Jak pozyskać e-receptę bez wychodzenia z domu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak pozyskać e-receptę bez wychodzenia z domu?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1

Temat: Jak pozyskać e-receptę bez wychodzenia z domu?

Ja nie wiem.
Może ktoś podzieli się tą wiedzą?
Krok po kroku, co trzeba mieć?
Czy można "załatwić" taką receptę staruszce sąsiadce, która nie ma telefonu komórkowego ani komputera? A lada dzień leki jej się skończą.
I inne ważne informacje na ten temat.
Do przychodni niestety nie udało mi się dodzwonić ani na żadną infolinię.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Meliska21 (2020-03-13 16:06:59)

Odp: Jak pozyskać e-receptę bez wychodzenia z domu?

Ja załatwiłam wczoraj normalnie telefonicznie( pod warunkiem,że się dodzwonisz) Jeśli osoba przyjmuje leki na stałe, to jest to w karcie i nie powinno bycproblemu z wystawieniem recepty. Numer tej recepty podadzą sms lub telefonicznie. Wiem,że pisałaś, ze ona nie ma tel. ale pewnie da się dogadać, przecież tam też pracuje ludzie. Ja załatwiłam dla taty, bo jest nie komunikatywny i nie było problemu, że damski głos słyszeli w sluchawce . Oczywiście musisz mieć jej PESEL. E receptę można też odebrać na portalu e-pacjent, ale trzeba go założyć. Jeśli się jednak nie uda to może zgłosić fakt do opieki spolecznej

3

Jak się nie dodzwonisz to i tak nie załatwisz, bo całe clue w tym, żeby poinformować, że receptę potrzebujesz.
Tak jak mówi Meliska - jeżeli w jej karcie jest zapis o przyjmowaniu leków, to bez problemu jej receptę wypiszą. Co do nośnika, to nie wiem jak z tym jest, ale jakoś odbierała recepty wcześniej, prawda?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4

Meliska21 napisał/a:

Ja załatwiłam wczoraj normalnie telefonicznie( pod warunkiem,że się dodzwonisz) Jeśli osoba przyjmuje leki na stałe, to jest to w karcie i nie powinno bycproblemu z wystawieniem recepty. Numer tej recepty podadzą sms lub telefonicznie. Wiem,że pisałaś, ze ona nie ma tel. ale pewnie da się dogadać, przecież tam też pracuje ludzie. Ja załatwiłam dla taty, bo jest nie komunikatywny i nie było problemu, że damski głos słyszeli w sluchawce . Oczywiście musisz mieć jej PESEL. E receptę można też odebrać na portalu e-pacjent, ale terzba go założyć. Jeśli się jednak nie uda to może zgłosić fakt do opieki spolecznej

Dziękuję, może się uda dodzwonić w poniedziałek.

5

Kleoma napisał/a:
Meliska21 napisał/a:

Ja załatwiłam wczoraj normalnie telefonicznie( pod warunkiem,że się dodzwonisz) Jeśli osoba przyjmuje leki na stałe, to jest to w karcie i nie powinno bycproblemu z wystawieniem recepty. Numer tej recepty podadzą sms lub telefonicznie. Wiem,że pisałaś, ze ona nie ma tel. ale pewnie da się dogadać, przecież tam też pracuje ludzie. Ja załatwiłam dla taty, bo jest nie komunikatywny i nie było problemu, że damski głos słyszeli w sluchawce . Oczywiście musisz mieć jej PESEL. E receptę można też odebrać na portalu e-pacjent, ale terzba go założyć. Jeśli się jednak nie uda to może zgłosić fakt do opieki spolecznej

Dziękuję, może się uda dodzwonić w poniedziałek.

Spróbuj pod inne numery w przychodni,  mnie pani udzieliła info w gabinecie zabiegowym. Spróbuj może jeszcze dzisiaj, po południu zawsze jest mniejszy przemiał.  Z odebraniem  ,możesz podać swój nr telefonu. To tylko nr recepty ci wyślą lub podadzą

6

Lady Loka napisał/a:

Jak się nie dodzwonisz to i tak nie załatwisz, bo całe clue w tym, żeby poinformować, że receptę potrzebujesz.
Tak jak mówi Meliska - jeżeli w jej karcie jest zapis o przyjmowaniu leków, to bez problemu jej receptę wypiszą. Co do nośnika, to nie wiem jak z tym jest, ale jakoś odbierała recepty wcześniej, prawda?

Do tej pory chodziła co jakiś czas do przychodni sama i w gabinecie lekarskim wypisywano jej papierowe recepty.
W tym roku jeszcze nie była.

7

To może nie być łatwe, ale próbuj dodzwonić się do przychodni, kiedyś w końcu muszą odebrać. Wystarczy, żeby lekarz wystawił receptę i ktoś podał kod, dzięki czemu wraz z numer PESEL będzie można taką receptę wykupić w każdej aptece. Pamiętajmy, że obecnie pewne procedury są uproszczone, może osoba wystawiająca receptę poda kod telefonicznie.

Możesz też, Kleomo, założyć tej pani adres mailowy, założyć jej profil i tam wskazać, żeby e-recepta została wysłana na podany adres.

W przychodni obecnie otrzymuję: wydrukowaną informację o wystawionej recepcie, sms z potrzebnymi do jej wykupienia danymi i to samo w formie elektronicznej wysłane na podany przeze mnie w profilu adres mailowy.
Raz jeszcze powtórzę, że aby wykupić receptę wystarczy podać nr PESEL, po którym farmaceuta odnajdzie receptę w systemie oraz kod niezbędny do jej wykupienia - to dlatego potrzebne informacje otrzymuje się w dowolnie wybranej formie, wystarczy jedna z nich, a na ten moment sam kod.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

8

Wydaje mi się że najprościej zadzwonić przy tej pani do przychodni jak w końcu odbiorą. Prawdopodonie nr PESEL i jej nr telefonu komórkowego (kod SMS w przypadku braku emaila chyba też jest możliwy) powinien wystarczyc jeśli leczy się tam na stałe. Poza tym możesz zadzwonić na infolinię NFZ, tam powinni pokierować bez problemu. Infolinia w sprawie koronawirusa tel 800190590 , wydaje mi się że jest całodobowa i darmowa. Ludzie którzy tam pracują powinni wiedzieć. Jeśli nie to infolinia dla pacjenta NFZ (rewelacyjna, korzystałam, polecam).

9

Anma napisał/a:

Infolinia w sprawie koronawirusa tel 800190590 , wydaje mi się że jest całodobowa i darmowa. Ludzie którzy tam pracują powinni wiedzieć. Jeśli nie to infolinia dla pacjenta NFZ (rewelacyjna, korzystałam, polecam).

Naprawdę doradzasz komuś zadzwonienie na infolinię w sprawie koronawirusa komuś, kto chce po prostu dostać ereceptę? Ludzie narzekają, że na tą infolinię nie idzie się dodzwonić, nic dziwnego, jeżeli się tam dzwoni o sprawy niezwiązane z wirusem.

10

Bylabym wdzięczna gdybyś przed uwagami przeczytała ze zrozumieniem. Napisałam, że najlepiej zadzwonić do przychodni.

Co do infolinii natomiast:
Jeśli nie na jedną to na drugą. Tak. A wiesz dlaczego? Bo w przychodniach nie zawsze informacje które podają są prawidłowe a na infolinii wiedzą i są na bieżąco w aktualnych sprawach.
Przykład sprzed trzech dni: koleżanka dzwoni do przychodni i pyta o erecepte, żeby nie przychodzić. Co robi przychodnia? Podaje kontakt do lekarza. Co mówi lekarz? Że konieczna będzie wizyta. W tym przypadku telefon na jedną albo druga infolinie jest tysiąc razy lepszy niż takie zaproszenie do przychodni.

Lady Loka napisał/a:
Anma napisał/a:

Infolinia w sprawie koronawirusa tel 800190590 , wydaje mi się że jest całodobowa i darmowa. Ludzie którzy tam pracują powinni wiedzieć. Jeśli nie to infolinia dla pacjenta NFZ (rewelacyjna, korzystałam, polecam).

Naprawdę doradzasz komuś zadzwonienie na infolinię w sprawie koronawirusa komuś, kto chce po prostu dostać ereceptę? Ludzie narzekają, że na tą infolinię nie idzie się dodzwonić, nic dziwnego, jeżeli się tam dzwoni o sprawy niezwiązane z wirusem.

11 Ostatnio edytowany przez Meliska21 (2020-03-14 17:38:01)

Aby się tylko dodzwonila. To połowa sukcesu. Na prawdę sytuacja się zmieniła i przychodnie idą na rękę. Wystarczy tel. Zalatwialam chyba we wtorek telefonicznie recepty, kiedy jeszcze nie było takiej nagonki, nie bylo problemu,  nie mam profilu na  e pacjent tylko normalnie mi SMS wysłali z kodem,
(znaczy dla taty).

12

Anma napisał/a:

Bylabym wdzięczna gdybyś przed uwagami przeczytała ze zrozumieniem. Napisałam, że najlepiej zadzwonić do przychodni.

Co do infolinii natomiast:
Jeśli nie na jedną to na drugą. Tak. A wiesz dlaczego? Bo w przychodniach nie zawsze informacje które podają są prawidłowe a na infolinii wiedzą i są na bieżąco w aktualnych sprawach.
Przykład sprzed trzech dni: koleżanka dzwoni do przychodni i pyta o erecepte, żeby nie przychodzić. Co robi przychodnia? Podaje kontakt do lekarza. Co mówi lekarz? Że konieczna będzie wizyta. W tym przypadku telefon na jedną albo druga infolinie jest tysiąc razy lepszy niż takie zaproszenie do przychodni.

Lady Loka napisał/a:
Anma napisał/a:

Oczywiście, że trzeba dzwonić, ale na infolinię ogólną, a nie dotyczącą koronawirusa... ta druga jest tak obłożona, że ludzie potencjalnie zarażeni godzinami czekają na połączenie. Po co im jeszcze dokładać?

Poza tym kontakt z infolinią i tak nie zmieni tego, że nie wszystkie przychodnie to wprowadziły, bo najnormalniej w świecie nie wszyscy nadążają z techniką. To, że się im powie, że mają taki obowiązek, absolutnie niczego nie zmieni.

13

Jeżeli macie założony tzw. profil zaufany to instrukcja jest na stronie Min. Zdrowia. Niestety nie ćwiczyłem.
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zal … e-recepta/

14

U nas mało kto ma konto banku, który obsługuje profil zaufany, kilkoro sąsiadów nie ma konta, listonosz przynosi im pieniądze, więc wszystkim pozakładałem profile na portalu pocztowym envelo, a potem poszedłem na poczte i naczelnik w systemie zrobił profil envelo uwierzytelnionym. Niby trzeba osobiście, ale u nas wszyscy się znamy, osoby powiedziały listonoszowi że ja pomoge w założeniu, a listonosz powiedział naczelnikowi. Teraz ja obsługuję sąsiadom profile zaufane.

15

Mnie się udało zdobyć e-receptę mailowo smile Napisałam maila do przychodni i po godzinie czasu odpisali na maila oraz dodatkowo dostałam kod SMS smile

?Wierzę w karmę. Dostajesz to, co dajesz, czy to złe, czy dobre. ?

16 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2020-06-16 20:22:32)

Ja to nawet wczoraj zrobiłam,  jestem na kwarantannie (aczkolwiek  wynik negatywny,  ale muszę odbyć z racji chwilowego  kontaktu z os chorą), zadzwoniłam do przychodni prywatnej.  Musiałam jakieś tam grosze wpłacić,  nie byłam wcześniej ich pacjentka, a moja przychodnia nie wystawia  erecept (?!).  Zadzwonił do mnie lekarz,  spytał co potrzebuje i ile opakowań  chce  i to na tyle.  Dziś znajomy po dostaniu kodu PIN recepty i mojego peselu dostarczył leki pod drzwi. Dobrze  mieć jakieś oświadczenie o zażywanym leku.

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

17

Mozesz napisac maila do jej lekarza i przedstawic sytuacje, powinien wystawic e-recepte.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak pozyskać e-receptę bez wychodzenia z domu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018