Relacje z tatą - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Relacje z tatą

Dzień dobry,
Mam dość trudny dla mnie temat. Ogólnie mam naprawdę dobra, taka trochę kumpelską relację z ojcem. Natomiast mam jakies "obrzydzenie" / niechęć" do odruchów czułości mojego ojca, dzisiaj na pożegnanie pocałował mnie gdzieś między karkiem a szyja. Wywołuje to we mnie wstręt i trochę agresję. Wiele razy mówiłam ojcu żeby tego nie robil i że przekracza to moje bariery, ale On to olewa i często mówi, że ze mną jest coś nie tak. Uważa taką formę (fuuuu) czułości za całkowicie normalna .A ja się po prostu czuje, jakby to była forma nadużycia. Błagam pomóżcie mi jakoś to ogarnąć, bo czuję się teraz okropnie. Strasznie mnie to mierzi.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Ajko (2021-05-21 13:55:38)

Odp: Relacje z tatą

Skoro macie dobrą kumpelską relację to pogadaj z ojcem. Powiedz, że bardzo nie lubisz takiego okazywania tobie uczuć ojcowskich, że chcesz być z nim szczera i liczysz na to, że uszanuje twoją prośbę by tego nie robił. Czas bycia dzieciakiem się skończył i takie gesty sprawiają, że czujesz się źle. Wal prosto z mostu. Jak jest naprawdę fajnym ojcem to to zrozumie. Ja uwielbiam jak syn mi zwraca uwagę prosto z mostu, bo to mi daje szansę, zrozumieć go i utrzymać nasze dobre relacje. Kiedyś przyszedł czas, że poprosił bym przestała do niego mówić pewną przeróbką jego imienia, którą używałam za dzieciaka. Szanuję to od razu zaczęłam pracować nad zmianą nawyku. Było kilka takich sytuacji i bardzo mnie cieszy, że mój syn czuje się na tyle komfortowo w naszej relacji, że ma odwagę mi zwracać uwagę.

3

Najlepiej szczerze porozmawiać i wytłumaczyć ojcu, że tego rodzaju zachowanie w relacji córka-ojciec jest nazbyt intymnym zachowaniem, które może wyglądać niezdrowo oraz stwarzać pozory zachowań o podtekście seksualnym. Z pewnością twojemu ojcu nawet nie przyszło do głowy, że jego czułość w ten sposób odbierasz więc lepiej wyjaśnić to otwarcie bez podtekstów. Niech się zastanowi jak sam odebrał by tego rodzaju zachowanie w innej rodzinie, gdyby popatrzył na to z boku.

4

Mażesz skorzystać z tego, że jest covid i powiedzieć ojcu aby się nie zbliżał z uwagi na możliwość zakażenia.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021