam wstawiali zdjecia wspolne z wakacji itp

roses_dorees napisał/a:

Hej. Czytając Twój post tak nasunęło mi się pytanie. A skąd masz pewność że to ona pierwsza szuka z nim kontaktu a nie on z nią np. pod pretekstem pytając jak się czuje itd? Widziałaś ich wiadomości? A wy jak się kontaktujecie? Bo jeśli też przez Facebook a on ma z nią wspólne konto rzekomo z którego nie chce usunąć ich zdjęć no to też się kupy nie trzyma. Bo skoro to wspólne konto to miałaby możliwość czytać Wasze wiadomości. 4 miesiące to spory czas na ukrywanie związku. Tym bardziej, że z tego co piszesz to ta była od miesiąca się już nie kontaktuje. Więc co stoi na przeszkodzie żeby ujawnić Wasz związek?

16

Odp: Ukrywa mnie przed ex!

O rany, współczuję. Ja na pewno nie ciągnęłabym takiej znajomości.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Ukrywa mnie przed ex!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024