Farbowane włosy u faceta czy lepiej połowa siwych? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Farbowane włosy u faceta czy lepiej połowa siwych?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 47 ]

1

Temat: Farbowane włosy u faceta czy lepiej połowa siwych?

Witam

Chcialbym się was zapytać, co sądzicie o farbowaniu włosów przez faceta? Jedna dziewczyna (w wieku 26 lat) mi na początku randki mówiła, że wyglądam na 50 lat, a po 2 godzinach rozmowy stwierdziła, że lepiej bym wyglądał w farbowanych włosach. Inna dziewczyna (w wieku 37 lat) stwierdziła, że to nienaturalne i woli mnie w siwych włosach. W końcu sam się zastanawiam, jak to właściwie jest. Dodam, że bardziej pewnie czuję się w farbowanych włosach, o ile nie widać mi odrostów. Mam 37 lat. W tej chwili połowę włosów mam siwych, a reszte ciemny szatyn. Farbuje na wlosy na czarno. A co Wy o tym sądzicie? Lepiej mi w farbowanych włosach?

Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Ajko (2020-10-11 18:00:49)

Odp: Farbowane włosy u faceta czy lepiej połowa siwych?

Jeżeli chodzi o mój gust, to niefarbowane włosy. Co chwilę widzę jakiegoś kolesia w farbowanych kłakach i wygląda to jak jednokolorowy chełmofon na głowie. Dla mnie bardzo nieatrakcyjnie. Przykład nieatrakcyjny Radosław Majdan. Dla mnie porażka. Lubię długie włosy u chłopów, ale tylko jak są piękne i zdrowe, u niego wyglądają obleśnie, jak tłuste i takie jednokolorowe, nie pasujące do facjaty.
Lubię jak facet ma dobrze obcięte włosy. I odbiegając od włosów koniecznie zdrowe, pełne uzębienie bez kamienia, niekoniecznie śnieżnobiałe.
Fryzury, które lubię u facetów dojrzałych

https://i.imgur.com/re6LTMW.png

3

Jeśli lubisz siebie w farbowanych, to farbuj smile to twoje włosy, nigdy wszystkim nie będziesz pasował smile

4

Ja bym zostawiła siwe.

5

tom83 napisał/a:

Witam

Chcialbym się was zapytać, co sądzicie o farbowaniu włosów przez faceta? Jedna dziewczyna (w wieku 26 lat) mi na początku randki mówiła, że wyglądam na 50 lat, a po 2 godzinach rozmowy stwierdziła, że lepiej bym wyglądał w farbowanych włosach. Inna dziewczyna (w wieku 37 lat) stwierdziła, że to nienaturalne i woli mnie w siwych włosach. W końcu sam się zastanawiam, jak to właściwie jest. Dodam, że bardziej pewnie czuję się w farbowanych włosach, o ile nie widać mi odrostów. Mam 37 lat. W tej chwili połowę włosów mam siwych, a reszte ciemny szatyn. Farbuje na wlosy na czarno. A co Wy o tym sądzicie? Lepiej mi w farbowanych włosach?

Pozdrawiam

Nie wiem czy akurat Tobie lepiej jest z połowiczną siwizną, czy jednak korzystniej byłoby w farbowanych włosach, ale mi osobiście szpakowaci mężczyźni bardzo się podobają.
Mój mąż i znajomi panowie często się temu dziwią, ale zauważyłam, że wielu kobietom męska siwizna wydaje się pociągająca, a na pewno niczego Wam nie ujmuje.

A Ty sam jak się z tym czujesz?

Edit:
Za Ajko powtarzam, że zdecydowanie ważniejsze jest dobre cięcie, które potrafi dodać 10 punktów do atrakcyjności.
Skoro już pojawiły się zdjęcia, to na marginesie dodam, że mojego męża lubię w takiej fryzurze, jak na dolnej fotce. Często co prawda ma nieco dłuższą górę, zwłaszcza jesienią i zimą, ale generalnie jest to takie samo cięcie. Zresztą sama przykładam do tego rękę, bo akurat ta fryzura wychodzi mi najlepiej, właściwie perfekcyjnie wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

6

Olinka napisał/a:
tom83 napisał/a:

Witam

Pozdrawiam

Nie wiem czy akurat Tobie lepiej jest z połowiczną siwizną, czy jednak korzystniej byłoby w farbowanych włosach, ale mi osobiście szpakowaci mężczyźni bardzo się podobają.
Mój mąż i znajomi panowie często się temu dziwią, ale zauważyłam, że wielu kobietom męska siwizna wydaje się pociągająca, a na pewno niczego Wam nie ujmuje.

A Ty sam jak się z tym czujesz?

Edit:
Za Ajko powtarzam, że zdecydowanie ważniejsze jest dobre cięcie, które potrafi dodać 10 punktów do atrakcyjności.
Skoro już pojawiły się zdjęcia, to na marginesie dodam, że mojego męża lubię w takiej fryzurze, jak na dolnej fotce. Często co prawda ma nieco dłuższą górę, zwłaszcza jesienią i zimą, ale generalnie jest to takie samo cięcie. Zresztą sama przykładam do tego rękę, bo akurat ta fryzura wychodzi mi najlepiej, właściwie perfekcyjnie wink.

W farbowanych czuję się pewniej i młodziej (do dwóch tygodni od farbowania, bo nie widać odrostów). W siwych wydaje mi się, że kobieta sobie myśli jak ze mną rozmawia: "O jaki ten koleś jest siwy i stary. To obrzydliwe." Mam 37 lat. Problem mam też taki, żeby po tygodniu nie było widać odrostów, to muszę zostawiać na skroniach z 15 milimetrów (zamiast 5 milimetrów), a to dobrze też nie wygląda. Tez lubię dłuższą górę, ale przez cały rok.

7

Autorze nie ośmieszaj się. Farbowanie włosów jest dla kobiet. Już lepiej spróbuj jakieś suplementy przeciwko siwiźnie. Wystarczy poszukać w necie.

8

Lubie  siwizne  zwłaszcza  na tle z ciemnymi włosami.  To jest seksowna dojrzałość, a tak jak koleżanki wyżej zauważyly słusznie,  najważniejsze  jest odpowiednie cięcie smile

Natomiast  pytasz co my na to,  to już znasz opinie,  ale najważniejsze  żebyś Ty się w tym odnalazł.  Co bym zrobiła ma Twoim miejscu? W pierwszej kolejności udała  się do dobrego fryzjera,  czyli dobre cięcie  i jeśli mimo wszystko  dalej źle bym się czuła,  to wybrałabym farbowanie,  ale i tu bym chciała dodać,  że najpierw bym sięgnęła  po szampon na siwe włosy,  ponoć są dobre na to ale na jakiej zasadzie  to działa,  to nie wiem smile

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

9

Istotka6 napisał/a:

(...) ale i tu bym chciała dodać,  że najpierw bym sięgnęła  po szampon na siwe włosy,  ponoć są dobre na to ale na jakiej zasadzie  to działa,  to nie wiem smile

Słyszałam, że działa, między innymi od znajomego, który przez jakiś czas wspomagał się takimi specyfikami. Jest jednak jedno 'ale' - działanie jest tymczasowe, dlatego żeby uzyskać trwały efekt, kuracji nie można przerywać, co z czasem może stać się nieco uciążliwe. Warto przy tym pamiętać, że na rynku dostępne są różne preparaty i trudno mi ocenić ile z nich przynosi satysfakcjonujący efekt.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

10

Autorze to co inni o tym sądzą nie powinno Cię obchodzić, zrób tak byś sam się dobrze czuł, to jest najważniejsze wink

11

Wg mnie facet z ufarbowanymi włosami wygląda śmiesznie, zwłaszcza w takim kolorze jak czarny, który z kilometra można rozpoznać, że jest sztuczny. Już lepiej byś używał brązów, tak by wyglądało to bardziej naturalnie.

12

Szpakowatosc w moim odczuciu jest bardzo seksi

13 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2020-10-11 21:43:56)

Moim zdaniem -jeśli farbowane, to tak, żeby... było od razu widoczne, że są farbowane smile  a nie udające naturę.
Generalnie nie mam nic przeciwko farbowaniu włosów przez facetów, ale jako element jakiegoś stylu, całości wizerunku, a nie tylko po to, żeby nie mieć siwych.
Włosy szpakowate u mężczyzny mi nie przeszkadzają, całkiem siwe  - no nie ukrywam, niezbyt mi się podobają, ale przecież każdy kiedyś będzie siwy i nie można patrzeć tylko na to.
Najważniejsze jest twoje odczucie. Masz ochotę, to się pofarbuj, co komu do tego? Ale może warto by było nie robić tego pod psychiczną presją, żeby nie wyglądać staro? Jak widzisz, nie brak tu kobiet, które lubią szpakowatość i poza forum też.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

14

Wrócę jeszcze do tego posta:

tom83 napisał/a:

W farbowanych czuję się pewniej i młodziej (do dwóch tygodni od farbowania, bo nie widać odrostów). W siwych wydaje mi się, że kobieta sobie myśli jak ze mną rozmawia: "O jaki ten koleś jest siwy i stary. To obrzydliwe." Mam 37 lat. Problem mam też taki, żeby po tygodniu nie było widać odrostów, to muszę zostawiać na skroniach z 15 milimetrów (zamiast 5 milimetrów), a to dobrze też nie wygląda. Tez lubię dłuższą górę, ale przez cały rok.

Włosy farbujesz sam czy u fryzjera? Bo jeśli w naturalnym wydaniu nie czujesz się dobrze, to może dobry fryzjer byłby w stanie dobrać taki kolor i całą koloryzację wykonać w taki sposób, żeby osiągnięty efekt wyglądał jak zamierzony, a nie maskujący, a przy tym odrost dłużej nie sprawiał wrażenia zaniedbania. 

Swoją drogą chcąc czuć się komfortowo, taką koloryzację musisz wykonywać chyba bardzo często?

Edit:

niepodobna napisał/a:

Generalnie nie mam nic przeciwko farbowaniu włosów przez facetów, ale jako element jakiegoś stylu, całości wizerunku, a nie tylko po to, żeby nie mieć siwych.

O właśnie, dokładnie o to mi chodziło.

15

CatLady napisał/a:

Wg mnie facet z ufarbowanymi włosami wygląda śmiesznie, zwłaszcza w takim kolorze jak czarny, który z kilometra można rozpoznać, że jest sztuczny. Już lepiej byś używał brązów, tak by wyglądało to bardziej naturalnie.

Farbuje przy pomocy odsiwiacza dla mężczyzn. 10 minut trzymania to ciemny brąz. 15 minut to włosy czarne. Farbuje na czarno, bo nawet nie pomylę się z czasem (ile minut trzymania), że za krótko trzymałem i wyszedł brązowy zamiast ciemnego brązu. Poza tym kiedyś chciałem mieć czarne włosy i chyba dziewczynom bardziej podobają się bruneci.

16

niepodobna napisał/a:

całkiem siwe  - no nie ukrywam, niezbyt mi się podobają, ale przecież każdy kiedyś będzie siwy i nie można patrzeć tylko na to.

Wlasnie o to mi chodziło. Na skroniach mam całkiem siwe włosy (90%). Z przodu też siwe. Najmniej siwe mam z tyłu i na czabku głowy. Trudno z takimi siwymi włosami szukać dziewczyny.
Dlatego ta dziewczyna 26 lat powiedziała mi, że wyglądam na 50 lat, a dziewczyna 37 lat, żebym nie farbował, bo ten czarny kolor nie wygląda naturalnie.

Rodzona starsza ode mnie siostra mi mówiła, żebym nie farbował, bo każdy się starzeje. Potem pofarbowałem to stwierdziła, że mi lepiej, tylko ten kolor trochę nienaturalnie wygląda. Znajomy mówił o dziwo to samo co moja siostra, a potem jak mnie zobaczył, to powiedział, że wyglądam lepiej i się pytał jak to zrobiłem.

17 Ostatnio edytowany przez Olinka (2020-10-12 10:59:42)

Olinka napisał/a:

Włosy farbujesz sam czy u fryzjera? Bo jeśli w naturalnym wydaniu nie czujesz się dobrze, to może dobry fryzjer byłby w stanie dobrać taki kolor i całą koloryzację wykonać w taki sposób, żeby osiągnięty efekt wyglądał jak zamierzony, a nie maskujący, a przy tym odrost dłużej nie sprawiał wrażenia zaniedbania. 
Swoją drogą chcąc czuć się komfortowo, taką koloryzację musisz wykonywać chyba bardzo często?

Wlosy farbuje sam odsiwiaczem dla mężczyzn (DELIA CAMELEO ODSIWIACZ DLA MĘŻCZYZN MEN CZARNY - Siostra mi powiedziała, że kolor czarny jest trochę nienaturalny, bo trochę błyszczy. Moze brąz byłby lepszy.). Na instrukcji mam napisane w zależności od czasu trzymania odsiwiacza na włosach:
1- 3 min. - Uzyskasz włosy jasno grafitowe lub grafitowe
3-5 min. - Uzyskasz włosy grafitowe lub ciemno grafitowe
10-15 min. - Uzyskasz włosy czarne lub głęboko czarne
Odsiwiaczem farbuje wszystkie włosy na głowie. Farbuje włosy co 4 tygodnie, chociaż nie ukrywam, że w ostatnim togodniu z przodu na czubku głowy widać już odrosty. (Dzienny przerost włosa u człowieka to około 0,35 milimetra.) Do tego jak obcinam włosy na skroniach, to robię to na 15 milimetrów, żeby nie było widać szybko odrostów.

Olinka napisał/a:
niepodobna napisał/a:

O właśnie, dokładnie o to mi chodziło.

Nie wiem jakbym mógł to ująć jako swój element stylu. Po prostu nie chce wyglądać jak dziadek, bo szukam dziewczyny.

-------------
Nie pisz, proszę, postów jeden pod drugim – łamiesz w ten sposób regulamin. Jeśli chcesz coś do swojej wypowiedzi dopisać, użyj funkcji "edytuj", która znajduje się po prawej stronie każdego z Twoich postów.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Olinka

18

farbowanie ma tę wadę, że musisz pilnować, aby odrostów nie było, bo wygląda to bardzo niechlujnie.
Mnie nie przeszkadzają szpakowate włosy u mężczyzny. Dodają charakteru. Zwłaszcza w wieku 37 lat.
Ale jeśli lepiej czujesz się w farbowanych i takie Ci się podobają to farbuj nie oglądaj się na innych.  Wszystkim i tak nie dogodzisz.

19

W sumie faktycznie, tak jak kilka osób ci tu napisało, powinieneś robić tak jak czujesz. Są mężczyźni, którzy ma pewno farbują włosy i wyglądają naprawdę dobrze, Wojewódzki, Brad Pitt. Tylko istotny jest dobór koloru i tak jak napisała adiafora, pilnowanie odrostów. Może warto skorzystać z porady barbera?

20 Ostatnio edytowany przez tom83 (2020-10-13 11:06:35)

Co myślicie o moich włosach? W linku poniżej jest folder ze zdjęciami. Zdjęcie numer 6A - kolor ciemny brąz, zdjęcia numer 6B, 6C, 6D, 6E, 6F - brunet. Włosy na zdjęciach od 6A do 6F są oczywiście po farbowaniu. Na reszcie zdjęć włosy są naturalne bez farbowania.

https://1drv.ms/u/s!Aj0T8Qbl4xNim7lWZ5G … Q?e=jzsMz1

Lepiej mi w farbowanych?

21

Masz więcej tych siwych niż sądziłam, dla mnie wykracza to już poza pojęcie 'szpakowaty', ale wciąż by mi to zupełnie nie przeszkadzało.

Jeśli jednak Ty źle się z tym czujesz i jesteś zdecydowany, by dalej je farbować, to moim zdaniem ciemny brąz wygląda znacznie lepiej. Kruczoczarna farba niemal zawsze wskazuje, że włosy nie posiadają naturalnego koloru i jednak rzuca się w oczy. Jeśli jednak nie ma to dla Ciebie znaczenia, to uderzaj we własne odczucia i naprawdę nie patrz na innych.

22

Najfajniejszy według mnie kolor jest na zdjęciach 6B i 6C.
Ale to Ty masz się dobrze czuć.
Masz zadbane włosy, które nawet z siwizną źle nie wyglądają.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

23

Mnie z farbowanych też najlepiej podoba się to co widzę na zdjęciach 6B i 6C, przy czym 6A jakoś od nich nie odstaje. Dopiero przed chwilą zwróciłam uwagę, że opisałeś je jako 'brunet', ale moim zdaniem jest spora różnica między nimi (6B i 6C), a trzema ostatnimi. Chyba, że tutaj światło jakoś inaczej padało i nastąpiło przekłamanie.

24

tom83 napisał/a:

Co myślicie o moich włosach? W linku poniżej jest folder ze zdjęciami. Zdjęcie numer 6A - kolor ciemny brąz, zdjęcia numer 6B, 6C, 6D, 6E, 6F - brunet. Włosy na zdjęciach od 6A do 6F są oczywiście po farbowaniu. Na reszcie zdjęć włosy są naturalne bez farbowania.

Lepiej mi w farbowanych?

Poprawka: zdjęcia 6B, 6C to pewnie kolor ciemny brąz.

25

Olinka napisał/a:

Mnie z farbowanych też najlepiej podoba się to co widzę na zdjęciach 6B i 6C, przy czym 6A jakoś od nich nie odstaje. Dopiero przed chwilą zwróciłam uwagę, że opisałeś je jako 'brunet', ale moim zdaniem jest spora różnica między nimi (6B i 6C), a trzema ostatnimi. Chyba, że tutaj światło jakoś inaczej padało i nastąpiło przekłamanie.

Chyba się pomyliłem i na zdjęciach 6A, 6B, 6C włosy są koloru brązowego.

Dlaczego uważasz, że kolor czarny (brunet) wygląda gorzej? Bo wygląda nienaturalnie? Wydawalo mi się, że kobiety lubią brunetów. (Poza tym łatwiej mi odsiwiaczem farbować na czarne włosy, bo mniej trzeba pilnować czasu trzymania odsiwiacza na włosach. Na instrukcji mam napisane w zależności od czasu trzymania odsiwiacza na włosach: 1- 3 min. - Uzyskasz włosy jasno grafitowe lub grafitowe, 3-5 min. - Uzyskasz włosy grafitowe lub ciemno grafitowe, 10-15 min. - Uzyskasz włosy czarne lub głęboko czarne. Ja trzymam 15 minut na włosach.)

Myślisz, że byłoby lepiej, gdybym farbował włosy na kolor ciemny brąz?

26

niepodobna napisał/a:

Czy kolor czarny (brunet) wygląda według Ciebie gorzej? Bo na przykład wygląda nienaturalnie? Wydawało mi się, że kobiety lubią brunetów.

Czy lepszy byłby dla mnie kolor ciemny brąz?

27 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2020-10-14 11:07:04)

tom83 napisał/a:
niepodobna napisał/a:

Czy kolor czarny (brunet) wygląda według Ciebie gorzej? Bo na przykład wygląda nienaturalnie? Wydawało mi się, że kobiety lubią brunetów.

Czy lepszy byłby dla mnie kolor ciemny brąz?

Tak, według mnie gorzej. I nie tylko dlatego, że nienaturalnie. Jak pisałam wyżej, farbowane włosy nie muszą wyglądać naturalnie, a nawet lepiej, gdy natury nie udają smile

"Kobiety lubią brunetów" - kobiety indywidualnie lubią różne kolory, wiele też w ogóle nie zwraca na kolor włosów uwagi, a bardziej na ich kondycję i fryzurę. Wpadłeś w pewien schemat. Próbujesz dostosować się do jakichś ujednoliconych preferencji kobiet, gdy nic takiego nie istnieje. Kieruj się swoim samopoczuciem, a nie tym, co "kobiety lubią".  Bo nawet gdyby takie uogólnienia dotyczyły większości, to spotkasz również wiele dziewczyn, które akurat lubią co innego i nigdy nie wiesz, do której grupy będzie należała ta, którą polubisz Ty smile

28

Tomie83, prosiłam już, żebyś nie umieszczał postów jeden pod drugim, bo łamiesz w ten sposób obowiązujący na forum regulamin. Uprzedzam, że dalsze ignorowanie zasad oraz moderatorskich uwag może zakończyć się nałożeniem na Twoje konto ostrzeżenia. 
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Olinka

29

tom83 napisał/a:

Chyba się pomyliłem i na zdjęciach 6A, 6B, 6C włosy są koloru brązowego.

Dlaczego uważasz, że kolor czarny (brunet) wygląda gorzej? Bo wygląda nienaturalnie? Wydawalo mi się, że kobiety lubią brunetów. (Poza tym łatwiej mi odsiwiaczem farbować na czarne włosy, bo mniej trzeba pilnować czasu trzymania odsiwiacza na włosach. Na instrukcji mam napisane w zależności od czasu trzymania odsiwiacza na włosach: 1- 3 min. - Uzyskasz włosy jasno grafitowe lub grafitowe, 3-5 min. - Uzyskasz włosy grafitowe lub ciemno grafitowe, 10-15 min. - Uzyskasz włosy czarne lub głęboko czarne. Ja trzymam 15 minut na włosach.)

Myślisz, że byłoby lepiej, gdybym farbował włosy na kolor ciemny brąz?

Owszem, lubią brunetów, ale czarny kolor, który wychodzi po użyciu farby, nie jest taką samą czernią, jak naturalny. Ta różnica zwykle widoczna jest na pierwszy rzut oka. Wiem, bo sama przez ładnych kilka lat miałam takie włosy, potem poszłam w refleksy, bo one nieco łagodzą ostry wyraz twarzy, jaki powstaje w zderzeniu z kruczoczarną czupryną, a a przecież sam zaznaczyłeś, że nie chcesz się postarzać, ale odmłodzić.
Swoją drogą tu mimo wszystko widać wciąż istniejącą różnicę w podejściu, bo u kobiet taki zabieg jest czymś absolutnie normalnym, a Ty masz z tym problem. Jako społeczeństwo musimy się jeszcze trochę przestawić na bardziej liberalne podejście, ale i tak jest już znacznie lepiej niż nawet kilka lat temu.

Ze swojej strony proponuję też, abyś skorzystał z pomocy fryzjera, on nie tylko doradzi Ci w tej kwestii, ale też być może wyczaruje coś, dzięki czemu osiągniesz tzw. efekt 'wow!' smile.

30

tom83 napisał/a:

Witam

Pozdrawiam

Każda z nas odpowie według własnego gustu. A oto moja opinia...

Moim zdaniem: nigdy, przenigdy NIE farbuj!

Według mnie farbowane włosy u mężczyzny odejmują mu 99% atrakcyjności i chyba około 100%męskości. To zawsze wygląda tak dziwnie i z moich doświadczeń (nie bierz tego do siebie!) nienajlepiej świadczy o charakterze, pokazuje próżność i przesadne uwielbienie własnego wyglądu.

Za to facet z naturalną siwizną jest naprawdę ok, to nawet w wielu wypadkach dodaje mu tego "czegoś", jest naprawdę naturalne i po prostu męskie...

A teraz czytaj i analizuj, jaki procent forumowiczek odpowie podobnie?

P. S. Mam w pracy kolegę w podobnym do Twojego wieku. Cholernie przystojny facet. Kilka zmarszczek  i wieele siwych włosów nie odjęło mu atrakcyjności - przeciwnie, w jakiś swój surowy sposób wygląda naprawdę pociągająco. A zapewniam, ogólnie szczupły, dobrze zbudowany, a do tego bardzo bezpośredni i otwarty człowiek. Nigdy nie powiedziałabym, że jest "stary", ani, że siwizna go postarza. Jeśli farbowałby się to wyglądałby po prostu sztucznie i dodatkowo nie zgrywałoby się to z jego osobowością.

Ach... Gdyby nie był zajęty... wink

31

Farbowane wyglądają sztucznie. Ja lubię siwe włosy u mężczyzn i mnie to bardzo kręci. No ale widzisz, każda kobieta ma inne zdanie na ten temat smile

32

Cloverek15 napisał/a:

Farbowane wyglądają sztucznie. Ja lubię siwe włosy u mężczyzn i mnie to bardzo kręci. No ale widzisz, każda kobieta ma inne zdanie na ten temat smile

Czy takie siwe jak ja mam, też lubisz? Ponizej link do katalogu ze zdjęciami.

(Zdjęcia 6A-6F są oczywiście z farbowanymi włosami.)

33

Siwe czy szpakowate włosy mężczyzn, także takie, jak zaprezentowane na zdjęciach, wyglądają świetnie. Świetnie też wyglądają mężczyźni z zadbanymi siwymi/szpakowatymi włosami.
Włosy farbowane? Porażka. (Pomijam fakt, iż farbować należy często, by nie było widać odrostów.)

Ale... De gustibus non est disputandum.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

34

tom83 napisał/a:
Cloverek15 napisał/a:

Czy takie siwe jak ja mam, też lubisz? Ponizej link do katalogu ze zdjęciami.

(Zdjęcia 6A-6F są oczywiście z farbowanymi włosami.)

Zdecydowanie tak. Są super smile

35

Tom83 jesteś chyba za bardzo zafiksowany na punkcie tych swoich włosów. Nieustannie dopytujesz i do katalogu odsyłasz - czy takie dobre a może tamte lepsze, a czy w takich mi lepiej a może gorzej, a czy te wam się podobają a dlaczego te się nie podobają...i tak w kółko...
Takie podejście jest wg mnie jakieś niemęskie bo takie niezdecydowanie i skupianie się na szczegółach to domena kobiet - czy mam pomalować paznokcie na czerwono, a może różowo, albo może w ogóle nie malować... no nie wiem, straszny dylemat, jak tu żyć... wink
Jestem przekonana, że kobiety zwracają bardziej uwagę Twoją osobowość niż kolor włosów

36

Mnie również się wydaje, że Tom ma ogromny kompleks na punkcie swoich włosów, co w gruncie rzeczy nieco dziwi, bo są gęste, zadbane, mają ładną linię, a jedynym ich 'mankamentem' jest siwizna.

Obecnie nawet wśród kobiet obserwuje się trend akceptacji natury, w tym właśnie siwych włosów, więc wydaje mi się, że tym bardziej jako mężczyzna, nawet relatywnie młody, nie masz powodu do paniki. Owszem, część kobiet może uznać, że nie jest to atrakcyjne, że Cię postarza, ale naprawdę chciałbyś być z kobietą, która skreśla Cię z powodu koloru włosów?

37 Ostatnio edytowany przez adiafora (2020-10-17 00:44:04)

dla mnie nieatrakcyjne u mężczyzny są tego typu dylematy. Trzeba się zdecydować, krótka piłka - tak, albo tak - a  nie roztrząsać i debaty robić.   To ja przed pełną szafą i dylematem "nie mam co na siebie włożyć" mniej się cackam wink

Na szybko, z mężczyzn, którzy noszą siwiznę - Hubert Urbański, Michał Żebrowski.  Przystojni, zadbani. Nic im ona nie ujmuje, Przeciwnie. Szlachetny rys nadaje.

38

Moje dopytywanie/niepewność wzięła się stąd, że to w pracy (+ raz na rozmowie rekrutacyjnej) faceci zwracali uwagę na moje siwe włosy typu: "Pierwszy raz widzę kogoś w Pana wieku, który miałby takie siwe włosy." Pracuje jako informatyk i nie mam na codzien styczności z kobietami.
Mialem można powiedzieć tylko jedną dziewczynę, dlatego nie mam porównania.

W zeszłym roku miałem w sklepie taki przypadek, że przy kasie kasjerką (bez grymasu na twarzy) po oddaniu paragonu przez może 3-4 sekundy patrzyła się na moją twarz zamiast się odwrócić i obsługiwać innego klienta. W takich sytuacjach nie wiem, czy chciała popatrzeć się na kolesia z takimi siwymi włosami, czy chodziło o coś innego. Potem przefarbowałem włosy na ciemny brąz i jakaś inna kasjerką przytrzymała wzrok, i tutaj musiało jej chodzić o cos innego.

Roztrząsam temat na forum, bo domyślam się, że nie mogę pytać się innej kobiety bezpośrednio przy rozmowie, bo uzna to za nieaktrakcyjne, pomyśli, że facet ma jakieś kompleksy i nie będzie chciała się ponownie ze mną spotkać.

39

Moim zdaniem za dużo uwagi temu poświęcasz i jesteś na punkcie swoich włosów przewrażliwiony, dlatego całkiem możliwe, że nawet zupełnie niewinne spojrzenia czy sygnały interpretujesz jednoznacznie. To jest niepotrzebne i naprawdę niczemu nie służy.

40

tom83 napisał/a:

(...) Roztrząsam temat na forum, bo domyślam się, że nie mogę pytać się innej kobiety bezpośrednio przy rozmowie, bo uzna to za nieaktrakcyjne, pomyśli, że facet ma jakieś kompleksy i nie będzie chciała się ponownie ze mną spotkać.

Rozumiem przez to, że kompleksów dotyczących swych siwiejących włosów nie masz, że je akceptujesz takimi, jakie są i swobodnie możesz rozmawiać na ich temat. smile

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

41

Wielokropek napisał/a:
tom83 napisał/a:

(...) Roztrząsam temat na forum, bo domyślam się, że nie mogę pytać się innej kobiety bezpośrednio przy rozmowie, bo uzna to za nieaktrakcyjne, pomyśli, że facet ma jakieś kompleksy i nie będzie chciała się ponownie ze mną spotkać.

Rozumiem przez to, że kompleksów dotyczących swych siwiejących włosów nie masz, że je akceptujesz takimi, jakie są i swobodnie możesz rozmawiać na ich temat. smile

Swobodnie mogę rozmawiać na temat moich włosów, ale jakiś tam kompleks mam. Oczywiscie przy kobietach staram się tego nie okazywać.

42

W takim razie kierunek pracy nad sobą znasz. smile

Twe wyobrażenia na temat myślenia kobiet o siwiejącym młodym mężczyźnie są projekcją.

Wikipedia napisał/a:

Projekcja (od łac. proicere – "wyrzucać przed siebie") – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych.

43 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-19 10:34:26)

Tom, a słyszałeś o zakładach fryzjerskich? Farboiwanie samemu i w dodatku na czarno? masakra.. nawet kobieta, co ma wiele "odwracaczy" urody mało która wygląda dobrze w takiej czerni, zwłaszcza samodzielnie położonej
idż do fryzjerki śmiało, takiej która ma dobrą renomę. Ona dobierze ci kolor, pocieniuje i rozjasni co trzeba.
O tym czy wiek odbija się na twarzy świadczy nie tylko kolor włosów, ale inne elementy. Siwe włosy zadbane mogą też wyglądać super.

Zaskakująco wielu ludzi uważa, że przeczytanie każdego słowa nie jest niezbędne do zrozumienia tekstu...

44 Ostatnio edytowany przez SanTi (2020-10-19 11:43:26)

tom83 napisał/a:

Lepiej mi w farbowanych?

Nie! Te siwe masz bardzo ładne. Nie farbuj tego.
Ale ja jestem nieobiektywna, bo mój mąż ma takie miejscami już zupełnie białe.
Może chciałabym go raz zobaczyć jako początkowego bruneta, ale to byłoby dziś sztuczne.

Ps. Najlepsze chyba 6C, ale moja opinia zbyt wiele Ci nie da...

45

teraz dopiero zobaczyłam zdjęcia, na 2 pierwszych bardzo dobrze to wygląda, czarne nieciekawie

Zaskakująco wielu ludzi uważa, że przeczytanie każdego słowa nie jest niezbędne do zrozumienia tekstu...

46

Jak lepiej się czujesz to farbuj, ale minus jest taki, że trzeba pilnować odrostów. Ja zapewne na twoim miejscu olałabym sprawę uważając, że inne rzeczy są ważniejsze. W sumie możesz się cieszyć, że masz dużo włosów.

47

Mój mąż pierwszy siwy włos znalazł jak miał 14 lat, po 30 już był cały siwy. Moja fryzjerka namówiła go na zabieg "odsiwiania" czyli nie farbowanie a tylko przyciemnianie siwych włosów, wygłąda to nardzo naturalnie, minus tylko taki, że szybko się wypłukuje i efekt niestety utrzymuje się max 2 tygodnie.

Posty [ 47 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Farbowane włosy u faceta czy lepiej połowa siwych?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018