Współwłasność i polisa PZU - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Współwłasność i polisa PZU

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Współwłasność i polisa PZU

Mam pewien problem z samochodem. Ja i pewien członek rodziny mamy współwłasność samochodu, ubezpieczenie PZU jest ma mnie. Zostało to w ten sposób zrobione dla wygody lub niższej stawki (ta...). Samochodu używam tylko ja.
Chcę wyjechać z kraju (nie wiem na jak długo) i chciałam "zapauzować płacenie PZU", bo samochód będzie stał nieużywany. Okazuje się, że się nie da. Wyrejestrować samochodu z ruchu też nie mogę, bo współwłaściciel i ja nie jesteśmy teraz w najlepszych stosunkach.
Wykupić drugą stronę? Zrzec się swojej? Zostawić tak jak jest? Co radzicie?
Wziąć samochód zagranicę i tam zarejestrować też pewnie nie mogę, bo jest współwłasność?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Współwłasność i polisa PZU

Głupota,  jeżeli ubezpieczenie jest tylko na jednego właściciela  to PZU  może odmówić wypłaty odszkodowania i możecie karę płacić.  Nie ma co tu kombinować

Nic nie zrobisz bo zgodnie z prawem samochod musi posiadać ubezpieczenia  OC,  nawet jeżeli nie jest używany.

Zezlomowac,  sprzedac komuś.  To jedyne wyjście a że stosunki z drugim właścicielem  masz słabe to będzie ciężko.

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

3 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-09-11 13:03:49)

Hiragi napisał/a:

Mam pewien problem z samochodem. Ja i pewien członek rodziny mamy współwłasność samochodu, ubezpieczenie PZU jest ma mnie. Zostało to w ten sposób zrobione dla wygody lub niższej stawki (ta...). Samochodu używam tylko ja.
Chcę wyjechać z kraju (nie wiem na jak długo) i chciałam "zapauzować płacenie PZU", bo samochód będzie stał nieużywany. Okazuje się, że się nie da. Wyrejestrować samochodu z ruchu też nie mogę, bo współwłaściciel i ja nie jesteśmy teraz w najlepszych stosunkach.
Wykupić drugą stronę? Zrzec się swojej? Zostawić tak jak jest? Co radzicie?
Wziąć samochód zagranicę i tam zarejestrować też pewnie nie mogę, bo jest współwłasność?

Spłacić współwłaściciela i sprzedać.
Skoro on i tak nie korzysta z auta to powinno mu być wszystko jedno. A pieniądze zawsze się przydadzą.
No chyba, ze chce tobie zrobić na złość, cieszy go, że będziesz ponosić niepotrzebne koszty na PZU i nie zgodzi się na sprzedaż.
Lub ma jakiś sentyment do tego auta i nie chce aby poszło w obce ręce.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

4

Ew możesz drugiemu  właścicielowi powiedzieć by był ubezpieczajacym,  dać auto i niech jeździ i płaci za polisę sam.  Tylko trzeba będzie dokonać zmiany na polisie  i dopisać  współwłaściciela

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

5

Zależy ile jest warte to auto.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Współwłasność i polisa PZU

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018