Urlop macierzyński, wychowawczy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Urlop macierzyński, wychowawczy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Urlop macierzyński, wychowawczy?

Witam,
Mam pytanie odnośnie sytuacji kogoś bliskiego z mojej rodziny. Od razu zaznaczam, że chodzi tu o osobę słabszą psychicznie. Sprawa ogólnie bardzo skomplikowana.
Kobieta 35 lat, najprawdopodobniej we wczesnej, jeszcze nie potwierdzonej ciąży.
Jej sytuacja wygląda tak.
Od 3 miesięcy pracuje na umowę zlecenie, wcześniej miała dłuższą przerwę w pracy zawodowej. W ostatnich 12 miesiącach przepracowała 3 miesiące na umowę zlecenie (bez składek chorobowych).
Od 1 grudnia ma (chyba - tak uważa, ale nie wiem czy to na 100% prawda) dostać umowę o pracę. Jeśli w styczniu powiadomi pracodawcę, że zaszła w ciążę, to jak będzie wyglądała jej kwestia macierzyńskiego i wychowawczego? Czy w grudniu/styczniu może powiadomić pracodawcę? Zaznaczam, że praca jest dosyć ciężka jak dla kobiety w ciąży (podnoszenie ciężkich rzeczy, szybkie tempo).

Nie znam się na tym, bo rodziłam 9 lat temu. Trochę na pewno się pozmieniało. Chcę jej pomóc, bo wiem, że nikt inny tego nie zrobi.

Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Urlop macierzyński, wychowawczy?

Jeśli ma taką możliwość to najlepiej jakby zaczęła opłacać dobrowolne składki chorobowe. Wtedy po przepracowaniu trzech miesięcy zwolnienie chorobowe i macierzyński by jej przysługiwały nawet bez umowy o pracę. Jeśli jednak poczeka na umowę to wydaje mi się, że może tak naprawdę iść na zwolnienie od pierwszego dnia jej trwania, ale pewna nie jestem. Nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży, więc nic się nie stanie jeśli zrobi to już po uzyskaniu umowy.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Urlop macierzyński, wychowawczy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018