Welurowy dres dla chłopaka! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Welurowy dres dla chłopaka!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 41 ]

1 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-08-26 21:47:03)

Temat: Welurowy dres dla chłopaka!

Cześć, dziewczyny. Załozylem konto na waszym forum i przychodze do was z pytaniem o modzie, gdzyz wy jestescie w tym urodzonymi profesjonalistkami! Mam dość duży dylemat związany z zakupem pewnego kompletu dresowego. Jest to produkt damski, jednak strasznie przypadł mi do gustu. Dlatego tez stad ta niepewnosc do zakupu. Czy chłopak móglby chodzic w takim dresie bez zadnych przeszkod bez zwracania na siebie niekomfortowej uwagi? Jak myslicie dziewczyny i uwazacie? Linki do zdjec dresu nizej.

zapodaj.net/images/6b6d82a8c3c78.jpg
zapodaj.net/images/ec9520c926fa8.jpg

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Welurowy dres dla chłopaka!

Hmm. Myślę, że facet w takim dresie będzie wzbudzał zainteresowanie. Może oddzielnie spodnie jeszcze byłyby ok, ale razem ewidentnie wygląda jak damski.

3

Jak sam zauważyłeś, jest to damski model, nie należy do tzw. unisex. Moim zdaniem chłopak będzie w nim zwracał na siebie uwagę, a tego - jak rozumiem, chcesz uniknąć.
Swoją drogą dres jak dres, zupełnie zwyczajny, jest tyle męskich, że trochę nie rozumiem tego zafiksowania na jego punkcie.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

4

Olinka napisał/a:

Jak sam zauważyłeś, jest to damski model, nie należy do tzw. unisex. Moim zdaniem chłopak będzie w nim zwracał na siebie uwagę, a tego - jak rozumiem, chcesz uniknąć.
Swoją drogą dres jak dres, zupełnie zwyczajny, jest tyle męskich, że trochę nie rozumiem tego zafiksowania na jego punkcie.

Są panowie lubiący chodzić w damskich ciuchach.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

Xxiwonkax3 napisał/a:

Hmm. Myślę, że facet w takim dresie będzie wzbudzał zainteresowanie. Może oddzielnie spodnie jeszcze byłyby ok, ale razem ewidentnie wygląda jak damski.

Myślałem właśnie nad ewentualnie samą bluzą, a spodnie po prostu sobie odpuścić, bo to ona akurat głównie wpadła mi w gust tongue

6

Olinka napisał/a:

Dokładnie zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też postanowiłem się was poradzić na ten temat big_smile Nie chodzi mi o takie całkowicie uniknięcie uwagi, tylko po prostu czy według was będzie się to tak perfidnie rzucać w uwagę, oczy. Co do tego dresu, to szczerze mówiąc po prostu wpadł mi w gust, spodobał mi się tak sam z siebie i tyle, a tak na marginesie to pierwszy właściwie produkt z kobiecej garderoby, który właśnie spodobał mi się w sposób taki by myśleć nad jego zakupem.

7 Ostatnio edytowany przez Olinka (2020-08-26 23:45:33)

Kleoma napisał/a:
Olinka napisał/a:

Są panowie lubiący chodzić w damskich ciuchach.

Akurat to pierwsza taka sytuacja w której damski produkt mi się spodobał tak w całkowicie naturalny sposób, po prostu uważam, że całkiem nieźle wygląda ten dres, stąd moje zainteresowanie big_smile

-------------
Nie pisz, proszę, postów jeden pod drugim – łamiesz w ten sposób regulamin. Jeśli chcesz coś do swojej wypowiedzi dopisać, użyj funkcji "edytuj", która znajduje się po prawej stronie każdego z Twoich postów.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Olinka

8

A ja myślę, że to, że na zdjęciu ten dres jest pokazany na kobiecie automatycznie kieruje nasze skojarzenie, że facet będzie wyglądał w nim niemęsko i zniewieściale. Gdyby był pokazany sam dres, wtedy raczej nikt by nie potrafił określić, czy jest to model damski czy męski. Prosty krój,  bez wcięć na talię (bo  bluzy dresowe nawet damskie raczej takich nie mają) jest uniwersalny. Tak że, moim zdaniem jak ubierzesz się w taką bluzę (pod warunkiem, że nie będzie w kolorze różowym wink) to raczej nikt nawet nie wpadnie na pomysł, że była sprzedawana jako damska. Problemem może być jedynie dopasowanie rozmiaru, gdyż chyba rozmiarówka damska różni się trochę od męskiej. Albo mi się tylko tak wydaje...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

9

bbasia napisał/a:

A ja myślę, że to, że na zdjęciu ten dres jest pokazany na kobiecie automatycznie kieruje nasze skojarzenie, że facet będzie wyglądał w nim niemęsko i zniewieściale. Gdyby był pokazany sam dres, wtedy raczej nikt by nie potrafił określić, czy jest to model damski czy męski. Prosty krój,  bez wcięć na talię (bo  bluzy dresowe nawet damskie raczej takich nie mają) jest uniwersalny. Tak że, moim zdaniem jak ubierzesz się w taką bluzę (pod warunkiem, że nie będzie w kolorze różowym wink) to raczej nikt nawet nie wpadnie na pomysł, że była sprzedawana jako damska. Problemem może być jedynie dopasowanie rozmiaru, gdyż chyba rozmiarówka damska różni się trochę od męskiej. Albo mi się tylko tak wydaje...

Akurat jestem osobą chudą, mierzę jakoś maksymalnie 180cm, więc z rozmiarówką myślę, że nie będzie większego problemu. Swoją drogą, to chcę kupić owy dres z pewnej aukcji, to zostawię jego fotkę jak wygląda naturalnie, po prostu na wieszaku. Co myślisz? I co myśli też reszta dziewczyn, hm?

Zdjęcie dresu - zapodaj.net/images/36e99f5e1524f.jpg

10

PoProstuK napisał/a:

Nie chodzi mi o takie całkowicie uniknięcie uwagi, tylko po prostu czy według was będzie się to tak perfidnie rzucać w uwagę, oczy. Co do tego dresu, to szczerze mówiąc po prostu wpadł mi w gust, spodobał mi się tak sam z siebie i tyle, a tak na marginesie to pierwszy właściwie produkt z kobiecej garderoby, który właśnie spodobał mi się w sposób taki by myśleć nad jego zakupem.

Nie, perfidnie na pewno nie, bo to jest prosty krój (na 90%, bo nie dam sobie ręki uciąć czy nie ma tam jednak delikatnego wcięcia w talii), choć sama tkanina wydaje się raczej kobieca. Z drugiej strony jakiś czas temu z weluru szyto całkiem sporo odzieży dla płci obojga. Potem jednak niemal zupełnie przestał pojawiać się w kolekcjach, a w nowej odsłonie widuję go raczej w damskiej garderobie. Nie jest jednak dla nas zarezerwowany.

Jeśli jesteś szczupły, to z rozmiarówką spokojnie powinieneś dać sobie radę, ale żeby długość była odpowiednia, to będziesz musiał sięgnąć po większy rozmiar. Zresztą z uwagi na szerokość także, w końcu raczej nie chcesz, aby była mocno opięta?

I jeszcze na koniec, zupełnie na marginesie - osobiście jestem za tym, żeby ludzie chodzili w tym, co im się podoba i w czym sami czują się dobrze. U nas ulica wciąż jest dosyć jednorodna, a przez to nudna. Brak nam odwagi, oryginalności, nie wiedzieć czemu wolimy się nie wyróżniać.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

11 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-27 01:27:41)

Olinka napisał/a:
PoProstuK napisał/a:

Nie chodzi mi o takie całkowicie uniknięcie uwagi, tylko po prostu czy według was będzie się to tak perfidnie rzucać w uwagę, oczy. Co do tego dresu, to szczerze mówiąc po prostu wpadł mi w gust, spodobał mi się tak sam z siebie i tyle, a tak na marginesie to pierwszy właściwie produkt z kobiecej garderoby, który właśnie spodobał mi się w sposób taki by myśleć nad jego zakupem.

Nie, perfidnie na pewno nie, bo to jest prosty krój (na 90%, bo nie dam sobie ręki uciąć czy nie ma tam jednak delikatnego wcięcia w talii), choć sama tkanina wydaje się raczej kobieca. Z drugiej strony jakiś czas temu z weluru szyto całkiem sporo odzieży dla płci obojga. Potem jednak niemal zupełnie przestał pojawiać się w kolekcjach, a w nowej odsłonie widuję go raczej w damskiej garderobie. Nie jest jednak dla nas zarezerwowany.

Jeśli jesteś szczupły, to z rozmiarówką spokojnie powinieneś dać sobie radę, ale żeby długość była odpowiednia, to będziesz musiał sięgnąć po większy rozmiar. Zresztą z uwagi na szerokość także, w końcu raczej nie chcesz, aby była mocno opięta?

I jeszcze na koniec, zupełnie na marginesie - osobiście jestem za tym, żeby ludzie chodzili w tym, co im się podoba i w czym sami czują się dobrze. U nas ulica wciąż jest dosyć jednorodna, a przez to nudna. Brak nam odwagi, oryginalności, nie wiedzieć czemu wolimy się nie wyróżniać.

Właśnie co do tej tkaniny, czyli weluru to właśnie owy dres w głównej mierze mi się podoba właśnie z tego powodu. Kolorystyka połączonej czerni razem z tą tkaniną wygląda serio bardzo ładnie. Właśnie sam miałem takie wrażenie z początku zanim napisałem tutaj temat, że dres teoretycznie jest damski, bardziej z tej damskiej tkaniny weluru, ale jednak aż tak mocno w oczy się nie rzuca ze względu na to, iż jest praktycznie całkowicie czarny. Zaś co do tej opiętości, spodnie mogłyby być jakoś tam nieco opięte, nie będzie mi to przeszkadzać, bo mam wiele joggerów w swojej garderobie, które również są dość obcisłe, jednak liczy się to by bluza była dość luźna i myślę, że jakoś by to wyglądało! smile

I swoją drogą to naprawdę miło się z wami konwersuje, spodziewałem się w większości krytki, a jednak można z wami porozmawiać na poziomie, dziewczyny! smile Jesteście cool!

12

Jestem zdania - podoba Ci się ciuch, to noś.
Moda od dawna jest bezpłciowa... faceci w spódnicach chodzą, więc Ty ubierz dres, twórz swój własny styl. Opinią innych się nie przejmuj.

13 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-27 04:49:55)

Cyngli napisał/a:

Moda od dawna jest bezpłciowa... faceci w spódnicach chodzą, więc Ty ubierz dres, twórz swój własny styl. Opinią innych się nie przejmuj.

Chyba faktycznie coś w tym jest, a też nie jest to wielka przesada jak wskakiwanie w spodnice czy sukienki, tylko zwykła bluze i spodnie ktore jedynie co to moga byc po prostu z lekka opinajace z racji na damska rozmiarówkę. Jak wspomniała koleżanka wyżej, welur jest kobiecy, jednak wystepywal w meskiej garderobie. Faktycznie czasami mozna odejsc od standardow i troche pokombinowac, a przynajmniej sprobowac.

14

Cyngli napisał/a:

Zgadzam się z Tobą. Każdy powinien nosić to co mu się podoba. Jednak autor pytał czy będzie wzbudzał tym dresem niekomfortowe spojrzenia, a to już inna sprawa. Wszystko co odchodzi od nazwijmy to 'normy' wzbudza w naszym kraju krzywe spojrzenia. Tak jak pisały poprzedniczki. Dres nie jest perfidnie rzucający się w oczy, ale nadal jestem zdania, że u niektórych może wzbudzać zainteresowanie. Autorze jeśli nie przeszkadza Ci trochę uwagi to się nie zastanawiaj i kupuj ten dres.

15 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-27 05:15:32)

Xxiwonkax3 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Zgadzam się z Tobą. Każdy powinien nosić to co mu się podoba. Jednak autor pytał czy będzie wzbudzał tym dresem niekomfortowe spojrzenia, a to już inna sprawa. Wszystko co odchodzi od nazwijmy to 'normy' wzbudza w naszym kraju krzywe spojrzenia. Tak jak pisały poprzedniczki. Dres nie jest perfidnie rzucający się w oczy, ale nadal jestem zdania, że u niektórych może wzbudzać zainteresowanie. Autorze jeśli nie przeszkadza Ci trochę uwagi to się nie zastanawiaj i kupuj ten dres.

Chyba faktycznie lekkie wzbudzanie uwagi w takim przypadku nie bedzie jakos specjalnie zle. W koncu nie bede ubieral sie w niewiadomo co tylko dres, ktory rzekomo wykonany jest z kobiecej tkaniny. Sporo realnych faktow mi mi uswiadomilyscie dziewczyny,  super z was osoby. Jestem już prawie pewien ze zdecyduje sie na zakup tego dresu, zobaczymy jak sie nam mnie zaprezentuje juz finalnie. smile

16

Swoją drogą jeśli zamówisz zdalnie, to będziesz miał jeszcze 14 dni, aby spokojnie zastanowić się czy zakup okazał się trafiony, czy spełnił oczekiwania i ogólnie jak się w nim czujesz. Jednym słowem niczym nie ryzykujesz.

17

Olinka napisał/a:

Swoją drogą jeśli zamówisz zdalnie, to będziesz miał jeszcze 14 dni, aby spokojnie zastanowić się czy zakup okazał się trafiony, czy spełnił oczekiwania i ogólnie jak się w nim czujesz. Jednym słowem niczym nie ryzykujesz.

Dziękuje z rade, ale już na ten moment czuje, ze bede sie w nim czuł naprawde dobrze, bo wpadł mi w oko jak mało jaki ciuch, a ja sam nie wiem czemu big_smile Może po prostu damskie dresy mają w sobie to coś czego brakuje męskim tongue

18

Myślę sobie, że w tej kwestii nie ma jednak równości. My, kobiety, jeśli mamy ochotę założyć jakiś element męskiej garderoby, to go po prostu zakładamy - bez obaw o ośmieszenie się czy wzbudzenie zainteresowania. Wy macie jednak trochę pod górkę, co nawet Twój przykład pokazuje.

19

Olinka napisał/a:

Myślę sobie, że w tej kwestii nie ma jednak równości. My, kobiety, jeśli mamy ochotę założyć jakiś element męskiej garderoby, to go po prostu zakładamy - bez obaw o ośmieszenie się czy wzbudzenie zainteresowania. Wy macie jednak trochę pod górkę, co nawet Twój przykład pokazuje.

Niestety, ale to calkowita prawda, kolezanko. Jednak moj przyklad tez pokazuje ze z odpowiednim nastawieniem mozna zwalczyc te normy. Pewnie w oczach wielu osob bede facetem ktory robi z siebie panienke, chodzac w takich ubraniach, moze cos w tym jest bo malo ktory facet zwraca uwage na damska garderobe, a moja uwage ona przykuwa i inteteresuje, czasami po prostu wasza kobieca garderoba jest zbyt ladna zeby sie jej oprzec  jak w przypadku tego dresiku big_smile

20

Wybaczcie, ze pisze jeden post post pod drugim ale nie mam uprawnien do edycji. Jezeli na co dzien chodze w ciuchach rozmiaru M, to jezeli chodzi o ten dres rozmiarówka L bedzie dobra zeby nie byl zbyt opinajacy?

21

Męska i damska rozmiarówka różnią się między sobą, a nawet różni producenci mają własne. Proponuję, abyś zmierzył swoje wymiary i odszukał właściwy dla siebie rozmiar w tabeli producenta, powinna być podana na stronie. Jeśli chcesz, aby bluza była szersza, rzeczywiście dobrze będzie wybrać co najmniej o jeden większy.

--------------

PoProstuK napisał/a:

Wybaczcie, ze pisze jeden post post pod drugim ale nie mam uprawnien do edycji.

Już jako moderatorka informuję, że o północy system blokuje możliwość dokonywania edycji napisanych danego dnia postów. W takiej sytuacji umieszczenie ich jeden pod drugim nie stanowi naruszenia zasad.

22 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-28 15:25:43)

Olinka napisał/a:

Męska i damska rozmiarówka różnią się między sobą, a nawet różni producenci mają własne. Proponuję, abyś zmierzył swoje wymiary i odszukał właściwy dla siebie rozmiar w tabeli producenta, powinna być podana na stronie. Jeśli chcesz, aby bluza była szersza, rzeczywiście dobrze będzie wybrać co najmniej o jeden większy.

--------------

PoProstuK napisał/a:

Wybaczcie, ze pisze jeden post post pod drugim ale nie mam uprawnien do edycji.

Już jako moderatorka informuję, że o północy system blokuje możliwość dokonywania edycji napisanych danego dnia postów. W takiej sytuacji umieszczenie ich jeden pod drugim nie stanowi naruszenia zasad.

Bluza może byc jaka bedzie, nawet opinajaca nie bedzie sie tak rzucac mysle w oczy, gorszy problem ze spodniami zeby sie nie okazalo, ze beda na mnie wchodzic jak legginsy big_smile A damskie dresy wlasnie maja to do siebie ze spodnie sa mega dopasowane. Zobaczymy jak pomierze czy cos z tego wyjdzie.

@Edit

Maaaaasakra! big_smile Wlasnie wszystko pomierzylem, a z moich wyliczen wynika, ze w rozmiarze L dres bedzie na mnie dopasowany, nie jakis mega obcisly, ale po prostu klasycznie dopasowany do skory luźno, maja dosc skromna w centymetrach rozmiarkowe na ich stronie. Spodnie moze beda nieco delikatnie luzne w udach, a w dolnej czesci nóg opinajace, a to wszystko daje mi kolejne dylematy big_smile

23

No fakt, nie pomyślałam o spodniach, żeby z tego legginsy nie wyszły big_smile, ale chyba tym bardziej bierz większy. Nie wiem czy nawet nie XL.
A nie możesz wziąć L i XL, a potem któregoś odesłać? Ja dosyć często tak robię, jeśli nie mam pewności co do właściwego rozmiaru - biorę dwa i co najmniej jeden zwracam.

24

Olinka napisał/a:

No fakt, nie pomyślałam o spodniach, żeby z tego legginsy nie wyszły big_smile, ale chyba tym bardziej bierz większy. Nie wiem czy nawet nie XL.
A nie możesz wziąć L i XL, a potem któregoś odesłać? Ja dosyć często tak robię, jeśli nie mam pewności co do właściwego rozmiaru - biorę dwa i co najmniej jeden zwracam.

Rozmiar L to największy ich rozmiar, Olinko.

Spodnie:
długość całkowita - 95 cm
stan przód - 30 cm / tył - 39 cm
szerokość w pasie - 34 cm (naciąga się do 49 cm)
szerokość w biodrach 45 cm (naciąga się do 60 cm)
szerokość nogawki na samym dole 14 cm (naciąga się do 20 cm)

Bluza:
długość całkowita - 60 cm
szerokość w biuście - 50 cm (naciąga się do 67 cm)
szerokość na dole - 39 cm (naciąga się do 52 cm)
długość wewnętrzna rękawa 46 cm

Co myślisz? Jako kobieta znasz sie o wiele lepiej na damskich ciuchowych parametrach na pewno! big_smile jezeli chodzi o ta rozciagliwosc  i wymiarami wzgledem rozmiaru L smile

25

Jeśli podano wymiary zdjęte bezpośrednio z odzieży, co ma tutaj miejsce (często podaje się także wymiary osoby, na którą odzież powinna pasować i wtedy trzeba je zestawić z własnymi), to najłatwiej będzie jeżeli weźmiesz jakąś posiadaną bluzę i spodnie podobnego kroju i to ze sobą porównasz.

Mnie jest niestety trudno coś doradzić, jeśli nie znam Twoich wymiarów. Moim zdaniem zarówno bluza, jak i spodnie mogą okazać się wąskie (nie tyle za wąskie, co lekko opięte), bo wypadają na rozmiar S/M, a nie standardową L-kę. Nie wiem też jak z długościami, bo wspomniałeś, że masz 180 cm.

Ja mam 173 cm wzrostu, noszę właśnie S/M, czasem nawet XS (zależy od marki), ale już widzę, że o ile szerokości powinnam mieć w porządku, to na przykład rękawy miałabym zbyt krótkie (mam długie ręce), reszta, no może poza długością spodni, bo tu też często mi brakuje, byłaby OK. Jednak proporcje damskiej i męskiej sylwetki różnią się od siebie - to raz, a dwa - jesteś wyraźnie ode mnie wyższy, więc najlepiej będzie, jeśli zrobisz jak napisałam.

26 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-28 21:15:49)

Olinka napisał/a:

Jeśli podano wymiary zdjęte bezpośrednio z odzieży, co ma tutaj miejsce (często podaje się także wymiary osoby, na którą odzież powinna pasować i wtedy trzeba je zestawić z własnymi), to najłatwiej będzie jeżeli weźmiesz jakąś posiadaną bluzę i spodnie podobnego kroju i to ze sobą porównasz.

Mnie jest niestety trudno coś doradzić, jeśli nie znam Twoich wymiarów. Moim zdaniem zarówno bluza, jak i spodnie mogą okazać się wąskie (nie tyle za wąskie, co lekko opięte), bo wypadają na rozmiar S/M, a nie standardową L-kę. Nie wiem też jak z długościami, bo wspomniałeś, że masz 180 cm.

Ja mam 173 cm wzrostu, noszę właśnie S/M, czasem nawet XS (zależy od marki), ale już widzę, że o ile szerokości powinnam mieć w porządku, to na przykład rękawy miałabym zbyt krótkie (mam długie ręce), reszta, no może poza długością spodni, bo tu też często mi brakuje, byłaby OK. Jednak proporcje damskiej i męskiej sylwetki różnią się od siebie - to raz, a dwa - jesteś wyraźnie ode mnie wyższy, więc najlepiej będzie, jeśli zrobisz jak napisałam.

Na całe moje szczęście ani nie długim jestem patykiem w nogach, ani nie mam długich rąk! big_smile Oczywiście bez obrazy, Olinko! Po prostu siebie tutaj opisuję! smile Niestety nie jestem w stanie zrobić tak jak właśnie opisałaś, bo to jest jedyny i największy rozmiar tego dresu, więc pozostaje mi go zamówić i zaryzykować, bo tak jak powiedziałaś męskie i damskie rozmiarówki się od siebie różnią, mam w swojej garderobie jedne damskie joggery, zwykłe czarne, takie casualowe, kupowane w ciemno dlatego nawet nie zauważyłem, że to damskie! big_smile Na długość są podobne własnie do tych opisanych, a jeżeli chodzi o ich "opiętość" to oczywiście dolna partia moich nóg jest całkowicie przyległa do spodni, wręcz lekko obcisła, zaś od kolan w górę jest już trochę luzu, przy udach jeszcze więcej, noszę je dość nisko, gumkę mam w biodrach. Wydaje mi się, że tak jak wspomniałem wcześniej - kupię, zaryzykuję, jeżeli będzie mnie trochę opinał w niektórych miejscach ciała, no to raczej nic nie szkodzi, najważniejsze jest to, żeby nie był na tyle obcisły, by przylegał do każdej części mojego ciała, by nie był dopasowany jeden do jednego, bo wtedy już raczej chyba wyglądał bym w nim już dość dziwnie i rzucał bym się w oczy jak cholera w publice, bo już samo to że jest wykonany z weluru może zwracać na mnie jak rozmawialiśmy wcześniej tą uwagę niektórych osób. I tak na marginesie, to miło się z tobą dyskutuje, widzę że jesteś wygadana identycznie jak ja! big_smile

27

Nie chce robić reklamy, ale jeśli jesteś zainteresowany welurowym dresem to gold killer ma takie dresy. Są męskie, typowo, nie będziesz musiał się obawiać, ze narazisz się na wyśmianie wink

less is more

28

Jazzmine napisał/a:

Nie chce robić reklamy, ale jeśli jesteś zainteresowany welurowym dresem to gold killer ma takie dresy. Są męskie, typowo, nie będziesz musiał się obawiać, ze narazisz się na wyśmianie wink

A wiesz, że mogę zerknąć? Akurat właśnie chciałbym kupić dres damski z tego względu, że spodobała mi się właśnie ta tkanina welurowa, dodatkowo jest strasznie miła w dotyku big_smile No i ogólnie kolorystyka, stylistyka tego dresu połączona z tym welurem strasznie wpada mi w oko. Jeżeli jesteś chętna, to mogłabyś podesłać tutaj jakieś przykładowe zdjęcia tych dresów jeżeli chętna byś była coś mi zaproponować, zobaczymy czy są faktycznie fajne smile I swoją drogą, to znalazłem jeden model na oryginalnej stronie, tylko i wyłącznie jeden, jest pół na pół z wyglądu, taki sobie, przeciętny, a cena powalająca dosyć big_smile

29

PoProstuK napisał/a:

Na całe moje szczęście ani nie długim jestem patykiem w nogach, ani nie mam długich rąk! big_smile Oczywiście bez obrazy, Olinko! Po prostu siebie tutaj opisuję! smile Niestety nie jestem w stanie zrobić tak jak właśnie opisałaś, bo to jest jedyny i największy rozmiar tego dresu, więc pozostaje mi go zamówić i zaryzykować, bo tak jak powiedziałaś męskie i damskie rozmiarówki się od siebie różnią, mam w swojej garderobie jedne damskie joggery, zwykłe czarne, takie casualowe, kupowane w ciemno dlatego nawet nie zauważyłem, że to damskie! big_smile Na długość są podobne własnie do tych opisanych, a jeżeli chodzi o ich "opiętość" to oczywiście dolna partia moich nóg jest całkowicie przyległa do spodni, wręcz lekko obcisła, zaś od kolan w górę jest już trochę luzu, przy udach jeszcze więcej, noszę je dość nisko, gumkę mam w biodrach. Wydaje mi się, że tak jak wspomniałem wcześniej - kupię, zaryzykuję, jeżeli będzie mnie trochę opinał w niektórych miejscach ciała, no to raczej nic nie szkodzi, najważniejsze jest to, żeby nie był na tyle obcisły, by przylegał do każdej części mojego ciała, by nie był dopasowany jeden do jednego, bo wtedy już raczej chyba wyglądał bym w nim już dość dziwnie i rzucał bym się w oczy jak cholera w publice, bo już samo to że jest wykonany z weluru może zwracać na mnie jak rozmawialiśmy wcześniej tą uwagę niektórych osób. I tak na marginesie, to miło się z tobą dyskutuje, widzę że jesteś wygadana identycznie jak ja! big_smile

Haha, spokojnie, swoje długie nogi akurat bardzo lubię wink. Poza tym, jak wspomniałam, damska i męska sylwetka różni się w proporcjach, również w odniesieniu do wzorca długości nóg względem całego wzrostu.

Ja już wcześniej napisałam, że przecież niczym nie ryzykujesz, bo jeśli rozmiar okaże się nietrafiony, to dresik po prostu zwrócisz. Sprawdź, bo może nawet nie będziesz musiał ponosić kosztów przesyłki zwrotnej.

PoProstuK napisał/a:

Akurat właśnie chciałbym kupić dres damski z tego względu, że spodobała mi się właśnie ta tkanina welurowa, dodatkowo jest strasznie miła w dotyku big_smile No i ogólnie kolorystyka, stylistyka tego dresu połączona z tym welurem strasznie wpada mi w oko.

Oj tak, welur jest szalenie miły w dotyku smile. Mam zresztą z niego kilka rzeczy.

Jeśli zaś chodzi o gadulstwo, to trafiłeś w mój temat, bo z zawodu m.in. jestem technologiem odzieży, więc coś tam o tym wszystkim wiem, a jak wiem, to się dzielę wink. Niemniej dziękuję, jest mi miło smile.

30

Olinka napisał/a:
PoProstuK napisał/a:

Haha, spokojnie, swoje długie nogi akurat bardzo lubię wink. Poza tym, jak wspomniałam, damska i męska sylwetka różni się w proporcjach, również w odniesieniu do wzorca długości nóg względem całej sylwetki.

Ja już wcześniej napisałam, że przecież niczym nie ryzykujesz, bo jeśli rozmiar okaże się nietrafiony, to dresik po prostu zwrócisz. Sprawdź, bo może nawet nie będziesz musiał ponosić kosztów przesyłki zwrotnej.

PoProstuK napisał/a:

Akurat właśnie chciałbym kupić dres damski z tego względu, że spodobała mi się właśnie ta tkanina welurowa, dodatkowo jest strasznie miła w dotyku big_smile No i ogólnie kolorystyka, stylistyka tego dresu połączona z tym welurem strasznie wpada mi w oko.

Oj tak, welur jest szalenie miły w dotyku smile. Mam z niego kilka rzeczy.

Jeśli zaś chodzi o gadulstwo, to trafiłeś w mój temat, bo z zawodu m.in. jestem technologiem odzieży, więc coś tam o tym wszystkim wiem, a  jak wiem, to się dzielę wink. Niemniej dziękuję, jest mi miło smile.

Mi również jest miło, że trafiając na to forum, zostałem przez was przyjęty w pozytywny sposób w takim temacie, Olinko. smile Co do weluru, moje zainteresowanie do niego wzięło się ostatnimi czasy, gdy zwrócił całkowicie losowo pewien dres moją uwagę na żywo podczas przechadzki na mieście, wtedy dosłownie, głupio to zabrzmi ale tak mi wpadł w oko,że ciężko mi od niego oderwać wzrok, strasznie fajna stylistyka ciuchów z tego materiału. Dlatego też tak bardzo chciałbym posiadać w swojej garderobie chociaż jeden taki komplet, nawet jeżeli miałby być damski w granicach rozsądku smile Ten, który podesłałem jest jednym z najlepszych jakie znalazłem, ale obawiam się, że ta rozmiarówka będzie sporym problemem, bo faktycznie teraz czytam różne opinie na temat ich stronki i faktycznie mają dość zaniżone wymiary standardowych rozmiarówek, niestety. Tak na marginesie, już kolejnym -skoro trafiłem w twój temat, to również bardzo się cieszę! big_smile Wiesz, jeżeli jesteś chętna, to jak wspomniałem koleżance wyżej, sama mogłabyś mi coś zaproponować od siebie, skoro jesteś taką profesjonalistką i się tym interesujesz! smile Oczywiście tylko jeżeli masz chęci, bo nic nie robi się na siłę! Bo jeżeli nie ten dres, to może akurat inny przykuję w podobny sposób moją uwagę oraz gust.

31 Ostatnio edytowany przez Jazzmine (2020-08-28 22:28:39)

Faktycznie na stronie ubogo to wyglada.
Może masz w swoim mieście sklep, który handluje ich odzieżą. U mnie jest, mój przyjaciel zachorował na ten dres i na żywo wyglada o wiele lepiej niż na zdjęciach;)

Edit: Asos tez kiedyś mieli męskie dresy z tego materiału smile

Edit2: weszłam na Asos. Com wink wciąż maja ich sporo smile

less is more

32 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-28 23:02:51)

Jazzmine napisał/a:

Faktycznie na stronie ubogo to wyglada.
Może masz w swoim mieście sklep, który handluje ich odzieżą. U mnie jest, mój przyjaciel zachorował na ten dres i na żywo wyglada o wiele lepiej niż na zdjęciach;)

Edit: Asos tez kiedyś mieli męskie dresy z tego materiału smile

Trochę szukałem w międzyczasie dresów męskich z weluru, ale niestety wybór jest tak ubogi, że aż praktycznie zerowy. Dlatego nie widzę problemu, by uciekać się do zakładania na siebie z tego "działu" damskiej odzieży, ale jak widać po całym temacie, żeby po prostu nie rzucało się to jakoś cholernie bardzo w oczyska, ewentualnie tam w jakimś stopniu! big_smile Dlatego właśnie czerń, czerń połączona z białym, tego typu ciemne kolorystyki - to takie kolory w których nawet damskie ciuchy mogą się przyjąć na facecie. A co do twojego pytanka, to niestety nie posiadam takiego sklepu w swojej galerii handlowej.

@Edit

Stronka całkiem specyficzna muszę przyznać, wiele kompletów w męskich dziale wygląda dosłownie jeden do jednego jak ciuchy, które widziałbym tylko i wyłącznie w damskiej garderobie. Koniec końców, niestety nie znalazłem niczego ładnego, co zainteresowałoby mnie ze szczególną uwagą, przejrzę sobie jeszcze damskie działy, może tam coś wpadnie mi w gust. Wygląda na to, że albo mam wyraźne upodobanie w damskiej odzieży dresowej, albo po prostu męskie dresy są tak do bani big_smile

@Edit2

Dziewczyny, a co powiedziałybyście na taki komplet? Teoretycznie nie jest welurowy, jednak owy komplet również przykuł moją uwagę w podobny sposób tak jak i mój gust. Materiał tego dresu jak sama nazwa jego mówi, wydaje się być również strasznie kontrastowy, podobny trochę do weluru. Ponizej zostawiam wam link i słucham was! Co uważacie na temat tego kompleciku, czy zwracałbym na siebie w nim uwagę, bo osobiście myślę, że chyba raczej nie, chociaż chciałbym usłyszeć moje tutejsze specjalistki i poznać ich zdanie! big_smile

Tutaj proszę bardzo, link dla was do filmiku okazującego komplet: https://video.asos-media.com/products/A … bf8910.mp4

33

Główna różnica pomiędzy "damskimi" a "męskimi" jest tak naprawdę krój i właśnie przez to, mógłbyś wygladac nieco komicznie w takim zestawie tongue ja tego nie czuje, ale wedle uznania wink

less is more

34 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-28 23:31:17)

Jazzmine napisał/a:

Główna różnica pomiędzy "damskimi" a "męskimi" jest tak naprawdę krój i właśnie przez to, mógłbyś wygladac nieco komicznie w takim zestawie tongue ja tego nie czuje, ale wedle uznania wink

Jeżeli chodzi właśnie o ten krój, to owy komplet jest widocznie luźny, pozbawiony "opiętości" lub wszelakich "wcięć" przynajmniej ja to tak widzę. Też zauważyłem, że rozmiarówka damska na tej stronie jest naprawdę bardzo spora, do wyboru, do koloru. więc owy dres mógłby być na mnie całkowicie luźny. Może jednak się mylę, ale tak mi się naprawdę wydaje. Jazzmine, jak myślisz? Modelka ma na sobie wyraźnie luźną rozmiarówkę, jak i również dres jest na niej ułożony w dość specyficzny sposób, własnie pod filmik, myślę, że na mnie wyglądałby on bardziej naturalnie.

35

Zauważ przede wszystkim, że ten model ma bardzo krótkie spodnie, zaś sama bluza sięga tylko nieznacznie poniżej pasa. Przypuszczam, że będzie to niezależne od rozmiaru.

Z tego co zrozumiałam, to szukasz po prostu dresu z weluru, choć na początku wydawało mi się, że bardzo do gustu przypadł Ci ten konkretny model, czyli z gładką (bez kieszeni, kaptura itp.) bluzą i lampasami.
W gruncie rzeczy nie zwracałam uwagi na taką odzież, a kiedy teraz na szybko usiłowałam zobaczyć co jest na Zalando, 4F i Allegro, to widzę, że tam jest istna posucha, przy czym nie ukrywam, że zajrzałam jednak do męskiego działu. Jak coś mi gdzieś wpadnie w oko, to podrzucę, ale na ten moment nie mam nic pod ręką.

36

Tak, jak Olinka wspomniała. Krótkie spodnie, krótka bluza, u mezczyzny zaburzy proporcje, to mimo wszystko, typowo damski krój niezależnie od tego, czy opina ciało lub nie wink

less is more

37 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-29 03:01:57)

Olinka napisał/a:

Zauważ przede wszystkim, że ten model ma bardzo krótkie spodnie, zaś sama bluza sięga tylko nieznacznie poniżej pasa. Przypuszczam, że będzie to niezależne od rozmiaru.

Z tego co zrozumiałam, to szukasz po prostu dresu z weluru, choć na początku wydawało mi się, że bardzo do gustu przypadł Ci ten konkretny model, czyli z gładką (bez kieszeni, kaptura itp.) bluzą i lampasami.
W gruncie rzeczy nie zwracałam uwagi na taką odzież, a kiedy teraz na szybko usiłowałam zobaczyć co jest na Zalando, 4F i Allegro, to widzę, że tam jest istna posucha, przy czym nie ukrywam, że zajrzałam jednak do męskiego działu. Jak coś mi gdzieś wpadnie w oko, to podrzucę, ale na ten moment nie mam nic pod ręką.

Bardzo dobrze mnie zrozumiałaś, Olinka. Welurowy dres jest na ten moment głównym obiektem moich poszukiwań, a też właśnie dobrze zrozumiałaś dalszą część - koniecznie dres musi być czarny, kieszenie oczywiście mogą być, ale nie chcę kaptura (chyba, że w ostateczności) W męskim dziale nie ma co szukać, naprawdę. Miałyście rację dziewczyny od początku, że welur całkowicie wyszedł z męskiej mody, teraz jedyną opcją jest sięganie do damskiego działu! smile Jednak ostatni komplet, który podesłałem w filmiku, również mnie zaskoczył - biale lampasy na czarnym dresie, ta stylistyka robi na mnie wrażenie. Materiał też owego dresu jest równie kontrastowy jak welur, a raczej w delikatnie podobnie, dlatego też mi się spodobał. Zerknij sobie, może zrozumiesz, co mam na myśli, tak jak zrozumiałaś mnie idealnie praktycznie do tej pory! smile

@Edit

Zauważcie dziewczyny, że modelka ma dość wysoko podciągnięte takie spodnie (najpewniej na pępku) ja zaś bym nosił je na wysokości bioder, tak jak to robię w większości spodni, które posiadam. Bluza zaś jest podwinięta. Myślę, że ostatni rozmiar w tabeli, który jest dostępny do kupna, pozwoliłby mi na noszenie owych spodni oraz bluzy w sposób całkowicie naturalny spodnie luźne, długie, bluza naciągnięta najpewniej mniej więcej do ud, nie krótka. Pomyślmy o tym w ten sposób... I czy faktycznie tak by się to rzucało w oczy? Może ja po prostu się tak nie znam, ale sugeruję się przykładowo damskimi joggerami, które posiadam w swej szafie (dresowymi) One również są całkowicie damskie jeśli chodzi o krój, powinny być noszone na pępku, jednak ja gumkę mam na biodrach, tym samym spodnie są dosyć luźne w udach, a obcisłe w łydkach.

@Edit2

Po dogłębniejszym obejrzeniu zdjeć, filmiku - widać, iż modelka ma znacząco podciągnięte spodnie do pępka (może nawet wyżej) a bluzę bardzo nisko naciągniętą (właściwie to nie naciągniętą, tylko podciągniętą) w dodatku delikatnie, miejscowo wsuniętą w spodnie. Tak więc, uważam, że spodnie na wysokości bioder, bluza naciągnięta na biodra w zwyczajny sposób, będzie wyglądać normalnie, nie rzucając się w oczy. Nie uważacie?

38

Nie uważamy tongue spodnie mające długi krok, kiepsko wyglądają opuszczone nisko. Pracowałam w odziezowce i wyraźnie potrafię zauważyć różnice w męskich i damskich krojach. Niezależnie jak byś to ubrał, ja zauwazylabym, ze drepta facet w damskim dresie, który próbował na sile ubrać jako męski wink Jeżeli jednak się upierasz: zamów, przymierz, ocen. Ja dłuższej analizy robiła nie będę, bo jasno już napisałam, ze ja tu widzę zdecydowanie damski krój, którego nijak nie wyobrażam sobie na mężczyźnie smile

less is more

39

Jazzmine napisał/a:

Nie uważamy tongue spodnie mające długi krok, kiepsko wyglądają opuszczone nisko. Pracowałam w odziezowce i wyraźnie potrafię zauważyć różnice w męskich i damskich krojach. Niezależnie jak byś to ubrał, ja zauwazylabym, ze drepta facet w damskim dresie, który próbował na sile ubrać jako męski wink Jeżeli jednak się upierasz: zamów, przymierz, ocen. Ja dłuższej analizy robiła nie będę, bo jasno już napisałam, ze ja tu widzę zdecydowanie damski krój, którego nijak nie wyobrażam sobie na mężczyźnie smile

Może faktycznie macie rację, a ja odrobinę przesadzam big_smile Ale czy nie byłoby tak w przypadku każdego kompletu dresowego, nawet tego, który podesłałem na początku, rozpoczynając ten temat? A z tego co wywnioskowaliśmy po całej konwersacji, to jest to model, który według was i według mnie nie przykuwał by jakiejś całkowicie sporej uwagi na siebie założony na faceta smile

40

W damskim dresie nawet gdyby był w rozmiarze XXl będziesz miał za krótkie rękawy i nogawki.
Przy wzroście 180 cm /fason spodni ze ściągaczem u dołu spodni/ to te spodnie powinny mieć minimum 110 cm długości/ mierzone po boku/.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

41 Ostatnio edytowany przez PoProstuK (2020-08-29 17:43:08)

Kleoma napisał/a:

W damskim dresie nawet gdyby był w rozmiarze XXl będziesz miał za krótkie rękawy i nogawki.
Przy wzroście 180 cm /fason spodni ze ściągaczem u dołu spodni/ to te spodnie powinny mieć minimum 110 cm długości/ mierzone po boku/.

A tutaj się mylisz, koleżanko! big_smile Bo akurat wspominałem wyżej, iż posiadam dresowe joggery damskie, które długościowo posiadają ponad 90cm i są na mnie dopasowane bardzo dobrze, nie są za krótkie pod żadnym pozorem! smile Prezentuje się to w sposób, iż spodnie od kostek do kolan są dość opinające, zaś od kolan w górę robią się już luźne dosyć. Po prostu posiadam te 180cm wzrostu, ale nie jestem tak zwanym "patykiem" - ani nie mam długich nóg, ani dlugich rąk big_smile

Dresik zamowiony! Ten welurowy z poczatku tematu. Oby dobrze na mnie leżal. Nastepnym obiektem poszukiwan bedzie ramoneska, ale na na szczescie z nia problemow juz takich nie bedzie big_smile

Posty [ 41 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Welurowy dres dla chłopaka!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018